Ako odstrániť bočný panel v

Chcete odstrániť bočný panel zo svojej stránky WordPress? Bočný panel je oblasť pripravená na widget v téme WordPress. Často sa objavuje na pravej alebo ľavej strane alebo pod oblasťou obsahu na každej stránke. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko odstrániť bočný panel v programe WordPress.


Ako odstrániť bočný panel v

Prečo odstrániť bočný panel v WordPress?

Väčšina bezplatných a platených tém WordPress sa dodáva s viacerými bočnými panelmi alebo oblasťami pripravenými pre miniaplikácie.

Účelom bočných panelov v programe WordPress je zobraziť položky, ktoré nie sú súčasťou obsahu príspevku alebo stránky. Zvyčajne sa jedná o odkazy na rôzne oblasti vášho webu, reklamy, formuláre na registráciu e-mailových adries, profily sociálnych médií atď. Tieto položky sa dajú ľahko pridať na bočný panel témy pomocou widgetov WordPress..

Bočný panel na webových stránkach poháňaných WordPress

Vo väčšine tém WordPress sa bočný panel zobrazuje inak, keď si používateľ prezerá vaše stránky z mobilného zariadenia. Kvôli zmenšenej šírke obrazovky sa bočné panely, ktoré sa zobrazujú vpravo alebo vľavo na pracovnej ploche, na mobilných obrazovkách presunú dole..

Bočné panely sú nesmierne užitočné a môžu vám pomôcť pri rozvoji vášho podnikania. Maximálne výsledky nájdete v týchto trikoch bočného panela WordPress.

Niektorí vlastníci webových stránok sa však domnievajú, že odstránenie bočného panela pomáha zlepšiť dojem používateľa. Ak hľadáte odstránenie bočného panela na svojom webe WordPress, tento tutoriál je pre vás.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Odstránenie bočných panelov zo všetkých strán v systéme WordPress

Táto metóda umožňuje jednoducho odstrániť bočné panely z každej stránky a uverejňovať príspevky na vašom webe WordPress. Vyžaduje si to úpravu tematických súborov WordPress. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si našu príručku o tom, ako skopírovať a prilepiť kód v programe WordPress.

Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu WordPress pomocou FTP klienta a potom prejdite do / wp-content / themes / your-current-theme / folder.

Témy WordPress sa skladajú z rôznych šablón, takže budete musieť upraviť všetky šablóny, na ktorých sa zobrazuje bočný panel.

Napríklad v typickej téme WordPress budete možno musieť upraviť index.php, page.php, single.php, archive.php, home.php atď..

Otvorte súbor šablóny a upravte ho a potom vyhľadajte riadok, ktorý vyzerá takto:

<?php get_sidebar (); ?>

Ak téma obsahuje viac bočných panelov, vo funkcii sa zobrazia rôzne inštancie tohto kódu s názvom bočného panela. Napríklad:

<?php get_sidebar (‘footer-widget-area’); ?>

Odstráňte riadok, ktorý predstavuje bočný panel, ktorý nechcete zobrazovať.

Teraz uložte a nahrajte súbor späť na svoj web. Zopakujte postup pre všetky súbory šablón zodpovedné za zobrazenie rôznych stránok na vašom webe.

Po dokončení môžete ísť na svoj web a vidieť ho v akcii.

Môžete si všimnúť, že aj keď sú bočné panely preč, vaša oblasť obsahu sa stále zobrazuje s rovnakou šírkou, pričom oblasť bočného panela zostáva prázdna.

Prázdna oblasť bočného panela v téme WordPress

Dôvodom je, že vaša téma definovala šírku oblasti obsahu. Po odstránení bočného panela je potrebné upraviť šírku oblasti obsahu pridaním vlastného CSS k téme.

Najprv budete musieť zistiť triedu CSS, ktorú používa vaša téma na definovanie šírky oblasti obsahu. Môžete to urobiť pomocou nástroja Kontrola v prehliadači.

Toto je ukážka CSS, ktorú sme použili na našej demonštračnej stránke s použitím témy dvadsaťšesť.

