Sprievodca konečným affiliate marketingom pre začiatočníkov – krok za krokom

Affiliate marketing je jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze online zo svojho blogu. Umožňuje vám pridať do stratégie speňaženia blogu stabilný tok príjmov. V tejto príručke pre začiatočníkov v pridruženom marketingu vám vysvetlíme, ako funguje pridružený marketing a ako začať hneď.


Ultimate sprievodca pridruženého marketingu pre začiatočníkov

Čo je to affiliate marketing?

Podľa definície je affiliate marketing dohodou o sprostredkovaní, pri ktorej vám maloobchodný predajca (inzerent) zaplatí províziu, keď používatelia kupujú svoj produkt prostredníctvom odkazu na sprostredkovanie.

Na rozdiel od iných typov reklám, ktoré platia na základe kliknutí alebo zobrazení, pridružený marketing funguje na základe CZA (cena za akvizíciu) alebo CPL (cena za vedenie). Inými slovami, províziu získate iba vtedy, keď niekto vykoná akciu (t. J. Kúpi produkt alebo zaregistruje bezplatnú skúšobnú verziu).

Pretože pre inzerenta existuje menšie riziko, pridružené programy platia vydavateľom omnoho vyššie provízie v porovnaní so službou Google AdSense alebo inými typmi reklám..

Affiliate marketing si vyžaduje praktickejší prístup. Musíte nájsť produkt alebo službu, o ktorej si myslíte, že budú pre vašich používateľov užitočné. Potom ho musíte strategicky pridať do svojich blogových príspevkov a ďalších oblastí svojho webu, aby si používatelia mohli produkt kúpiť pomocou odkazu na sprostredkovanie.

Ako funguje affiliate marketing / sledovanie?

Najprv musíte nájsť spoločnosť alebo produkt, ktorý chcete propagovať. Musíte vybrať produkt alebo službu, o ktorej si myslíte, že budú relevantné pre tému vášho blogu a budú užitočné pre vaše publikum. Produkt alebo spoločnosť, ktorú vyberiete, sa bude nazývať „obchodník“.

Ďalej sa musíte spojiť so spoločnosťou zapojením sa do partnerského programu. To z nich robí ich „pridruženého“. Niektoré spoločnosti tiež používajú pojmy spolupracovníci, partneri atď.

Po vstupe do partnerského programu (tiež nazývaného affiliate program) získate jedinečné identifikačné číslo affiliate partnera. Toto propagačné ID budete musieť používať vo všetkých pridružených odkazoch, ktoré pridáte na svoju webovú stránku, aby ste propagovali produkt.

Produkt môžete propagovať pridaním podrobných recenzií produktu, odporučiť ho vo svojich článkoch, zobrazovať reklamné pruhy, posielať e-mailové správy a ďalšie. Bude sledovaná všetka návštevnosť odoslaná na webovú stránku obchodníka s vaším jedinečným identifikátorom.

Keď používateľ uskutoční nákup, získate províziu. Vaša platba sa uskutoční, keď vaše zárobky dosiahnu konkrétny limit, zvyčajne 45 – 60 dní.

Ako začať s pridruženým marketingom

Najprv sa musíte uistiť, že používate správnu blogovaciu platformu a že na svojom webe môžete spúšťať affiliate marketingové kampane..

Napríklad, ak používate WordPress.com, potom existujú určité obmedzenia týkajúce sa produktov a služieb, s ktorými môžete prepojiť. Viac informácií nájdete v našom porovnaní stránok WordPress.com vs WordPress.org.

Na druhej strane, ak ste na webovej stránke WordPress.org, ktorú vlastníte, môžete pridať ľubovoľný pridružený odkaz a efektívne spravovať svoje pridružené kampane..

Ak ste ešte nevytvorili webovú stránku, môžete začať ihneď. Jednoducho postupujte podľa pokynov v našom sprievodcovi krok za krokom, ako začať blog, a budete v prevádzke menej ako 30 minút..

Ďalej musíte svojich používateľov informovať o tom, ako zarobíte na svojich webových stránkach zarábaním peňazí, pridaním stránky s informáciami. Navštívte stránku zverejnenia WPBeginner a môžete ju použiť ako šablónu.

Do svojho blogu budete tiež musieť pridať stránku ochrany osobných údajov a podmienky poskytovania služby.

Patria medzi povinné stránky pre každý blog WordPress. Zachránia vás nielen pred budúcimi právnymi problémami, ale tiež vám pomôžu vybudovať dôveru vo svoje publikum.

Nájdenie pridružených produktov a služieb na propagáciu

Existuje mnoho spôsobov, ako nájsť produkty a spoločnosti, s ktorými môžete nadviazať partnerstvo. Tu je niekoľko najjednoduchších spôsobov, ako nájsť produkty, ktoré môžete propagovať.

1. Staňte sa pridruženou spoločnosťou pre produkty, ktoré už používate

Najprv sa musíte pozrieť na produkty a služby, ktoré už používate a ktoré sú pre vás užitočné. To vám uľahčí presvedčiť používateľov o produkte, pretože už poznáte jeho výhody a nevýhody.

