Ako zmeniť heslo v WordPress (Príručka pre začiatočníkov)

Chcete sa naučiť, ako zmeniť svoje heslo WordPress? Niekedy môžete zabudnúť svoje heslo alebo ho zmeniť z bezpečnostných dôvodov.


Aj keď na prihlasovacej stránke existuje odkaz na stratené heslo, ktorý vám umožňuje obnoviť heslo, niekedy sa e-mail na obnovenie hesla WordPress nikdy nedostane do vašej doručenej pošty, pretože hostiteľská spoločnosť WordPress ho nemá správne nakonfigurovanú..

Inokedy by ste z bezpečnostných dôvodov mali vynútiť zmenu hesla WordPress pre každého používateľa na vašom webe.

V tejto príručke pre začiatočníkov vám ukážeme štyri rôzne spôsoby, ako zmeniť heslo WordPress tak, aby zahŕňalo všetky možné scenáre.

Ako zmeniť svoje heslo v

Predtým, ako zmeníte svoje heslo WordPress

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, že heslá sú vašou prvou obrannou líniou proti pokusom o prienik.

Používatelia často používajú slabé heslo, pretože si ho ľahko zapamätáte. Nerobte to prosím. Môžete použiť jeden z mnohých bezplatných a zabezpečených správcov hesiel.

Niekedy môže byť lákavé zdieľať vaše heslá WordPress s členmi tímu alebo dokonca s vývojármi zmlúv. Nikdy by ste to nemali robiť.

Namiesto toho vám odporúčame vytvoriť nový používateľský účet so správnou rolou používateľa, aby ste mohli spravovať povolenia.

Týmto spôsobom môžete ľahko odstrániť svoj účet, keď už nie sú súčasťou vášho tímu, bez toho, aby ste museli meniť svoje hlavné heslo.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na rôzne spôsoby, ako zmeniť vaše heslo WordPress.

Ako zmeniť svoje heslo WordPress za 2 minúty

Toto je najjednoduchší spôsob, ako zmeniť svoje heslo WordPress.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prihlásiť sa na svoje webové stránky WordPress. Môžete to urobiť zadaním svojej prihlasovacej adresy URL WordPress (napríklad https://example.com/login/) vo svojom prehliadači..

Po prihlásení prejdite na stránku Užívatelia »Váš profil z ponuky WordPress.

Vaša stránka profilu vo WordPress

V profile WordPress musíte prejsť nadol do časti Správa účtu, kde sa zobrazí možnosť Nové heslo. Pokračujte a kliknutím na „Generovať heslo“ pridajte nové heslo.

Generujte heslo v WordPress

WordPress pre vás automaticky vytvorí silné heslo.

Automatické heslo vo WordPress

Môžete pokračovať s týmto silným heslom alebo ho zmeniť pomocou nového vlastného hesla.

Potom kliknutím na tlačidlo „Aktualizovať profil“ nové heslo uložte.

Vytvorte silné heslo WordPress a uložte ho

Po dokončení sa v hornej časti zobrazí upozornenie na aktualizovaný profil. WordPress vám tiež pošle oznámenie o zmene hesla vo vašej e-mailovej schránke.

Profil WordPress bol aktualizovaný o nové heslo

Ako resetovať svoje heslo WordPress, keď je uzamknuté

Vyššie uvedená metóda vám umožňuje zmeniť heslo, keď máte prístup k svojmu dashboardu WordPress.

Čo keď však stratíte heslo a nemôžete sa prihlásiť?

Neprepadajte panike, existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako obnoviť stratené heslo v programe WordPress.

Môžete jednoducho prejsť na prihlasovaciu stránku WordPress (https://example.com/wp-login.php) a kliknúť na odkaz „Zabudli ste heslo?“..

Obnovenie strateného hesla vo WordPress

Po kliknutí na toto sa dostanete na stránku na obnovenie hesla. Ak chcete obnoviť heslo vo svojom účte, musíte zadať svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu.

Obrazovka na obnovenie hesla WordPress

Po dokončení programu WordPress odošle odkaz na obnovenie hesla na e-mailovú adresu priradenú k vášmu používateľskému účtu.

Ďalšie informácie nájdete v našej príručke o tom, ako obnoviť stratené heslo v programe WordPress.

Ako zmeniť heslo WordPress z databázy

Vyššie uvedená metóda „Zabudnuté heslo“ je priateľská pre začiatočníkov, ale niekedy ju nebudete môcť použiť, ak nemáte prístup k e-mailovej adrese priradenej k účtu alebo ak váš web WordPress nedokáže odoslať e-mail.

Ak nastane takáto situácia, budete musieť resetovať svoje heslo WordPress priamo v databáze. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou phpMyAdmin.

Najprv sa musíte prihlásiť do ovládacieho panela svojho hosťovacieho účtu WordPress. Potom kliknite na možnosť phpMyAdmin v časti Databázy.

phpMyAdmin v cPanel

Poznámka: vaša obrazovka môže vyzerať inak, pretože každý poskytovateľ hostingu má svoj vlastný ovládací panel. Ak ťažko vyhľadávate odkaz phpMyadmin, obráťte sa na podporu hostingu.

Po spustení aplikácie phpMyAdmin sa zobrazí zoznam všetkých vašich databáz. Musíte vybrať databázu spojenú s vašou stránkou WordPress.

Vyberte svoju databázu WordPress

Potom sa zobrazí zoznam tabuliek v databáze WordPress. V tomto zozname musíte vyhľadať tabuľku wp_users a vedľa nej kliknúť na odkaz Prehľadávať.

Prehliadať tabuľku používateľov

Zobrazí sa vám zoznam všetkých používateľov na vašom webe WordPress. Na tejto stránke musíte kliknúť na odkaz na úpravu vedľa svojho používateľského účtu.

Upravte užívateľský účet v phpMyAdmin

PhpMyAdmin vám ukáže formulár so všetkými informačnými poľami pre používateľov.

Budete musieť odstrániť hodnotu v poli user_pass a nahradiť ju novým heslom. V stĺpci funkcií vyberte z rozbaľovacej ponuky MD5 a kliknite na tlačidlo Prejsť.

Zmeniť heslo

To je všetko, čo ste úspešne zmenili svoje heslo WordPress.

Viac informácií nájdete v našej príručke o tom, ako resetovať heslo WordPress z phpMyAdmin.

Ako vynútiť zmenu hesla WordPress pre všetkých používateľov

Ak bol váš web napadnutý hackerom alebo ak vaše odvetvie má určitú reguláciu súladu s údajmi, bude pravdepodobne potrebné vynútiť zmenu hesla WordPress pre všetkých používateľov..

To sa dá ľahko urobiť pomocou doplnku na skončenie platnosti hesla.

Máme sprievodcu krok za krokom, ako vynútiť zmenu hesiel vo WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa zmeniť heslo v programe WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu krok za krokom o bezpečnosti WordPress pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me