Ultimate Guide: Nasıl 2020 yılında bir Web Sitesi Yapılır – Adım Adım Kılavuz (Ücretsiz)

Bir web sitesi mi arıyorsunuz? Bir web sitesi başlatmak, özellikle teknik çalışmadığınız zamanlarda korkunç bir düşünce olabilir. Endişelenme, yalnız değilsin. 130.000’den fazla kişinin WordPress ile bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olduktan sonra, nasıl kod yazacağını öğrenmeden bir web sitesi oluşturma konusunda en kapsamlı adım adım kılavuzu oluşturmaya karar verdik.


Web sitesi adım adım nasıl yapılır

Bu kılavuz her yaştan ve beceri seviyesinden kullanıcılar için kullanışlıdır. Bununla birlikte, yardıma ihtiyacınız olursa, web sitenizi ücretsiz olarak kurmanıza yardımcı olması için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz..

Bunu kendiniz yapmak istiyorsanız, lütfen bir web sitesi oluşturma konusunda adım adım kılavuzumuzu takip etmeye devam edin.

İşte size bu kılavuzda başlayacağımız tüm adımların başından sonuna bir genel bakış.

 • Ücretsiz bir alan adı bulma ve kaydetme
 • En iyi web hosting seçimi
 • WordPress Nasıl Kurulur
 • Sitenizin tasarımını değiştirmek için şablon yükleme
 • WordPress’de Sayfa Oluşturma
 • WordPress’i eklentiler ve uzantılarla özelleştirme
 • WordPress öğrenmek ve destek almak için kaynaklar
 • Daha da ileri götürmek, daha fazla özelliğe sahip web siteleri oluşturmak

Bir web sitesi oluşturmaya başlamadan önce, elde ettiğimiz en sık sorulan soruların bazılarını ele alalım.

Bir web sitesi oluşturmak için neye ihtiyacım var??

WordPress sitenizi başlatmak için aşağıdaki üç şeye ihtiyacınız olacak.

 • Alan adı – bu, web sitenizin google.com gibi adıdır
 • WordPress Hosting – Burası web sitesi dosyalarınızın saklandığı yerdir.
 • 45 dakika bölünmemiş dikkatiniz.

Bir WordPress web sitesinin maliyeti nedir??

Bu sorunun cevabı gerçekten ne tür bir web sitesi oluşturmaya çalıştığınıza bağlıdır. Bir web sitesi oluşturmanın gerçekten maliyetinin ne olduğunu açıklayan 2000 kelimelik bir rehber yazdık.

Tipik bir işletme web sitesi yıllık 100 ABD doları kadar düşük olabilir ve yıllık 30.000 ABD doları kadar yükselebilir.

Tüm kullanıcılarımızın küçük başlamasına ve ardından işletmeniz büyüdükçe web sitenize daha fazla özellik eklemenizi öneririz. Bu şekilde paradan tasarruf edersiniz ve potansiyel kayıpları en aza indirir ve fazla harcamadan kaçınırsınız.

Bu kılavuzda size göstereceğiz 100 dolardan az bir web sitesi nasıl oluşturulur.

Gelecekte daha fazla özellik ekleyerek nasıl daha ileri gideceğinizi de göstereceğiz..

Hangi en iyi web sitesi platformu?

Bir web sitesi kurmanıza yardımcı olacak birçok web sitesi oluşturucu vardır. Web sitesi platformunuz olarak kendi kendine barındırılan WordPress kullanmanızı öneririz.

WordPress, dünyanın en popüler web sitesi platformudur. İnternetteki tüm web sitelerinin yaklaşık% 28’ine güç sağlar.

WordPress ücretsizdir ve binlerce web sitesi tasarımı ve uzantısı ile birlikte gelir. Son derece esnektir ve web sitesi sahiplerinin kullanımına sunulan neredeyse her üçüncü taraf aracı ve hizmeti ile çalışır.

