Čo je to téma WordPress Child? Klady, zápory a ďalšie

Mnoho našich používateľov sa pýta, ktorú šablónu používame? Našou odpoveďou je, že používame vlastnú podradenú tému zostavenú z rámca témy Genesis. Nasledujúca otázka je väčšinou otázkou pozostávajúcou z dvoch častí. Čo je to tematický rámec WordPress? Druhou časťou otázky je, čo je detská téma WordPress? V našom predchádzajúcom článku sme už vysvetlili, čo je tematický rámec WordPress. V tomto článku sa budeme snažiť odpovedať na otázky, ako je to, čo je detská téma WordPress, kedy by ste mali vytvoriť detskú tému, prečo ľudia vytvárajú detské témy a nakoniec výhody a nevýhody používania detskej témy. Dúfame, že po prečítaní tohto článku budete mať jasnú predstavu o tom, čo je detská téma WordPress, a budete vedieť, či by ste mali používať detskú tému, alebo nie.


Dieťa Témy WordPress

Čo je to téma WordPress Child

Podradená téma WordPress je téma WordPress, ktorá zdedí svoju funkčnosť od inej témy WordPress, rodičovskej témy. Podradené témy sa často používajú, keď chcete prispôsobiť alebo vylepšiť existujúcu tému WordPress bez toho, aby ste stratili možnosť inovovať túto tému. V minulosti neexistoval jednoduchý spôsob aktualizácie tém WordPress bez straty všetkých vlastných úprav a zmien, ktoré ste vykonali. To sa stáva chaosom, keď narazíte na to, že najčastejšie používaný skript v populárnych témach má veľké využitie a vy musíte aktualizovať svoje témy ASAP. Stáva sa ťažkou voľbou, pretože na jednej strane by ste pri aktualizácii stratili všetky vlastné štýly. Na druhej strane riskujete, že sa váš web dostane na hackerské stránky, ak sa neaktualizujete dostatočne rýchlo.

Hlavný tím a komunita sa rozhodli tento problém vyriešiť zavedením koncepcie rodičovskej témy a detskej témy. Podradená téma v WordPress by zdedila všetky funkcie, funkcie a kód nadradenej témy bez vykonania akýchkoľvek zmien v samotnej nadradenej téme. To umožnilo používateľom zmeniť štýl nadradenej témy a pridať / upraviť funkcie bez straty možnosti aktualizovať nadradenú tému.

Teoreticky môže každá téma WordPress obsahovať podradené témy, ale nie všetky témy WordPress sú dobrými nadradenými témami. Rodičovská téma s obmedzenou funkčnosťou a funkciami nie je vo väčšine prípadov presne ideálnym kandidátom na rodičovskú tému. O výnimkách budeme hovoriť neskôr v tomto článku.

Dobrá nadradená téma, známa tiež ako rámcová téma, obvykle obsahuje vlastné akčné háčiky a filtre. To umožňuje návrhárom a vývojárom vytvárať robustné vlastné stránky WordPress s použitím podriadených tém za zlomok času.

Prečo ľudia používajú detské témy WordPress?

Návrhári a vývojári používajú podriadené témy na urýchlenie ich rozvoja. Ak používate dobrú nadradenú tému, môžete drasticky skrátiť čas potrebný na vytvorenie stránky WordPress. Všetky dobré nadradené témy, alebo rámčeky tém, ponúkajú veľa funkcií a možností prispôsobenia, takže nemusíte kódovať všetko. Používatelia domácich majstrov často vytvárajú podriadené témy, aby vyladili existujúcu tému bez straty možnosti aktualizovať nadradenú tému, ak je to potrebné.

Vytvorenie podradenej témy WordPress môže byť také jednoduché ako vytvorenie nového súboru style.css v novej zložke. Všetko, čo skutočne potrebujete, je jeden riadok vo vašej novej hlavičke style.css, ktorý definuje šablónu (odkaz nájdete v Kódexe). Robustná podradená téma môže obsahovať toľko súborov šablón ako nadradená téma, ak nie viac. Podradená téma môže obsahovať súbory šablón, ktoré nie sú k dispozícii ani v nadradenej téme.

