Aký je rozdiel medzi príspevkami a stránkami v programe WordPress

Začiatočníci WordPress sa často zamieňajú medzi príspevkami a stránkami. WordPress je predvolene dodávaný s dvoma typmi obsahu: príspevky a stránky.


Ako začiatočník sa pravdepodobne pýtate, aký je rozdiel medzi príspevkami a stránkami? Zdá sa, že vyzerajú podobne na informačnom paneli WordPress, ako aj na webových stránkach.

Čitatelia sa nás často pýtajú: Prečo potrebujem oboje? Kedy by som mal používať príspevky? Kedy by som mal používať stránky?

V tomto článku vysvetlíme rozdiel medzi príspevkami a stránkami v programe WordPress.

Príspevky WordPress verzus Stránky - Aký je rozdiel

Čo sú príspevky vo WordPress?

Príspevky sú obsahom blogu, ktorý je uvedený v poradí chronologicky (najnovší obsah hore). Na svojej stránke blogu sa zobrazia príspevky.

Ak používate blog WordPress ako blog, nakoniec použijete príspevky na väčšinu obsahu svojich webových stránok.

Svoje príspevky WordPress môžete pridať a upraviť z ponuky „Príspevky“ na hlavnom paneli. Takto vyzerá obrazovka Pridať nový príspevok.

Nová obrazovka príspevku WordPress

Z dôvodu ich spätného chronologického poradia sa vaše príspevky majú stať aktuálnymi. Staršie príspevky sa archivujú na základe mesiaca a roku.

Keď sú príspevky staršie, musí ich používateľ prehĺbiť, aby ich našiel. Máte možnosť usporiadať svoje príspevky na základe kategórií a značiek.

Značky kategórií príspevkov WordPress

Pretože príspevky WordPress sa zverejňujú s ohľadom na čas a dátum, sú syndikované prostredníctvom informačných kanálov RSS. To umožňuje vašim čitateľom dostávať oznámenia o najnovšej aktualizácii príspevkov prostredníctvom informačných kanálov RSS.

Bloggeri môžu využívať informačné kanály RSS na doručovanie e-mailových vysielaní prostredníctvom služieb, ako je neustály kontakt, Aweber alebo MailChimp. Môžete si vytvoriť denný a týždenný informačný bulletin, do ktorého sa chcete prihlásiť.

Vďaka veľmi aktuálnej povahe pracovných miest je príspevok mimoriadne sociálny. Môžete použiť jeden z mnohých doplnkov pre sociálne zdieľanie a umožniť svojim používateľom zdieľať vaše príspevky v sieťach sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest atď..

Príspevky podporujú konverzáciu. Majú zabudovanú funkciu komentárov, ktorá používateľom umožňuje komentovať konkrétnu tému. V predvolenom nastavení sú povolené komentáre, pingbacky a trackbacky.

Komentáre príspevku WordPress sú povolené

Môžete ísť na svoje Nastavenia »Diskusia Ak chcete vypnúť komentáre k starším príspevkom.

Príspevky WordPress majú zvyčajne meno autora a uverejnený / aktualizovaný dátum.

Najlepším príkladom príspevku WordPress môže byť tento článok, ktorý práve čítate. Prejdite na začiatok stránky a nad nadpisom článku sa zobrazuje kategória príspevku Príručka pre začiatočníkov. Pod nadpisom sa nachádza posledný aktualizovaný dátum, meno autora a tlačidlá zdieľania v sociálnych sieťach.

Príklad príspevku WordPress WPBeginner Blog

Po obsahu hlavného článku je tu časť Poznámky. Spravidla ich nemôžete nájsť na stránke.

Teraz, keď viete, čo sú príspevky, pozrime sa na stránky a ako sa líšia.

Čo sú stránky vo WordPress?

Stránky sú statický obsah typu „jednorazový“, napríklad stránka o vašej stránke, zásady ochrany osobných údajov, stránka kontaktov atď. Zatiaľ čo databáza WordPress ukladá zverejnený dátum stránky, stránky sú nadčasovými entitami..

Napríklad platnosť vašej stránky asi nemá vypršať. Určite sa môžete vrátiť späť a aktualizovať to, ale je pravdepodobné, že nebudete mať stránku 2012, stránku 2013 atď. Pretože na stránkach nie je čas a dátum viazaný, v predvolenom nastavení nie sú súčasťou vašich kanálov RSS..

Stránky môžete pridávať a upravovať v programe WordPress z ponuky „Stránky“ na hlavnom paneli. Ako vyzerá obrazovka Pridať novú stránku:

Pridať novú stránku WordPress Screen

Stránky nie sú vo väčšine prípadov považované za sociálne, preto neobsahujú tlačidlá sociálneho zdieľania. Vo väčšine prípadov napríklad pravdepodobne nechcete, aby ostatní používali tweet na vašu stránku pravidiel ochrany osobných údajov.

Stránky tiež neobsahujú komentáre. Nechcete, aby používatelia komentovali vašu kontaktnú stránku alebo vašu stránku so zákonnými obmedzeniami zodpovednosti. Existuje možnosť povoliť komentáre, v predvolenom nastavení je však pre vaše stránky WordPress zakázaná.