WPBeginner dahil olmak üzere tüm web sitelerimizi oluşturmak için WordPress kullanıyoruz.

Nasıl en iyi bir web sitesi öğretici oluşturmak için?

Bu bir web sitesi yapmak için adım adım bir öğreticidir. Farklı adımlara böldük ve başından sonuna kadar her şeyde size yol göstereceğiz. Sadece talimatları takip edin ve sonunda çok profesyonel görünümlü bir web siteniz olacak.

Ayrıca, ihtiyaçlarınıza göre web sitenizi bir sonraki seviyeye taşımak için sizi doğru yönde göstereceğiz.

Web sitenizi oluştururken eğlenin.

Unutmayın, yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz ve web sitenizi ücretsiz olarak kuracağız.

Başlayalım.

Web Sitesi Video Eğitimi Nasıl Oluşturulur

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

Adım 1. Kurulum

Yeni başlayanların yaptığı en yaygın hatalardan biri yanlış web sitesi platformunu seçmektir. Neyse ki buradasınız, bu yüzden bu hatayı yapmayacaksınız.

Çoğu kullanıcı için, kendi kendine barındırılan bir WordPress.org sitesi mükemmel bir çözümdür. Düşünebileceğiniz her türlü web sitesi oluşturmanıza izin veren binlerce tasarım ve eklenti ile birlikte gelir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için lütfen WordPress’i neden kullanmanız gerektiğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

WordPress, herhangi bir kısıtlama olmaksızın herhangi bir web sitesi oluşturmak için herkesin indirmesi ve kullanması için ücretsizdir.

WordPress ücretsizse, maliyet nereden geliyor??

WordPress ücretsizdir, çünkü paraya mal olan kendi alan adınızı ve barındırma hizmetinizi ayarlamanız gerekir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için WordPress’in neden ücretsiz olduğu makalemize bakın.?.

Alan adı, web sitenizin İnternet’teki adresidir. Kullanıcıların sitenize ulaşmak için tarayıcılarına yazacakları şey budur (Örneğin, wpbeginner.com veya google.com).

Sonra, web sitesi barındırma ihtiyacınız olacak. İnternetteki tüm web sitelerinin barındırma ihtiyacı vardır. Burası web sitenizin internetteki evi olacak.

Bir alan adı genellikle yıllık 14,99 ABD dolarıdır ve barındırma maliyetleri aylık 7,99 ABD dolarından başlar..

Bu yeni başlayan çoğu insan için çok.

Neyse ki, Bluehost, kullanıcılarımıza ücretsiz bir alan adı sunmayı ve web barındırmada% 60’ın üzerinde indirim sağlamayı kabul etti.

Bluehost dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir. Ayrıca WordPress tarafından önerilen resmi bir hosting ortağıdır..

2005’ten beri WordPress ile çalışıyorlar ve topluma geri dönmeyi taahhüt ediyorlar. Bu nedenle, bu eğiticiyi izleyerek web sitenizi kuramazsanız, uzman ekibimizin süreci sizin için ücretsiz olarak tamamlayacağına söz verdiler. Bizi telafi edecekler, böylece zorunda değilsiniz. Ücretsiz web sitesi kurulumu yardımı için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Not: WPBeginner olarak şeffaflığa inanıyoruz. Yönlendirme bağlantımızı kullanarak hosting satın alırsanız, size ek bir ücret ödemeden küçük bir komisyon alırız. Aslında, hosting + ücretsiz bir alan adı indirimi alacaksınız. Bu komisyonu herhangi bir WordPress barındırma şirketine tavsiye etmek için alacağız, ancak yalnızca kişisel olarak kullandığımız ve okuyucularımıza değer katacağına inandığımız ürünleri tavsiye ediyoruz.

Devam edelim ve alan adı ve barındırma satın alalım.

İlk olarak, yeni bir tarayıcı penceresinde Bluehost web sitesine gitmeniz ve yeşil Now Şimdi Başlayın ’düğmesini tıklamanız gerekir..

