Jednoduché úpravy WordPress Post: Príručka krok za krokom (2020)

Vedeli ste, že WordPress je dodávaný s vstavanou funkciou, ktorá vám umožňuje vrátiť späť zmeny a vrátiť sa k predchádzajúcej verzii príspevku?


Táto funkcia sa nazýva Post Revízie alebo jednoducho Revízie.

Väčšina z nás robí chyby pri písaní. Niekedy si možno budete priať, aby ste neodstránili to, čo ste napísali skôr. Revízie vám to umožnia vyriešiť tak, že sa vrátite späť v čase a zrušíte zmeny.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vrátiť zmeny v programe WordPress pomocou dodatočných úprav. Ukážeme vám tiež, ako ľahko spravovať následné revízie vo WordPress.

Správa dodatočných revízií WordPress

Tu je prehľad tém, ktorými sa budeme zaoberať v tejto príručke:

  Čo sú následné opravy?

  Revízie príspevkov sú funkciou WordPress, ktorá vám umožňuje vrátiť späť zmeny a vrátiť sa k predchádzajúcej verzii vašich príspevkov a stránok.

  Pre každý koncept, na ktorom pracujete, WordPress automaticky uloží dočasnú revíziu. Tento typ revízie sa nazýva automatické ukladanie.

  WordPress ukladá automatické ukladanie každých 60 sekúnd. Tiež automaticky nahradí staršiu verziu novým automatickým uložením.

  Automatické ukladanie revízií v WordPress

  Funkcia automatického ukladania pomáha obnoviť obsah, ak sa niečo pokazí skôr, ako ho uložíte. Napríklad, ak zlyhal váš prehliadač alebo bol počítač počas písania obesený, môžete svoj najnovší koncept obnoviť z automatického ukladania.

  WordPress tiež ukladá revízie po každom kliknutí na tlačidlo Uložiť, aktualizovať alebo publikovať. Na rozdiel od automatického ukladania sú tieto revízie trvalo uložené v databáze WordPress.

  Na obrazovke úprav po uverejnení môžete vyhľadať, prehliadať a vrátiť sa k niektorej z týchto revízií.

  Prečo by ste mali používať následné opravy

  Takmer každý používateľ WordPress môže mať úžitok z následných revízií. Písanie skvelého obsahu vyžaduje veľa vyladení a úprav. Revízie príspevkov vám umožňujú vidieť váš proces a pozrieť sa na vývoj vášho príspevku z vtáčej perspektívy.

  Potom môžete prepínať medzi rôznymi stavmi svojho konceptu, robiť zmeny a svoj článok perfektne publikovať.

  Na webových stránkach WordPress s viacerými autormi umožňujú následné revízie editorom ľahko spravovať prácu viacerých autorov. Môžete vidieť, kto vykonal zmeny v článku, aké zmeny vykonali atď.

  Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako používať revízie príspevkov na zlepšenie vašich príspevkov a stránok WordPress.

  Ako používať následné úpravy na zrušenie zmien v systéme WordPress

  WordPress zobrazuje počet revízií na paneli „Dokument“ na obrazovke úpravy príspevku alebo stránky.

  Nájdete to na pravej strane obrazovky vášho editora príspevkov. Kliknutím na „Revízie“ sa dostanete na obrazovku odoslania revízií.

  Uverejňovať revízie vo WordPress

  Na obrazovke s dodatočnou revíziou sa zobrazí najnovšia revízia príspevku s posuvníkom hore. Posunutím tlačidla na posuvnej lište prejdete na predchádzajúce úpravy príspevku.

  Prepínanie medzi revíziami

  Zmeny vykonané v každej revízii budú zvýraznené zelenou a ružovou farbou. V hornej časti nájdete používateľa, ktorý tieto zmeny vykonal, čas a ďalšie informácie.

  Program WordPress vás tiež informuje, či je revízia automaticky uložená alebo koncept.

  Obnovte aj automatické ukladania, ako aj revízie

  Na pohyb po revíziách môžete použiť nasledujúce a predchádzajúce tlačidlá.

  Okrem toho môžete začiarknuť políčko „Porovnať všetky dve revízie“ v hornej časti. Ak tak urobíte, tlačidlo posúvača sa rozdelí na dve časti a každé tlačidlo môžete odobrať na inú revíziu a porovnať rozdiel medzi dvoma vzdialenými revíziami..

  Porovnať akékoľvek dve revízie

  Na obnovenie revízie môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo Obnoviť túto revíziu alebo Obnoviť toto automatické ukladanie.

  WordPress obnoví vybranú revíziu ako svoju aktuálnu následnú revíziu a potom ju môžete uložiť ako koncept.

  Obnoviť bod revízie

  Nezabúdajte, že obnovením staršej verzie sa neodstráni najnovšia verzia vášho príspevku. Namiesto toho ho WordPress uloží do databázy ako ďalšia revízia.

  Používanie poštových revízií s editorom Classic WordPress

  V prípade, že ste neaktualizovali svoj WordPress na Gutenberg a stále nepoužívate klasický editor, nájdete revízie po uverejnení v meta boxe publikovania na pravom paneli obrazovky úpravy príspevku alebo stránky..

  Prehliadanie poštových revízií v klasickom editore

  Ak chcete zobraziť revízie príspevkov, stačí kliknúť na odkaz „Prehliadať“ vedľa počtu revízií. Okrem toho poštové revízie fungujú podobne v klasickom editore aj v Gutenbergu.

