Krok za krokom Sprievodca nastavením FeedBurner pre WordPress

Aktualizácia: Už neodporúčame používať FeedBurner, pretože ide o umierajúci produkt plný chýb. Prečítajte si tento článok, aby ste zistili, prečo by ste nemali používať FeedBurner, a zistiť ďalšie alternatívy.


Každý hlavný blog používa program FeedBurner na vypaľovanie svojich kanálov RSS, pretože ide o bezplatný systém s bohatými funkciami, ktorý nemôžete odmietnuť. FeedBurner poskytuje štatistiku, možnosť optimalizácie informačného kanála, možnosť publikovania informačného kanála a oveľa viac. Integrácia FeedBurneru a Google Analytics je nevyhnutnosťou pre každý blog WordPress. V tomto článku vám ukážeme, ako si môžete nastaviť svoje informačné kanály blogu WordPress pomocou FeedBurner a pomocou tohto nástroja môžete posunúť svoj blog na ďalšiu úroveň..

Prečo je FeedBurner dôležitý pre Bloggerov?

FeedBurner je bezplatná služba, ktorá je nabitá možnosťami, ktoré sa pri predvolenom informačnom kanáli WordPress nenachádzajú. Niektoré funkcie zahŕňajú:

 • Štatistiky vašich odberateľov RSS, aby ste mohli analyzovať a optimalizovať svoje príspevky v blogu.
 • Poskytnite svojim používateľom rôzne možnosti prihlásenia, napríklad e-mail, a ďalšie čítačky informačných kanálov (Netvibes, Google atď.).
 • Sociálny dôkaz (počet predplatiteľov)
 • Možnosť prispôsobenia informačných kanálov, ako sú napríklad úpravy nadpisov príspevkov, brandingu a ďalšie.
 • Možnosť pingovať rôzne služby na čítanie informačných kanálov po zverejnení príspevkov.
 • Integrujte službu Google AdSense a speňažte svoje informačné kanály RSS.
 • A viac…

Len s krátkym zoznamom funkcií môžete vidieť, že je to nevyhnutné pre všetky blogy. Teraz môžeme prejsť na založenie účtu FeedBurner.

Nastavenie FeedBurner pre informačné kanály WordPress

Najprv musíte mať účet Google (bude fungovať akýkoľvek účet Gmail). Ak chcete začať tento proces, navštívte stránku služby feedburner.

V prvom kroku zadáte odkaz na svoj blogový kanál WordPress. Ak máte SEO Friendly WordPress URL URL Structure, potom by váš odkaz na zdroj mal byť ako yourdomain.com/feed/

Krok 1 - Vyžiadajte si svoje zdroje na horáku

V kroku 2 si vyberiete názov informačného kanála a adresu informačného kanála. Názov vášho informačného kanála sa odporúča zachovať rovnako ako vo vašom blogu. Najlepšie je udržať krátku a nezabudnuteľnú adresu informačného kanála.

Krok 2 - Vyberte názov a adresu informačného kanála

Technicky sú informačné kanály vytvorené, takže už nemusíte postupovať podľa týchto krokov. Kliknite na možnosť Preskočiť priamo do správy kanálov.

Krok 3 - Prejdite na Správu informačných kanálov

Uvidíte stránku s odkazom na množstvo blogovacích platforiem. Ignorujte to všetko, ako ich neskôr prehodnotíme v tomto článku. Stačí kliknúť na kartu optimalizácie, ktorú vidíte na obrázku nižšie.

Krok 4 - Kliknite na Optimalizovať

V kroku 5 budeme pracovať na optimalizácii vášho blogového kanála WordPress. Musíte sa uistiť, že ste aktivovali možnosť Prehliadač priateľský, Smart Feed aktivovaný a FeedFlare aktivovaný. Môžete aktivovať ďalšie služby, ak chcete, ale tieto 3 služby sú nevyhnutné. BrowserFriendly robí prihlásenie oveľa jednoduchšie. SmartFeed zaisťuje maximálnu kompatibilitu so všetkými aplikáciami na čítanie informačných kanálov. FeedFlare integruje interaktivitu do príspevkov pridaním tejto a ďalších možností zdieľania e-mailom.