Bluehost'u kullanmaya başlayın

Bu sizi web siteniz için bir fiyatlandırma planı seçmeniz gereken bir fiyatlandırma sayfasına götürecektir. Temel ve artı planları, kullanıcılarımız arasında en popüler seçimlerdir.

Hosting planınızı seçin

Beğendiğiniz planı seçmek ve sonraki adıma devam etmek için seç’i tıklamanız gerekir..

Bir sonraki ekranda yeni bir alan adı seçmeniz istenecek.

Alan adını seçin

İdeal olarak bir .com alan adına bağlı kalmanız gerekir. İşletmenizle ilgili olduğundan, telaffuz edilmesi ve hecelemesi kolay ve hatırlanması kolay olduğundan emin olun.

Web siteniz için bir alan adı seçerken yardıma mı ihtiyacınız var? En iyi alan adını seçme konusunda bu ipuçlarına ve araçlara bakın.

Alan adınızı seçtikten sonra devam etmek için sonraki düğmeyi tıklayın.

Şimdi ad, adres, e-posta vb. Hesap bilgilerinizi vermeniz istenecektir..

Bu ekranda, satın alabileceğiniz isteğe bağlı ekstralar da göreceksiniz. Genellikle bu ekstraları satın almanızı önermiyoruz. İhtiyacınız olduğuna karar verirseniz, daha sonra istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz..

İsteğe bağlı ekstraların işaretini kaldırın

Ardından, satın alma işlemini tamamlamak için ödeme bilgilerinizi ekleyeceksiniz.

Satın alma işleminizi tamamladıktan sonra, web barındırma kontrol panelinize (cPanel) nasıl giriş yapacağınızla ilgili ayrıntıları içeren bir e-posta alacaksınız.

Bu, destek almak, e-posta ayarlamak vb. Gibi her şeyi yönettiğiniz barındırma panonuzdur. En önemlisi, WordPress’i yükleyeceğiniz yerdir..

Adım 2. WordPress’i yükleyin

Barındırma hesabı kontrol panelinizde (cPanel) farklı şeyler yapmak için tonlarca simge bulacaksınız. Hiçbir zaman% 95’ini kullanmanıza gerek kalmayacak, böylece onları göz ardı edebilirsiniz.

CPanel’deki web sitesi bölümüne gidin ve ardından WordPress simgesine tıklayın.

WordPress'i yükleyin

Artık WordPress için Bluehost Marketplace Hızlı Kurulum ekranını göreceksiniz. Devam etmek için Star Başlayın ’düğmesini tıklayın.

Bir sonraki ekranda, WordPress’i yüklemek istediğiniz alan adını seçmeniz istenecektir. Açılır alandan alan adınızı seçin ve ardından İleri’yi tıklayın.

Alan adını seçin

Şimdi web sitenizin adını, yönetici kullanıcı adını ve web siteniz için bir şifre girmeniz gerekecek. Endişelenmeyin, gerekirse WordPress ayarlarında değiştirebilirsiniz..

Ayrıca ekrandaki tüm onay kutularını işaretlemeniz ve ardından devam etmek için “Yükle” düğmesini tıklamanız gerekir..

WordPress kurulum ayarları

Hızlı Kurulum şimdi web sitenize WordPress’i yüklemeye başlayacak. Bu arada, sitenize yükleyebileceğiniz bazı web sitesi şablonlarını gösterecektir.

Bunu şimdi yapmanıza gerek yok çünkü size bu kılavuzun ilerleyen bölümlerinde web sitenize ücretsiz WordPress şablonunu nasıl bulacağınızı ve yükleyeceğinizi göstereceğiz.

Yükleme bittiğinde, üst başlıkta bir başarı mesajı görürsünüz.

WordPress kurulumu başarılı

Şimdi ‘Kurulum Tamamlandı’ bağlantısını tıklamanız gerekiyor ve sizi WordPress giriş URL’niz ve şifrenizle ekrana götürecek.

