Kontrolný zoznam: 15 vecí, ktoré musíte urobiť pred zmenou tém WordPress

Ak ste použili WordPress, pravdepodobne ste si aspoň raz vo svojom živote prepínali témy. Ak to tak nie je a je to prvýkrát, je to ešte lepšie. Krása programu WordPress spočíva v tom, že používateľom veľmi uľahčuje zmenu tém. Je to doslova pár kliknutí. Zmena motívov je však oveľa viac ako len aktivácia kliknutím. V tomto článku vám poskytneme kontrolný zoznam vecí, ktoré musíte urobiť pred zmenou tém WordPress. Tieto kroky sú dôležité na zabezpečenie hladkého priebehu procesu, inak môžete prísť o prvky, ktoré ste nechceli stratiť.


1. Robte si poznámky k svojej aktuálnej téme

Robte si poznámky k aktuálnemu motívu WordPress

Mnoho používateľov programu WordPress surfuje po webe a hľadá riešenia svojich problémov. Často nájdu tieto riešenia vo forme úryvkov, ktoré pridajú ručne vo svojej téme, ako je napríklad funkcia.php alebo iný súbor. Pretože tieto zmeny boli vykonané raz, ľudia majú tendenciu si ich pamätať. Prejdite si súbory tém a zapíšte si všetky ďalšie kódy, ktoré ste pridali. Tiež by ste chceli skontrolovať rýchlosť načítania aktuálneho motívu, pretože takto môžete tieto dve možnosti porovnať. Prejdite na web, ako napríklad nástroje Pingdom Tools, alebo pomocou služby YSlow vyskúšajte rôzne stránky (Áno, rôzne stránky, nielen domovskú stránku).

2. Dajte pozor na bočné panely

Dajte pozor na bočné panely

Musíte sa uistiť, že vaša nová téma je pripravená na miniaplikáciu. Miniaplikácie postranného panela sa používajú veľmi ľahko, preto ich veľa používateľov používa na prispôsobenie. Všimli sme si, že bočné panely sú pravdepodobne najviac prispôsobenou oblasťou stránok WordPress. Ľudia robia veľa zmien, ako napríklad pridávanie vlastných textov, obrázkov, odkazov, reklamy a ďalších widgetov. Ak používate tému s povolenou miniaplikáciou a prepnete na tému, ktorá nie je pripravená s miniaplikáciou, stratíte to všetko. Ak používate tému WordPress s podporou miniaplikácií, nejde o problém.

Prepíše sa tiež všetko, čo upravíte v súbore sidebar.php vášho starého motívu. Uistite sa preto, že ste tieto kódy pridali do nového bočného panela témy.

3. Nestrácajte stopy

Analytika šálky

Väčšina blogerov používa určitý druh analýzy, či už ide o službu Google Analytics alebo niektorú z ďalších služieb. Mnohí z nás nepoužívajú doplnky na pridanie sledovacích kódov. Niektorí z nás otvoria súbor footer.php a upravia kódy. Niektoré z našich tém majú miesto na umiestnenie kódu AdSense. Nech už je váš prípad akýkoľvek, chcete sa ubezpečiť, že skopírujete a prilepíte svoj kód sledovania do svojej novej témy. To je jedna z vecí, ktorú používatelia často prehliadajú. Pretože je to také jednoduché, väčšina z nás na to zabudne.

4. Dobrý RSS, pracujete?

Mnoho z nás používa FeedBurner pre naše RSS kanály WordPress. Jednou z častí integrácie FeedBurneru do WordPressu je nasmerovanie vašich predvolených informačných kanálov na FeedBurner týmto spôsobom, aby ste mohli mať k dispozícii analýzu od odberateľov informačného kanála. Mnoho tém, ako napríklad Genesis, Standard Theme a ďalšie, vám umožňuje integrovať FeedBurner z ich panela nastavení. Musíte sa ubezpečiť, že zdroj udržiavate nasmerovaný na FeedBurner, inak pre váš blog existujú dva informačné kanály RSS. Hlavný WordPress a FeedBurner, ktorý berie informácie z vášho RSS Feed WordPress. Okrem toho stratíte počet odberateľov, ktorých ste mali, pretože boli prihlásení na odber pomocou / feed / url, ktorý už nesmeruje na FeedBurner. To opäť neznamená, že ste ich stratili, len to znamená, že ich nemôžete vidieť v počte FeedBurner.

