Príručka pre začiatočníkov: Ako obnoviť zálohu WordPress

Potrebujete obnoviť WordPress zo záložného súboru? Zálohy vám pomôžu obnoviť vaše webové stránky v prípade, že sa niečo pokazí. Obnovenie WordPress zo záložného súboru však nie je ľahké pre začiatočníkov. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko obnoviť WordPress zo zálohy krok za krokom.


Ako obnoviť WordPress zo zálohy

Keďže ide o zdĺhavý článok, pridali sme pre ľahšiu navigáciu.

  Poznámka: Táto príručka sa týka obnovenia stránky WordPress zo zálohy. Ak sa snažíte presunúť svoje webové stránky do novej domény, mali by ste si prečítať nášho sprievodcu presunom WordPress do novej domény bez straty SEO..

  Ak sa snažíte prejsť z localhost na live webhostingový účet, postupujte podľa tohto sprievodcu, ako presunúť WordPress z lokálneho servera na live web..

  Pochopenie zálohy a obnovy WordPress

  Existujú rôzne spôsoby vytvorenia zálohy pre váš web WordPress. Najlepším spôsobom, ako vytvoriť zálohu, je použitie záložného doplnku WordPress.

  Prípadne môžete tiež vytvoriť manuálne zálohovanie databázy WordPress a stiahnuť súbory WordPress pomocou FTP.

  Obnovenie zálohy systému WordPress závisí úplne od toho, ako ste zálohu vytvorili. Napríklad zálohy vytvorené pomocou BackupBuddy alebo UpdraftPlus môžu byť obnovené pomocou rovnakého doplnku. Podobne je potrebné manuálne obnoviť manuálne zálohovanie.

  Mnoho používateľov WordPress nezálohuje svoje celé webové stránky. Namiesto toho zálohujú iba svoju tému, adresár na nahrávanie a svoju databázu WordPress. Znižuje sa tým veľkosť zálohovania, ale zvyšujú sa tým kroky potrebné na obnovenie lokality.

  Základné kroky sú rovnaké, bez ohľadu na to, ako ste vytvorili zálohu.

  Poďme sa pozrieť, ako obnoviť stránku WordPress zo zálohy. Keďže pokrývame rôzne spôsoby obnovenia, prejdite na časť, ktorá sa vás týka.

  Obnovuje sa WordPress zo záložného súboru BackupBuddy

  BackupBuddy je populárny prémiový záložný doplnok WordPress. Ak ste na vytvorenie zálohy použili BackupBuddy, táto časť je pre vás.

  BackupBuddy ponúka veľmi pohodlný spôsob, ako obnoviť WordPress zo zálohy. Musíte sa prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress a ísť na stránku BackupBuddy »Obnovenie / migrácia strana.

  Budete si musieť stiahnuť kópiu súboru importbuddy.php. V tomto procese budete požiadaní o zadanie hesla pre importbuddy. Toto heslo sa použije pri obnovení webovej stránky.

  Stiahnuť importbuddy

  Ak ste tak ešte neurobili, musíte si stiahnuť kópiu zálohy. Môžete si ho stiahnuť z BackupBuddy »Zálohy alebo cieľ, ktorý ste použili na ukladanie záloh.

  Po uložení záložného súboru zip a importbuddy.php v počítači sa pripojte k svojmu webu pomocou FTP.

  Ak máte úplnú zálohu svojho webu, odstráňte zo servera všetky súbory a priečinky.

  Ak však máte čiastočnú zálohu, musíte najskôr stiahnuť súbory, ktoré ste nezálohovali. Keď ste si istí, že máte všetko zálohované, pokračujte v mazaní všetkých súborov a priečinkov z koreňového adresára webových stránok.

  Odstráňte staré súbory WordPress

  Ďalej musíte odovzdať súbory BackupBuddy backup a importbuddy.php do koreňového priečinka na vašom webe.