Krok 5 - Optimalizujte svoje informačné kanály

V kroku 6 sa pozrieme na všetky možnosti propagácie informačného kanála. Na svojom webe musíte povoliť e-mailové odbery, pretože existujú používatelia, ktorí radšej dostanú e-mailové aktualizácie, než aby používali program Google Reader. Pingshot musí byť aktivovaný, pretože upozorňuje služby pri uverejňovaní príspevkov. Miniaplikácia Feedcount vám umožní predviesť počet vašich odberateľov. Je to jedna z najlepších metód sociálneho dôkazu. Rozhranie API na zvyšovanie povedomia je užitočné, ak sa snažíte uviesť zoznam na stránkach, ako je BuySellAds, pretože môžu ľahko extrahovať počet vašich odberateľov. Existujú aj ďalšie možnosti, ako je Happy Head Animator, BuzzBoost, ktoré si môžete aktivovať, ak chcete.

Krok 6 - Propagujte svoj informačný kanál

Speňaženie informačného kanála je ďalšou dobrou funkciou programu FeedBurner s tým rozdielom, že vám umožňuje používať iba službu Google Adsense. Takže sa zaregistrujte pomocou služby Google Adsense a postupujte podľa ich pokynov.

Krok 7 - Speňažte svoj informačný kanál

Po dokončení všetkých vyššie uvedených krokov môžete kliknúť na kartu Analyzovať. S najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte obrazovku, ako je uvedená nižšie, pretože štatistiky sa nezaznamenávajú. Dajte to až 24 hodín a začnete tam vidieť čísla. Na vylepšenie svojho blogu použite počet predplatiteľov, kliknutia a ďalšie užitočné údaje. Zistite, čo sa vašim používateľom páči a nepáči s týmito štúdiami, a potom sa zamerajte na typ príspevkov, ktoré sa vašim používateľom páčia a ktoré sa vám páčia.

Krok 8 - Analyzujte svoj informačný kanál a vylepšujte ho

Integrujte FeedBurner do WordPressu

Aj keď ste nastavili svoj informačný kanál pomocou FeedBurnera v uvedených krokoch, zatiaľ ste ho do WordPress ešte neintegrovali. Prvá vec, ktorú chcete urobiť, je zastaviť riedenie vášho krmiva a urobiť ho jedným. Musíte vytvoriť presmerovanie, takže keď sa používatelia pokúsia navštíviť vašu doménu.com/feed/, presmerujú sa na vašu stránku informačného kanála feedburner. Týmto spôsobom môžete sledovať predplatiteľov na svojom blogu.

Existuje doplnok s názvom FD FeedBurner, ktorý vám umožňuje ľahko vytvoriť toto presmerovanie. Svoje informačné kanály môžete tiež presmerovať pomocou súboru .htaccess, túto metódu však nebudeme zdieľať, pretože to nie je niečo, čo odporúčame začiatočníkom..

Väčšina tém WordPress teraz prichádza s integráciou FeedBurner, ako je téma Headway, Standard Theme a ďalšie. Ak vaša téma nie je kompatibilná, použite doplnok uvedený vyššie.

Pridajte na svoje stránky pole na odber e-mailov

Najprv navštívte Publicize »Email Subscriptions, potom skopírujte a vložte kód, ktorý vám poskytnú, do súboru šablóny, ktorý sa vám páči (väčšinou sidebar.php). Nezabudnite si prispôsobiť vzhľad svojho e-mailového formulára, musíte mať predchádzajúce znalosti HTML a CSS.

Ak váš blog nemá kanály FeedBurner, získajte ho hneď teraz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map