Odhalené: Ktoré sú najobľúbenejšie typy blogov?

Keď začínate s blogom, jednou z najbežnejších otázok, na ktorú by ste si mohli myslieť, sú najpopulárnejšie typy blogov? Existuje mnoho rôznych typov blogov pokrývajúcich širokú škálu tém, záujmov a publika. Pre úspešný blog je potrebné naplánovať si dopredu a vybrať si miesto, ktoré pre vás bude fungovať. V tomto článku budeme zdieľať najobľúbenejšie typy blogov, ktoré môžete začať ihneď.


Najobľúbenejšie typy blogov

O čom by ste mali písať?

Ak chcete rozhodnúť o výklenku svojho blogu, musíte vedieť o svojej vášni. Každá výklenok má svoje vlastné publikum, ktoré hľadá obsah súvisiaci s ich záujmami. Keď píšete o svojej vášni, pomáha vám pri rozširovaní vášho blogu nepretržite vymýšľať skvelé nápady na obsah.

Nemusíte plánovať iba obsah. Musíte si tiež zvoliť tému WordPress, optimalizovať pre SEO a zvýšiť výkonnosť svojich stránok. Toto sú úlohy, ktoré priamo nesúvisia s písaním, ale sú rovnako dôležité pre úspech vášho blogu.

Pozrime sa na najobľúbenejšie typy blogov, ktoré existujú:

1. Módne blogy

Módne blogy sú jedným z najpopulárnejších typov blogov na internete. Je to veľké odvetvie s obrovským globálnym publikom. Módni blogeri sú pozvaní na významné udalosti, dostávajú špeciálne výhody, tovar a dokonca aj obchodné ponuky najlepších módnych značiek.

Módne blogy

Tieto typy blogov sú dobré pre kreatívnych ľudí so silným okom pre štýl a módu. Môžete začať módny blog a začať zarábať peniaze online podľa nášho sprievodcu.

2. Blogy o potravinách

Potravinové blogy sú ďalším obľúbeným typom blogu. Priťahuje mnoho čitateľov, ktorí sa zaujímajú o recepty, prísady, zdravé stravovanie, dobré stravovanie a ďalšie príbehy súvisiace s potravinami.

Potravinové blogy

Mnoho blogerov s potravinami jednoducho začína s niečím tak jednoduchým ako ich recenzie v miestnej reštaurácii. S rastom ich blogu sa však rozširujú aj ich záujmy a cieľové publikum. Začínajú sa zaoberať aj inými témami súvisiacimi s potravinami. Prezrite si nášho sprievodcu, ako začať blog o potravinách.

3. Cestovanie Blogy

Cestovné blogy sú každý deň čoraz obľúbenejšie. Vďaka lacnej leteckej doprave cestujú ľudia viac ako kedykoľvek predtým a vždy hľadajú tipy na cestovanie, rady a sprievodcov po cieľoch.

Cestovné blogy

Tieto blogy uľahčujú ostatným cestujúcim dozvedieť sa o cieľovom mieste, v ktorom nikdy neboli. Ak cestujete, odporúčame vám vytvoriť si cestovný blog.

4. Hudobné blogy

Hudobné blogy majú široké publikum, ktoré hľadajú kritiku najlepšej a trendovej hudby. Milovníci hudby majú radi piesne z rôznych jazykov, kultúr a noriem.

Hudobné blogy

Hudobný priemysel má pre blogerov veľký potenciál písať o rôznych druhoch hudby, ako sú jazz, pop, heavy metal, slávni speváci a ďalšie.

5. Blogy životného štýlu

Blogy zamerané na životný štýl sú najobľúbenejším typom blogov, ktoré nájdete online. Majú rôznych čitateľov, ktorí sa zaujímajú o témy od kultúry, umenia, miestnych správ a politiky. To bloggerovi poskytuje širokú škálu tém, ktoré uľahčujú plánovanie jeho obsahovej stratégie.

Životný štýl Blogy

Blogeri v oblasti životného štýlu dostávajú príležitosti stať sa ovplyvňovateľom, písať pre iné publikácie, stať sa prednášajúcim a partnerom s podnikmi, ktoré sa snažia zmeniť spoločnosť..

