Koľko stojí zostavenie webovej stránky WordPress?

Jednou z otázok, na ktorú sa často kladáme, je: koľko stojí zostavenie webovej stránky WordPress? Aj keď je hlavný softvér WordPress bezplatný, náklady na web závisia výlučne od vášho rozpočtu a cieľov.


V tomto článku rozoberieme všetko, aby sme odpovedali na konečnú otázku: Koľko stojí zostavenie webovej stránky WordPress? Ukážeme vám tiež, ako predísť nadmerným výdavkom a minimalizovať náklady pri vytváraní webových stránok.

Koľko stojí vybudovanie stránky WordPress?

Toto je zdĺhavé čítanie, a preto sme pridali znak a. V tomto článku sa budeme zaoberať týmto textom.

  Čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky WordPress?

  WordPress je bezplatný pre každého, kto si ho môže stiahnuť a používať. Jedná sa o softvér s otvoreným zdrojom, ktorý vám dáva slobodu nainštalovať ho na akúkoľvek webovú stránku.

  Takže ak je WordPress zadarmo, tak odkiaľ pochádzajú náklady?

  Náklady na web WordPress sa dajú rozdeliť do nasledujúcich kategórií:

  • Hosting na WordPress
  • Doménové meno
  • dizajn
  • Doplnky a rozšírenia (aplikácie)

  Ak chcete vytvoriť webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním, na ukladanie súborov potrebujete webhosting. Každý web na internete potrebuje hosting. Toto je domovská stránka vášho webu na internete.

  Existujú rôzne plány hostenia dostupné pre všetky druhy webových stránok. Musíte si vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám a zodpovedá vášmu rozpočtu.

  Ďalej budete potrebovať názov domény. Toto bude adresa vašej webovej stránky na internete. To je to, čo vaši používatelia napíšu do prehliadača, aby sa dostali na vaše webové stránky (napríklad wpbeginner.com alebo google.com).

  S programom WordPress sú k dispozícii veľa bezplatných šablón webových stránok, ktoré môžete použiť. Ak však chcete niečo pokročilejšie / vlastné, môžete si kúpiť prémiovú šablónu alebo si nechať vyrobiť jednu šablónu, ktorá zvýši náklady.

  Pre WordPress existuje viac ako 54 000+ doplnkov. Toto sú aplikácie a rozšírenia pre vaše webové stránky. Zamyslite sa nad funkciami ako kontaktný formulár, galéria atď.

  Takže keď si môžete vytvoriť webovú stránku s iba nákladmi na hosting a domény, v závislosti od vašej situácie môžete nakoniec zaplatiť za ďalšie nástroje a služby. Preto je pre ľudí často mätúce zisťovať skutočné náklady na web WordPress.

  Ukážeme vám skutočné náklady na vytvorenie stránky WordPress.

  Odhad skutočných nákladov na vybudovanie stránky WordPress

  Výpočet nákladov na vytvorenie stránky WordPress

  V závislosti od vašich potrieb sa môžu náklady na spustenie webovej stránky WordPress pohybovať od 100 do 500 dolárov až 3 000 dolárov, až do výšky 30 000 dolárov alebo viac.

  Je dôležité vedieť, aký typ webovej stránky vytvárate a čo pre ňu potrebujete, pretože to bude mať priamy vplyv na vaše náklady.

  Ale nebojte sa, ukážeme vám, ako sa vyhnúť finančnej katastrofe a urobiť najlepšie rozhodnutia.

  V záujme tohto článku rozdeľme webové stránky do rôznych kategórií rozpočtu:

  • Vytvorenie webovej stránky WordPress (nízky rozpočet)
  • Vytvorenie webovej stránky WordPress (s ďalšími funkciami)
  • Vytvorenie webovej stránky WordPress pre malé podniky
  • Vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu WordPress
  • Vytvorenie vlastnej webovej stránky WordPress

  Teraz sa pozrime, koľko každý z týchto projektov stojí a ako sa môžete vyhnúť tomu, aby ste utratili viac, ako je potrebné.

  Aké sú náklady na web WordPress (nízky rozpočet)?

  Vytvorenie nízkorozpočtovej stránky WordPress

  Môžete si vytvoriť plne funkčný web WordPress pre seba a udržať svoje náklady pod 100 dolárov. Tu je rozpis nákladov na webovej stránke WordPress s nízkym rozpočtom.

  Najprv budete potrebovať doménové meno a webhosting.

