Čo je to e-mail? Ako urobiť e-mail „správnym spôsobom“

Chcete vedieť, čo je to e-mail a ako to urobiť „správnym spôsobom“??


Výbuch e-mailu alebo vysielanie je proces odoslania jednej e-mailovej správy veľkému počtu účastníkov vo vašom zozname adries.

Sú veľmi efektívne pre podniky, aby dosiahli vyšší predaj, a blogeri ich používajú na zvýšenie návštevnosti svojho nového obsahu.

V tomto článku vám vysvetlíme, ako vykonať e-mail správnym spôsobom, ako aj zdieľať niektoré príklady.

Čo je to e-mail? Ako urobiť e-mail výbuch

Čo je to výbuch e-mailu?

Výbuch e-mailu je jediná e-mailová správa, ktorá sa odosiela do celého zoznamu e-mailov, do veľkej časti zoznamu e-mailov alebo do mnohých zoznamov e-mailov naraz..

Tieto e-maily sú zacielené na väčšinu alebo na všetky kontakty vo vašom zozname adries, vďaka čomu majú vaše e-mailové výbuchy široký dosah.

E-mailové výbuchy sú známe aj ako vysielané e-maily, hromadné e-maily, hromadné e-maily, e-výbuchy a e-mailové kampane. Väčšina ľudí používa výraz „e-mailové kampane“, aby sa vyhla agresívnemu tónu, ktorý je spojený s „e-mailovým výbuchom“.

E-mailové výbuchy sa používajú hlavne na odosielanie propagačného obsahu a spravodajcov. V spoločnosti WPBeginner používame e-mailové útoky na propagáciu našich prémiových doplnkov WordPress a na zdieľanie našich užitočných príručiek.

Napríklad sa pozrite na e-mailovú kampaň, ktorú sme poslali, aby sme propagovali predaj doplnkov MonsterInsights.

Ukážka emailovej kampane vo formáte Flash Sale

Ak chcete všetkých svojich účastníkov informovať o špeciálnych ponukách, najspoľahlivejšou a najúčinnejšou formou komunikácie sú e-mailové výbuchy..

Sú e-mailové výbuchy zastarané?

Hoci e-mailové výbuchy sú vynikajúce na doručovanie akejkoľvek správy veľkému počtu ľudí, niektorí to považujú za zastaralý spôsob komunikácie..

Je to preto, že e-mailové výbuchy sú hromadné e-maily odosielané všetkým bez ohľadu na ich výber, priority a potreby. Občas môžu byť e-mailové správy pre príjemcov veľmi irelevantné a zbytočné.

Z toho istého dôvodu môžu príjemcovia e-mailov ignorovať, označiť poštu ako spam a dokonca sa odhlásiť z vášho zoznamu e-mailov.

Toto sú hlavné dôvody, prečo používatelia nemajú radi e-mailové výbuchy:

1. Neoddelené: Výbuchy e-mailov často používajú celý zoznam adries bez segmentácie. Vaši odberatelia e-mailov sa často veľmi líšia a môžu sa zaujímať o rôzne produkty alebo služby.

2. Necielené: Výbuchy e-mailu odošlú rovnakú správu každému bez ohľadu na jeho osobné záujmy, minulé interakcie alebo ich potreby. Po prijatí takýchto nežiaducich e-mailov sa používatelia často odhlásia z vášho zoznamu adries.

3. Nie je prispôsobený: Všetci z nás radi čítajú správu, ktorá nás osobne oslovuje. Výbuchy e-mailov, ktoré neprispôsobujú e-maily, sa často označujú ako spam.

4. Neočakávané: Na rozdiel od e-mailov založených na akciách sú e-maily s vysielaním neočakávané, vďaka čomu môžu príjemcovia pociťovať prirodzený odpor..

Na rozdiel od pred 10 alebo 15 rokmi existuje veľa nových marketingových metód, ako sú sociálne médiá, reklama s platbami za kliknutie atď. Avšak žiadna z nich nie je taká účinná ako e-mail.

Je e-mail na odpoveď na otázku mŕtvy? NO.

E-mail je stále najspoľahlivejšou formou komunikácie na svete. S novou technológiou existujú lepšie spôsoby, ako urobiť e-mail výbuch, ktorý vám prinesie vyššie výsledky.

V nasledujúcej časti nižšie vysvetlíme, ako urobiť e-mail, ktorý spôsobil správny spôsob.

Ako urobiť e-mail výbuchom „správnym spôsobom“ – krok za krokom

Obchodníci spojení s veľkými a malými spoločnosťami stále používajú e-mail na podporu uvedenia svojich produktov na trh, ponúk na zľavy atď.