5. Zálohovanie!!

Zálohujte svoje súbory

Vytvorením zálohy nikdy nebudete mať čo stratiť. Ako preventívne opatrenie by ste mali zálohovať všetky súbory tém, doplnky a databázu. Aj keď by sa nič nemalo stať, nikdy nemôžete byť príliš bezpeční. BackupBuddy môžete použiť na vytvorenie úplného zálohovania pre vás.

6. Režim údržby

Režim údržby WordPress

Pravdepodobne by ste nechceli, aby sa vaši používatelia počas vykonávania zmeny zobrazovali, pretože nakoniec uvidia nefunkčný web alebo podobne. Najlepšie je zapnúť režim údržby na 15 – 20 minút, aby ste sa uistili, že všetko funguje správne. Po nastavení režimu údržby môžete pokračovať a aktivovať novú tému.

7. Testovanie všetkých funkcií a doplnkov

Keď máte novú tému aktivovanú, musíte sa ubezpečiť, že si zachováte všetky funkcie a doplnky stále fungujú. Nezabudnite, že zoznam dobrých poznámok, ktorý ste vytvorili v kroku 1. Toto je čas, keď sa vám to môže hodiť. Ak ste tak ešte neurobili, vráťte sa späť a pridajte všetky nové funkcie, ktoré chcete priniesť zo starého motívu do nového motívu. Vyskúšajte všetky funkcie vrátane, ale nielen, procesu pripomienkovania, jednotlivých príspevkov, vyhľadávania, 404 stránok, archívnych stránok, kontaktných stránok atď. Uistite sa, že všetky vaše widgety sú stále k dispozícii a či fungujú..

Na prednej strane doplnku si len chcete overiť, či je formátovanie stále rovnaké. Mnoho doplnkov využíva vaše existujúce štýly na zobrazenie ich výstupu. Pravdepodobne by ste sa chceli ubezpečiť, že s novou témou stále vyzerajú dobre.

8. Kompatibilita viacerých prehliadačov

Kompatibilita naprieč prehliadačmi

Otestujte svoje stránky vo všetkých prehľadávačoch, ku ktorým máte prístup. Prehliadače majú tendenciu interpretovať veci inak. Špeciálne program Internet Explorer. Chcete sa ubezpečiť, že váš dizajn vyzerá dobre vo veľkých prehliadačoch. Niektoré pekne vyzerajúce témy majú tendenciu lámať sa v rôznych prehľadávačoch. Ak veľa používateľov používa program Internet Explorer, potom sa chcete uistiť, že je pre nich stále prístupný.

9. Dajte týmto položkám tretích strán vyzerať pekne

Ak používate službu Google Adsense alebo inú reklamnú spoločnosť, ktorá vám ich umožňuje formátovať, najlepšie je ich prispôsobiť. Napríklad vaša predchádzajúca stránka bola oranžová, takže ste pre službu Google Adsense mali oranžové odkazy. Ak je teraz modrá, pravdepodobne to budete chcieť zohľadniť.

To isté platí pre widget na Twitteri, tlačidlá podobné facebooku a podobne. Upravte ich pomocou svojej novej farebnej schémy. Ak idete zo svetla na tmavý dizajn alebo naopak, musíte vykonať tieto zmeny.