  Názov domény zvyčajne stojí 14,99 USD / rok a webhosting zvyčajne stojí 7,99 USD / mesiac.

  Bluehost, oficiálny poskytovateľ hostenia odporúčaný spoločnosťou WordPress, sa našťastie rozhodol ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno a viac ako 60% zľavu na webhostingu..

  → Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

  Ďalšie odporúčania týkajúce sa hostenia nájdete v našej príručke o tom, ako vybrať najlepší hosting WordPress.

  Ďalej budete musieť nainštalovať WordPress na svoj hostingový účet. Kompletné pokyny nájdete v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako spustiť blog WordPress.

  Po nainštalovaní programu WordPress si môžete vybrať vzhľad svojej webovej stránky pomocou bezplatnej šablóny.

  Tieto šablóny dizajnu sa nazývajú témy WordPress a riadia vzhľad vašich webových stránok.

  Pre WordPress sú k dispozícii tisíce profesionálne navrhnutých bezplatných tém, ktoré môžete nainštalovať. Pozrite sa na našu ukážku 43 krásnych bezplatných tém blogov WordPress, kde nájdete niekoľko príkladov.

  Po výbere šablóny WordPress postupujte podľa pokynov v sprievodcovi krok za krokom o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

  Ďalej možno budete chcieť na svoje webové stránky pridať určité funkcie, ako je pridanie kontaktného formulára, fotogaléria, jazdec atď. Nebojte sa, že máte k dispozícii viac ako 40 000 doplnkov WordPress, ktoré vám to pomôžu.

  Doplnky sú ako aplikácie alebo rozšírenia pre váš web WordPress. Pozrite si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Nižšie je uvedený výber základných doplnkov WordPress, ktoré by ste mali nainštalovať na svoje webové stránky. Všetky sú k dispozícii zadarmo.

  Vlastnosti

  • WPForms Lite – Pridajte kontaktné formuláre na svoj web WordPress
  • Zdieľané počty – najlepší doplnok sociálnych médií WordPress, ktorý nespomaluje váš web a je plne kompatibilný s GDPR.
  • SeedProd Lite – Jednoducho pridajte najbližšiu stránku na svoj web, keď na tom pracujete.

  Optimalizácia webových stránok

  • Yoast SEO – Vylepšite svoj SEO WordPress a získajte väčšiu návštevnosť od spoločnosti Google
  • MonsterInsights (Free) – Pomôže vám sledovať štatistiky návštevníkov pomocou služby Google Analytics
  • WP Super Cache – zvyšuje rýchlosť vášho webu pridaním vyrovnávacej pamäte

  Zabezpečenie webových stránok

  • UpdraftPlus – bezplatný záložný doplnok WordPress
  • Sucuri – bezplatný skener malware na webových stránkach

  Existuje mnoho ďalších bezplatných doplnkov WordPress na pridávanie rôznych funkcií a rozširovanie vašich stránok WordPress. Pozrite si našu najlepšiu kategóriu doplnkov WordPress, kde sme skontrolovali stovky doplnkov WordPress.

  Celkové náklady na web: 46 dolárov – 100 dolárov ročne

  Aké sú náklady na web WordPress (s viacerými funkciami)?

  Náklady na web WordPress s viacerými funkciami

  Našim používateľom vždy odporúčame, aby začínali s malými vlastnosťami a potom s rozširovaním svojich webových stránok pridávali ďalšie funkcie. Týmto spôsobom nebudete platiť za nič, čo skutočne nepotrebujete.

  Keď na svoj web pridáte ďalšie funkcie, vaše náklady na web sa začnú zvyšovať.

  Na udržanie nízkych nákladov a získanie bezplatného názvu domény môžete naďalej používať službu Bluehost na hosťovanie WordPress.

  Keďže však na svoj web pridáte ďalšie funkcie, bude rozumné získať výkonnejšiu konfiguráciu hostenia, ako je plán GoGeek spoločnosti SiteGround. To vás bude stáť o niečo viac, ale prichádza s prémiovými funkciami, ako je predstavovanie, vyšší výkon, a dokáže spracovať až 100 000 návštevníkov mesačne..

  Pomocou nášho kupónu SiteGround môžete získať zľavu 60% za prvý rok vášho hosťovania.

  Môžete tiež ísť na prémiovú šablónu WordPress pre svoje stránky. Na rozdiel od bezplatných šablón WordPress tieto šablóny prichádzajú s extra funkciami a prioritnou podporou. Pozrite si náš odborný výber 40 najlepších responzívnych tém WordPress, kde nájdete niekoľko vynikajúcich šablón, ktoré môžete použiť.

