Ultimate Guide: Jak zrobić stronę internetową w 2020 roku – przewodnik krok po kroku (bezpłatny)

Czy chcesz stworzyć stronę internetową? Założenie witryny może być przerażającą myślą, zwłaszcza gdy nie jesteś specjalistą. Nie martw się, nie jesteś sam. Pomagając ponad 130 000 osobom w tworzeniu stron internetowych za pomocą WordPress, postanowiliśmy stworzyć najbardziej kompleksowy przewodnik krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową bez nauki programowania.


Jak zrobić stronę internetową krok po kroku

Ten przewodnik jest przydatny dla użytkowników w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z naszym zespołem ekspertów, aby pomóc Ci skonfigurować witrynę za darmo.

Jeśli chcesz to zrobić samodzielnie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową.

Oto przegląd od początku do końca wszystkich kroków, które przeprowadzimy Cię w tym przewodniku.

 • Jak znaleźć i zarejestrować nazwę domeny za darmo
 • Wybór najlepszego hostingu
 • Jak zainstalować WordPress
 • Instalowanie szablonu w celu zmiany wyglądu witryny
 • Tworzenie stron w WordPress
 • Dostosowywanie WordPressa za pomocą dodatków i rozszerzeń
 • Materiały do ​​nauki WordPress i uzyskania wsparcia
 • Idąc dalej, tworzenie stron internetowych z większą liczbą funkcji

Zanim zaczniemy tworzyć stronę internetową, omówmy niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Czego potrzebuję, aby zbudować stronę internetową?

Aby założyć witrynę WordPress, potrzebne są trzy następujące rzeczy.

 • Nazwa domeny – jest to nazwa Twojej witryny, np. Google.com
 • Hosting WordPress – tutaj przechowywane są pliki Twojej witryny.
 • 45 minut niepodzielnej uwagi.

Ile kosztuje witryna WordPress?

Odpowiedź na to pytanie naprawdę zależy od tego, jaką stronę internetową próbujesz zbudować. Napisaliśmy przewodnik z 2000 r. Wyjaśniający, ile naprawdę kosztuje zbudowanie strony internetowej.

Typowa strona internetowa firmy może kosztować nawet 100 USD rocznie, a nawet 30 000 USD rocznie.

Zalecamy wszystkim naszym użytkownikom, aby zaczynali od małych, a następnie dodawali więcej funkcji do witryny w miarę rozwoju firmy. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i zminimalizujesz potencjalne straty i unikniesz nadmiernych wydatków.

W tym przewodniku pokażemy Ci jak zbudować stronę internetową za mniej niż 100 USD.

Pokażemy Ci również, jak to zrobić, dodając do niego więcej funkcji w przyszłości.

Która jest najlepsza platforma internetowa?

Dostępnych jest wiele narzędzi do tworzenia witryn, które pomogą Ci skonfigurować witrynę. Zalecamy korzystanie z hostowanego WordPress jako platformy internetowej.

WordPress to najpopularniejsza platforma internetowa na świecie. Obsługuje prawie 28% wszystkich stron internetowych.

WordPress jest bezpłatny i zawiera tysiące projektów stron internetowych i rozszerzeń. Jest niezwykle elastyczny i współpracuje z niemal każdym narzędziem i usługą dostępną dla właścicieli witryn.

Używamy WordPressa do budowy wszystkich naszych stron internetowych, w tym tej, WPBeginner.

Jak w pełni wykorzystać to stworzyć samouczek witryny?

To jest samouczek krok po kroku, jak zrobić stronę internetową. Podzieliliśmy to na różne etapy i przeprowadzimy Cię przez wszystko od początku do końca. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a na końcu będziesz mieć bardzo profesjonalnie wyglądającą stronę.

Poprowadzimy Cię również we właściwym kierunku, aby przenieść Twoją stronę internetową na wyższy poziom w zależności od Twoich potrzeb.

Baw się dobrze, tworząc swoją stronę internetową.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nami, a my skonfigurujemy Twoją witrynę za darmo.

