Výber témy Perfect WordPress – 9 vecí, ktoré by ste mali zvážiť

Väčšina začiatočníkov sa cíti ohromená, pokiaľ ide o výber témy pre ich web WordPress. Existujú tisíce bezplatných a platených možností. Každá téma vyzerá lepšie ako druhá. Ako si vyberiete najlepšiu tému pre WordPress? V tomto článku sa podelíme o 9 vecí, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste si pre svoj web mohli zvoliť najlepšiu tému WordPress.


Výber ideálnej témy pre váš web WordPress

Prečo by ste mali byť opatrní pri výbere témy WordPress?

WordPress sa používa na vytváranie všetkých druhov webových stránok. Preto je každá téma zameraná na iný trh.

Téma WordPress by mala dopĺňať obsah vašich webových stránok. Napríklad, ak začínate blog o politike alebo sociálnych otázkach, mali by ste záujem o tému, ktorá zlepší čitateľnosť.

čitateľnosť

Mnoho tém WordPress prichádza s množstvom možností prispôsobenia. Ak nie sú správne kódované, tieto možnosti vám môžu sťažovať zmenu tém alebo použitie iných doplnkov WordPress. Dostanete sa k tejto téme alebo budete musieť zaplatiť vývojárovi, ktorý vám pomôže prepnúť.

Na druhú stranu, niektoré témy WordPress, ktoré vyzerajú skutočne skvele, môžu váš web skutočne neuveriteľne spomaliť. Nikto nemá rád pomalé webové stránky, najmä spoločnosť Google, ktorá uprednostňuje vyššiu rýchlosť webových stránok.

Vaša téma je tvárou vášho webu WordPress a hrá dôležitú úlohu v tom, ako ju vnímajú používatelia a vyhľadávacie nástroje.

Pravdepodobne ste už počuli príslovie „Všetko, čo sa trblietky nie sú zlato“.

Po tom sa pozrime na kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste sa uistili, že ste pre svoj web WordPress vybrali najlepší motív..

1. Usilujte sa o jednoduchosť

Jednoduchosť je najlepším pravidlom v dizajne

Mnoho motívov WordPress prichádza s množstvom farieb, zložitých rozložení, honosných animácií atď. Niekedy tieto veci možno budete potrebovať, ale vo väčšine prípadov to všetko naozaj nepotrebujete..

Jednoduchosť je dokonalá sofistikovanosť.
~ Leonardo da Vinci

Vyhľadajte motív s rozložením dizajnu, ktorý vám pomôže podporiť váš cieľ. Musí vyzerať dobre, ale bez ohrozenia použiteľnosti a jednoduchosti.

Uistite sa, že štýl prezentácie témy nie je príliš zložitý. Účelom webdizajnu je pomôcť používateľom nájsť informácie, ktoré potrebujú, a majiteľom stránok pomôcť dosiahnuť ich ciele v rovnakom čase.

Ak téma vyzerá skvele, ale nepomôže vám získať nové podnikanie alebo predplatiteľov, potom to nie je dobrá téma. Nie je to ani dobrá téma, keď vaši používatelia nemôžu skutočne nájsť cestu okolo vášho webu.

Inšpirujte sa týmito 37 jednoduchými témami WordPress.

2. Responzívny už nie je voliteľný

Vyberte responzívnu tému WordPress

Responzívne témy upravujú svoje rozloženie na rôzne veľkosti obrazovky a zariadenia.

Značný počet webového prenosu sa generuje z mobilných a iných vreckových zariadení. V závislosti od tém vášho webu by toto číslo mohlo ísť ešte vyššie ako 50% vašej návštevnosti.

Spoločnosť Google zobrazuje vo svojich výsledkoch mobilného vyhľadávania webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia. Bez ohľadu na témy a demografické údaje vašich stránok musia byť všetky webové stránky pohotovo pripravené a pripravené na mobilné použitie.

Väčšina tém WordPress už štandardne reaguje. Stále však existujú predajcovia, ktorí predávajú rozloženia s pevnou šírkou, ktoré vôbec nie sú pre mobily priateľské. Uistite sa, že motív, ktorý vyberiete pre svoj web, je vhodný pre mobilné zariadenia.

Testovanie témy na mobilnú pripravenosť

Najjednoduchší spôsob, ako otestovať, či téma reaguje alebo nie, je zmena veľkosti obrazovky prehliadača. Pri zmene veľkosti obrazovky prehliadača si všimnete, že rozloženie témy sa prispôsobí šírke obrazovky.

Ak chcete dôkladnejšie otestovať, môžete skopírovať webovú adresu ukážky témy a vložiť ju na testovaciu stránku spoločnosti Google pre mobilné zariadenia.