WordPress giriş URL'si ve kimlik bilgileri

Tebrikler! İlk WordPress web sitenizi oluşturdunuz.

Artık WordPress giriş sayfasına gidebilirsiniz. Giriş URL’niz şöyle görünecektir:

http://www.yourdomain.com/wp-admin

Daha önce girdiğiniz yönetici kullanıcı adı ve şifresini kullanarak WordPress sitenize giriş yapabilirsiniz.

WordPress giriş sayfası

O kadar kolay değildi?

Şimdi bir sonraki adıma geçelim ve web siteniz için bir tasarım seçelim.

Adım 3. Temanızı Seçin

WordPress sitenizin görsel görünümü bir WordPress teması tarafından kontrol edilir.

WordPress temaları, görünümünü değiştirmek için web sitenize yükleyebileceğiniz profesyonel olarak tasarlanmış şablonlardır..

Varsayılan olarak, her WordPress sitesi temel bir temayla gelir. Web sitenizi ziyaret ederseniz, aşağıdaki gibi görünecektir:

Varsayılan WordPress teması

Bu çoğu kullanıcı için pek çekici değil.

Ancak endişelenmeyin, sitenize yükleyebileceğiniz binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress teması vardır.

Temanızı WordPress yönetici kontrol panelinden değiştirebilirsiniz. Ziyaret etmek Görünüm »Temalar sayfasını tıklayıp New Yeni Ekle ’düğmesini tıklayın.

WordPress temanızı değiştirme

Bir sonraki ekranda, resmi WordPress.org temaları dizininde bulunan 4,492 ücretsiz WordPress temasından arama yapabilirsiniz. Bunları popüler, en yeni, öne çıkan özelliklerin yanı sıra diğer özellik filtrelerine (yani endüstri, düzen vb.) Göre sıralayabilirsiniz..

Ücretsiz WordPress temalarını arama

Tema seçme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Bu harika ücretsiz WordPress iş temaları listemize göz atın.

Web siteniz için mükemmel WordPress temasının nasıl seçileceğiyle ilgili kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Bu kılavuz adına Bento’yu kullanacağız. Her tür web sitesi için esnek tasarım seçeneklerine sahip popüler bir çok amaçlı ücretsiz WordPress temasıdır.

Yüklemek istediğiniz ücretsiz temanın adını biliyorsanız, arama alanına adını girerek arayabilirsiniz.

WordPress temayı arama sonuçlarında gösterecektir. Farenizi temanın üzerine getirmeniz ve ardından Yükle düğmesini tıklamanız gerekir..

WordPress temasını yükle

Temanızı yükledikten sonra, Görünüm menüsü altındaki Özelleştir bağlantısını tıklayarak temanızı özelleştirebilirsiniz..

Bu, tema ayarlarınızı web sitenizin canlı önizlemesiyle değiştirebileceğiniz tema özelleştiricisini başlatır.

WordPress temanızı özelleştirme

Tüm tema ayarlarını hemen sonlandırmanıza gerek yoktur. Web sitenizde bazı içerikler bulunduktan sonra daha iyi özelleştirebileceksiniz.

WordPress sitenize nasıl içerik ekleyeceğinizi görelim.

4. Adım. Sitenize İçerik Ekleyin

WordPress, yayınlar ve sayfalar adı verilen iki varsayılan içerik türüyle gelir. Yayınlar bir blogun parçasıdır ve ters kronolojik sırada görünür (önce daha yeni öğeler görüntülenir).

Öte yandan, sayfalarınız, yaklaşık sayfanız, iletişim sayfanız, gizlilik politikanız vb..

WordPress varsayılan olarak blog yayınlarınızı web sitenizin ön sayfasında gösterir. Bunu değiştirebilir ve WordPress’in herhangi bir sayfayı web sitenizin ön sayfası olarak göstermesini sağlayabilirsiniz (bunu bu kılavuzda daha sonra nasıl yapacağınızı göstereceğiz).