  Po odovzdaní obidvoch súborov na server navštívte vo webovom prehliadači importbuddy.php. Nachádza sa v koreňovom adresári vášho webu, takže jeho adresa URL bude podobná:

  http://www.example.com/importbuddy.php

  ImportBuddy teraz požiada o heslo, ktoré ste vytvorili pri sťahovaní ImportBuddy.

  importbuddy password

  Na ďalšej obrazovke program ImportBuddy zobrazí zálohovaný súbor, ktorý ste nahrali. V prípade, že ste neodovzdali záložný súbor pomocou FTP, môžete kliknúť na záložku upload a záložný súbor teraz nahrať. Ak máte svoje zálohy uložené v úložnej službe Stash úložiska iTheme, môžete sa k nej pripojiť kliknutím na záložku Stash. Po výbere databázy pokračujte kliknutím na Ďalší krok.

  Vyberte záložný súbor

  ImportBuddy rozbalí váš záložný súbor a po extrahovaní súborov vám zobrazí správu o úspechu. Pokračujte kliknutím na tlačidlo nasledujúceho kroku.

  Na ďalšej obrazovke vás program ImportBuddy požiada o zadanie adresy URL stránok a informácií o databáze.

  Ak obnovujete napadnutú webovú stránku WordPress alebo sa snažíte odstrániť škodlivý softvér, potom už nechcete používať svoju starú databázu.

  Môžete vynechať tabuľky zo svojej starej databázy pomocou phpMyAdmin, alebo vytvoriť novú databázu pomocou cPanel. Po vytvorení novej databázy alebo vyprázdnení starej databázy zadajte podrobnosti o svojej databáze.

  Na druhej strane, ak ste si istí, že váš web nebol hacknutý, môžete použiť rovnaké staré podrobnosti databázy.

  nastavenie databázy

  Pokračujte kliknutím na ďalšie tlačidlo a importbuddy teraz otestuje nastavenia databázy a importuje údaje. Po dokončení kliknite na ďalší krok a pokračujte.

  Teraz program ImportBuddy aktualizuje adresy URL vašich ciest, cesty atď. Potom budete požiadaní o otestovanie svojich stránok. Ak všetko funguje dobre, úspešne ste obnovili svoje webové stránky.

  Skontrolujte a vyčistite

  Na stránke importbuddy kliknite na tlačidlo „Vyčistiť a odstrániť dočasné súbory“. Týmto sa odstránia dočasné údaje v databáze a súbory vytvorené počas obnovy.

  Obnova programu WordPress pomocou zálohy UpdraftPlus

  UpdraftPlus je ďalší populárny záložný doplnok WordPress. To vám umožní ľahko zálohovať a obnoviť vaše stránky WordPress.

  Najprv sa musíte uistiť, že máte úplnú zálohu svojho webu WordPress vytvorenú spoločnosťou UpdraftPlus. Ďalej musíte do počítača stiahnuť záložné súbory.

  Ak vaše zálohy ukladá program UpdraftPlus na vzdialenom úložisku, ako sú Dropbox, Disk Google atď., Môžete si zálohové súbory z týchto umiestnení stiahnuť do svojho počítača..

  Ďalej sa musíte pripojiť k FTP klientovi a odstrániť všetky súbory WordPress. Potom musíte znova nainštalovať WordPress a prihlásiť sa na svoj web.

  Budete si musieť nainštalovať a aktivovať doplnok UpdraftPlus. Po aktivácii navštívte stránku Nastavenia »Zálohy UpdraftPlus kliknite na tlačidlo Obnoviť.

  Nahrajte záložné súbory

  Ďalej musíte kliknúť na odkaz „Odovzdať záložné súbory“ a potom zálohovať predtým stiahnuté záložné súbory.

  Nahrávanie záložných súborov

  Po nahraní záložných súborov program UpdraftPlus tieto súbory skontroluje a zobrazí ich na stránke zálohovania.

  Ak chcete pokračovať, musíte kliknúť na tlačidlo „Obnoviť“.

  Obnovte záložné súbory

  Zobrazí sa kontextové okno, v ktorom musíte pokračovať kliknutím na tlačidlo obnovenia. Uistite sa, že sú vybraté všetky dostupné záložné súbory, ako sú doplnky, databáza, motívy a iné.