10. Informujte svojich používateľov

oznámenia

Vypnite režim údržby a napíšte rýchly blogový príspevok, aby ste o tom používatelia informovali. Všimnite si, že ste strávili len 15 – 20 minút kontrolou vecí. Neexistuje spôsob, ako zachytiť všetky chyby. Ak dáte svojim používateľom vedieť, môžete očakávať, že dostanete hlásenia o chybách. Často žiadame našich čitateľov na Twitteri (@wpbeginner) o testovanie chýb. Požiadajte publikum prostredníctvom Twitteru, Facebooku atď., Aby ste zistili, či stránka v ich prehliadači vyzerá dobre. Ak povedia ÁNO, potom je to dobrá správa. Ak povedia NIE, požiadajte ich, aby urobili snímku obrazovky s daným problémom. Môžete sa pozrieť na problém a pokúsiť sa ho vyriešiť. Ak to nemôžete vyriešiť, požiadajte vývojára témy, aby ho opravil. Poznámka: Pokiaľ ste za túto tému nezaplatili, NIE JE povinní tieto problémy opravovať ZADARMO.

Ľudia majú najrôznejšie prehliadače, rozlíšenia obrazovky atď., Preto je dôležité získať ich názor. Nezabudnite tiež pripomenúť svojim čitateľom RSS, aby navštívili web, aby mohli vidieť dobroty.

11. Orezávanie doplnkov

Témy sa teraz načítajú s množstvom funkcií. Napríklad, ak používate Genesis alebo inú tému, ktorá má BreadCrumbs, môžete sa zbaviť svojho doplnku Breadcrumb. Koncept je jednoduchý. Zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete. Jedna vec, ktorú by ste si mali byť istí, že pluginy často dokážu robiť túto prácu lepšie. Napríklad prichádza veľa tém s množstvom funkcií SEO. Genesis, Thesis, Standard Theme a všetci ostatní sa môžu pochváliť svojimi funkciami SEO. Radšej by sme použili omnoho výkonnejší doplnok, ako je WordPress SEO od Yoast. Rozhodnite sa rozumne.

12. Pri výmene urobte kroky dieťaťa

Detské kroky

Pracujete tu s novou témou, takže je pravdepodobne najlepšie starostlivo vykonať zmeny. Menšie prvky zmeňte, aby ste sa uistili, že sa vo všetkých prehľadávačoch správajú správne. Akonáhle budete dosť pohodlné, môžete vykonať drastické zmeny. Pred vykonaním veľkých zmien je dôležité naučiť sa štruktúru a sémantiku novej témy. Umožní vám to okamžite zistiť problém.

13. Test času načítania

Vezmite si čísla času načítania, ktoré ste mali pri starej téme (z bodu 1 tohto kontrolného zoznamu), a porovnajte ich. Ak chcete zistiť, ako môžete zlepšiť čas načítania, prezrite si prezentáciu spoločnosti Syed na Slideshare.

14. Monitorujte mieru odchodov

Po prepnutí tém sa chcete uistiť, že monitorujete mieru odchodov. Pokiaľ ide o navigáciu čitateľov po vašom webe, niektoré témy sú priateľskejšie ako iné. Ak sa miera vašich okamžitých odchodov zvýšila v porovnaní s predchádzajúcou témou, pravdepodobne by ste na tom mali pracovať. Pridajte súvisiace widgety príspevkov, populárne widgety príspevkov alebo jednoducho získajte lepšiu výzvu na akciu pre nových čitateľov.

15. Vypočujte si svojich čitateľov a VYLEPŠTE

Návrhy

Keď vyjde nový dizajn, používatelia majú vždy návrhy. Buď milujú konkrétny znak, alebo nenávidia konkrétny znak. Komunikujte so svojím publikom pomocou prieskumov alebo prieskumov na Facebooku. Zistite, čo by chceli, aby sa zlepšili, a potom pokračujte v práci.

Máte svoj vlastný kontrolný zoznam pri zmene tém WordPress? Rád by som to počul, keby sme niečo zmeškali.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map