6. Fitness blogy

Fitness blogy boli horúcim trendom, pretože sa týkajú dôležitých tém, ako sú zdravie a všeobecná kondícia. Ľudia na celom svete sa spoliehajú na internet a hľadajú radu, ako zostať fit. Je to skvelá príležitosť pre inštruktorov fitness, aby si založili blog o fitness a priviedli klientov online.

Fitness blogy

Tieto typy blogerov / inštruktorov píšu o stravovacích návykoch, diétnych plánoch, tréningoch, doplnkoch a ďalších. Fitness bloggeri môžu tiež vytvárať videoobsah, aby vysvetlili rôznym cvičeniam svoje publikum. Môžu speňažiť svoje webové stránky a videá pomocou služby Google AdSense a pridruženého marketingu.

7. DIY blogy

Blogy pre domácich majstrov sú veľmi zaujímavé a majú obrovské publikum. Má niekoľko podtypov, ako napríklad umenie a remeslá, stavebníctvo, drevárstvo, kovoobrábanie a ďalšie.

DIY blogy

Tieto zaujímavé činnosti pre domácich majstrov by povzbudili návštevníkov, aby vyskúšali nové veci a zdieľali ich s trénerom / bloggerom. Blogy pre domácich majstrov môžu vyžadovať veľa komunikácie, ktorá je vynikajúca pre blogovanie.

8. Športové blogy

Športové blogy sú ďalším zaujímavým typom online blogov. Každá krajina na svete má rôzne športy a každý šport má svoje vlastné hviezdy. Športové blogovanie môže zahŕňať aj blogerov, ktorí píšu platený obsah pre tímy, športovcov a iné organizácie.

Športové blogy

Ďalším formátom športového blogovania je písať o najnovších udalostiach po celom svete. Okrem toho blogeri zdieľajú na svojich účtoch Twitter automaticky živý stav viacerých športov automaticky prepojených s blogmi.

9. Finančné blogy

Mnoho z nás potrebuje pomoc a radu, aby sme mohli efektívne hospodáriť s financiami. Toto poskytuje finančným blogom široké publikum, od vážnych investorov po rodiny, ktoré sa snažia šetriť pre lepšiu budúcnosť.

Financie Blogy

Blogy o osobnom financovaní zdieľajú rady pre podniky, investorov, začínajúce podniky, jednotlivcov a rodiny. Je to dobrá výklenok pre ľudí zaujímajúcich sa o zložitý svet správy peňazí a vytvárania bohatstva.

10. Politické blogy

Politické blogy majú pravdepodobne najúžasnejšie publikum zo všetkých. Zahŕňajú správy o politike, analýzu politických správ a môžu rýchlo vybudovať veľmi pútavé publikum.

Politické blogy

Je bežné, že si veľké politické pridružené spoločnosti najímajú vlastný tím pre blogovanie. Títo blogeri zdieľajú program politickej strany a píšu o svojich politikách / plánoch na prilákanie ďalších ľudí k zástupcom.

11. Rodičovské blogy

Rodičovské blogy majú obrovské, vášnivé a vysoko zapojené publikum. Noví rodičia sa veľmi obávajú a sú vždy ochotní zlepšiť svoje rodičovské schopnosti.

Rodičovské blogy

Blogy mamičky a blogy ockov majú rôzne štýly písania. Tieto blogy môžu zahŕňať aktivity s deťmi, poradenstvo v oblasti jedla, techniky výučby v ranom veku a ďalšie.

12. Obchodné blogy

Obchodné blogy sú profesionálne blogy súvisiace s podnikovými agentúrami, priemyslom a ďalšími. Ponúkajú príležitostný spôsob, ako komunikovať so zákazníkmi a vzdelávať ich o podnikovom produkte alebo službe.

Obchodné blogy

Blog optimalizácie miery konverzie spoločnosti OptinMonster je vynikajúcim príkladom firemného blogu. Vzdeláva používateľov o konverzii návštevníkov webových stránok na zákazníkov pomocou najlepšieho softvéru na optimalizáciu konverzie na svete.

13. Osobné blogy

Osobné blogy patria jednotlivým autorom, ktorí zdieľajú svoje skúsenosti, dobrodružstvá a každodenný život so svojím publikom. Účelom osobného blogovania môže byť niečo ako zmena prostredníctvom pozitívnych príbehov alebo ovplyvnenie čitateľov vlastnými názormi.