Testovanie responzívnej témy pomocou testu Google Mobile Friendly Test

Upozorňujeme, že tento test zobrazí niektoré varovania bez ohľadu na to, ako je téma dobrá. Vyhľadajte akékoľvek červené vlajky, ako je napríklad príliš malý text, obsah širší ako obrazovka atď.

3. Kompatibilita prehliadača

Testovanie kompatibility prehliadača

Vaši používatelia budú používať rôzne prehliadače. V prehliadači, ktorý používate, môže vyzerať vaša téma dokonale, ale v iných prehliadačoch sa môže vyskytnúť problém.

Tu prichádza kompatibilita prehliadača. Väčšina vývojárov tém WordPress dôkladne testuje svoje témy pomocou sofistikovaných nástrojov na testovanie kompatibility prehliadačov..

Môžu to jasne uviesť na svojej webovej stránke. Ak to tak nie je, môžete vždy vykonať niekoľko základných testov na kontrolu témy v rôznych prehliadačoch, ako sú Google Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari atď..

Nezabudnite vyskúšať aj v rôznych prehliadačoch na mobilných zariadeniach.

4. Podporované doplnky

Podporované doplnky

Skutočná sila WordPress je dodávaná s doplnkami WordPress. Tieto doplnky vám umožňujú robiť s webom WordPress čokoľvek.

Aj keď existuje veľa doplnkov WordPress, niektoré z nich musia mať doplnky WordPress pre všetky webové stránky. Ako Gravity Forms, Yoast SEO, W3 Total Cache atď.

Uistite sa, že téma WordPress podporuje všetky populárne doplnky. Ak si nie ste istí, opýtajte sa na to vývojára témy.

5. Preklad + viacjazyčné pripravené

Témy WordPress pripravené pre viacjazyčný a prekladový materiál

Veľký počet stránok WordPress nie je v anglickom jazyku. Možno vytvárate webovú stránku v inom jazyku ako v angličtine. Možno máte v budúcnosti v pláne vytvoriť viacjazyčný web WordPress.

Uistite sa, že vaša téma WordPress je pripravená na preklad a podporuje viacjazyčné doplnky WordPress.

6. Tvorcovia stránok

Tvorcovia stránok drag and drop pre témy WordPress

Tvorcovia stránok sú doplnky WordPress, ktoré vám umožňujú vytvárať rozloženie stránky pomocou používateľského rozhrania drag and drop.

Mnoho prémiových tém WordPress sa dodáva s predinštalovanými nástrojmi na tvorbu stránok. Niektoré z týchto tvorcov stránok používa iba tento vývojár motívov.

Použitie takého nástroja na tvorbu stránok na vytvorenie vstupných stránok môže spôsobiť veľa nežiaduceho kódu. Ak zmeníte tému, tieto stránky si budú vyžadovať vyčistenie.

Mali by ste si vybrať témy, ktoré sa dodávajú s jedným z najpoužívanejších doplnkov na tvorbu stránok. Títo tvorcovia stránok si môžete kúpiť aj samostatne, aby ste ich mohli použiť aj s inými témami.

7. Možnosti podpory, keď potrebujete pomoc

Podpora pre vašu tému WordPress

Nevýhodou použitia bezplatnej témy WordPress je, že neexistuje žiadna zaručená podpora. Zatiaľ čo niektorí vývojári poskytujú vynikajúcu podporu pre svoje bezplatné témy, veľa bezplatných tém nemá žiadnu možnosť podpory.

Ak si pokazíte tému WordPress, budete si to musieť vymyslieť sami. Môžete tiež skončiť platením vývojárovi tretej strany na vyriešenie tých najmenších problémov.

Uistite sa, že ste vybrali tému WordPress, ktorá má dobrú dokumentáciu a možnosť podpory. Väčšina prémiových tém WordPress ponúka podrobnú dokumentáciu s jednoročnou podporou prostredníctvom e-mailu.

8. SEO priateľskosť

Skontrolujte, či vaše tému nie je zrozumiteľné pre SEO

Vaša téma WordPress hrá kľúčovú úlohu v prístupnosti webových stránok SEO. Dobre vyzerajúci motív môže stále generovať zle kódovaný HTML, čo by mohlo ovplyvniť výkonnosť vašich stránok vo vyhľadávačoch.

Pre začiatočníkov môže byť ťažké analyzovať zdrojový kód témy samostatne. To je dôvod, prečo mnohí prémioví vývojári tém WordPress vám oznámia, že ich stránky sú optimalizované pre SEO.

Môžete sa tiež pozrieť, či stránka generuje správny kód HTML5, skontrolovaním pomocou služby W3C Markup Validation. Upozorňujeme však, že nástroj W3C vygeneruje mnoho upozornení, ktoré sa nemusia obávať.