Ďalej musíte prejsť na webovú stránku produktu a vyhľadať výrazy ako „Partnerský program“, „Partneri“ alebo „Pridružení“. Mnoho spoločností aktívne hľadá pridružených obchodníkov, ktorí propagujú svoje produkty, a preto do zápatia svojich webových stránok pridávajú odkaz na svoju pridruženú stránku..

Nájdenie pridružených programov na pripojenie

2. Vyhľadajte produkty, ktoré odporúčajú iné blogy

Ďalším spôsobom, ako nájsť produkty, je pozrieť sa na iné blogy podobné tým vašim. Budete mať možnosť nájsť veľa podobných blogov, ktoré využívajú affiliate marketing na zarábanie peňazí.

Ako však viete, že propagujú pridružené produkty?

Najprv vyhľadajte na svojich webových stránkach viditeľné a ľahko viditeľné bannerové reklamy. Vezmite myš na bannerovú reklamu a v stavovom riadku prehliadača sa zobrazí odkaz.

hľadanie pridružených odkazov

Tento odkaz bude mať zvyčajne pridružené ID. ID provízneho predajcu pomáha obchodníkom sledovať, ktorý partnerský partner im posiela prevádzku alebo predaj.

Niekedy môžu tieto odkazy vyzerať ako interné odkazy, ale po kliknutí na ne sa dostanú na webovú stránku produktu s identifikáciou pridruženého obchodníka v odkaze. Podobné pridružené odkazy nájdete aj v ich obsahu.

3. Pripojte sa k väčším pridruženým sieťam

Ďalším spôsobom, ako nájsť produkty na propagáciu, je pripojenie sa k pridruženým sieťam. Tieto webové stránky fungujú ako sprostredkovateľ medzi pridruženými obchodníkmi a obchodníkmi.

Všimnite si, že mnoho produktov a spoločností, s ktorými chcete spolupracovať, už používajú pridruženú sieť. Pomôže vám to rýchlo nájsť veľa produktov, ktoré môžete začať propagovať na svojom webe.

4. Oslovte spoločnosti

Ak skutočne chcete propagovať produkt, ale nenájdete žiadne informácie o pridruženom programe, môžete sa ich jednoducho opýtať e-mailom..

Niektoré spoločnosti nemusia aktívne propagovať svoj pridružený program. Ak majú pridružený program, môžu vás pozvať, aby ste sa pripojili.

Čo sú to pridružené siete? Prečo by ste sa k nim mali pripojiť?

Affiliate siete fungujú ako sprostredkovateľ medzi vami (pridruženým predajcom) a obchodníkmi (spoločnosťami, ktoré chcú predávať svoje výrobky).

Pre obchodníkov poskytujú platformu ako službu na zoznam svojich produktov, sledovanie prevádzky pridružených spoločností, správu pridružených spoločností a odosielanie platieb..

Pre províznych predajcov ponúkajú ľahko použiteľnú platformu na vyhľadávanie produktov, registráciu ako pridružený podnik, sledovanie výkonnosti vašej kampane a zárobkov.

Nasledujú niektoré z najpopulárnejších pridružených sietí, ku ktorým sa môžete pripojiť.

  • ShareaSale – jedna z najväčších pridružených sietí s mnohými vysoko platenými pridruženými produktmi pre takmer každú predstaviteľnú kategóriu. Populárna hostingová spoločnosť WordPress, WPEngine, používa ShareASale na správu svojich pridružených spoločností. Partnerský program WPEngine ponúka svojim partnerským partnerom veľmi veľkorysú výplatu.
  • CJ Affiliate (predtým Comission Junction) – ďalšia špičková pridružená sieť s veľkým počtom obchodníkov a produktov prehľadne usporiadaných do kategórií a ľahko vyhľadávateľných. Spoločnosti ako GoDaddy, Expedia a mnoho ďalších používajú CJ.
  • ClickBank – Toto je veľké online trhovisko na predaj digitálnych produktov v rôznych kategóriách od rôznych dodávateľov. Je ľahko použiteľný a má veľa učebných zdrojov pre nových pridružených obchodníkov.
  • Amazon Associates – Amazon je najväčší internetový obchod na svete s miliónmi produktov. Môžete sa prihlásiť do svojho pridruženého programu a začať zarábať tak, že pošlete ľudí na web, ktorý už používajú na online nakupovanie.

Do ktorých pridružených sietí by ste sa mali pripojiť?

Mali by ste sa pripojiť k pridruženým sieťam, ktoré obsahujú produkty, ktoré chcete propagovať. Môžete sa pripojiť k viacerým pridruženým sieťam pre rôzne produkty. Používame všetky vyššie uvedené siete a niekoľko ďalších.

