Ako vytvoriť šablóny kategórií v

Navštívili ste lokalitu, kde má každá kategória iné rozloženie? Pri vývoji témy WordPress je bežné používať rôzne šablóny pre kategórie, značky, vlastné typy príspevkov a taxonómie. Vytvorením šablón pre kategórie môžete na stránky kategórií pridať konkrétne funkcie. Môžete napríklad povoliť používateľom prihlásiť sa na odber kategórií, pridávať obrázky kategórií, ukazovať popis kategórie a zvoliť odlišné rozloženie pre každú kategóriu. V tejto príručke vám ukážeme, ako vytvoriť šablóny kategórií vo WordPress.


Hierarchia šablón WordPress pre stránky kategórií

WordPress má výkonný systém šablónovania. Tému WordPress môžete vytvoriť pomocou rôznych šablón pre rôzne sekcie svojho webu. Pri zobrazení akejkoľvek stránky program WordPress vyhľadá šablónu vo vopred definovanom hierarchickom poradí. Ak chcete zobraziť stránku kategórie, hľadá šablóny v tomto poradí.

category-slug.php → category-id.php → category.php → archive.php → index.php

Prvé slovo WordPress vyhľadá šablónu špecifickú pre túto konkrétnu kategóriu pomocou kategórie slimák, napríklad šablóna category-design.php sa použije na zobrazenie kategórie „Návrh“. Ak nenájde šablónu kategórie-slug, WordPress vyhľadá šablónu s ID kategórie, napríklad category-6.php. Potom vyhľadá šablónu všeobecnej kategórie, ktorá je zvyčajne kategória.php. Ak nie je k dispozícii žiadna šablóna všeobecnej kategórie, WordPress vyhľadá všeobecnú šablónu archívu, t.j. archive.php. Nakoniec použije kategóriu index.php na zobrazenie kategórie.

Vytvorenie šablóny kategórie v WordPress

Najprv sa pozrieme na typickú šablónu category.php.

<?php
/ **
* Šablóna jednoduchej kategórie
* /

get_header (); ?>

<?php
// Skontrolujte, či nie sú k dispozícii nejaké príspevky
if (have_posts ()): ?>

Kategória: <?php single_cat_title (”, false); ?>

<?php
// Zobraziť voliteľný popis kategórie
if (category_description ()): ?>
<?php echo category_description (); ?>
<?php endif; ?>

<?php

// Slučka
while (have_posts ()): the_post (); ?>

" rel ="záložka" title ="Trvalý odkaz na <?php the_title_attribute (); ?>"><?php the_title (); ?>

<?php the_time (‘F jS, Y’) ?> podľa <?php the_author_posts_link () ?>

<?php the_content (); ?>

<?php
comments_popup_link (‘Zatiaľ žiadne komentáre’, ‘1 komentár’, ‘% komentáre’, ‘comments-link’, ‘Komentáre uzavreté’);
?>

<?php nakoniec;

else: ?>

Je nám ľúto, ale vašim kritériám nezodpovedali žiadne príspevky.

<?php endif; ?>

<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Teraz predpokladajme, že máte kategóriu s názvom „Dizajn“ s „dizajnom“ kategórie „slg“ a chcete túto kategóriu zobraziť inak ako ostatní. Ak to chcete urobiť, musíte pre túto konkrétnu kategóriu vytvoriť šablónu. Ísť do Vzhľad »Editor. V zozname súborov s témami na pravej strane kliknite na category.php, ak tam nemáte súbor category.php, potom vyhľadajte archive.php. Ak nemôžete nájsť ani jednu z týchto šablón, existuje veľká šanca, že používate tematický rámec WordPress a tento návod pre vás nemusí byť užitočný. Odporúčame vám odkázať na konkrétny rámec, ktorý používate.

Ak nájdete vyššie uvedené súbory, skopírujte všetok obsah category.php a vložte ich do textového editora, ako je napríklad Poznámkový blok. Uložte tento súbor ako category-design.php.