Blogunuz veya haberler bölümünüz için ayrı bir sayfa oluşturabilirsiniz. Aslında, herhangi bir blog bölümü olmadan bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, web sitenize biraz içerik ekleyelim.

WordPress sitenize birkaç sayfa ekleyerek başlayacaksınız. Şu anda bu sayfalar için yeterli içeriğiniz yoksa endişelenmeyin. Bunları istediğiniz zaman düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Başını aşmak Sayfalar »Yeni Ekle sayfası. Bu sizi aşağıdaki gibi görünen sayfa düzenleyici ekranına getirecektir:

Yeni bir sayfa ekleme

Öncelikle sayfanız için bir başlık sağlamanız gerekiyor, bu sayfaya ‘Ana Sayfa’ diyelim.

Bundan sonra, aşağıdaki metin düzenleyiciye içerik ekleyebilirsiniz. Metin, bağlantılar, resimler, gömme videolar, ses vb. Ekleyebilirsiniz..

Sayfanıza içerik ekledikten sonra, web sitenizde yayınlanmasını sağlamak için yayınla düğmesini tıklayabilirsiniz..

Web sitenizin farklı bölümleri için daha fazla sayfa ekleyerek işlemi tekrarlayabilirsiniz. Örneğin, yaklaşık bir sayfa, bize ulaşın ve blog yayınlarını görüntülemek için bir blog sayfası.

Şimdi birkaç blog yazısı da ekleyelim.

Başını aşmak Mesajlar »Yeni Ekle WordPress yönetici alanınızda.

WordPress'e yeni bir yazı ekleme

Sayfa eklerken daha önce gördüğünüz gibi bir ekran göreceksiniz.

Bir gönderi başlığı ekleyebilir ve ardından görsel gönderi düzenleyicisine içerik ekleyebilirsiniz. Ayrıca yazı biçimleri, kategoriler ve etiketler gibi bazı ekstra seçenekler de göreceksiniz..

Yayınınızı taslak olarak saklamak için kaydet düğmesini veya sitenizde görünür hale getirmek için yayınla düğmesini tıklayabilirsiniz..

Tüm bu seçeneklerin yazı ve sayfa düzenleme ekranlarında nasıl kullanılacağına ilişkin daha ayrıntılı talimatlar için lütfen WordPress’te yeni bir yazı ekleme hakkındaki kılavuzumuza bakın..

Adım 5. Web Sitenizi Özelleştirme ve Düzenleme

Artık web sitenizde bazı içerikler oluşturduğunuza göre, bunları özelleştirebilir ve web sitenizde güzel bir şekilde sunulabilir bir şekle sokabilirsiniz..

Statik bir ön sayfa oluşturarak başlayalım.

Statik Ön Sayfa Ayarlama

Ziyaret etmelisin Ayarlar »Okuma sayfanıza girin. “Ön sayfa gösterileri” seçeneğinin altında statik ön sayfayı tıklayın ve ardından ev ve blog sayfalarınız için daha önce oluşturduğunuz “Sayfalar” ı seçin.

Statik ön sayfa

Değişikliklerinizi saklamak için sayfanın altındaki Chan Değişiklikleri Kaydet ’düğmesini tıklamayı unutmayın.

WordPress artık blog yayınlarınızı görüntülemek için ‘Ana Sayfa’ başlıklı sayfayı sitenizin ön sayfası ve ‘Blog’ sayfası olarak kullanacak.

Site Başlığını ve Kısa Açıklaması Değiştirme

Yükleme sırasında sitenizin başlığını seçebilirsiniz. WordPress, site başlığınıza otomatik olarak “Yalnızca başka bir WordPress sitesi” yazan bir etiket satırı ekler.

Sitenizin başlığını ve sloganını istediğiniz zaman şu adresi ziyaret ederek değiştirebilirsiniz: Ayarlar »Genel sayfa.

