Prečo by ste mali vždy používať najnovšiu verziu programu WordPress

Zakaždým, keď vyjde nová aktualizácia WordPress, dostaneme od používateľov niekoľko e-mailov s otázkou, či je bezpečné aktualizovať ich stránku WordPress. Zaujíma vás, či by ste mali aktualizovať svoj WordPress na najnovšiu verziu? Chcete vedieť výhody a nevýhody aktualizácie WordPress? V tomto článku vám vysvetlíme, prečo je dôležité, aby ste vždy používali najnovšiu verziu programu WordPress, a ukážeme vám, ako správne aktualizovať program WordPress..


Aktualizujte WordPress

WordPress je zadarmo a je vyvíjaný komunitou vývojárov. S každým novým vydaním opravujú chyby, pridávajú nové funkcie, zlepšujú výkon a vylepšujú existujúce funkcie, aby zostali aktuálne podľa nových priemyselných štandardov..

Inými slovami, keď neaktualizujete svoje stránky WordPress, riskujete bezpečnosť svojich webových stránok a vynecháte nové funkcie / vylepšenia..

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Pozrime sa na výhody a nevýhody aktualizácie WordPress.

1. Bezpečnosť

Bezpečnosť je pravdepodobne najdôležitejším dôvodom, prečo by ste mali svoj web WordPress aktualizovať.

WordPress v súčasnosti ovláda 23% všetkých webových stránok na svete. Vďaka svojej obrovskej popularite je WordPress obľúbeným cieľom hackerov, distribútorov škodlivého kódu, zlodejov údajov a chce byť hackermi..

CMS Marketshare

Pretože WordPress je otvorený zdroj, každý môže študovať zdrojový kód, aby sa ho naučil a vylepšil. Znamená to však tiež, že hackeri to môžu tiež študovať a nájsť spôsoby, ako sa dostať na webové stránky.

Dobrá časť je, že nie všetci hackeri sú zlí. Existuje oveľa viac dobrých hackerov ako zlých, čo znamená, že odborníci na bezpečnosť na celom svete môžu tento kód študovať a správne nahlásiť chyby / opravy zabezpečenia. Zakaždým, keď je hlásená chyba zabezpečenia, hlavný tím WordPress usilovne pracuje na vydaní aktualizácie, ktorá problém vyrieši.

To znamená, že ak nepoužívate najnovšiu verziu programu WordPress, potom používate softvér so známymi bezpečnostnými chybami. Hackeri môžu vyhľadávať webové stránky so staršou verziou a môžete sa stať obeťou sofistikovaného útoku.

Nie len samotný WordPress, môžu pluginy využívať aj hackeri. Musíte sa uistiť, že všetky vaše doplnky, témy a samotné jadro WordPress sú vždy aktuálne.

2. Cool nové funkcie

Každé hlavné vydanie WordPress prichádza s novými funkciami a zmenami softvéru. Napríklad, WordPress 4.0 prišiel so zlepšenou skúsenosťou s inštaláciou doplnkov, 4.1 predstavil inline úpravu obrázkov a 4.2 prišiel s rýchlejšou aktualizáciou doplnkov.

WordPress 4.2 zaviedol rýchlejšie aktualizácie doplnkov

Ak ste teraz používali staršiu verziu programu WordPress, vaša skúsenosť s aplikáciou WordPress by bola oveľa iná ako u používateľov používajúcich najnovšiu verziu..

Budete mať problém nájsť pomocníka WordPress online, pretože používate staršiu verziu. Používatelia na fórach podpory WordPress budú predpokladať, že používate najnovšiu verziu WordPress.

3. Rýchlosť

Každá nová verzia WordPress zvyšuje výkon

Vývojári WordPress sa vždy snažia robiť veci rýchlejšie. Každé nové vydanie prichádza s niekoľkými vylepšeniami výkonu, vďaka ktorým beží WordPress rýchlejšie a efektívnejšie.

Napríklad WordPress 4.2 zlepšil výkon JS v navigačných ponukách a WordPress 4.1 zlepšil zložité dotazy, ktoré pomohli s výkonom stránok využívajúcich tieto dopyty..

Pretože rýchlosť je v SEO obrovským faktorom, mali by ste svoj WordPress neustále aktualizovať, aby ste zaistili maximálny výkon.

4. Opravy chýb

Staršie verzie WordPress môžu obsahovať chyby

Aj napriek dôkladnému testovaniu hlavných vydaní WordPress, niekedy môžu cez praskliny skĺznuť chyby. To je dôvod, prečo sú načasované menšie vydania WordPress (tie s X.X.X), ktoré za to musia zodpovedať. Napríklad najnovšia aktualizácia programu WordPress 4.2.3 opravila 20 chýb z verzie 4.2.

Ak teraz idete na fóra podpory WordPress so žiadosťou o pomoc, prvou radou, ktorú získate, je aktualizácia WordPress, pretože to môže problém vyriešiť. Ak trváte na neaktualizácii programu WordPress, nebudete môcť dostať pomoc.

5. Zlučiteľnosť (alebo NIE)

Vývojári doplnkov a tém často koordinujú svoje aktualizácie s hlavnými vydaniami WordPress, aby zabezpečili, že využívajú výhody novo dostupných funkcií a vylepšení.