Pripojte sa na svoj web pomocou FTP klienta. Prejdite do / wp-content / themes / your-current-theme / a nahrajte súbor category-design.php do adresára s témou. Teraz sa všetky zmeny, ktoré vykonáte v tejto šablóne, zobrazia iba na stránke archívu tejto konkrétnej kategórie. Pomocou tejto techniky môžete vytvoriť šablóny pre ľubovoľný počet kategórií. Ako názov súboru použite iba kategóriu {{category-slug} .php. Informácie o kategóriách nájdete v sekcii kategórií v administračnej oblasti WordPress.

Tu je príklad šablóny kategórie-slug.php, všimnite si, že sme použili rovnakú šablónu ako kategória.php s malými zmenami. Pretože už poznáme kategóriu, v ktorej bude použitá, môžeme ručne pridať názov, popis alebo akékoľvek ďalšie podrobnosti. Tiež si všimnite, že sme použili <?php the_excerpt (); ?> namiesto <?php the_content (); ?>. Pozrite sa, prečo si myslíme, že namiesto úplného príspevku považujeme použitie súhrnu príspevkov alebo výpisu z nich.

<?php
/ **
* Šablóna jednoduchej kategórie
* /

get_header (); ?>

<?php
// Skontrolujte, či nie sú k dispozícii nejaké príspevky
if (have_posts ()): ?>

<?php
// Pretože táto šablóna sa použije iba pre kategóriu Dizajn
// názov a popis kategórie môžeme pridať ručne.
// alebo dokonca pridať obrázky alebo zmeniť rozloženie
?>

Dizajnové články

Články a návody o dizajne a webe.

<?php

// Slučka
while (have_posts ()): the_post ();

" rel ="záložka" title ="Trvalý odkaz na <?php the_title_attribute (); ?>"><?php the_title (); ?>

<?php the_time (‘F jS, Y’) ?> podľa <?php the_author_posts_link () ?>

<?php the_excerpt (); ?>

<?php
comments_popup_link (‘Zatiaľ žiadne komentáre’, ‘1 komentár’, ‘% komentáre’, ‘comments-link’, ‘Komentáre uzavreté’);
?>

<?php nakoniec; // End Loop

else: ?>

Je nám ľúto, ale vašim kritériám nezodpovedali žiadne príspevky.

<?php endif; ?>

<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Ak nechcete používať šablónu kategórie-slug, môžete pomocou šablóny kategórie-id vytvoriť šablónu pre konkrétne ID kategórie (Ako nájsť ID kategórie vo WordPress)..

Použitie podmienených značiek pre kategóriu

Pri vytváraní šablón pre svoju tému sa musíte opýtať sami seba, naozaj potrebujete osobitnú šablónu na vykonanie toho, čo chcete robiť? V niektorých prípadoch nie sú zmeny, ktoré chcete vykonať, príliš zložité a dajú sa dosiahnuť pomocou podmienečných značiek vo všeobecnej šablóne, ako je kategória.php alebo dokonca archive.php.

WordPress prichádza s podporou mnohých podmienených značiek, ktoré autori tém môžu použiť vo svojich šablónach. Jednou z takýchto podmienených značiek je is_category (). Pomocou tejto podmienenej značky môžete zmeniť svoje šablóny tak, aby sa pri zhode s podmienkou zobrazovali rôzne výstupy. Povedzme napríklad, že máte kategóriu pre odporúčané príspevky s názvom „Odporúčané“. Teraz chcete zobraziť niektoré ďalšie informácie na stránke archívu kategórií pre túto konkrétnu kategóriu. Ak to chcete urobiť, pridajte tento kód hneď do súboru category.php <?php if (have_posts ()): ?>.

<?php if (is_category (‘Featured’)): ?>

Najlepšie články:

<?php inde: ?>

Archív kategórie: <?php single_cat_title (); ?>

<?php endif; ?>

Učenie sa vývoja témy WordPress nie je niečo, čo sa dá dosiahnuť cez noc. Ale môžete sa začať učiť vyladením šablón a vykonaním menších zmien. Je to riziko, a veci rozbijete častejšie, ako by ste chceli, ale radosť z toho, že to napravíte, vás motivuje.

Dúfame, že tento článok vám pomohol vytvoriť šablóny kategórií vo WordPress. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa úpravy šablón kategórií v programe WordPress, zanechajte komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map