Zacznijmy.

Jak utworzyć samouczek wideo witryny internetowej

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Krok 1. Konfiguracja

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest wybór niewłaściwej platformy internetowej. Na szczęście jesteś tutaj, więc nie popełnisz tego błędu.

Dla większości użytkowników witryna WordPress.org na własnym serwerze jest idealnym rozwiązaniem. Jest dostarczany z tysiącami projektów i dodatków, które pozwalają stworzyć dowolną stronę internetową, o której możesz pomyśleć. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym przewodniku, dlaczego warto korzystać z WordPress.

WordPress jest bezpłatny, aby każdy mógł go pobrać i wykorzystać do budowy dowolnego rodzaju strony internetowej bez żadnych ograniczeń.

Jeśli WordPress jest bezpłatny, to skąd pochodzą koszty?

WordPress jest bezpłatny, ponieważ musisz zorganizować własną nazwę domeny i hosting, co kosztuje. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym artykule, dlaczego WordPress jest bezpłatny?.

Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. Oto, co użytkownicy wpisują w swoich przeglądarkach, aby przejść do Twojej witryny (na przykład wpbeginner.com lub google.com).

Następnie potrzebujesz hostingu witryny. Wszystkie strony internetowe wymagają hostingu. To będzie dom Twojej witryny w Internecie.

Nazwa domeny zazwyczaj kosztuje 14,99 USD rocznie, a koszty hostingu zaczynają się od 7,99 USD / miesiąc.

To DUŻO dla większości osób, które dopiero zaczynają.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny i ponad 60% zniżki na hosting.

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Są również oficjalnym partnerem hostingowym rekomendowanym przez WordPress.

Współpracują z WordPress od 2005 roku i są zobowiązani do oddania społeczności. Dlatego obiecali nam, że jeśli nie możesz skonfigurować swojej witryny, postępując zgodnie z tym samouczkiem, nasz zespół ekspertów ukończy ten proces bez żadnych kosztów. Zrekompensują nam to, więc nie musisz. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc w konfiguracji witryny.

Uwaga: W WPBeginner wierzymy w przejrzystość. Jeśli kupisz hosting za pomocą naszego linku polecającego, otrzymamy niewielką prowizję bez żadnych dodatkowych kosztów. W rzeczywistości otrzymasz zniżkę na hosting + bezpłatną nazwę domeny. Otrzymalibyśmy tę prowizję za polecenie dowolnej firmy hostingowej WordPress, ale zalecamy tylko produkty, z których osobiście korzystamy i które naszym zdaniem zwiększą wartość dla naszych czytelników.

Dalej, kupmy nazwę domeny i hosting.

Najpierw musisz przejść do strony Bluehost w nowym oknie przeglądarki i kliknąć zielony przycisk „Rozpocznij teraz”.

Zacznij korzystać z Bluehost

Spowoduje to przejście do strony cenowej, na której będziesz musiał wybrać plan cenowy dla swojej witryny. Plany podstawowe i dodatkowe to najpopularniejsze opcje wśród naszych użytkowników.

Wybierz swój plan hostingowy

Musisz kliknąć wybierz, aby wybrać plan, który Ci się podoba, i przejść do następnego kroku.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie nowej nazwy domeny.

Wybierz nazwę domeny

Idealnie powinieneś trzymać się nazwy domeny .com. Upewnij się, że jest to związane z Twoją firmą, łatwe do wymówienia i przeliterowania oraz łatwe do zapamiętania.

Potrzebujesz pomocy w wyborze nazwy domeny dla swojej witryny? Zobacz te wskazówki i narzędzia, jak wybrać najlepszą nazwę domeny.

Po wybraniu nazwy domeny kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Teraz zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie, takich jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail itp.

Na tym ekranie zobaczysz także opcjonalne dodatki, które możesz kupić. Zasadniczo nie zalecamy kupowania tych dodatków. Zawsze możesz dodać je później, jeśli uznasz, że ich potrzebujesz.