A výsledky sú vynikajúce. Je to preto, že používajú e-mailové správy.

Ak nie ste profesionálny marketingový pracovník, môžete podľa pokynov uvedených nižšie úspešne spustiť e-mail.

  Teraz sa pozrime na jednotlivé kroky.

  Krok 1: Vyberte najlepšiu e-mailovú službu

  V prvom rade potrebujete robustnú službu e-mailového marketingu, aby ste mohli vytvoriť e-mail. E-mailová marketingová služba vám umožňuje vytvoriť zoznam adries, segmentovať váš zoznam a odosielať hromadné e-maily.

  Na trhu existujú desiatky služieb e-mailového marketingu. Medzi nimi sú Constant Contact, SendinBlue, Drip a ConvertKit.

  Vyskúšali sme a vyskúšali všetky vyššie uvedené služby e-mailového marketingu a veríme, že sú vynikajúce v tom, čo ponúkajú. Odporúčame vám však neustály kontakt, pretože ponúka to najlepšie zo všetkých.

  Nepretržitý kontakt je softvér, ktorý je pre začiatočníkov najpriaznivejší pre začiatočníkov. Dodáva sa s desiatkami vopred pripravených e-mailových šablón, ktoré vám pomôžu rýchlo začať. Môžete si vybrať šablónu a ľahko ju prispôsobiť pomocou editora drag and drop.

  Má jednoduché možnosti zhromažďovania e-mailov, funkcie automatizácie na odosielanie / spúšťanie e-mailov na základe akcií používateľov a ďalšie. Navyše vám umožňuje segmentovať účastníkov a odosielať cielené e-mailové kampane.

  Ak chcete začať, musíte navštíviť webovú stránku Constant Contact a zaregistrovať sa pre nový účet.

  Registrácia na nepretržitý kontakt

  Účet s konštantným kontaktom si môžete rýchlo vytvoriť, pretože ponúka 60-dňový bezplatný skúšobný účet (nie sú potrebné žiadne kreditné karty).

  Po dokončení sa zobrazí informačný panel s konštantným kontaktom, odkiaľ môžete spravovať svoje zoznamy e-mailov, odberateľov a odosielať e-mailové správy..

  Prístrojová doska s konštantným kontaktom

  Prípadne môžete použiť aj SendinBlue, ktorý ponúka bezplatný e-mailový marketingový plán.

  Krok 2. Vytvorte si svoj e-mailový zoznam

  Zoznam e-mailov je jednoducho zoznam e-mailových adries, ktorým môžete posielať e-maily. Je to ako váš kontaktný zoznam obsahujúci e-mailové adresy vašich odberateľov a potenciálnych zákazníkov.

  Ak chcete vytvoriť zoznam e-mailov v službe Constant Contact, prejdite do ponuky Kontakty v hornej časti a potom kliknite na možnosť Zoznamy e-mailov na bočnom paneli..

  Vytvorenie nového zoznamu e-mailov

  Teraz sa zobrazí predvolený zoznam e-mailov s označením „Všeobecný záujem“. Kliknutím na odkaz „Zadať nový zoznam“ vytvoríte nový zoznam e-mailov..

  Vyberte názov svojho zoznamu e-mailov

  Potom pomenujte svoj zoznam e-mailov a kliknite na tlačidlo Pridať zoznam.

  Po vytvorení zoznamu e-mailov je ďalším krokom pridanie kontaktov do zoznamu. Otvorte nový zoznam e-mailov a kliknite na tlačidlo „Pridať kontakty“.

  Pridajte kontakty do svojho zoznamu trvalých kontaktov

  Ako vidíte na obrázku vyššie, funkcia Constant Contact vám umožňuje pridávať kontakty niekoľkými spôsobmi. Môžete zadať kontakt, nahrať zo súboru alebo importovať z Gmailu, Outlooku a ďalších aplikácií.

  Ak chcete rozšíriť svoj zoznam e-mailov rýchlejšie, prečítajte si nášho sprievodcu jednoduchými spôsobmi, ako rozšíriť zoznam e-mailov.

  Krok 3: Segmentujte svoj zoznam e-mailov

  Keď už máte zoznam e-mailov, ďalším krokom je jeho segmentácia. Segmentácia e-mailov je najdôležitejším aspektom úspešného spustenia e-mailu.

  Segmentácia e-mailov rozdeľuje vašich odberateľov e-mailov do menších skupín alebo segmentov na odosielanie vysoko cielených e-mailov.

  Odberateľov e-mailových služieb môžete segmentovať podľa pohlavia, veku, geografickej polohy, záujmov, histórie nákupu, kontaktných aktivít atď.