9. Hodnotenia a recenzie

Skontrolujte hodnotenia a recenzie pre tému WordPress

Ďalším spoľahlivým ukazovateľom kvality témy WordPress sú hodnotenia a recenzie poskytované ich používateľmi. Ak sa téma predáva na trhu tretej strany, zobrazia sa recenzie zákazníkov.

Zadarmo témy WordPress nájdete v sekcii s hodnotením hneď pod tlačidlom preberania. Ukáže počet recenzií a hviezdičiek od používateľov. Ak kliknete na 5 hviezdičiek, zobrazia sa vám všetky recenzie, ktoré dali téme 5 hviezdičiek.

Prečítajte si recenzie a hodnotenia tém od iných používateľov

Takmer všetky témy WordPress môžu získať zlé recenzie. ale ak je počet zlých recenzií nezvyčajne vysoký, mali by ste si ich pozorne prečítať.

Naše odporúčania

K dispozícii je veľa bezplatných tém WordPress, pričom nové sa zverejňujú každý deň. Z tohto dôvodu pravidelne uverejňujeme zoznam našich obľúbených bezplatných tém v sekcii ukážky.

Niektoré z populárnych položiek v našej ukážke témy sú:

 • 41 najlepších bezplatných fotografických motívov WordPress (výber odborníkov)
 • 21 najlepších bezplatných obchodných tém WordPress
 • 37 jednoduchých tém WordPress, ktoré by ste mali vyskúšať
 • 43 krásnych bezplatných blogov WordPress

Ako sme však už uviedli, podpora je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba pri výbere témy zohľadniť. Zadarmo témy WordPress neprichádzajú so zaručenou podporou a aktualizáciami.

Väčšina prémiových tém WordPress ponúka podporu a aktualizácie na 1 rok. Tu sú niektoré z tematických obchodov, ktoré dôrazne odporúčame.

 • Téma Astra
 • Divi Téma podľa elegantných tém
 • Themify
 • StudioPress
 • Remeselnícke motívy

Ako nainštalovať tému do WordPress

Inštalácia témy WordPress je skutočne jednoduchá. Najprv musíte do počítača stiahnuť súbor ZIP témy.

Po tomto prihlásení do vašej oblasti administrácie WordPress a prejdite na stránku Vzhľad »Témy strana.

Stránka Témy v oblasti správcu WordPress

V hornej časti stránky s motívmi musíte kliknúť na odkaz Pridať nový.

Tým sa dostanete na stránku pridania novej témy. Na tejto stránke môžete vyhľadať bezplatné motívy na inštaláciu. Keďže sme už tému stiahli, musíte kliknúť na odkaz Nahrať tému hore.

Nahrajte motív

Zobrazí sa vám pole na odovzdanie témy. Kliknite na tlačidlo Vybrať súbor a vyberte súbor zip súboru témy, ktorý ste stiahli do svojho počítača skôr, a potom kliknite na tlačidlo Inštalovať.

Odovzdajte a nainštalujte súbor zip súboru témy

WordPress teraz odovzdá tému z počítača na váš web a nainštaluje ho za vás. Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu s odkazmi na ukážku alebo aktiváciu témy.

Inštalácia témy bola úspešná

Ak nechcete použiť tému ihneď, môžete kliknutím na tlačidlo aktívneho ukážky vyskúšať tému bez jej aktivovania..

Upozorňujeme, že ak chcete použiť tému na svojom webe, musíte si aktivovať tému.

Podrobnejšie pokyny nájdete v našej príručke pre začiatočníkov o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

Ako bezpečne zmeniť WordPress Témy

Pre nové weby WordPress si môžete jednoducho vybrať tú najlepšiu tému a nainštalovať ju na svoje stránky. Ak však máte zavedený web WordPress, musíte svoju tému správne prepnúť, aby ste predišli akémukoľvek vplyvu na výkonnosť vášho webu a SEO.

Najprv musíte pochopiť, čo sa stane so stránkou WordPress pri prepínaní tém. Tu je náš sprievodca, čo sa stane, keď zmeníte tému WordPress.

Niektoré nastavenia na vašom webe WordPress zmiznú a nebudú sa automaticky vzťahovať na vašu novú tému. Musíte pochopiť tieto veci a ako ich môžete vrátiť späť k svojej novej téme.

Pred zmenou tém WordPress sme zostavili praktický kontrolný zoznam vecí, ktoré musíte urobiť.

Potom musíte postupovať podľa pokynov v našom návode na správne prepínanie tém WordPress na svojich stránkach.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať perfektnú tému pre váš web WordPress. Môžete si tiež pozrieť zoznam nevyhnutných doplnkov WordPress pre obchodné weby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map