WordPress.com vs WordPress.org – Čo je lepšie? (Porovnávacia tabuľka)

Vedeli ste, že WordPress.com a WordPress.org sú v skutočnosti dve veľmi odlišné platformy?


Začiatočníci si často pomýlia WordPress.com a WordPress.org, čo ich vedie k tomu, aby si vybrali nesprávnu platformu blogov pre svoje potreby. Ani tí, ktorí vedia, že sú to dve rôzne platformy, nevedia o rozdieloch medzi nimi.

Naši používatelia sa nás často pýtajú, ktorá je lepšia platforma: WordPress.com vs WordPress.org. Aby sme vám pomohli odpovedať na túto otázku, vytvorili sme najkomplexnejšie porovnanie bezplatnej stránky WordPress.com vs WordPress.org (verzia s vlastným hosťovaním)..

Naším cieľom je poukázať na kľúčové rozdiely medzi WordPress.com a WordPress.org, aby ste si mohli vybrať tú správnu platformu pre svoje potreby..

Bezplatne hostené stránky WordPress.org vs zadarmo WordPress.com

Keďže výber správnej platformy je rozhodujúci pre váš online úspech, vytvorili sme najpodrobnejšie porovnanie WordPress.com vs WordPress.org (porovnávanie textu, porovnávanie tabuliek a úplný infographic)..

Ak chcete iba začať blog alebo vytvoriť web správnym spôsobom, môžete tento článok preskočiť a prejsť k našim sprievodcom tu:

 • Ako začať blog s WordPress (krok za krokom)
 • Ako vytvoriť web pomocou WordPress (krok za krokom)

Po tomto sa pozrime na rozdiely medzi hosťami WordPress.org a WordPress.com.

WordPress.com vs WordPress.org (Infographic)

Hostiteľom WordPress.org vs Bezplatne WordPress.com

Poznámka: Tento infographic a článok porovnávajú výkonný WordPress.org s hostiteľom s bezplatnou hostingovou službou WordPress.com. Ďalšie funkcie na webe WordPress.com môžete odomknúť inováciou na platenú službu. Zdôraznili sme tiež tieto funkcie.

Porovnanie WordPress.com vs WordPress.org

Najlepším spôsobom, ako porozumieť rozdielu medzi WordPress.com a WordPress.org, je pozrieť sa na každú platformu samostatne.

WordPress.org

WordPress.org aka „skutočný WordPress“ je populárna webová platforma, o ktorej ste počuli všetky skvelé veci.

Je to open-source a 100% zadarmo pre kohokoľvek na použitie. Potrebujete iba doménové meno a webhosting. Preto sa tiež označuje ako WordPress s vlastným hosťovaním.

Nižšie sú uvedené výhody a nevýhody použitia hostiteľa WordPress.org na zostavenie vašich webových stránok alebo blogu.

Výhody WordPress.org

S WordPress.org máte úplnú kontrolu nad svojím webom. Môžete robiť všetko, čo chcete, a prispôsobiť ho podľa potreby.

Tu je niekoľko výhod výberu WordPress.org na vytvorenie vašej webovej stránky a dôvod, prečo je našou najlepšou tvorbou webových stránok našou jedničkou..

 • Softvér WordPress je bezplatný, open-source a ľahko použiteľný. (Pozrite sa, prečo je WordPress zadarmo?)
 • Vlastníte svoj web a všetky jeho údaje. Vaše stránky NEBUDÚ vypnuté, pretože sa niekto rozhodne, že je v rozpore s ich zmluvnými podmienkami (pokiaľ neurobíte niečo nezákonné). Máte úplnú kontrolu.
 • Na svoj web môžete pridať bezplatné, platené a vlastné doplnky a aplikácie WordPress.
 • Podľa potreby môžete prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok. Môžete pridať ľubovoľnú bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress, ktorú chcete. Môžete tiež vytvárať úplne vlastné vzory alebo upravovať čokoľvek, čo chcete.
 • Na svojom webe WordPress môžete skutočne zarobiť tým, že prevádzkujete svoje vlastné reklamy bez toho, aby ste s nikým zdieľali príjmy.
 • Na vlastné analýzy a sledovanie môžete použiť výkonné nástroje, ako je Google Analytics.
 • WordPress s vlastným hosťovaním môžete použiť na vytvorenie internetového obchodu na predaj digitálnych alebo fyzických produktov, prijímanie platieb kreditnou kartou a doručenie / odoslanie tovaru priamo z vášho webu..
 • Môžete tiež vytvárať členské weby a predávať členstvá za prémiový obsah, kurzy atď. A vytvoriť si online komunitu na svojom webe.

