Ako odstrániť meno autora z príspevkov WordPress (2 jednoduché spôsoby)

Chcete odstrániť meno autora z vašich blogových príspevkov WordPress? Spravidla sa v blogových príspevkoch uvádza meno autora spolu s ďalšími metaúdajmi, ako je dátum a kategória.


Niektorí vlastníci blogov však možno nechcú zobraziť meno autora vedľa svojich blogových príspevkov.

V predvolenom nastavení nemá WordPress možnosť odstrániť meno autora a na zverejnenie príspevku musíte vybrať autora.

V tomto článku vám ukážeme dva spôsoby, ako ľahko odstrániť meno autora z príspevkov WordPress. Budeme tiež diskutovať o výhodách a nevýhodách každého prístupu.

Odstráňte meno autora z príspevkov WordPress

Prečo chcete odstrániť meno autora?

Meno autora je dôležitým typom metaúdajov pridaných do vašich príspevkov WordPress v predvolenom nastavení. Svojim čitateľom umožňuje získať informácie o autoroch, ktorí vytvárajú obsah vo vašom blogu.

Niekedy však možno budete chcieť skrývať meno autora.

Napríklad: ak viacerí členovia tímu spolupracujú na každom blogovom príspevku, môže sa zdať nespravodlivé pripísať si za prácu jedného zamestnanca..

V inom scenári môžete mať niekoľko prispievateľov / spisovateľov na voľnej nohe, ktorí príležitostne píšu články, ale pre svoj blog chcete zachovať jednotný štýl a hlas..

Po tomto sa pozrime na riešenia, ako ľahko odstrániť meno autora z príspevkov WordPress a zároveň umožniť viacerým autorom pracovať na pozadí..

Metóda 1: Ručné odstránenie mena autora z príspevkov WordPress

Téma WordPress rozhoduje o tom, kedy a ako zobraziť meno autora vo vašich blogových príspevkoch. Témy používajú viacero prístupov, vďaka čomu je pre doplnok ťažšie poskytnúť všeobecné riešenie na odstránenie mien autorov.

Budete musieť upraviť nejaký kód, aby sa zabránilo téme zobrazovať meno autora. Ak sa vám nepohodlne edituje kód, skúste radšej druhú metódu.

Prvá metóda vyžaduje, aby ste upravili súbory tém WordPress. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si nášho sprievodcu, ako skopírovať a prilepiť kód do WordPress..

Poznámka: Pred akýmikoľvek zmenami sa uistite, že ste vytvorili zálohu svojho motívu alebo podradeného motívu. Ak sa niečo pokazí, pomôže vám to ľahko vrátiť zmeny.

Témy WordPress používajú rôzne variácie kódu na zobrazenie mena autora. Budete musieť vyhľadať kód zodpovedný za zobrazenie mena autora v súboroch tém a odstrániť ho.

Najbežnejšie miesta na nájdenie tohto kódu sú súbory single.php, content.php, archive.php a index.php..

V mnohých prípadoch nebudete môcť nájsť kód, ktorý vydáva meno autora. Namiesto toho nájdete šablónu, ktorá je definovaná v súbore function.php alebo v súbore template-tags.php.

Napríklad predvolená téma dvadsať devätnástich používa na zobrazenie mena autora funkciu twoninnineteen_posted_by. Táto funkcia je definovaná v súbore template-tags.php a používa nasledujúci kód:

function 20thnineteen_posted_by () {
printf (
/ * prekladatelia: ikona 1: SVG. 2: uverejniť autora, viditeľný iba pre čitateľov obrazovky. 3: autorský odkaz. * /
‘% 1 $ S% 2 $ s% 4 $ s’,
20thnineteen_get_icon_svg (‘osoba’, 16),
__ („Zverejnil“, „dvadsaťjeden“),
esc_url (get_author_posts_url (get_the_author_meta (‘ID’))),
esc_html (get_the_author ())
);
}
koniec Ak;

Keď nájdete kód, ktorý vydáva meno autora, musíte ho odstrániť.

Napríklad musíte odstrániť kód z druhého riadku do deviateho riadku vyššie uvedeného kódu. Potom bude zostávajúci kód vyzerať takto.

function 20thnineteen_posted_by () {
}
koniec Ak;

Po odstránení kódu mena autora nezabudnite uložiť zmeny. Potom nahrajte súbory späť na svoj web.

Teraz môžete navštíviť svoje webové stránky a pozrieť sa na svoje zmeny v akcii:

Meno autora bolo odstránené v ukážke príspevku WordPress

Táto metóda skryje meno autora vo všetkých vašich príspevkoch; archívne stránky autora však zostanú nedotknuté. Stránka archívu autora je miestom, kde WordPress vytvára zoznam všetkých článkov napísaných konkrétnym používateľom.

Stránka archívu autora nájdete na adrese URL, ako je táto:

https://example.com/author/samsmith/

Túto webovú adresu je možné nájsť pomocou vyhľadávacích nástrojov, čo znamená, že na týchto stránkach môžete stále získať návštevnosť.