Site başlığı ve kısa açıklama

Site başlığınız WPBeginner gibi web sitenizin adı olacaktır. Etiket satırı genellikle web sitenizi açıklayan tek bir satırdır. İsterseniz etiket satırı alanını boş bırakabilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Yorum Ayarlarını Yapın

WordPress, kullanıcılarınızın yayınlarınıza yorum bırakmasına olanak tanıyan yerleşik bir yorum sistemi ile birlikte gelir. Bu, kullanıcı etkileşimi için harikadır, ancak spam gönderenler tarafından da hedeflenir.

Bununla başa çıkmak için web sitenizde yorum denetlemeyi etkinleştirmeniz gerekir.

Ziyaret etmek Ayarlar »Tartışmalar sayfasına gidin ve “Yorum görünmeden önce” bölümüne gidin. “Yorum manuel olarak onaylanmalıdır” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Yorum denetlemeyi etkinleştir

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Gezinme Menüleri Oluştur

Gezinme menüleri, kullanıcılarınızın web sitenizdeki farklı sayfalara veya bölümlere göz atmalarına olanak tanır. WordPress güçlü bir navigasyon menü sistemi ile birlikte gelir ve WordPress temanız menüleri görüntülemek için bu sistemi kullanır.

Bir web sitesindeki gezinme menüleri

Web sitenize bir gezinme menüsü ekleyelim.

İlk olarak, ziyaret etmeniz gerekiyor Görünüm »Menüler sayfa. Gezinme menünüz için bir ad girin ve menü oluştur düğmesine tıklayın.

Yeni bir menü oluşturma

WordPress şimdi navigasyon menünüzü oluşturacak. Ama şu anda boş olacak.

Ardından, menünüzde görüntülemek istediğiniz sayfaları seçmeniz ve ardından menü ekle düğmesine tıklamanız gerekir..

WordPress menüsüne sayfa ekleme

Seçtiğiniz sayfaların navigasyon menünüzün boş alanını doldurduğunu göreceksiniz. Menüdeki konumlarını yeniden düzenlemek için yukarı ve aşağı hareket ettirebilirsiniz.

Menü konumunu seçin

Şimdi bir görüntüleme konumu seçmeniz gerekiyor. Bu konumlar WordPress temanız tarafından tanımlanır. Genellikle, çoğu WordPress temasında üstte görünen bir birincil menü bulunur.

Son olarak, navigasyon menünüzü kaydetmek için kaydet menüsü düğmesine tıklayın.

Artık menüyü çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha ayrıntılı talimatlar için WordPress’te gezinme menüsünün nasıl ekleneceği ile ilgili başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

6. Adım. Eklentileri Yükleme

WordPress Eklentileri, WordPress siteniz için uygulamalara benzer. WordPress sitenize özellikler eklemenize izin verir. İletişim formunu, fotoğraf galerilerini vb..

Şu anda WordPress için 49.000’den fazla ücretsiz eklenti var. Üçüncü taraf web siteleri ve geliştiricileri tarafından satılan ücretli eklentiler de vardır.

Bu çok sayıda eklenti ile hangi eklentilerin yükleneceğini nasıl buluyorsunuz? Sizi de orada ele aldık, en iyi WordPress eklentisini nasıl seçeceğinizle ilgili kılavuzumuza bakın.

Sitenize hemen yüklemeniz gereken temel eklentiler listemiz. Hepsi ücretsiz.

Özellikleri

 • WPForms Lite – WordPress sitenize bir iletişim formu eklemenizi sağlar.
 • Envira Gallery Lite – WordPress sitenize güzel resim galerileri ekleyin
 • MonsterInsights – Web sitenizi Google Analytics ile bağlayın ve ziyaretçilerin web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını görün, böylece geri gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Web Sitesi Optimizasyonu

 • Yoast SEO – WordPress SEO’nuzu geliştirin ve Google’dan daha fazla trafik alın
 • WP Süper Önbellek – Önbelleğe alınmış sayfalar sunarak web sitenizin hızını artırır

Güvenlik

 • Updraft Plus – Web sitenizin otomatik planlanmış yedeklerini oluşturun
 • Sucuri – Web sitesi güvenlik denetimi ve kötü amaçlı yazılım tarayıcı

Eklentileri yüklemek için yardıma mı ihtiyacınız var? WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Daha fazla eklenti önerisi için, iş web siteleri için WordPress eklentilerine sahip 24 listemize göz atın.