Nevýhody WordPress.org

Použitie stránky WordPress.org, ktorú hostíte, je veľmi málo.

 • Rovnako ako všetky webové stránky budete potrebovať webhosting. Tu sa vaše webové stránky ukladajú na internete. Spočiatku sú náklady okolo 3 až 10 dolárov mesačne. S rastúcim webom a vyššou návštevnosťou sa však náklady na webhosting zvýšia podľa očakávaní, ale potom by ste zarobili dosť peňazí na pokrytie nákladov.
 • Ste zodpovední za aktualizácie. Svoju stránku WordPress môžete ľahko aktualizovať jednoduchým kliknutím na tlačidlo aktualizácie (1 kliknutie), takže to nie je príliš veľa práce.
 • Ste zodpovední za zálohy. Našťastie existuje veľa záložných doplnkov WordPress, ktoré vám umožňujú nastaviť automatické zálohovanie.

Skutočná cena webovej stránky WordPress.org sa líši v závislosti od toho, čo sa snažíte vytvoriť (jednoduchý blog, webová stránka portfólia, obchod s elektronickým obchodom, členská stránka atď.). Existujú aj ďalšie faktory, ako sú bezplatné šablóny vs prémiové šablóny, bezplatné pluginy vs prémiové pluginy atď.

Pri nízkom rozpočte si môžete vytvoriť svoj web už za 46 dolárov ročne. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, koľko stojí zostavenie webovej stránky WordPress.

Pre 99% používateľov odporúčame vždy používať WordPress.org. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako spustiť web.

WordPress.com

WordPress.com je hostingová služba vytvorená spoluzakladateľom spoločnosti WordPress Mattom Mullenwegom. Z dôvodu toho istého zakladateľa si používatelia často pomýlia WordPress.com s populárnym softvérom WordPress.org.

Hostingová služba WordPress.com má 5 plánov:

 • Zadarmo – veľmi obmedzené.
 • Osobné – 48 dolárov ročne
 • Prémia – 96 dolárov ročne
 • Podnikanie – 300 dolárov ročne
 • Elektronický obchod – 540 dolárov ročne
 • VIP – od 5 000 dolárov mesačne

Pozrime sa na výhody a nevýhody stránky WordPress.com.

Výhody WordPress.com

Bezplatná platforma WordPress.com je dobrou voľbou pre blogerov, ktorí sa venujú záujmom a ktorí začínajú blog pre svoju rodinu. Tu sú niektoré z výhod používania WordPress.com:

 • Je zadarmo až pre 3 GB miesta. Potom budete musieť prepnúť na platený plán pre viac miesta. (Osobný plán 48 dolárov ročne vám poskytne 6 GB, prémiový plán 96 dolárov ročne vám poskytne 13 GB úložného priestoru, alebo podnikateľský plán 300 dolárov ročne pre úložisko 200 GB).
 • Nebudete sa musieť starať o aktualizácie alebo zálohy. WordPress.com sa o to postará.

Nevýhody WordPress.com

Existuje niekoľko obmedzení bezplatnej stránky WordPress.com, ktorá ju odlišuje od stránky WordPress.org. Tu sú niektoré z nevýhod používania WordPress.com:

 • Umiestňujú reklamy na všetky bezplatné webové stránky. Vaši používatelia uvidia tieto reklamy a vy z toho nevyrobíte peniaze. Ak nechcete, aby sa vašim používateľom zobrazovali ich reklamy, môžete prejsť na platený plán (od 48 USD ročne).
 • Na svojom webe NIE JE dovolené predávať reklamy, čo prísne obmedzuje spôsoby speňaženia vašich stránok. Ak prevádzkujete web s vysokou návštevnosťou, môžete sa uchádzať o reklamný program s názvom WordAds, kde s nimi zdieľate príjmy. Používatelia prémiového a obchodného plánu môžu okamžite používať WordAds.
 • Nemôžete nahrať doplnky. Používatelia bezplatného plánu majú predinštalované vstavané funkcie Jetpack. Užívatelia podnikového plánu môžu inštalovať z výberu kompatibilných doplnkov (300 dolárov ročne). Program WordPress.com VIP umožňuje inštaláciu doplnkov a začína od 5 000 dolárov mesačne.
 • Nemôžete nahrať vlastné motívy. Používatelia bezplatného programu môžu inštalovať iba z obmedzenej kolekcie bezplatných tém. Používatelia prémiového a obchodného plánu si môžu vybrať aj prémiové témy. Pre bezplatnú verziu sú k dispozícii obmedzené možnosti prispôsobenia. Používatelia prémiového a obchodného plánu môžu používať vlastné CSS.
 • Ste obmedzení na ich štatistiky. Nemôžete pridať Google Analytics ani inštalovať inú výkonnú platformu na sledovanie. Používatelia obchodného plánu môžu nainštalovať službu Google Analytics.
 • Zadarmo webové stránky WordPress.com sú dodávané so značkovou doménou WordPress.com (napr. Https://yourwebsite.wordpress.com). Na získanie vlastného názvu domény budete potrebovať platený program (napr. Https://www.yourwebsite.com)..
 • Váš web môžu kedykoľvek odstrániť, ak sa domnievajú, že to porušuje ich zmluvné podmienky.
 • Na vašich stránkach sa zobrazí odkaz na stránky WordPress.com. Dá sa odstrániť inováciou na obchodný plán.
 • WordPress.com neponúka žiadne funkcie elektronického obchodu ani integrované platobné brány, pokiaľ neprechádzate na plán elektronického obchodu.
 • S webom WordPress.com nemôžete vytvárať členské weby.

Ako vidíte, hostingová platforma WordPress.com je dosť obmedzená, keď ste na bezplatnom, osobnom alebo dokonca prémiovom pláne. Na odomknutie niektorých pokročilejších funkcií musíte byť v obchodnom pláne (300 dolárov ročne) alebo vo VIP pláne (5 000 dolárov mesačne)..

WordPress.com vs WordPress.org (FAQ)

Pretože je to populárna téma a WPBeginner je najväčšia bezplatná webová stránka so zdrojom WordPress pre začiatočníkov, dostávame veľa otázok týkajúcich sa WordPress.com vs WordPress.org..

Snažili sme sa, aby sme odpovedali na najčastejšie otázky uvedené nižšie:

WordPress.com vs WordPress.org – čo je lepšie?

Ak ste osobným blogerom a nezáleží vám na tom, aby ste na svojom webe zarobili peniaze, choďte na bezplatnú stránku WordPress.com..

Ak ste firma alebo bloger, ktorý chce zo svojich stránok zarobiť peniaze, odporúčame vám použiť WordPress.org, ktorý hostíte. Poskytuje vám slobodu a flexibilitu pri rozvoji vášho webu tak, ako chcete.

Aj keď s obchodným plánom WordPress.com môžete získať niekoľko pokročilých funkcií (300 dolárov ročne pre každú webovú stránku), môžete si zarobiť, že peniaze idú oveľa ďalej na webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním, ktorá stojí 46 dolárov ročne..

Podľa nášho odborného posudku WordPress.org odovzdáva lepšiu platformu. Je to platforma, ktorú používa každý profesionálny blogger, majiteľ malej firmy a dokonca aj veľké obchodné značky ako Disney.

Môžem speňažiť bezplatnú webovú stránku WordPress.com?

WordPress.com vám neumožňuje spúšťať reklamy na bezplatných webových stránkach WordPress.com. Ak prevádzkujete webovú stránku s vysokou návštevnosťou, môžete sa pripojiť k vlastnému programu WordAds a zdieľať svoje príjmy z reklamy na webe WordPress.com.

Na svoj web môžete umiestniť niekoľko pridružených odkazov, ale o to ide.

V zásade máte veľmi obmedzené možnosti speňaženia obsahu na svojej webovej stránke WordPress.com.

WordPress.com vs WordPress.org – Ktorý z nich je pre elektronický obchod lepší?

WordPress.org ponúka najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu. Môžete použiť WooCommerce na vybudovanie svojho obchodu alebo si vybrať z mnohých ďalších doplnkov elektronického obchodu WordPress, členstva a doplnkov LMS..

WordPress.com tiež ponúka plán elektronického obchodu začínajúci na 540 dolárov ročne, čo je veľká suma, ak ste práve začínali. Z hľadiska funkcií je stále obmedzený a pre obchod s elektronickým obchodom budete musieť dodržiavať zmluvné podmienky služby WordPress.com..