Uistite sa, že ste vždy skontrolovali pravidlá sieťového programu. Musíte tiež skontrolovať programové pravidlá jednotlivých produktov a obchodníkov. Získate tak jasnú predstavu o vašich zárobkoch, platbách, ďalších stimuloch atď.

Tipy pre pridružený marketing na zvýšenie zárobkov

Teraz, keď sme sa zaoberali základmi, sa pozrime na niekoľko ďalších tipov, ako skutočne zarobiť peniaze z affiliate marketingu.

1. Vyberte si dobré produkty a spoločnosti, ktoré chcete propagovať

Ako provízny predajca nemáte kontrolu nad budúcnosťou produktov, ktoré odporúčate. Preto sa musíte uistiť, že odporúčate tie najlepšie produkty od renomovaných spoločností.

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je odporúčanie produktov a služieb, ktoré ste skutočne použili. Ak chcete odporučiť produkt, ktorý vyzerá ako užitočný, kontaktujte ho a získajte viac informácií.

Ak sa spýtate pekne, väčšina spoločností vám ochotne ponúkne bezplatný účet alebo kópiu na kontrolu / otestovanie ich produktu alebo služby.

2. Ponúkajte vysoko užitočný a hodnotný obsah

Na svoje stránky WordPress môžete pridať pridružené odkazy a bannery kdekoľvek. Jednoduché pridanie odkazov však nebude viesť k presvedčeniu používateľov, aby tieto produkty skutočne kúpili.

Svojich používateľov musíte presvedčiť ponúknutím užitočných a cenných informácií o produkte. Mnoho pridružených obchodníkov to robí písaním podrobných recenzií produktov, recenzií videa, porovnávaní produktov s výhodami a nevýhodami a ďalších.

3. Majte na pamäti svoje publikum

Pri výbere produktu majte na pamäti publikum svojho webu a jeho záujmy. Ak napríklad prevádzkujete módny blog, chceli by ste propagovať módne doplnky, oblečenie a podobné výrobky, ktoré by si publikum chceli kúpiť..

Musíte sa tiež uistiť, že produkty nielen odporúčate, pretože ponúkajú vyššie provízie. Ak používateľ zakúpi produkt na základe vášho odporúčania a nebude sa ukázať ako užitočný, nikdy mu nebude dôverovať..

Doplnky a nástroje pre pridružený marketing pre WordPress

Ako váš blog rastie, budete odporučiť veľa rôznych produktov. To vám sťaží spravovanie všetkých pridružených odkazov, bannerov a reklám rozmiestnených po celom vašom webe.

Našťastie existujú vynikajúce nástroje pridruženého marketingu a doplnky pre WordPress, ktoré môžete použiť na pomoc so správou.

1. Smädný pomocník

Ručné pridávanie odkazov na váš obsah sa s rastúcim webom stáva veľmi zložitým. Budete musieť skopírovať webovú adresu s vaším pridruženým ID vždy, keď spomeniete produkt a vložíte ho do WordPress.

To je miesto, kde ThirstyAffiliates môže pomôcť. Jedná sa o doplnok pre správu pridružených odkazov, ktorý vám umožňuje ľahko pridať pridružené odkazy do WordPress.

Umožňuje vám tiež zmeniť zdĺhavé pridružené odkazy na prekryté pekné odkazy, ktoré sú užívateľsky príjemnejšie.

ThirstyAffiliates má tiež možnosť automaticky nahradiť kľúčové slová pridruženými odkazmi, ktoré vám môžu významne pomôcť zvýšiť príjmy z províznych predajcov..

2. AdSanity

AdSanity je najlepší doplnok pre správu reklám WordPress a nevyhnutnosťou pre každú súpravu nástrojov každého pridruženého obchodníka. Umožňuje vám vytvárať bannerové reklamy z vášho webu WordPress a spravovať ich z jediného dashboardu.

AdSanity tiež uľahčuje vkladanie reklám do vašich príspevkov, stránok a miniaplikácií WordPress. Môžete ho použiť na správu reklám tretích strán, ako sú reklamy a reklamné pruhy Google AdSense. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako spravovať reklamy vo WordPress s AdSanity.

3. MonsterInsights

MonsterInsights je najlepší doplnok Google Analytics pre WordPress. Umožňuje vám zistiť, odkiaľ prichádzajú vaši používatelia a čo robia, keď sa nachádzajú na vašom webe.

Pomáha vám tiež sledovať vaše odchádzajúce pridružené odkazy pomocou služby Google Analytics. To vám umožní zistiť, na ktoré pridružené odkazy sa kliká častejšie, a pomôže vám objaviť zmeškané príležitosti.

Potrebujete viac nástrojov? Pozrite si náš úplný zoznam špičkových nástrojov pridruženého marketingu a doplnkov pre program WordPress.

Dúfame, že vám tento konečný sprievodca pridruženým marketingom pre začiatočníkov pomohol naučiť sa, ako sa stať affiliate marketingom. Môžete tiež navštíviť nášho dokonalého sprievodcu WordPress SEO, ktorý prinesie na vaše webové stránky viac návštevníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me