  Obnova záložných súborov

  UpdraftPlus začne extrahovať a obnovovať údaje z týchto súborov. Po úspechu budete presmerovaní na stránku úspechu.

  Zálohovanie bolo obnovené

  To je všetko, úspešne ste obnovili svoj web WordPress zo zálohy UpdraftPlus.

  Obnovenie databázy WordPress zo zálohy pomocou phpMyAdmin

  Pri obnove manuálne vytvorenej zálohy môžete naraziť na dve možnosti. Môžete buď vytvoriť novú databázu a do nej importovať zálohu, alebo môžete vyprázdniť existujúcu databázu a importovať zálohu.

  Ak čistíte napadnutú webovú stránku WordPress, je veľmi dôležité pred vytvorením novej databázy alebo importom do existujúcej databázy zmeniť svoje užívateľské meno a heslo MySQL..

  Ak chcete vytvoriť novú databázu, prihláste sa na informačný panel cPanel svojho hosťovacieho účtu WordPress a kliknite na ikonu MySQL Databases.

  MySQL databázy v cpaneli

  Potom budete požiadaní o zadanie názvu databázy a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť databázu.

  Vytvorte novú databázu

  Po vytvorení novej databázy budete potrebovať používateľa MySQL, ktorý je spojený s touto novou databázou. Prejdite nadol do časti Používatelia MySQL a pridajte nového používateľa.

  Pridajte nového používateľa databázy

  Ďalej musíte tohto používateľa pridať do databázy MySQL. Posuňte zobrazenie nadol do sekcie „Pridať používateľa do databázy“ a vyberte používateľa spolu s databázou z rozbaľovacích ponúk a potom kliknite na tlačidlo Pridať.

  Pridať používateľa do db

  Teraz je vaša nová databáza pripravená. Môžete ho použiť na obnovenie zálohy databázy WordPress.

  Zamierte znova na informačný panel cPanel a potom kliknite na ikonu phpMyAdmin.

  Spustite phpMyAdmin

  Ďalej musíte kliknúť na nový názov databázy a potom na tlačidlo importu.

  Importuje sa vaša databáza

  Kliknutím na tlačidlo „Vybrať súbor“ vyberte záložný súbor databázy WordPress a potom pokračujte kliknutím na tlačidlo Prejsť v dolnej časti stránky..

  PhpMyAdmin teraz nahrá zálohu a importuje ju do vašej databázy.

  Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu.

  To je všetko. Úspešne ste importovali svoju databázu WordPress. Teraz je ďalším krokom inštalácia programu WordPress pomocou novej databázy. Ak ste už nainštalovali program WordPress, pridajte nové nastavenia databázy do svojho súboru wp-config.php a budete radi, keď budete pracovať.

  Obnovenie zálohy databázy WordPress pomocou programu cPanel

  Ak ste manuálne vytvorili zálohu databázy WordPress pomocou cPanel na zdieľanom hostení, môžete túto databázu tiež obnoviť pomocou cPanel.

  Prihláste sa do svojho účtu cPanel a v časti Súbory kliknite na Záloha.

  Zálohovanie v cPanel

  Na stránke zálohy prejdite nadol na „Obnoviť zálohu databázy MySQL“..

  Potom kliknite na tlačidlo Vybrať súbor a vyberte záložný súbor z pevného disku. Po dokončení kliknite na tlačidlo odovzdania.

  Obnovte databázu pomocou cPanel

  Manuálna obnova súborov WordPress pomocou FTP

  Ak obnovujete WordPress, aby ste vyčistili napadnutú stránku, musíte najskôr odstrániť všetky existujúce súbory a adresáre WordPress..

  Urobte to iba vtedy, ak je záloha aktuálna a na svojom webe máte všetko prispôsobené, zmenené alebo nahrané.

  Ak máte všetky odovzdané súbory a prispôsobenia, môžete bezpečne odstrániť všetko na svojom webe pomocou cpanelu (rýchlejšie) alebo pomocou FTP.