  Obmedzenie revízií príspevkov vo WordPress

  Všetky revízie príspevkov sú uložené v databáze WordPress. Z tohto dôvodu sa mnoho používateľov obáva, že príliš veľa revízií môže spomaliť ich webové stránky.

  Nie je to pravda.

  WordPress preskočí revízie pri telefonovaní do databázy na klientskom rozhraní. Vyhľadáva iba revízie na obrazovke úpravy príspevkov alebo keď práve prezeráte revízie.

  Stále môžete kontrolovať a obmedzovať revízie príspevkov vo WordPress. Ukážeme vám dva rôzne spôsoby, ako si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

  1. Obmedzte revízie príspevkov vo WordPress pomocou doplnku

  Najjednoduchší spôsob, ako spravovať revízie príspevkov WordPress, je pomocou doplnku. To vám umožní riadiť revízie z oblasti administrácie WordPress.

  Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Revisions Control. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »Písanie a prejdite nadol do sekcie Ovládanie revízií WP.

  Nastavenia kontroly revízií WP

  Potom musíte zadať počet revízií, ktoré chcete uložiť pre každý typ príspevku, a potom kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“ uložte svoje nastavenia.

  Kontrola revízií WP teraz obmedzí následné revízie uložené v databáze WordPress.

  Doplnok tiež umožňuje odstrániť revízie pre jednotlivé príspevky. Jednoducho upravte príspevok, v ktorom chcete odstrániť revízie, a prejdite nadol pod editor.

  Vymazať revízie

  Revízie tohto príspevku môžete obmedziť alebo ich odstrániť kliknutím na tlačidlo „Vymazať tieto revízie“.

  2. Obmedzte manuálne úpravy WordPress

  WordPress vám umožňuje riadiť, koľko revízií si chcete ponechať pre článok. Ak chcete obmedziť poštové revízie, jednoducho pridajte tento kód do súboru wp-config.php na svojom webe WordPress.

  define (‘WP_POST_REVISIONS’, 10);

  Nezabudnite nahradiť 10 počtom revízií, ktoré chcete zachovať pre každý príspevok.

  Ako odstrániť staré príspevky Revízie v

  Staré úpravy príspevkov sú úplne neškodné a vo väčšine prípadov ich nemusíte odstraňovať. Ak však máte veľmi veľkú webovú stránku s tisíckami článkov, odstránenie starých revízií vám môže pomôcť zmenšiť veľkosť zálohy.

  Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP-Optimize. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Po aktivácii prejdite na stránku WP-Optimize »Databáza a začiarknite políčko vedľa možnosti Vyčistiť všetky príspevky po revízii.

  Čisté revízie

  Teraz kliknite na tlačidlo „Spustiť optimalizáciu“ a vymažte všetky revízie príspevkov. Doplnok môžete odinštalovať po odstránení revízií.

  Po vyčistení revízií môžete plugin odinštalovať a odstrániť.

  Odstránenie revízií príspevkov WordPress prostredníctvom phpMyAdmin

  Pokročilí používatelia môžu tiež odstrániť revízie príspevkov WordPress prostredníctvom phpMyAdmin.

  Najprv sa uistite, že ste vytvorili úplnú zálohu databázy WordPress.

  Potom sa jednoducho prihláste do svojho ovládacieho panela hosťovania WordPress a kliknite na ikonu phpMyAdmin.

  Ďalej je potrebné vybrať databázu WordPress z ľavého stĺpca. PhpMyAdmin teraz zobrazí tabuľky vo vašej databáze WordPress.

  PhpMyAdmin

  Potom musíte kliknúť na kartu SQL z horného menu.

  Týmto sa načíta rozhranie SQL phpMyAdmin. Odtiaľto môžete manuálne spúšťať príkazy v databáze WordPress.

  Musíte zadať nasledujúci kód.

  ODSTRÁNIŤ Z wp_posts WHERE post_type = "opakovanie";

  Nezabudnite nahradiť wp_ vlastnou predponou databázy WordPress. Potom kliknutím na tlačidlo Go spustite príkaz.

  Vymazanie revízie cez MySQL

  PhpMyAdmin teraz odstráni všetky revízie z vašej databázy WordPress.

  Poznámka: Odstránenie revízií nezabráni WordPress v ukladaní revízií pre vaše budúce príspevky.

  Ako úplne zakázať WordPress Post Revízie

  Neodporúčame deaktivovať revízie príspevkov WordPress. Niektorí používatelia však môžu zakázať revízie, aby sa znížila ich veľkosť databázy WordPress.

  Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je inštalácia doplnku Disable Post Revision. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Po aktivácii prejdite na stránku Nastavenia »Písanie a vyberte typy príspevkov, pre ktoré chcete zakázať funkciu revízií.

  Zakázať doplnok revízie

  Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

  Ak nechcete používať doplnok, môžete to isté urobiť aj ručne pridaním tohto kódu do súboru wp-config.php..

  define (‘WP_POST_REVISIONS’, false);

  Tento kód na vašom webe zakáže funkciu revízií príspevkov WordPress. WordPress však bude stále môcť ukladať jednu automaticky uloženú a jednu revíziu do ukladacieho priestoru prehľadávača.

  Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa používať úpravy príspevkov WordPress na zrušenie zmien a ako spravovať opravy po väčších stránkach. Môžete tiež navštíviť našu príručku pre začiatočníkov o správe redakčného pracovného toku vo WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map