  Napríklad kníhkupectvo môže pre študentov umenia, fyziky a matematiky vytvárať rôzne segmenty a posielať rôzne e-maily.

  Segmentácia e-mailov je kľúčovou úlohou, ktorá musí byť vykonaná s jasným cieľom. Musíte mať jasno v tom, ktorý typ odberateľov má byť zahrnutý do segmentu.

  Ďalšie informácie nájdete v tejto príručke o inteligentnejších spôsoboch segmentácie zoznamu e-mailov.

  Ak chcete v službe Stály kontakt vytvárať segmenty, prejdite do ponuky Kontakty a kliknite na odkaz Segmenty. Potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť segment.

  Tlačidlo Vytvoriť segment v konštantnom kontakte

  Na ďalšej obrazovke môžete vytvoriť segment výberom vhodných kritérií pre vaše potreby.

  Vytvorte segment v konštantnom kontakte

  Ako vidíte na obrázku vyššie, funkcia Constant Contact vám umožňuje vytvárať segmenty na základe kontaktnej aktivity, ako sú e-maily odoslané, otvorené, kliknuté alebo neotvorené. Odberateľov e-mailových služieb môžete zahrnúť aj podľa kontaktných údajov vrátane názvu pracovnej pozície, mesta, krajiny atď.

  Krok 4: Vytvorte cielenú e-mailovú kampaň

  Po vytvorení segmentov je ďalšou úlohou vytvoriť cielenú e-mailovú kampaň alebo e-mailovú kampaň. E-mailovú kampaň môžete vytvoriť rôznymi spôsobmi v závislosti od používaného softvéru pre e-mailový marketing.

  Ak chcete vytvoriť e-mailovú kampaň v službe Stály kontakt, prejdite do ponuky „Kampane“ a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť.

  Vytvorte uvítaciu e-mailovú kampaň

  Ďalej si môžete vybrať možnosť E-mail.

  Vyberte e-mailovú kampaň

  Potom uvidíte stovky vopred pripravených e-mailových šablón, ktoré sú pripravené na použitie. Môžete si prezrieť ukážky šablón jeden po druhom alebo jednoducho zadať kľúčové slová a vyhľadať šablónu.

  Napríklad vyhľadáme kľúčové slovo „predaj“.

  Šablóny e-mailov s konštantným kontaktom na predaj

  Ako vidíte na obrázku vyššie, zobrazia sa dostupné šablóny predaja. Napríklad vyberieme možnosť „Časovo obmedzený predaj“.

  Potom sa otvorí stránka na tvorbu e-mailovej kampane. Najprv pomenujte svoju kampaň.

  Pomenujte svoju e-mailovú kampaň

  Potom kliknutím na oblasť nad šablónou otvorte nastavenia e-mailu.

  Potom musíte upraviť predmet e-mailu. Môžete tiež prispôsobiť svoj predmet e-mailu pridaním mena predplatiteľa. Kliknite na možnosť Prispôsobiť.

  Nastavenia riadku predmetu pre e-mailové výbuchy pri neustálom kontakte

  Ďalej si môžete vybrať krstné meno alebo akýkoľvek iný kontakt, ktorý chcete vložiť do predmetu.

  Môžete tiež zadať všeobecné meno, ako napríklad Zákazník, Užívateľ alebo Priateľ, aby ste oslovili používateľov, ktorých mená nie sú k dispozícii. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Vložiť“.

  Prispôsobte si predmet správy pre svoju e-mailovú komunikáciu s neustálym kontaktom

  V riadku predmetu sa zobrazí text s veľkými zátvorkami. Napríklad, [[FIRSTNAME ALEBO „Používateľ“]] na snímke obrazovky nižšie.

  Téma riadku Prispôsobené v konštantnom kontaktnom e-maile

  Potom upravte svoju e-mailovú predčítačku podľa názvu (názov spoločnosti alebo organizácie), adresy a potom kliknite na tlačidlo Uložiť.

  Uložiť nastavenia e-mailu Nepretržitý kontakt

  Ďalším krokom je prispôsobenie tela e-mailu. Jednoducho môžete namieriť a kliknúť na ľubovoľný prvok v e-maile, aby ste ho mohli upraviť alebo zmeniť.

  Prispôsobte si svoj e-mail v neustálom kontakte

  Z ľavého bočného panela tiež môžete drag and drop Build Buildings and layouts.

  Po dokončení návrhu e-mailu môžete skontrolovať a zobraziť si svoj e-mail. Ak to vyzerá dobre, kliknite na tlačidlo „Pokračovať“ v pravom hornom rohu.