Možnosti komentárov na stránkach WordPress

Na rozdiel od príspevkov sú stránky svojou povahou hierarchické. Napríklad môžete mať podstránky alebo podradené stránky v rámci stránky. Stránku môžete ľahko zmeniť na podstránku tak, že pri úprave stránky vyberiete nadradenú stránku z atribútov stránky.

Atribúty stránky WordPress

Kľúčovým príkladom toho by mohla byť naša stránka s modrotlačmi. Táto funkcia umožňuje usporiadať vaše stránky spolu a dokonca im priradiť vlastnú šablónu.

WordPress je predvolene dodávaný s funkciou, ktorá vám umožňuje vytvárať vlastné šablóny stránok pomocou vašej témy. To vývojárom umožňuje v prípade potreby prispôsobiť vzhľad každej stránky.

Vo väčšine tém vyzerá príspevok a stránky rovnako. Ak však používate svoju stránku na vytvorenie vstupnej stránky alebo stránky v galérii, funkcia vlastnej šablóny stránky sa vám veľmi hodí.

Stránky majú aj túto archaickú funkciu s názvom „Poradie“, ktorá vám umožňuje prispôsobiť poradie stránok priradením číselnej hodnoty. Táto funkcia je však rozšírená o doplnky, ako je napríklad jednoduché objednávanie stránok, ktoré vám umožňujú presúvať sa & vynechajte poradie stránok.

Stránky WordPress verzus príspevky (kľúčové rozdiely)

V súhrne sú uvedené kľúčové rozdiely medzi príspevkami a stránkami v programe WordPress.

 • Príspevky sú aktuálne a stránky sú nadčasové.
 • Príspevky sú sociálne a stránky NIE sú.
 • Príspevky sú usporiadané podľa kategórií a značiek vs. stránky sú hierarchické a môžu sa usporiadať ako podradené a nadradené stránky.
 • Príspevky sú zahrnuté v informačnom kanáli RSS a stránky nie.
 • Príspevky majú autora a dátum zverejnenia verzus Stránky nie.

Vyššie uvedené rozdiely môžu mať výnimky. Doplnky môžete použiť na rozšírenie funkčnosti oboch typov obsahu.

Napriek týmto rozdielom existuje medzi WordPressom určité stránky a stránky.

Po prvé, oba sa používajú na publikovanie obsahu. K príspevkom a stránkam môžete pridať text, obrázky, formuláre atď. Na stránkach aj v príspevkoch sa nachádza meta pole s obrázkami.

Môžete si vytvoriť webovú stránku bez toho, aby ste nikdy používali príspevky alebo funkcie blogov WordPress. Môžete si tiež vytvoriť webovú stránku firmy so stránkami a samostatnú sekciu blogu pre svoje správy, oznámenia a ďalšie články.

často kladené otázky

Nasleduje niekoľko najčastejšie kladených otázok od našich používateľov o príspevkoch a stránkach a o tom, ako ich správne používať vo WordPress..

1. Koľko príspevkov a / alebo stránok môžem mať?

Môžete mať ľubovoľný počet príspevkov alebo stránok. Počet príspevkov alebo stránok, ktoré je možné vytvoriť, nie je nijako obmedzený.

2. Existujú nejaké výhody SEO pre jedného alebo druhého?

Vyhľadávacie nástroje ako obsah, ktorý sa má usporiadať. Nadčasový obsah sa považuje za dôležitejší; najnovšiemu aktuálnemu obsahu sa však venuje veľká pozornosť.

Stručne povedané, môže to byť rozdiel, ale ako začiatočník sa nemusíte obávať. Zamerajte sa na to, aby vaše stránky boli usporiadané pre používateľov. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš kompletný sprievodca SEO pre WordPress pre začiatočníkov.

3. Ktoré stránky by som mal vytvoriť na svojej webovej stránke alebo blogu?

Skutočne záleží na tom, aký druh blogu alebo webovej stránky vytvárate. Možno však budete chcieť vidieť náš zoznam dôležitých stránok pre všetky webové stránky.

4. Môžem prepnúť príspevky na stránky a naopak?

Mnoho začiatočníkov omylom pridáva obsah do príspevkov, keď skutočne chceli vytvárať stránky. Podobne môžu niektorí noví blogeri nakoniec ukladať blogové príspevky ako stránky.

Ak ste práve začali, môžete to ľahko napraviť pomocou doplnku pre prepínač typu post. Viac informácií nájdete v našom článku o spôsobe prepínania typov príspevkov v programe WordPress.

5. Existujú iné typy obsahu v programe WordPress okrem príspevkov a stránok?

Áno tam sú. Medzi tieto ďalšie predvolené typy obsahu však patria prílohy, revízie a navigačné ponuky, ktoré sa zvyčajne nepoužívajú rovnakým spôsobom ako príspevky a stránky..

WordPress tiež umožňuje vývojárom vytvárať svoje vlastné typy príspevkov. Túto funkciu používajú doplnky na vytvorenie ďalších typov obsahu vo WordPress. Ak napríklad prevádzkujete obchod WooCommerce, v oblasti administrácie WordPress sa zobrazí typ príspevku „Produkty“..

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa rozdiel medzi stránkami a príspevkami vo WordPress a ako ich používať. Možno budete chcieť vidieť aj náš zoznam dôležitých vecí, ktoré treba urobiť po inštalácii WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map