Як створити шаблони категорій у WordPress

Ви побували на сайті, де кожна категорія має різний макет? У розробці тем WordPress прийнято використовувати різні шаблони для категорій, тегів, користувацьких типів публікацій та таксономій. Створюючи шаблони для категорій, ви можете додавати конкретні функції на сторінки категорій. Наприклад, ви можете дозволити користувачам підписуватися на категорії, додавати зображення категорій, показувати опис категорії та вибирати інший макет для кожної категорії. У цьому посібнику ми покажемо вам, як створити шаблони категорій у WordPress.


Ієрархія шаблонів WordPress для сторінок категорій

WordPress має потужну систему шаблонів. Ви можете створити тему WordPress, використовуючи різні шаблони для різних розділів вашого веб-сайту. WordPress шукає шаблон у заздалегідь визначеному ієрархічному порядку під час відображення будь-якої сторінки. Для відображення сторінки категорії він шукає шаблони в такому порядку.

категорія-slug.php → категорія-id.php → категорія.php → archive.php → index.php

Перший WordPress шукатиме шаблон, специфічний для цієї конкретної категорії, використовуючи категорію слизька, наприклад, шаблон категорії-design.php буде використаний для відображення категорії “Дизайн”. Якщо він не знаходить шаблон категорії-слизи, то WordPress шукатиме шаблон із ідентифікатором категорії, наприклад, категорія-6.php. Після цього він шукатиме загальний шаблон категорії, який зазвичай є category.php. Якщо немає шаблону загальної категорії, то WordPress шукатиме загальний шаблон архіву, тобто archive.php. Нарешті, він буде використовувати шаблон index.php для відображення категорії.

Створення шаблону категорії в WordPress

Давайте спочатку подивимось на типовий шаблон category.php.

<?php
/ **
* Простий шаблон категорії
* /

get_header (); ?>

<?php
// Перевірте, чи є повідомлення для показу
if (have_posts ()): ?>

Категорія: <?php single_cat_title (”, false); ?>

<?php
// Відображення необов’язкового опису категорії
якщо (категорія_опис ()): ?>
<?php echo category_description (); ?>
<?php endif; ?>

<?php

// Петля
while (have_posts ()): the_post (); ?>

" rel ="закладка" назва ="Постійна посилання на <?php the_title_attribute (); ?>"><?php the_title (); ?>

<?php the_time (‘F jS, Y’) ?> від <?php the_author_posts_link () ?>

<?php the_content (); ?>

<?php
comments_popup_link (“Ще немає коментарів”, “1 коментар”, “% коментарів”, “коментарі-посилання”, “Коментарі закриті”);
?>

<?php закінчення;

ще: ?>

На жаль, жодна публікація не відповідає вашим критеріям.

<?php endif; ?>

<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Тепер припустимо, що у вас є категорія під назвою «Дизайн» із категорією «слизька» дизайн, і ви хочете відобразити цю категорію інакше, ніж інші. Для цього вам потрібно створити шаблон для цієї конкретної категорії. Йти до Зовнішній вигляд »Редактор. Зі списку файлів тем праворуч натисніть на категорію.php, якщо у вас немає файла категорії.php, знайдіть archive.php. Якщо ви не можете знайти жоден із цих шаблонів, то є хороший шанс, що ви використовуєте WordPress Theme Framework, і цей підручник може бути не корисним для вас. Ми пропонуємо вам звернутися до конкретної рамки, яку ви використовуєте.

Якщо ви знайдете файли вище, скопіюйте весь вміст category.php та вставте їх у текстовий редактор, наприклад Блокнот. Збережіть цей файл як категорію-design.php.

Підключіться до свого веб-сайту за допомогою FTP-клієнта. Перейдіть до / wp-content / themes / your-current-topic / та завантажте файл категорії-design.php у свій каталог тем. Тепер будь-які зміни, внесені в цей шаблон, відображатимуться лише на сторінці архіву цієї конкретної категорії. За допомогою цієї методики ви можете створювати шаблони для стільки категорій, скільки вам потрібно. Просто використовуйте kategorija- {category-slug} .php як ім’я файлу. Ви можете знайти категорії слизів, відвідавши розділ категорій у адміністраторній області WordPress.

Ось приклад шаблону категорії-slug.php, зауважте, що ми використовували той же шаблон, що і категорія.php з невеликими змінами. Оскільки ми вже знаємо категорію, для якої вона буде використовуватися, ми можемо додавати назву, опис або будь-які інші деталі вручну. Також зауважте, що ми використовували <?php the_excerpt (); ?> замість <?php the_content (); ?>. Перевірте, чому ми вважаємо, що використання резюме або витягу публікацій замість повної публікації є хорошою ідеєю.

<?php
/ **
* Простий шаблон категорії
* /

get_header (); ?>

<?php
// Перевірте, чи є повідомлення для показу
if (have_posts ()): ?>

<?php
// Оскільки цей шаблон буде використовуватися лише для категорії Дизайн
// ми можемо додати назву категорії та опис вручну.
// або навіть додати зображення або змінити макет
?>

Статті по дизайну

Статті та навчальні посібники про дизайн та Інтернет.

<?php

// Петля
while (have_posts ()): the_post ();

" rel ="закладка" назва ="Постійна посилання на <?php the_title_attribute (); ?>"><?php the_title (); ?>

<?php the_time (‘F jS, Y’) ?> від <?php the_author_posts_link () ?>

<?php the_excerpt (); ?>

<?php
comments_popup_link (“Ще немає коментарів”, “1 коментар”, “% коментарів”, “коментарі-посилання”, “Коментарі закриті”);
?>

<?php закінчення; // Кінцева петля

ще: ?>

На жаль, жодна публікація не відповідає вашим критеріям.

<?php endif; ?>

<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Якщо ви не хочете використовувати шаблон категорії-слизи, тоді ви можете використовувати шаблон-ідентифікатор категорії, щоб створити шаблон для конкретного ідентифікатора категорії (Як знайти ідентифікатор категорії в WordPress).

Використання умовних тегів для категорії

Створюючи шаблони для вашої теми, вам потрібно запитати себе, чи справді вам потрібен окремий шаблон, щоб робити те, що ви хочете зробити? У деяких випадках зміни, які ви хочете внести, не надто складні, і їх можна досягти, використовуючи умовні теги всередині загального шаблону, наприклад category.php або навіть archive.php.

WordPress пропонує підтримку багатьох умовних тегів, які автори тем можуть використовувати у своїх шаблонах. Одним із таких умовних тегів є is_category (). Використовуючи цей умовний тег, ви можете змінити шаблони, щоб відображати різні результати, якщо умова відповідає. Наприклад, припустимо, у вас є категорія для пропонованих публікацій під назвою “Пропоновані”. Тепер ви хочете показати додаткову інформацію на сторінці архіву категорій для цієї конкретної категорії. Для цього додайте цей код у файл category.php відразу після <?php if (have_posts ()): ?>.

<?php if (is_category (‘Featured’)): ?>

Рекомендовані статті:

<?php else: ?>

Архів категорій: <?php single_cat_title (); ?>

<?php endif; ?>

Вивчення розробки тем WordPress – це не те, чого можна досягти за ніч. Але ви можете почати вчитися, налаштовуючи свої шаблони та вносячи менші зміни. Це ризик, і ви будете ламати речі частіше, ніж хотіли б, але радість нарешті виправити це зробить вас мотивованими.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам створити шаблони категорій у WordPress. Якщо у вас виникли запитання щодо зміни шаблонів категорій у WordPress, залиште коментар нижче.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map