Príručka pre začiatočníkov k vytvoreniu 301 presmerovaní v WordPress (krok za krokom)

Pokúšate sa vytvoriť presmerovanie vo WordPress? Nie ste si istí, čo je presmerovanie a prečo je dôležité? Nerobte si starosti, dostali sme vás do príručky začiatočníkov k presmerovaniam WordPress, venujeme sa tomu, čo je presmerovanie, ako vytvoriť presmerovanie v WordPress, prečo potrebujete a kedy by ste mali presmerovania používať..


Pripravený? Začnime.

Presmerovania webových stránok

Čo je presmerovanie vo WordPress?

Presmerovanie je spôsob, ako môžu vaše webové stránky poslať rýchlu správu do prehliadača čítačky a oznámiť im, že stránka, ktorú chcete navštíviť, bola presunutá, takže ich prehliadač ich môže automaticky nasmerovať na novú stránku podľa vášho výberu.

Existujú rôzne rôzne typy presmerovaní, napríklad presmerovanie 301, presmerovanie 302, presmerovanie 307 atď.

Aby bol tento článok jednoduchý a užitočný, pokryjeme iba 301 presmerovaní, pretože to je najdôležitejšie.

Pozrime sa, prečo je dôležité porozumieť prípadu použitia.

Kedy potrebujete presmerovanie 301 vo WordPress?

Hlavným dôvodom použitia presmerovaní 301 je, keď sa vaša stránka alebo stránka na vašej stránke presunula, a namiesto toho chcete používateľa nasmerovať na novú stránku..

Tento nápad na článok prišiel k nám, keď nás jeden z našich čitateľov požiadal o spôsob, ako presmerovať používateľov zo starého príspevku na nový príspevok.

– Ak plánujete odstránenie príspevku alebo stránky v prospech nového obsahu, musíte vytvoriť presmerovanie.

– Pri plánovaní zmeny trvalých odkazov vo vašom príspevku alebo stránke musíte vytvoriť presmerovanie.

Prečo? Pretože nevytvorenie presmerovania spôsobí, že sa používateľom zobrazí chyba 404, ktorá sa nenašla. Čo je nielen zlé pre používateľov, ale môže to tiež ovplyvniť SEO vašich stránok a poškodiť hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov.

Vtedy je 301 presmerovaní veľmi dôležité.

Umožňuje vám to povedať vyhľadávacím nástrojom a prehliadaču používateľa, že stránka, ktorú sa snaží dosiahnuť, bola natrvalo presunutá na nové miesto.

To umožňuje preniesť všetku silu vašej starej stránky a spätný odkaz (SEO) na novú stránku.

Teraz, keď sme sa zaoberali dôvodmi a dôvodmi presmerovaní, pozrime sa, ako môžete vytvoriť 301 presmerovaní v programe WordPress pomocou rôznych dostupných metód..

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Ako vytvárať presmerovania v WordPress (pomocou doplnkov)

Ľahší prístup k vytváraniu a správe presmerovaní 301 je pomocou jedného z mnohých doplnkov presmerovania WordPress. To vám umožní nastaviť presmerovania bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu.

1. Presmerovanie

Najjednoduchší spôsob, ako pridávať a spravovať presmerovania v WordPress, je pomocou doplnku Presmerovanie. Nainštalujte a aktivujte doplnok. Po aktivácii navštívte stránku Nástroje »Presmerovanie nastaviť presmerovania.

Nastavenie presmerovaní WordPress pomocou doplnku Redirection

Doplnok pre presmerovanie umožňuje nielen nastaviť presmerovania, ale tiež vám pomôže zistiť 404 chýb na vašom webe WordPress. Tieto adresy URL potom môžete presmerovať na vhodný cieľ. V tomto návode nájdete informácie o tom, ako sledovať 404 stránok a presmerovať ich na WordPress.

2. Odkazy na stránku

Niekedy môžete chcieť ponechať príspevok / stránku, ale presmerovať ho na iný príspevok alebo stránku. Tu sa hodia odkazy na stránky. Tento jednoduchý doplnok pridá na obrazovku úpravy príspevkov meta box, do ktorého môžete zadať adresu nového umiestnenia, kam chcete poslať svojich používateľov..

Pridanie presmerovacieho odkazu do editora príspevkov

3. Jednoduché presmerovania 301

Ďalším ľahko použiteľným doplnkom sú Simple 301 presmerovania. Ako už názov napovedá, je jednoduché presmerovanie 301. Jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok a potom navštívte stránku Nastavenia »301 Presmerovania pridať svoje adresy URL.

Pridávanie presmerovaní pomocou doplnku Simple 301 Redirects pre WordPress

Teraz, keď je nastavenie presmerovaní 301 pomocou doplnku WordPress jednoduché, má menšie zníženie výkonu. Na základe poskytovateľa hostingu WordPress presmeruje váš WordPress o niekoľko mikrosekúnd trochu pomalšie.

Ak chcete svoje presmerovania zrýchliť, môžete tak urobiť pomocou metódy kódovania a súboru .htaccess.

Nastavenie presmerovaní 301 vo WordPress pomocou .htaccess

Pomocou konfiguračného súboru .htaccess webového servera môžu používatelia WordPress nastaviť 301 presmerovaní, ktoré sú rýchle.

Majte na pamäti, že malá chyba v kóde .htaccess môže spôsobiť, že vaše stránky WordPress sú neprístupné a môže sa začať prejavovať interná chyba servera..

Preto je dôležité, aby ste si pred vykonaním akýchkoľvek zmien zálohovali svoj súbor .htaccess.

Ak chcete upraviť svoj súbor .htaccess, musíte sa pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta. Súbor .htaccess sa nachádza v koreňovom adresári vašich stránok WordPress.

Ak tam nevidíte svoj súbor .htaccess, musíte prinútiť svojho FTP klienta, aby zobrazoval skryté súbory. (Zistite, prečo na svojom webe WordPress nenájdete súbor .htaccess.)

Súbor .htaccess môžete upravovať v ľubovoľnom textovom editore, napríklad v programe Poznámkový blok.

Toto je jednoduché presmerovanie, keď sa snažíme poslať používateľovi, ktorý navštívi starý príspevok, na nový príspevok.

PrepísaťEngine zapnuté
Presmerovať 301 / veľmi starý príspevok / http://yoursite.com/a-very-new-post/

Kód môžete pridať vyššie, najlepšie na koniec súboru .htaccess.

To je všetko. Dúfame, že príručka pre začiatočníkov k vytváraniu presmerovaní WordPress vám pomohla nastaviť presmerovania na vašich stránkach.

Môžete tiež vyskúšať týchto 9 najužitočnejších trikov .htaccess pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map