  Ak chcete získať viac funkcií webových stránok, musíte použiť kombináciu bezplatných a platených doplnkov doplnkov.

  Tu sú niektoré základné prémiové doplnky a rozšírenia WordPress, ktoré budete potrebovať pri rozširovaní svojich stránok:

  Vlastnosti

  • WPForms (Pro) – pridá na vaše stránky WordPress nástroj na vytváranie formulárov pretiahnutím
  • WP Rocket – prémiový doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na urýchlenie vášho webu.
  • Beaver Builder – Pridá vytvárač stránky WordPress pomocou drag and drop

  marketing

  • Nepretržitý kontakt – jedna z najlepších služieb e-mailového marketingu
  • OptinMonster – prevádza opúšťajúcich návštevníkov webových stránok na predplatiteľov. Olovo generácia pre WordPress.
  • MonsterInsights Pro – zistite, ako návštevníci nájdu a používajú váš web.

  zabezpečenia

  • BackupBuddy – pre automatické zálohovanie WordPress
  • Sucuri Firewall – Firewall webových stránok a ochrana pred škodlivým softvérom

  Existuje mnoho ďalších doplnkov a služieb WordPress, ktoré môžete pridať. Každá pridaná platená služba alebo doplnok zvýši náklady na váš web WordPress.

  Celkové náklady na web: V závislosti od prémiových doplnkov a služieb WordPress, ktoré pridáte, môže byť kdekoľvek medzi 500 a 1 000 $ ročne.

  Aká je cena webovej stránky pre malé podniky so systémom WordPress

  Mnoho ľudí sa nás často pýta, koľko stojí vytvorenie webovej stránky pre malé firmy s WordPress? Odpoveď závisí od potrieb vašej firmy a od nástrojov, ktoré budete používať na rozvoj svojej firmy na internete.

  V zásade môžete odhadnúť, že náklady budú niekde medzi nízkorozpočtovým webom WordPress a webom WordPress s viacerými funkciami..

  Majte na pamäti, že na svoj firemný web nepridáte plnohodnotný obchod s elektronickým obchodom. V takom prípade presnejší odhad nájdete v nasledujúcej časti tohto článku.

  Ak práve začínate a potrebujete jednoduchú webovú stránku predstavujúcu svoje produkty a služby, potom vám odporúčame začať s Bluehost. Ich štartovací plán výrazne zníži náklady a zanechá vám peniaze, ktoré môžete v prípade potreby minúť na ďalšie prémiové nástroje.

  Ak máte flexibilnejší rozpočet, môžete sa prihlásiť do plánu GrowBig spoločnosti SiteGround. Sú známe svojou vynikajúcou podporou, čo je dobré pre majiteľa malej firmy bez technického zázemia.

  Ďalej budete musieť vyzdvihnúť dizajn svojho webu. Môžete hľadať tému WordPress pre obchodné weby alebo si vybrať responzívnu tému WordPress, ktorá vyhovuje vašim požiadavkám.

  Môžete si vybrať bezplatnú tému WordPress. Keďže sa však jedná o obchodnú webovú stránku, odporúčame vám kúpiť si prémiovú tému, ktorá vám umožní prístup k podpore a aktualizáciám.

  Teraz sa bavíme o doplnkoch.

  Na kontrolu nákladov budete musieť použiť kombináciu bezplatných a prémiových doplnkov. Nasledujú niektoré z prémiových doplnkov, ktoré sú absolútne nevyhnutné pre webové stránky malých firiem.

  Vlastnosti

  • WPForms (Pro) – prémiová verzia vám umožní prístup ku všetkým funkciám, ktoré potrebujete na generovanie potenciálnych zákazníkov. Patria sem platby PayPal a Stripe, konverzačné formuláre, integrácia do e-mailového marketingu a ďalšie.
  • SeedProd – Pomáha vám pridať krásnu stránku, ktorá bude čoskoro k dispozícii, a stránku režimu údržby na svoje stránky, keď ju nastavujete.
  • Beaver Builder – umožňuje vám ľahko vytvoriť profesionálne vyzerajúce vstupné stránky pre váš web.

  marketing

  • Nepretržitý kontakt – jedna z najlepších služieb e-mailového marketingu, špeciálne pre malé podniky.
  • OptinMonster – Pomáha prevádzať návštevníkov webových stránok na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov. Potrebujete ho na generovanie potenciálnych zákazníkov a optimalizáciu konverzií.
  • MonsterInsights Pro – najlepší doplnok Google Analytics vám pomôže zistiť, odkiaľ vaši používatelia prichádzajú a čo robia na vašom webe. To vám umožní robiť rozhodnutia založené na údajoch a rozšíriť tak svoje podnikanie.