Kedy by ste mali používať tému pre deti?

rozhodnutie

Rozhodnutie používať detskú tému často závisí od vašich potrieb. Väčšina webových stránok, ktoré pre seba a našich klientov budujeme, sú detskými témami rámca tém Genesis. V zriedkavých prípadoch, keď je projekt príliš zložitý alebo príliš jednoduchý, potom ho zostavíme ako samostatnú vlastnú tému WordPress. Ako vývojári programu WordPress musíme pri vytváraní kvalitných tém zefektívniť náš pracovný postup. Vytvorenie detskej témy rámca Genesis nám to pomôže.

Pre používateľov odporúčame podriadené témy iba vtedy, ak zistíte, že neustále pridávate nové funkcie do súboru function.php témy a / alebo neustále pridávate / upravujete súbor style.css vašej témy. V týchto prípadoch dôrazne odporúčame použiť detskú tému. Pred chvíľou sa počas rozhovoru o stretnutí WordPress jeden z členov opýtal, čo keď pridávate iba vlastné štýly? Je lepšie použiť podradenú tému alebo vlastný doplnok CSS?

Odpoveď na to závisí od toho, ako dôvtipný a pohodlný ste s technológiou. Ak upravujete iba štýly niekoľkých prvkov, potom použitie vlastného doplnku CSS funguje dobre. Ak však zistíte, že meníte celú farebnú schému, pohybujete sa v CSS atď., Určite by ste mali zvážiť použitie podradenej témy..

Vybratie témy dobrého rodiča je dôležité

Všetky rámce WordPress sú nadradenými témami, ale nie všetky nadradené témy sú rámcami. Nemôžeme to dostatočne zdôrazniť. Aj keď ktorákoľvek téma programu WordPress môže mať podradené témy, nie všetky z nich sa majú použiť ako rámce tém. Videli sme veľa začiatočníkov, ktorí robia chyby pri vytváraní detskej témy nadradenej témy, ktorá neposkytuje veľa funkcií.

Ak vytvárate podradenú tému, pri ktorej zistíte, že nahrádzate veľa rodičovských súborov tém, mali by ste svoj proces prehodnotiť. Napríklad sa vám veľmi páči téma dvadsať jedenásť a rozhodli ste sa vytvoriť podradenú tému. Vo svojej podradenej téme ste mali súbor style.css a súbor features.php. Okrem toho ste sa rozhodli, že sa vám nepáči vzhľad päty, takže ste pridali footer.php. To isté platí pre hlavičku atď. V takom prípade by ste nemali používať dvadsať jedenásť ako nadradenú tému. Skôr by ste ho mali používať ako štartovaciu tému, ktorú zmeníte na svoju vlastnú tému.

Mali sme niekoľko používateľov, ktorí vytvorili vlastné podradené témy, ktoré by mali byť skutočne úplne nezávislými vlastnými témami, pretože prepísali takmer všetky rodičovské súbory tém..

Stručne povedané, mali by ste použiť podradenú tému, keď potrebujete funkčnosť, vlastnosti a úžasnosť výkonnej nadradenej témy bez toho, aby ste si sami písali veľa kódu..

Výhody používania témy WordPress Child

Rovnako ako väčšina vecí, aj v prípade používania témy WordPress Child existujú výhody a nevýhody. Pozrime sa najprv na výhody.

1. Bezpečné aktualizácie
Dieťa téma automaticky zdedí funkcie, štýly a šablóny rodičovskej témy. To vám umožní vykonávať zmeny na vašom webe pomocou podradených tém bez toho, aby ste už niekedy upravovali nadradenú tému. Keď príde nová verzia nadradenej témy, môžete ju bezpečne aktualizovať, pretože všetky vaše zmeny sa uložia do podradenej témy.