Odznacz opcjonalne dodatki

Następnie dodasz informacje o płatności, aby sfinalizować zakup.

Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel).

To jest pulpit hostingowy, w którym zarządzasz wszystkim, takim jak uzyskiwanie pomocy, konfigurowanie wiadomości e-mail itp. Co najważniejsze, tutaj instalujesz WordPress.

Krok 2. Zainstaluj WordPress

Znajdziesz mnóstwo ikon do robienia różnych rzeczy na pulpicie nawigacyjnym konta hostingowego (cPanel). Nigdy nie będziesz musiał używać 95% z nich, więc możesz je bezpiecznie zignorować.

Przewiń w dół do sekcji strony internetowej w cPanel, a następnie kliknij ikonę WordPress.

Zainstaluj WordPress

Zobaczysz teraz ekran szybkiej instalacji Bluehost Marketplace dla WordPress. Kliknij przycisk „Rozpocznij”, aby kontynuować.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny, w której chcesz zainstalować WordPress. Wybierz domenę z rozwijanego pola, a następnie kliknij Dalej.

Wybierz nazwę domeny

Teraz musisz wprowadzić nazwę swojej witryny, nazwę użytkownika administratora i hasło do swojej witryny. Nie martw się, w razie potrzeby możesz je później zmienić w ustawieniach WordPress.

Musisz także zaznaczyć wszystkie pola wyboru na ekranie, a następnie kliknąć przycisk „Zainstaluj”, aby kontynuować.

Ustawienia instalacji WordPress

Szybka instalacja rozpocznie teraz instalację WordPress na twojej stronie internetowej. W międzyczasie pokażą ci szablony witryn, które możesz zainstalować na swojej stronie.

Nie musisz tego robić teraz, ponieważ w dalszej części tego przewodnika pokażemy, jak znaleźć i zainstalować bezpłatny szablon WordPress na swojej stronie internetowej..

Po zakończeniu instalacji w górnym nagłówku zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Instalacja WordPress powiodła się

Teraz musisz kliknąć link „Instalacja zakończona”, aby przejść do ekranu z adresem URL logowania i hasłem WordPress.

URL logowania i poświadczenia WordPress

Gratulacje! Utworzyłeś swoją pierwszą stronę WordPress.

Możesz teraz przejść do strony logowania WordPress. Twój adres URL logowania będzie wyglądał następująco:

http://www.twojadomena.com/wp-admin

Możesz zalogować się do swojej witryny WordPress przy użyciu nazwy użytkownika i hasła administratora wprowadzonych wcześniej.

Strona logowania do WordPress

To nie było takie proste?

Przejdźmy teraz do następnego kroku i wybierz projekt swojej witryny.

Krok 3. Wybierz motyw

Wygląd witryny WordPress jest kontrolowany przez motyw WordPress.

Motywy WordPress to profesjonalnie zaprojektowane szablony, które możesz zainstalować w swojej witrynie, aby zmienić jej wygląd.

Domyślnie każda witryna WordPress ma podstawowy motyw. Jeśli odwiedzisz swoją witrynę, będzie ona wyglądać mniej więcej tak:

Domyślny motyw WordPress

Nie jest to zbyt atrakcyjne dla większości użytkowników.

Ale nie martw się, istnieją tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, które możesz zainstalować na swojej stronie.

Możesz zmienić motyw z pulpitu administratora WordPress. Odwiedzić Wygląd »Tematy stronę, a następnie kliknij przycisk „Dodaj nowy”.

Zmień motyw WordPress

Na następnym ekranie będziesz mógł wyszukiwać z 4 492 darmowych motywów WordPress, które są dostępne w oficjalnym katalogu motywów WordPress.org. Możesz je sortować według popularnych, najnowszych, polecanych, a także innych filtrów funkcji (tj. Branży, układu itp.).

Wyszukiwanie darmowych motywów WordPress

Potrzebujesz pomocy w wyborze motywu? Sprawdź naszą listę niesamowitych darmowych motywów biznesowych WordPress.

Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat wyboru idealnego motywu WordPress dla swojej witryny.

Na potrzeby tego przewodnika będziemy korzystać z Bento. Jest to popularny, wielofunkcyjny darmowy motyw WordPress z elastycznymi opcjami projektowania dla wszystkich rodzajów stron internetowych.

Jeśli znasz nazwę bezpłatnego motywu, który chcesz zainstalować, możesz go wyszukać, wpisując jego nazwę w polu wyszukiwania.

WordPress wyświetli motyw w wynikach wyszukiwania. Musisz przenieść mysz do tematu, a następnie kliknąć przycisk Instaluj.

Zainstaluj motyw WordPress

Po zainstalowaniu motywu możesz go dostosować, klikając link Dostosuj w menu Wygląd.

Spowoduje to uruchomienie dostosowania motywu, w którym będzie można zmienić ustawienia motywu za pomocą podglądu na żywo witryny.

Dostosowywanie motywu WordPress

Nie musisz od razu sfinalizować wszystkich ustawień motywu. Będziesz mógł dostosować go znacznie lepiej, gdy będziesz mieć trochę treści na swojej stronie.

Zobaczmy, jak dodać treść do swojej witryny WordPress.

Krok 4. Dodaj treść do swojej witryny

WordPress ma dwa domyślne typy treści zwane postami i stronami. Wpisy są częścią bloga i są wyświetlane w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw wyświetlane są nowsze elementy).

Z drugiej strony strony mają być statycznymi „jednorazowymi” treściami, takimi jak strona o stronie, strona kontaktowa, polityka prywatności itp..

Domyślnie WordPress wyświetla posty na blogu na pierwszej stronie witryny. Możesz to zmienić i sprawić, aby WordPress wyświetlał dowolną stronę jako stronę główną witryny (pokażemy Ci, jak to zrobić w dalszej części tego przewodnika).

Możesz utworzyć osobną stronę dla swojego bloga lub działu wiadomości. W rzeczywistości możesz stworzyć stronę internetową bez żadnej sekcji blogu.

Powiedziawszy to, dodajmy trochę treści do Twojej witryny.

Zaczniesz od dodania kilku stron do swojej witryny WordPress. Nie martw się, jeśli w tej chwili nie masz wystarczającej zawartości dla tych stron. Zawsze możesz je edytować i aktualizować.

Udaj się do Strony »Dodaj nowe strona w obszarze administracyjnym WordPress. Spowoduje to przejście do ekranu edytora stron, który wygląda następująco:

Dodanie nowej strony

Najpierw musisz podać tytuł swojej strony, nazwijmy tę stronę „Domem”.

Następnie możesz dodać treść w edytorze tekstu poniżej. Możesz dodawać tekst, linki, obrazy, osadzać filmy, audio itp.

Po dodaniu treści do strony możesz kliknąć przycisk publikowania, aby udostępnić ją w swojej witrynie.

Możesz powtórzyć ten proces, dodając więcej stron dla różnych sekcji witryny. Na przykład strona z informacjami, skontaktuj się z nami i strona z blogiem, aby wyświetlić posty na blogu.

Teraz dodajmy także kilka postów na blogu.

Udaj się do Posty »Dodaj nowe w obszarze administracyjnym WordPress.

Dodanie nowego posta w WordPress

Podczas dodawania stron zobaczysz ekran podobny do tego, który widziałeś wcześniej.

Możesz dodać tytuł posta, a następnie dodać treść w wizualnym edytorze postów. Zauważysz także dodatkowe opcje, takie jak formaty wpisów, kategorie i tagi.

Możesz kliknąć przycisk Zapisz, aby zapisać post jako wersję roboczą lub kliknąć przycisk publikowania, aby był widoczny w witrynie.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje na temat korzystania z tych wszystkich opcji na ekranach edycji postów i stron, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania nowego postu w WordPress.