  Na ďalšej obrazovke sa zobrazia možnosti odosielania e-mailov (odstreľovanie). Môžete si vybrať príjemcov z e-mailových zoznamov alebo segmentov. Napríklad vyberieme segment, ktorý sme vytvorili skôr.

  Pošlite svoj neustály kontakt

  Na pravom bočnom paneli sa zobrazia možnosti na odoslanie e-mailovej kampane teraz alebo jej naplánovanie na neskôr.

  Krok 5: Zmerajte výsledky a zlepšite dostupnosť e-mailov

  Odoslanie e-mailovej kampane neznamená, že sa práca skončila. Po zverejnení e-mailu musíte zmerať svoje výsledky a zistiť, ako s nimi príjemcovia interagujú.

  Najlepšie e-mailové marketingové služby, ako je Constant Contact, majú vstavanú funkciu e-mailovej štatistiky.

  Ak chcete zobraziť štatistické údaje svojej e-mailovej kampane, kliknite na ponuku Prehľady v hornej časti.

  Neustále hlásenie e-mailových správ o vysokom rozlíšení

  Výkon svojich e-mailových kampaní môžete vidieť aj jednotlivo kliknutím na ne.

  Uvidíte mieru otvorenia e-mailu, celkový počet odoslaných e-mailov, odchody a úspešné doručenia. Prehľady odhalia aj mieru prekliknutia, neotvorili sa, odhlásili sa a označili spamové štatistiky.

  Štatistika e-mailov s konštantným kontaktom

  Najväčšou výzvou tryskania e-mailov je doručovanie e-mailov. Vaše e-maily sa mnohokrát nedostanú vôbec alebo sa neposielajú priamo do spamovej schránky.

  Tu je niekoľko osvedčených techník na zlepšenie doručovania e-mailov:

  • Aktualizujte svoj e-mailový zoznam čas od času, aby ste odstránili falošné e-mailové adresy, odstránené e-maily atď.
  • Udržujte frekvenciu e-mailov (bez hrotov)
  • Vyvarujte sa zavádzaniu riadkov predmetov
  • Urobte z vašich e-mailov užitočný obsah s pútavým a pútavým obsahom

  Najlepšie príklady výbuchu e-mailu

  Na marketing sa používajú hlavne 2 typy e-mailov: vysielané e-maily (e-maily) a spúšťané e-maily.

  Spúšťané e-maily sú automatizované e-maily, ktoré sa odosielajú používateľom po ich činnosti. Napríklad môžete spustiť uvítací e-mail po prihlásení používateľa na váš zoznam.

  Výbuchy e-mailov sú rôzne, pretože ručne vytvoríte kampane a pošlete naraz do veľkého segmentu. Odstreľovanie e-mailov sa vykonáva s presvedčenie, že jediná správa bude užitočná pre každého účastníka v zozname alebo segmente.

  To znamená, že nemôžete vysielať uvítací e-mail do celého zoznamu e-mailov, ktorý obsahuje vašich už zakúpených zákazníkov.

  Z tohto dôvodu môžu byť e-mailové výbuchy použité iba na konkrétne účely. Tu sú najlepšie príklady výbuchu e-mailu:

  1. Výpredaj vo formáte Flash

  Ak ponúkate bleskový predaj, môžete hromadne posielať hromadné e-maily, aby ste informovali všetkých svojich odberateľov.

  Uvádzame niekoľko príkladov predmetu e-mailovej výbavy s bleskovým predajom:

  • [FLASH SALE] Módna obuv so zľavou 40% až 60%!
  • [LAST CHANCE] 40% -60% zľava z predaja končí dnes!

  2. Informácie o udalosti, ako sú webové semináre

  Ak pre svojich používateľov organizujete online školenia a semináre, môžete posielať hromadné e-maily.

  Tu je niekoľko e-mailových riadkov pre informácie o udalostiach e-mailom:

  • LIVE Training: 10 krokov na vytvorenie víťaznej e-mailovej kampane
  • Pripojte sa k nám LIVE, zajtra o 17:00 na bezplatnú marketingovú triedu

  3. Nové produkty

  Pri spustení nového produktu môžete odoslať e-mail. Najlepšie je segmentovať váš zoznam na už zakúpených zákazníkov a nových odberateľov, aby ste im mohli posielať rôzne kampane.

  4. Spravodaje

  Spravodaje sú najbežnejším typom vysielaných e-mailov. Správy, webové stránky časopisov, blogy, ako aj obchodné alebo neziskové organizácie posielajú informačné bulletiny, aby informovali svojich účastníkov o najnovších správach..

  Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, čo je to e-mail a ako urobiť e-mail. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako získať bezplatnú e-mailovú adresu firmy.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me