.content-area {
šírka: 100%;
marža: 0px;
hranica: 0px;
čalúnenie: 0px;
}

.content-area .site {
margin: 0px;
}

Takto to vyzeralo bez postranných panelov:

Bočné panely odstránené z motívu WordPress

Odstránenie bočných panelov z jednotlivých stránok v systéme WordPress

Je možné, že chcete odstrániť iba bočné panely na určitých stránkach a zároveň ich zobraziť v iných sekciách vášho webu.

Napríklad veľa webových stránok zobrazuje na svojej stránke blogu bočné panely, ale nie na jednotlivých blogových príspevkoch. Niektorí radšej zobrazujú bočné panely všade okrem statických stránok.

Pozrime sa na rôzne scenáre a na odstránenie bočných panelov z rôznych oblastí.

Odstránenie bočných panelov zo statickej stránky v programe WordPress

Mnoho tém WordPress sa dodáva s pripravenými šablónami stránok s plnou šírkou. Tieto šablóny sa dajú použiť s akoukoľvek statickou stránkou v programe WordPress a nezobrazujú bočné panely na žiadnej strane obsahu.

Stačí len upraviť stránku, z ktorej chcete odstrániť bočný panel, a potom v časti metadat „Atribúty stránky“ vybrať šablónu celej šírky..

Šablóna stránky s celou šírkou bez postranných panelov

Ak nevidíte možnosť vybrať šablónu, znamená to, že vaša téma neprichádza so šablónou stránky s celou šírkou.

V takom prípade budete musieť vytvoriť šablónu stránky s plnou šírkou ručne. Otvorte obyčajný textový editor, napríklad Poznámkový blok, a vložte nasledujúci kód do prázdneho súboru:

<?php
/ *
*
Názov šablóny: celá šírka
* /
get_header (); ?>

Teraz uložte tento súbor ako full-width.php na plochu.

Pripojte sa k svojmu webu WordPress pomocou FTP klienta a potom choďte do / wp-content / themes / your-current-theme / folder. Upravte súbor s názvom page.php a skopírujte všetky položky, ktoré sa objavia potom <?php get_header (); ?> riadok.

Teraz vložte tento kód do svojho súboru full-width.php. Potom musíte vyhľadať a odstrániť riadok, ktorý vyzerá takto:

<?php get_sidebar (); ?>

Uložte svoje zmeny a nahrajte súbor full-width.php do svojho aktuálneho priečinka s témami.

Teraz môžete upraviť ľubovoľnú stránku na svojom webe WordPress a budete si môcť vybrať šablónu stránky s celou šírkou.

Ďalšie informácie nájdete v našej príručke o tom, ako vytvoriť šablónu stránky s plnou šírkou v programe WordPress.

Odstráňte bočný panel zo stránky blogových príspevkov vo WordPress

WordPress vám umožňuje používať statickú prednú stránku a samostatnú stránku pre vaše príspevky v blogu. Väčšina tém WordPress zvyčajne zobrazuje bočné panely na stránke blogových príspevkov.

Ak na stránke príspevkov blogu nechcete zobrazovať bočné panely, musíte prejsť na adresu Nastavenia »Čítanie str. Všimnite si názov stránky, ktorú používate ako stránku svojich blogových príspevkov.

Nájdite svoju blogovú stránku WordPress

Teraz choďte na Stránky »Všetky stránky a upravte stránku, ktorá sa používa na zobrazenie vašich blogových príspevkov. V časti atribútu stránky vyberte šablónu celej šírky a potom uložte zmeny.

Šablóna stránky s celou šírkou bez postranných panelov

Ak nevidíte možnosť šablóny plnej šírky, budete ju musieť vytvoriť ručne. Podrobné pokyny nájdete v predchádzajúcej časti tohto článku.

Odstráňte bočný panel z jedného príspevku vo WordPress

Ak chcete odstrániť bočný panel z určitých samostatných príspevkov, môžete vytvoriť vlastnú šablónu jedného príspevku.

WordPress 4.7 sa dodáva s integrovanou podporou pre poštové šablóny. Mali by ste postupovať podľa pokynov uvedených v našej príručke, ako vytvoriť vlastné šablóny jednotlivých príspevkov v programe WordPress.

Vo vlastnej šablóne jedného príspevku musíte iba odstrániť časť kódu z bočného panela.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako ľahko odstrániť bočný panel v témach WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu krok za krokom, ako zvýšiť rýchlosť a výkon WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map