  zabezpečenia

  • UpdraftPlus (Pro) – Prémiová verzia doplnku je dodávaná s prírastkovými zálohami, automatickými zálohami pred aktualizáciami a niekoľkými miestami vzdialeného úložiska, aby ste si mohli zálohovať.
  • Sucuri Firewall – Firewall webových stránok a ochrana pred škodlivým softvérom

  Teraz existuje mnoho ďalších doplnkov a nástrojov, ktoré chcete používať. Odporúčame vám, aby ste si najprv vyskúšali bezplatnú verziu a presvedčili sa, či vám táto práca vyhovuje. S bezplatnými skúšobnými verziami je k dispozícii veľa prémiových nástrojov. Využite ich, aby ste zistili, či tento nástroj skutočne potrebujete.

  Ako firemný web by ste chceli minúť peniaze na rozvoj svojho podnikania. Neodporúčame vám utrácať peniaze, keď to má zmysel a môžete si to dovoliť.

  Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako vytvoriť webovú stránku pre malé podniky

  Celkové náklady na web: Opäť to záleží na prémiových nástrojoch a doplnkoch, ktoré si kúpite. Môže to byť kdekoľvek medzi 300 a 700 dolárov za rok, ale môže to byť až 1 000 dolárov za rok.

  Aká je cena webovej stránky elektronického obchodu WordPress?

  Náklady na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu WordPress

  WordPress ovláda milióny webových stránok elektronického obchodu po celom svete.

  Náklady na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu WordPress môžu byť výrazne vyššie, ale ukážeme vám, ako vytvoriť webové stránky elektronického obchodu WordPress, pričom sa vyhnete potenciálnym stratám a nadmerným výdavkom..

  Vaša webová stránka elektronického obchodu bude okrem hostingu a domény vyžadovať aj certifikát SSL, ktorý stojí približne 69,99 USD ročne. SSL sa vyžaduje na bezpečný prenos údajov o zákazníkoch, ako sú informácie o kreditných kartách, užívateľské mená, heslá atď.

  Odporúčame vám použiť plán elektronického obchodu Bluehost. Poskytuje vám bezplatnú doménu a certifikát SSL a navyše zľavu na hostenie.

  Potom musíte vybrať doplnok elektronického obchodu WordPress.

  Existuje niekoľko doplnkov pre elektronický obchod pre WordPress, ale žiaden sa nepribližuje k WooCommerce. Je to najpopulárnejší doplnok elektronického obchodu WordPress, ktorý vám umožňuje vytvárať robustné internetové obchody na predaj vašich výrobkov / služieb.

  Ďalej budete musieť nainštalovať WordPress a WooCommerce na svoj web. Máme sprievodcu krok za krokom o tom, ako spustiť internetový obchod.

  Kým WooCommerce je zadarmo, pre ďalšie funkcie budete musieť používať platené doplnky. Náklady na vaše webové stránky stúpajú v závislosti od toho, koľko doplnkov musíte na svoje webové stránky pridať.

  Akonáhle budete v prevádzke, budete si musieť vybrať šablónu WordPress pripravenú pre WooCommerce pre svoj web. Existuje niekoľko platených a bezplatných šablón WordPress s plnou podporou WooCommerce. Výber prémiovej alebo platenej šablóny vám umožní prístup k podpore a ďalším funkciám.

  Máme zoznam najlepších bezplatných doplnkov WooCommerce, ale v závislosti od vašich potrieb budete možno musieť použiť aj niektoré platené rozšírenia..

  Tu sú niektoré ďalšie platené služby, ktoré budete potrebovať na svojej webovej stránke elektronického obchodu.

  Vlastnosti

  • WPForms – Pridanie otázok a formulárov spätnej väzby od zákazníkov
  • Beaver Builder – Vytvorenie úžasných vstupných stránok pomocou nástroja na vytváranie a presúvanie stránok
  • Soliloquy – Pomocou doplnku WooCommerce si vytvorte nádherné produktové jazdce

  marketing

  • OptinMonster – Pomocou tohto výkonného nástroja na generovanie potenciálnych zákazníkov môžete prevádzať návštevníkov na zákazníkov
  • Neustály kontakt – výkonná e-mailová marketingová služba
  • MonsterInsights – sledovanie elektronického obchodu so štatistikami v reálnom čase pomocou Google Analytics

  zabezpečenia

  • BackupBuddy – Automatické zálohy WordPress
  • Sucuri – Firewall webových stránok a malware scanner

  Pamätajte, že najlepší spôsob, ako udržať svoje náklady na nízkej úrovni, je začať s malými a pridávať rozšírenia a služby s rastom firmy.