Krok 5. Dostosowywanie i modyfikowanie witryny

Teraz, gdy utworzyłeś już trochę treści na swojej stronie, będziesz mógł je dostosować i umieścić w ładnym, reprezentacyjnym kształcie na swojej stronie.

Zacznijmy od ustawienia statycznej strony głównej.

Konfigurowanie statycznej strony głównej

Musisz odwiedzić Ustawienia »Czytanie strona w obszarze administracyjnym WordPress. Pod opcją „Wyświetlane strony początkowe” kliknij statyczną stronę główną, a następnie wybierz „Strony” utworzone wcześniej dla stron domowych i blogów.

Statyczna strona główna

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany” u dołu strony, aby zapisać zmiany.

WordPress będzie teraz używać strony „Strona główna” jako strony głównej witryny i strony „Blog” do wyświetlania postów na blogu.

Zmień tytuł i slogan witryny

Podczas instalacji możesz wybrać tytuł swojej witryny. WordPress automatycznie dodaje wiersz tytułu do tytułu witryny z napisem „Tylko kolejna witryna WordPress”.

Możesz zmienić tytuł i slogan witryny w dowolnym momencie, odwiedzając stronę Ustawienia »Ogólne strona.

Tytuł i slogan witryny

Tytuł Twojej witryny będzie nazwą Twojej witryny, np. WPBeginner. Tag jest zwykle pojedynczą linią opisującą twoją witrynę. Możesz również pozostawić puste pole linii tagu, jeśli chcesz.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Skonfiguruj ustawienia komentarzy

WordPress jest wyposażony we wbudowany system komentarzy, umożliwiający użytkownikom dodawanie komentarzy do postów. Jest to świetne narzędzie do angażowania użytkowników, ale celują w nie również spamerzy.

Aby sobie z tym poradzić, musisz włączyć moderowanie komentarzy w swojej witrynie.

Odwiedzić Ustawienia »Dyskusje przewiń w dół do sekcji „Zanim pojawi się komentarz”. Zaznacz pole obok opcji „Komentarz musi być ręcznie zatwierdzony”.

Włącz moderowanie komentarzy

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Utwórz menu nawigacyjne

Menu nawigacyjne pozwalają użytkownikom przeglądać różne strony lub sekcje witryny. WordPress jest wyposażony w potężny system menu nawigacyjnego, a motyw WordPress wykorzystuje ten system do wyświetlania menu.

Menu nawigacji w witrynie internetowej

Dodajmy menu nawigacyjne do Twojej witryny.

Najpierw musisz odwiedzić Wygląd »Menu strona. Wpisz nazwę menu nawigacyjnego i kliknij przycisk Utwórz menu.

Tworzenie nowego menu

WordPress utworzy teraz menu nawigacyjne. Ale w tej chwili będzie pusta.

Następnie musisz wybrać strony, które chcesz wyświetlić w menu, a następnie kliknij przycisk Dodaj do menu.

Dodaj strony do menu WordPress

Zauważysz, że wybrane strony wypełniają pusty obszar menu nawigacyjnego. Możesz je przesuwać w górę i w dół, aby zmienić ich pozycję w menu.

Wybierz lokalizację menu

Teraz musisz wybrać lokalizację wyświetlania. Te lokalizacje są zdefiniowane przez motyw WordPress. Zwykle większość motywów WordPress ma menu główne, które pojawia się na górze.

Na koniec kliknij przycisk menu Zapisz, aby zapisać menu nawigacji.

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć menu w akcji.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak dodać menu nawigacyjne w WordPress.

Krok 6. Instalowanie wtyczek

Wtyczki WordPress są jak aplikacje do Twojej witryny WordPress. Pozwalają one dodawać funkcje do witryny WordPress. Pomyśl o formularzu kontaktowym, galeriach zdjęć itp.

Obecnie dostępnych jest ponad 49 000 darmowych wtyczek do WordPress. Istnieją również płatne wtyczki sprzedawane przez strony internetowe i programistów stron trzecich.