Archívy autora môžete ľahko deaktivovať pomocou doplnku Yoast SEO. Po inštalácii a aktivácii doplnku prejdite na stránku SEO »Vzhľad vyhľadávania na hlavnom paneli a potom kliknite na kartu Archívy.

Teraz môžete vidieť nastavenia archívu autora. Na svojom webe môžete prepínať a deaktivovať archívy autora.

Vaše nastavenia archívu autorov SEO

Ak tak urobíte, zakážete archívy autorov a skryjete súbor autor-sitemap.xml vytvorený pomocou doplnku Yoast SEO.

Metóda 2: Vytvorte všeobecné meno autora na publikovanie príspevkov WordPress

Táto metóda neodstráni meno autora, ale môže sa použiť ako riešenie.

Vytvoríte všeobecné meno autora a použijete ho pre všetky svoje minulé a budúce články. Pred zverejnením každého príspevku budete musieť zmeniť meno autora.

Poznámka: Táto metóda je nezvratná. Ak tak urobíte a budete sa chcieť vrátiť, budete musieť každý príspevok upravovať a manuálne ho priradiť pôvodnému autorovi.

Ako už bolo povedané, začnime.

Najskôr pridajte nového autora na svoje stránky WordPress a dajte mu všeobecné užívateľské meno, napríklad editorialteam.

Pridať nového používateľa

Ďalej musíte navštíviť Užívatelia »Všetci používatelia a kliknite na odkaz „Upraviť“ pod používateľským menom, ktoré ste práve pridali.

Upraviť používateľa

Na obrazovke profilu používateľa prejdite nadol na možnosť „Prezývka“ a zadajte meno, ktoré chcete zobraziť (napríklad redakčný tím)..

Potom kliknite na rozbaľovaciu ponuku vedľa možnosti Zobraziť verejne ako a vyberte prezývku, ktorú ste práve zadali.

Vyberte zobrazovaný názov

Môžete tiež pridať všeobecný životopis a dokonca vytvoriť gravatar pre tento používateľský účet.

Teraz choďte na Príspevky »Všetky príspevky a kliknite na ponuku možností obrazovky v hornej časti. Zadajte 999 pre počet položiek, ktoré sa majú zobraziť.

Zobraziť všetky príspevky na obrazovke

To vám umožní rýchlo upraviť a zmeniť meno autora veľkého počtu príspevkov.

Musíte začiarknuť všetky príspevky pomocou začiarkavacieho políčka a potom v rozbaľovacej ponuke hromadných akcií vyberte možnosť Upraviť. Potom pokračujte kliknutím na tlačidlo „Použiť“.

Vyberte všetky príspevky na hromadnú úpravu

WordPress vám teraz ukáže možnosti hromadných úprav. Musíte zmeniť autora na generické meno autora, ktoré ste pridali predtým, a potom kliknite na tlačidlo Aktualizovať.

Hromadná zmena názvu autora

WordPress teraz aktualizuje všetky vybrané príspevky a zmení meno autora. Pamätajte si, že tento proces môže nejaký čas trvať v závislosti na tom, ako rýchlo je váš hosting WordPress.

Ak máte viac ako 999 príspevkov, musíte prejsť na stranu 2 a postup zopakovať.

To je všetko. Teraz môžete navštíviť svoj web a pozrieť si ho v akcii.

Redakčný tím ako meno autora

Naše odporúčanie

Odstránením mena autora pomocou metódy kódovania sa úloha dokončí, ale nie je to najlepšie riešenie. Napríklad, ak nepoužívate podradenú tému, aktualizácia témy prepíše vaše zmeny.

Z tohto dôvodu odporúčame druhú metódu na vytvorenie rodového mena autora.

Vďaka tomu môžete používať vstavanú funkciu WordPress a nevyžaduje si úpravu žiadneho kódu. Neodstráni meno autora alebo archívy, ale urobí ich všeobecnými. Pomôže to tiež zabezpečiť konzistentnosť autorstva na vašom webe.

Ak ste v kódovaní dobre, môžete použiť aj kombináciu oboch prístupov. Môžete vytvoriť všeobecné meno autora na publikovanie všetkých vašich blogových príspevkov a potom autorsky zadaný profil autora v detskej téme WordPress..

Podobný prístup používame aj vo WPBeginner. Ako autorovi všetkých blogových príspevkov vrátane tohto, ktorý práve čítate, uvidíte „redakčný personál“.

Generické meno autora na článku WPBeginner

Môžete to tiež vidieť v informačnom poli autora v dolnej časti článku.

Generické informačné pole pre autorov v článku WPBeginner

Ak chcete pridať informácie o autorovi, ako je tento, prečítajte si informácie o najlepších bezplatných doplnkoch autorských bio-boxov.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť, ako odstrániť meno autora z príspevkov WordPress. Môžete si tiež pozrieť zoznam 30 účinných spôsobov speňaženia svojich webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map