  Ak chcete odstrániť všetky súbory z vášho webu, prihláste sa do cPanel vášho hostingu / VPS hostingu a v časti súbory kliknite na ikonu správcu súborov.

  Správca súborov v cPanel

  Pokračujte a ako adresár vyberte Web root a pokračujte. Rozhranie správcu súborov sa teraz otvorí na novej karte prehľadávača. Budete musieť vybrať všetky súbory WordPress a odstrániť ich. Tento spôsob je omnoho rýchlejší.

  Môžete tiež odstrániť súbory pomocou FTP, ale je to pomalšie. Jednoducho sa pripojte k svojmu webu pomocou FTP klienta a vyberte všetky súbory v koreňovom adresári WordPress, aby ste ich odstránili.

  Odstráňte staré súbory WordPress

  Ďalej musíte prevziať novú kópiu programu WordPress zo stránky WordPress.org a extrahovať ju na pevný disk.

  Spustite FTP klienta a potom na server preneste všetky súbory WordPress.

  Odovzdajte súbory WordPress

  Po nahraní súborov WordPress môžete nahrať súbor wp-config.php zo zálohy (iba ak ste si istí, že je čistý a že nie je ohrozený).

  Prípadne môžete súbor wp-config-sample.php premenovať v čerstvo nahraných súboroch WordPress na súbor wp-config.php. Potom budete musieť upraviť súbor wp-config.php a zadať informácie o svojej databáze.

  Nezabudnite súbor uložiť a nahrať ho späť na svoj web.

  Ďalej musíte zo zálohy nahrať ďalšie súbory. Odporúčame vám odovzdávať obrázky iba do adresára / wp-content / uploads /.

  Po ich nahraní navštívte webovú stránku a skontrolujte, či všetko funguje dobre.

  Ďalej sa musíte prihlásiť do svojej administratívnej oblasti WordPress a začať inštalovať doplnky, ktoré ste mali na svojich stránkach.

  Teraz môžete prejsť na inštaláciu témy. Ak ste si prispôsobili svoju tému WordPress alebo ste používali podradenú tému, môžete ju obnoviť zo zálohy. Uistite sa však, že tieto súbory sú čisté.

  Nakoniec choďte na Nastavenia »Permalink a upravte nastavenia trvalých odkazov tak, aby sa zhodovali s vašimi stránkami, a potom aktualizujte trvalé odkazy.

  Odstraňovanie problémov s obnovením zálohy WordPress

  Pri obnove vašej webovej stránky WordPress sa môžu vyskytnúť niektoré bežné problémy. Pre každého z nich máme samostatných sprievodcov.

  • Chyba nadviazania spojenia s databázou
  • Biela obrazovka smrti
  • Interná chyba servera
  • Problém s presmerovaním alebo obnovením prihlasovacej stránky
  • Jednorazové príspevky vracajú chybu 404

  Čo robiť po obnovení stránky WordPress

  Po úspešnom obnovení webovej stránky dôrazne odporúčame zvýšiť bezpečnosť webových stránok.

  Ak ste to ešte neurobili, uistite sa, že máte pravidelnú zálohu WordPress s jedným z týchto záložných doplnkov WordPress.

  Na zabezpečenie vašich webových stránok vám odporúčame, aby ste si okamžite zmenili heslo WordPress. Ak prevádzkujete web pre viacerých používateľov, požiadajte všetkých používateľov, aby si okamžite aktualizovali svoje heslá.

  Môžete tiež nainštalovať webovú bránu firewall. Vo WPBeginner používame Sucuri na monitorovanie a posilnenie bezpečnosti našich webových stránok. Monitoruje bezpečnostné hrozby a ponúka tiež službu na odstránenie škodlivého softvéru so svojimi predplatnými. Pozrite sa, ako nám Sucuri pomohol zablokovať 450 000 útokov za 3 mesiace.

  Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako obnoviť WordPress zo zálohy. Možno budete chcieť vidieť aj náš konečný postupný sprievodca bezpečnosťou WordPress pre začiatočníkov.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map