Przy tak wielu wtyczkach, jak znaleźć, które wtyczki zainstalować? Mamy cię tam również omówione, zobacz nasz przewodnik na temat wyboru najlepszej wtyczki WordPress.

Oto nasza lista niezbędnych wtyczek, które powinieneś natychmiast zainstalować na swojej stronie. Wszystkie są bezpłatne.

funkcje

 • WPForms Lite – umożliwia dodanie formularza kontaktowego do witryny WordPress.
 • Envira Gallery Lite – Dodaj piękne galerie zdjęć do swojej witryny WordPress
 • MonsterInsights – Połącz swoją witrynę z Google Analytics i zobacz, w jaki sposób użytkownicy znajdują Twoją witrynę i korzystają z niej, abyś mógł do niej wrócić.

Optymalizacja strony internetowej

 • Yoast SEO – Popraw SEO WordPress i uzyskaj większy ruch z Google
 • WP Super Cache – Poprawia szybkość Twojej witryny, wyświetlając strony w pamięci podręcznej

Bezpieczeństwo

 • Updraft Plus – Twórz automatyczne zaplanowane kopie zapasowe swojej witryny
 • Sucuri – audyt bezpieczeństwa strony i skaner złośliwego oprogramowania

Potrzebujesz pomocy w instalacji wtyczek? Zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Więcej rekomendacji wtyczek znajdziesz na naszej liście 24 wtyczek WordPress dla firm.

Krok 7. Opanowanie WordPress

WordPress jest łatwy w użyciu, a jednocześnie niezwykle wydajny. Od czasu do czasu możesz znaleźć szybkie odpowiedzi.

Dobrą wiadomością jest to, że jest mnóstwo darmowej pomocy WordPress. Zobacz nasz przewodnik, w jaki sposób prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i uzyskać go.

WPBeginner to największa strona z zasobami WordPress w Internecie. W WPBeginner znajdziesz następujące zasoby (wszystkie z nich są całkowicie bezpłatne).

 • WPBeginner Blog – tutaj publikujemy nasze samouczki WordPress, instrukcje i przewodniki krok po kroku.
 • Filmy WPBeginner – Te filmy krok po kroku pomogą Ci nauczyć się WordPress SZYBKO.
 • – Potrzebujesz więcej instrukcji wideo? Subskrybuj nasz kanał YouTube z ponad 52 000 subskrybentami i ponad 7 milionami wyświetleń.
 • Słownik WPBeginner – najlepsze miejsce dla początkujących i pozwalające zapoznać się z językiem WordPress.
 • – Sprawdź wtyczki, narzędzia i usługi, których używamy na WPBeginner.
 • Oferty WPBeginner – ekskluzywne zniżki na produkty i usługi WordPress dla użytkowników WPBeginner.

Oto kilka naszych przewodników, które należy od razu dodać do zakładek. Zaoszczędzi ci to dużo czasu i pieniędzy w przyszłości.

 • 25 Najczęstsze błędy WordPress i sposoby ich naprawy
 • Przewodnik dla początkujących dotyczący rozwiązywania problemów z błędami WordPress
 • Jak naprawić typowe problemy z obrazem w WordPress
 • Najlepszy przewodnik bezpieczeństwa WordPress (krok po kroku)
 • Ostateczny przewodnik SEO WordPress dla początkujących (krok po kroku)

Wielu naszych użytkowników korzysta z Google, aby znaleźć odpowiedzi na WPBeginner. Po prostu wpisz słowa kluczowe dla tego, czego szukasz i dodaj na końcu wpbeginner.com.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Wyślij pytanie bezpośrednio za pomocą naszego formularza kontaktowego, a my postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć.

Krok 7. Dalej

Do tej pory pokazaliśmy Ci, jak utworzyć stronę internetową, dodać motyw i zainstalować niezbędne wtyczki.

Chcesz posunąć się jeszcze dalej?

Za pomocą WordPress możesz tworzyć potężne niszowe strony internetowe, które mogą zrobić znacznie więcej.