V niektorých prípadoch však aktualizácia môže narušiť vaše existujúce doplnky WordPress, ak nedodržiavajú osvedčené postupy a štandardy kódovania..

To je dôvod, prečo je dôležité, aby ste si pravidelne zálohovali WordPress.

Aby som to zhrnul, jedinou nevýhodou je, že v niektorých zriedkavých prípadoch sa váš web rozpadne. Nevýhodou však je, že máte:

 • Vylepšené zabezpečenie WordPress
 • Skvelé nové funkcie WordPress
 • Rýchlejšie skúsenosti so systémom WordPress
 • Webové stránky WordPress bez chýb
 • Lepšia kompatibilita

Teraz, keď viete, prečo je dôležité aktualizovať svoje stránky WordPress, pozrime sa, ako aktualizovať WordPress..

Ako aktualizovať svoje stránky WordPress

Aktualizácia jadra, doplnkov a tém WordPress vždy, keď pre ne existuje nová aktualizácia, je pomerne jednoduchá. WordPress sa dodáva so vstavaným systémom oznamovania aktualizácií. Zdôrazňuje počet dostupných aktualizácií, keď sa prihlásite do svojho dashboardu WordPress.

Obrazovka aktualizácií WordPress

Všetko, čo musíte urobiť, je navštíviť Informačný panel »Aktualizácie stránku a nainštalujte tieto aktualizácie. Toto je postup jedným kliknutím.

Pretože však mnoho vlastníkov webových stránok neprihlasuje každý deň na svoj informačný panel WordPress, nemusí ani vedieť, že je k dispozícii aktualizácia pre niekoľko dní. Našťastie máte niekoľko možností.

Ak používate WordPress 3.7 alebo novší, automatické aktualizácie sa zapnú pre menšie vydania (ktoré sú vyhradené pre zabezpečenie a opravy chýb). Môžete zapnúť automatické aktualizácie hlavných vydaní, doplnkov a tém.

Prípadne môžete dostávať e-mailové upozornenia, keď dôjde k novej aktualizácii vášho webu WordPress.

Získajte e-mailové upozornenia na aktualizácie vo WordPress

Ak ste zaneprázdnení podnikaním, prihláste sa na svoje stránky, aby ste skontrolovali dostupnosť aktualizácií. Nebolo by jednoduchšie, keby ste dostali e-mailové upozornenie vždy, keď dôjde k aktualizácii na vašich stránkach WordPress?

To je možné.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Updates Notifier. Po aktivácii navštívte stránku Nastavenia »Aktualizácia Notifier na konfiguráciu nastavení doplnku.

Nastavenia doplnku upozornení na aktualizáciu WordPress

Tento doplnok používa cron WordPress na kontrolu aktualizácií vašich stránok každú hodinu. Môžete to zmeniť raz alebo dvakrát denne. Keď bude k dispozícii nová aktualizácia, tento doplnok vám pošle e-mailové upozornenie.

V predvolenom nastavení kontroluje aktualizácie jadra WordPress, aktualizácie doplnkov a aktualizácie tém. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo uloženia nastavení pomocou testovacieho e-mailu.

Ak skúšobný e-mail nedostanete z doplnku, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako opraviť, že WordPress neposiela problém s e-mailom..

Automatická inštalácia aktualizácií WordPress

Tento proces môžete automatizovať ešte viac. WordPress vám umožňuje povoliť automatické aktualizácie hlavných vydaní, doplnkov a tém.

Táto možnosť je riskantná, ak nepoužívate spravovaný hosting WordPress. Spravované hostingové spoločnosti WordPress automaticky aktualizujú vaše stránky na hlavné verzie WordPress a v prípade, že dôjde k poruche, dávajte pozor.

Ak zapnete automatické aktualizácie, existuje mierne riziko, že sa váš web môže zlomiť a nebudete okamžite online, aby ste ho opravili. Ak však chcete povoliť automatické aktualizácie, existujú dva spôsoby, ako to urobiť (metóda pluginu a metóda kódu).

Pozrime sa najprv na metódu doplnku.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Easy Updates Manager. Po aktivácii musíte navštíviť Informačný panel »Možnosti aktualizácie na konfiguráciu doplnku.

Nastavenie automatických aktualizácií WordPress

Teraz musíte prejsť nadol do sekcie automatických aktualizácií, kde môžete povoliť automatické aktualizácie súborov jadra, doplnkov, motívov a prekladových súborov. Po dokončení nastavenia jednoducho uložte.

Povoliť automatické aktualizácie pomocou súboru wp-config

Automatické aktualizácie jadra WordPress môžete povoliť jednoduchým pridaním tohto riadku do súboru wp-config.php.

define (‘WP_AUTO_UPDATE_CORE’, true);

Ak chcete tiež automaticky aktualizovať svoje motívy a doplnky, budete ich musieť pridať do súboru funkcií.php alebo do doplnku pre konkrétny web..

add_filter (‘auto_update_plugin’, ‘__return_true’);
add_filter (‘auto_update_theme’, ‘__return_true’);

Dúfame, že tento článok vám pomohol zistiť, prečo by ste mali vždy používať najnovšiu verziu programu WordPress. Môžete tiež vyskúšať náš odborný výber z 20, ktorý musí mať doplnky WordPress na rok 2015.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map