Osobné blogy

K osobným blogerom patria aj fotografi, ktorí zdieľajú fotografie online, aby získali viac práce, vloggeri, ktorí vytvárajú videá o svojej každodennej činnosti, kuchár / kuchár, ktorí zdieľajú recepty na blogu, a ďalšie.

14. Filmové blogy

Filmové blogy zdieľajú správy a recenzie nových filmov a filmového priemyslu vo všeobecnosti. Majú na internete veľké publikum. Blogeri sú vyzvaní, aby sledovali prémiové relácie pred zverejnením filmov, aby mohli písať recenzie a generovať hlášky o pripravovanom filme.

Filmové blogy

15. Blogy o automobiloch

Blogy o automobiloch sa zvyčajne týkajú luxusných a športových automobilov. Zahŕňajú širokú škálu tém vrátane najnovších modelov automobilov, ich funkcií, inžinierstva a ďalších. Môžu sa dokonca spojiť s miestnymi predajcami automobilov pre obchodné príležitosti. Tieto blogy obsahujú všetky informácie o moderných automobiloch, veteránoch, bezpečnostných tipoch pre vodičov a ďalšie.

Blogy o automobiloch

Mnoho ľudí priťahuje dobré autá a trávia veľa času čítaním informácií o vlastnostiach svojich obľúbených automobilov online. Je to skvelý výklenok, ktorý si môžete osvojiť ako typ blogu pre milovníkov automobilov.

Niektorí blogeri tiež píšu o tipoch na financovanie automobilov, kalkulačkách financovania, podnikových a bankových ponukách a finančných plánoch. Čitateľovi to pomôže nájsť autá v ich rozpočte bez toho, aby navštívili showroomy.

16. Blogy s novinkami

Blogy s novinkami pokrývajú miestne správy a sú vynikajúcim spôsobom pre študentov žurnalistiky, aby si vybudovali svoj životopis a zdokonalili svoje zručnosti. Môžu pokrývať širokú škálu tém alebo sa obmedzovať na konkrétnu sekciu správ. Novinové blogy nie sú len o zdieľaní správ. Zahŕňajú aj stanoviská na zdieľanie vlastného pohľadu bloggerov na správy.

Novinky Blogy

Novinové blogy sa aktualizujú častejšie, aby zahŕňali najnovšie udalosti. Správy môžu byť o čomkoľvek, ako je zmena podnebia, vedecké inovácie, technológie, politika, náboženstvo a ďalšie. Veľké médiá majú niekoľko blogerov, ktorí pracujú na každom z týchto podtypov v blogovaní správ.

17. Blogy pre domáce zvieratá

Blogy pre domáce zvieratá majú veľkú čitateľskú online povahu, ktorá zahŕňa majiteľov domácich miláčikov, milovníkov zvierat, útulky pre zvieratá a ľudí, ktorí hľadajú domáce zvieratá. Blogeri pre domáce zvieratá zdieľajú tipy na udržanie zdravia domácich miláčikov, starostlivosti o domáce zvieratá, krmiva pre domáce zvieratá a školenia.

Blogy pre domáce zvieratá

Pestúnky pre zvieratá tiež píšu o svojom úsilí chrániť a zachraňovať zvieratá. Blogeri pre domáce zvieratá môžu spolupracovať s podnikmi, ktoré predávajú výrobky pre starostlivosť o domáce zvieratá, aby generovali príjmy.

18. Herné blogy

Herné blogy uspokojujú veľkú komunitu hráčov, ktorí hľadajú články o najnovších hrách, hernom hardvéri, udalostiach, herných cheatoch a ďalšie. Táto komunita sa v posledných rokoch výrazne rozrástla.

Herné blogy

Väčšina herných blogov patrí hráčom, recenzentom a oficiálnym komunitám veľkých agentúr zaoberajúcich sa vývojom hier. Majú medzinárodné podujatia pre hráčov a plány odmien pre víťazov. Je to populárny typ blogu a rastie každý deň.

Akonáhle ste si vybrali výklenok svojho blogu, ďalším krokom je nájsť nápady na blogový príspevok, ktoré môžete použiť vo svojom blogu. Môžete si pozrieť tento obrovský zoznam nápadov na blogové príspevky, ktoré môžete okamžite použiť.

To je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najpopulárnejšie typy blogov. Môžete tiež vyskúšať nášho sprievodcu o tom, ako sledovať zapojenie používateľov a zvýšiť návštevnosť blogov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map