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako spustiť internetový obchod bez vysokého rozpočtu.

Ako spustím webovú stránku WordPress.org?

Ak chcete spustiť webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním, potrebujete názov domény a hosting WordPress.

Názov domény je adresa vášho webu na internete, ako je google.com, wpbeginner.com atď. Webhosting je miesto, kde sa vaše webové stránky ukladajú na internete..

Na hosťovanie vašich webových stránok vám odporúčame používať službu Bluehost, pretože sú jednou z najväčších spoločností poskytujúcich webhosting na svete. Sú tiež oficiálnym poskytovateľom hostenia odporúčaným spoločnosťou WordPress.org. V neposlednom rade ponúkajú našim používateľom bezplatnú doménu + 60% zľavu pri hostovaní.

Podrobné pokyny nájdete v našom bezplatnom sprievodcovi, ako vytvoriť webovú stránku.

Ak potrebujete pomoc, tím WPBeginner môže dokonca nainštalovať WordPress a vytvoriť si svoje webové stránky zadarmo. Získajte viac informácií o tom, ako funguje naše bezplatné nastavenie blogu WordPress.

Môžem prejsť z WordPress.com na WordPress.org?

Noví používatelia, ktorí nepoznajú rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org, často začínajú bezplatnou službou WordPress.com. Akonáhle uvidia obmedzenia platformy, chcú prejsť na „skutočné WordPress“ aka WordPress.org.

Áno, môžete určite prepnúť z WordPress.com na WordPress.org a pomerne ľahko presunúť všetok svoj obsah.

Vytvorili sme sprievodcu krok za krokom, ako presunúť svoj blog z WordPress.com na WordPress.org, alebo môžete využiť výhody našej bezplatnej služby nastavenia blogu a váš blog bezplatne prevedieme..

WordPress.com vs WordPress.org – Zhrnutie

Najlepším spôsobom, ako premýšľať o rozdieloch medzi WordPress.com a WordPress.org, je analógia prenájmu domu oproti vlastneniu domu..

WordPress.com sa podobá na prenájom domu. Máte obmedzenú moc a kontrolu nad tým, čo môžete a nemôžete robiť.

WordPress.org je ako vlastniť dom. Tam, kde máte úplnú kontrolu, vás nikto nemôže vykopnúť a môžete urobiť čokoľvek, čo chcete.

Nižšie je uvedený prehľad všetkého, o čom sme diskutovali vyššie v našom porovnávaní WordPress.org s WordPress.org proti hostiteľovi WordPress.com:

WP.org (Platforma) WP.com (zadarmo) WP.com (Premium) WP.com (Business)
náklady46 dolárov – 100 dolárov ročnezadarmo96 dolárov ročne300 dolárov ročne
Vlastná doménaÁnožiadnyÁnoÁno
Hosting úložiskaneobmedzený3 GB13 GB200 GB
Sloboda speňaženiaÁnožiadnyÁno (s rev / zdieľaním)Áno (s rev / zdieľaním)
Branding FreedomÁnožiadnyžiadnyÁno
Všetky funkcie SEOÁnožiadnyžiadnyÁno
Výkonná služba AnalyticsÁnožiadnyžiadnyÁno
Plná podpora témÁnožiadnyobmedzenýÁno
Plná podpora doplnkovÁnožiadnyžiadnyÁno
Elektronický obchodÁnožiadnyžiadnyžiadny
Členská stránkaÁnožiadnyžiadnyžiadny
údržbaÁnožiadnyžiadnyžiadny
Plná kontrolaÁnožiadnyžiadnyžiadny

Záverečné myšlienky

Zmätok vytvorený podobnými doménami: WordPress.com vs WordPress.org je pre začiatočníkov dosť nešťastný. Za rozhodnutiami je veľa histórie a o tom si môžete prečítať viac v našom článku o vzťahu WordPress.com a WordPress.org..

Dúfame, že vám tento článok pomohol pochopiť rozdiely medzi WordPress.org a WordPress.com.

Prajeme vám všetko najlepšie na vašom webe a dúfame, že ste si vybrali správnu platformu: WordPress.org.

Ak je to tak, možno budete chcieť nasledovať nášho sprievodcu, ako sa naučiť WordPress za 7 dní alebo menej. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako zvýšiť návštevnosť vašich blogov (s 27 osvedčenými tipmi)..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map