  Celkové náklady na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu WordPress: 1 000 – 3 000 USD. Môže byť vyššia v závislosti od toho, koľko platených doplnkov a služieb pridáte na svoje stránky.

  Aká je cena vlastného webu WordPress?

  Náklady na vlastnú webovú stránku WordPress

  Vlastná stránka WordPress je, keď si najmete vývojára WordPress na vytvorenie jedinečného dizajnu a vytvorenie špecifických funkcií preň.

  Túto cestu si zvyčajne vyberajú dobre zavedené veľké a stredné podniky.

  Na podporu vlastnej webovej stránky WordPress možno budete chcieť vyhľadať poskytovateľa hosteného obsahu WordPress. Toto je hostingové prostredie zamerané na WordPress s riadenými aktualizáciami, prémiovou podporou, prísnou bezpečnosťou a vývojársky prístupnými nástrojmi.

  Okrem svojho hostingu a názvu domény budete platiť aj vývojárovi webu, ktorý vytvára váš web. V závislosti od vašich potrieb môžete chcieť získať ponuky od niekoľkých vývojárov tém, webových dizajnérov a agentúr.

  Cena vlastného webu závisí od vašich požiadaviek, rozpočtu a sadzieb vývojára alebo agentúry, ktorú si najmete.

  Samotná štandardná téma WordPress vás môže stáť až 5 000 dolárov. Robustnejšie weby WordPress so špecifickými vlastnými funkciami môžu stáť až 15 000 dolárov alebo dokonca vyššie.

  aktualizácia: Pretože niektorí z vás požiadali o ďalšie podrobnosti v tejto časti, vytvorili sme komplexného sprievodcu o tom, koľko stojí vlastná téma WordPress a tipy, ako môžete ušetriť peniaze..

  Ako sa vyhnúť nadmerným platbám a znížiť výdavky?

  Našim používateľom vždy odporúčame, aby začínali v malej miere a postupne rozširovali svoje stránky WordPress podľa ich rastu. V mnohých prípadoch nepotrebujete všetky prémiové funkcie, ktoré vidíte na mnohých dobre zavedených webových stránkach vo vašom odbore.

  Majte na pamäti, že tieto webové stránky mali náskok a pravdepodobne im nejaký čas trvalo, kým zistili, ako spravovať náklady a rozvíjať svoje podnikanie..

  Webové stránky s rozpočtom môžete začať pomocou bezplatných doplnkov a šablóny. Keď začnete získavať návštevníkov, môžete zvážiť pridanie prémiových funkcií, ako je prémiová šablóna, e-mailový marketing, doplnok o platené zálohovanie, brána firewall na webe atď..

  To isté platí pre vaše webové stránky elektronického obchodu. Začnite s minimom a potom, keď začnete s predajom, nájdete presne tie nástroje, ktoré vám a vašim zákazníkom pomôžu.

  Vyhľadajte najlepšie ponuky a kupóny WordPress a získajte ďalšie zľavy, kedykoľvek môžete.

  Dokonca aj pre robustné weby WordPress nemusíte vždy najímať vývojárov. Máme návody krok za krokom, ako vytvoriť rôzne typy webových stránok WordPress, ako napríklad:

  • Ako vytvoriť obchodný adresár pomocou WordPress
  • Ako vytvoriť webovú stránku s recenziami online pomocou programu WordPress
  • Ako vytvoriť aukčnú webovú stránku pomocou WordPress
  • Ako zostaviť webovú stránku s kupónmi pomocou WordPress
  • Ako vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku pomocou WordPress
  • Ako vytvoriť dosku úloh pomocou WordPress
  • Ako vytvoriť otázky & odpovedá na web pomocou WordPress
  • Ako vytvoriť webovú stránku portfólia s WordPress
  • Ako vytvoriť webovú stránku vedomostnej základne wiki pomocou WordPress

  Dúfame, že tento článok odpovedal na vaše otázky o tom, koľko stojí zostavenie webovej stránky. Môžete tiež navštíviť náš zoznam 25 legitímnych spôsobov, ako zarobiť peniaze online blogovaním pomocou WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map