2. Jednoduché rozšírenie

Detská téma postavená na výkonnom rámci témy umožňuje veľkú flexibilitu bez toho, aby napísala veľa kódu. Môžete selektívne upravovať iba súbory šablón a funkcie, ktoré potrebujete, bez prechádzania inými súbormi šablón. Môžete pridať nové funkcie a oveľa viac.

3. Záložné bezpečné

Pri vytváraní úplnej témy musíte premýšľať o všetkých možných scenároch a ich kódovaní. Keď však pracujete na podradenej téme a zabudnete na niečo kódovať, potom je vždy k dispozícii funkcia rodičovskej témy ako núdzová možnosť..

Nevýhody použitia témy dieťaťa

Jednou z najväčších nevýhod používania detských tém je čas, ktorý musíte investovať, aby ste sa dozvedeli o rodičovskej téme. Pri práci s robustnými rámcami existuje krivka učenia, pretože každá z nich má svoje vlastné háčiky a filtre. Musíte ich naozaj poznať, aby ste maximalizovali potenciál. Podľa nášho názoru je táto krivka učenia jednorazovou vecou. Napríklad niekoľko prvých podriadených tém, ktoré vytvoríte, môže trvať dlhšie, ale potom budete vytvárať vlastné webové stránky za zlomok času. Váš celkový výkon sa zlepší.

Ďalšou nevýhodou, ktorá sa často upozorňuje, je, že vývojári vašej rodičovskej témy môžu stratiť záujem a opustiť ju, upustiť od funkcie, ktorú ste použili vo svojej detskej téme, alebo priniesť zmenu, ktorá úplne zničí vašu detskú tému. Nie je to také zlé, ako to znie. Hlavne preto, že všetky dobré témy WordPress sú open source a GPL. Ak sa vývojár nadradenej témy vzdá projektu, nič nehovorí, že ho musíte prestať používať. Projekt sa často ujímajú aj ďalší ľudia v komunite. Ak pôvodní vývojári motívov odstránia určitú funkciu, môžete ju jednoducho pridať do svojej podradenej témy. Máte na to kód. Nakoniec, ak vykonajú drastickú zmenu, ktorá sa vám nepáči, môžete sa vždy vyhnúť aktualizácii. Aktualizácie motívov sú kľúčové, ak dôjde k zneužitiu zabezpečenia. Používateľom vždy odporúčame aktualizovať témy, pretože to pomáha zaistiť budúcu kompatibilitu s inými skriptmi a doplnkami.

Ak používate komerčný rámec tém, napríklad Genesis, máte k dispozícii podporu, ktorá vám pomôže vylepšiť tému alebo vyriešiť problémy. Tiež platforma ako Genesis sa nezmení, pretože za ňou je stabilná obchodná organizácia s tisíckami zákazníkov po celom svete. Odstránili napríklad niektoré vstavané miniaplikácie, ale zverejnili ich ako doplnky pre tých, ktorí ich stále chceli používať..

záver

Je dôležité vedieť, že aj keď môžete kedykoľvek vytvoriť podradenú tému ktorejkoľvek témy WordPress, niekedy nemusíte podriadenú tému potrebovať. Zamyslite sa nad počtom zmien, ktoré ste plánovali pre svoje dieťa, ak sú zmeny, ktoré plánujete, menšie, môžete vždy vytvoriť súbor custom-style.css vo svojom motíve alebo použiť vlastný doplnok CSS. Ak sú zmeny príliš extrémne, keď sa ocitnete nad prvkami základných rodičovských súborov, pravdepodobne by ste mali vytvárať vlastnú tému.

Dúfame, že tento článok vám pomôže pochopiť, čo je WordPress Child Theme a či je to pre vás dobré alebo nie. Ak si myslíte, že nám niečo uniklo, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me