 • Dodaj sklep eCommerce
 • Rozpocznij własny podcast
 • Utwórz witrynę członkowską
 • Utwórz katalog internetowy
 • Utwórz stronę z kuponami
 • Zbuduj witrynę z recenzjami
 • Twórz wielojęzyczne strony internetowe
 • Utwórz witrynę Job Board
 • Utwórz stronę z pytaniami i odpowiedziami
 • Utwórz stronę bazy wiedzy wiki

Aby uzyskać więcej przykładów, sprawdź naszą listę 19 rodzajów stron internetowych, które możesz utworzyć za pomocą WordPress

Często zadawane pytania (FAQ)

Pomagając tysiącom ludzi założyć stronę internetową, odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia strony internetowej.

Czy WordPress jest jedynym sposobem na stworzenie strony internetowej??

Nie, istnieje wiele innych twórców stron internetowych. Uważamy, że WordPress jest najlepszą i najłatwiejszą platformą do budowy strony internetowej.

Jak zarabiać na mojej stronie internetowej?

To najczęściej zadawane pytanie po udzieleniu pomocy użytkownikom w tworzeniu witryny internetowej. Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie.

Mamy listę 25 sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress. To nie są bogate szybkie schematy. Jeśli szukasz sposobu na szybkie wzbogacenie się dzięki zarabianiu w Internecie, przepraszam za złą wiadomość, nie ma takiej możliwości.

Jak założyć stronę internetową, na której mogę sprzedawać produkty?

Możesz łatwo dodać sklep internetowy do swojej witryny WordPress. Stworzyliśmy listę najlepszych wtyczek eCommerce dla WordPress. Możesz także postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak założyć sklep internetowy.

Czy muszę znać HTML / CSS, aby tworzyć i dostosowywać moją stronę internetową??

Nie, nie musisz znać HTML / CSS, aby zbudować witrynę za pomocą WordPress. Możesz użyć jednego z wielu przeciągnięć & upuść wtyczki konstruktora stron WordPress, aby łatwo dostosować swoje strony internetowe.

Jak mogę założyć stronę internetową za darmo?

Niektórzy twórcy witryn mogą oferować bezpłatne opcje, ale nie zalecamy ich używania. Często umieszczają na Twojej stronie swoją markę i reklamę, co nie wygląda profesjonalnie.

Lepiej jest kupić własną nazwę domeny i hosting, aby mieć pełną własność witryny. Zobacz, jaka jest różnica między nazwą domeny a hostingiem.

Czy mogę założyć stronę internetową taką jak eBay?

Tak, możesz łatwo stworzyć stronę internetową taką jak eBay, używając wtyczki aukcyjnej do WordPress. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zbudować witrynę aukcyjną online za pomocą WordPress, którą możesz śledzić.

Czy mogę uzyskać bezpłatną domenę dla mojej witryny??

Tak, niektóre firmy hostingowe oferują bezpłatną domenę, jeśli zdecydujesz się założyć z nimi stronę internetową. Bluehost jest oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress i oferuje użytkownikom WPBeginner darmową domenę + 60% zniżki na hosting, jeśli zdecydujesz się zbudować swoją stronę internetową za pomocą ich usługi.

Czy mogę stworzyć stronę internetową taką jak Facebook?

Tak, możesz absolutnie użyć WordPressa, aby zmienić swoją witrynę w sieć społecznościową. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zrobić stronę internetową taką jak Facebook przy użyciu WordPress.

Czy mogę założyć stronę internetową z tablicą / forum dyskusyjnym?

Absolutnie. Możesz użyć jednej z tych wtyczek forum w WordPress, aby zbudować stronę internetową z funkcjami forum dyskusyjnego.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci nauczyć się, jak tworzyć witrynę internetową bez zatrudniania programisty lub nadmiernych wydatków. Możesz także zapoznać się z naszą listą 19 przydatnych wskazówek, które zwiększą ruch w Twojej nowej witrynie WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me