Adım 7. WordPress’e hakim olma

WordPress’in kullanımı kolaydır, ancak son derece güçlüdür. Zaman zaman, bazı hızlı cevaplar ararken kendinizi bulabilirsiniz.

İyi haber şu ki, bol miktarda ücretsiz WordPress yardımı var. WordPress desteğini doğru bir şekilde nasıl isteyip alabileceğinize ilişkin kılavuzumuza bakın.

WPBeginner, internetteki en büyük WordPress kaynak sitesidir. WPBeginner’da aşağıdaki kaynakları bulacaksınız (hepsi tamamen ücretsizdir).

 • WPBeginner Blogu – WordPress eğitimlerimizi, nasıl yapacağımızı ve adım adım kılavuzlarımızı burada yayınlıyoruz.
 • WPBeginner Videoları – Bu adım adım videolar, WordPress HIZLI öğrenmenize yardımcı olacaktır.
 • – Daha fazla videoya mı ihtiyacınız var? 52.000’den fazla abone ve 7 Milyondan fazla görüntüleme ile YouTube kanalımıza abone olun.
 • WPBeginner Dictionary – Yeni başlayanlar için WordPress lingo’yu tanımak ve tanımak için en iyi yer.
 • – WPBeginner’da kullandığımız eklentilere, araçlara ve hizmetlere göz atın.
 • WPBeginner İndirimleri – WPBeginner kullanıcıları için WordPress ürün ve hizmetlerinde özel indirimler.

Hemen yer imi eklemeniz gereken kılavuzlarımızdan birkaçı. Gelecekte size çok fazla zaman ve para kazandıracak.

 • 25 En yaygın WordPress hataları ve nasıl düzeltilir?
 • WordPress Hatalarını Giderme için Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress’te Sık Karşılaşılan Görüntü Sorunları Nasıl Giderilir
 • Nihai WordPress güvenlik kılavuzu (adım adım)
 • Yeni başlayanlar için Ultimate WordPress SEO Rehberi (adım adım)

Kullanıcılarımızın çoğu Google’ı WPBeginner’da yanıt bulmak için kullanır. Sadece aradığınız anahtar kelimeleri yazın ve sonunda wpbeginner.com’u ekleyin.

Bir cevap bulamadınız mı? Sorunuzu doğrudan iletişim formumuzu kullanarak gönderin, cevaplamak için elimizden geleni yapacağız.

7. Adım. Daha İleriye Gitmek

Şimdiye kadar nasıl bir web sitesi oluşturacağınızı, tema ekleyeceğinizi ve temel eklentileri nasıl yükleyeceğinizi gösterdik.

Daha da ileri götürmek istiyorum?

WordPress kullanarak çok daha fazlasını yapabilen güçlü niş web siteleri oluşturabilirsiniz.

 • Bir e-ticaret mağazası ekle
 • Kendi podcast’inizi başlatın
 • Üyelik Web Sitesi Oluşturma
 • Web dizini oluşturma
 • Kupon web sitesi oluşturma
 • Bir değerlendirme web sitesi oluşturun
 • Çok dilli web siteleri oluşturun
 • Job Board web sitesi oluşturun
 • Soru ve cevap web sitesi oluşturma
 • Wiki bilgi bankası web sitesi oluşturun

Daha fazla örnek için WordPress ile oluşturabileceğiniz 19 tür web sitesi listemize göz atın

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Binlerce kişinin bir web sitesi kurmasına yardımcı olduktan sonra, birçok soruya cevap verdik. Web sitesi oluşturma hakkında en sık sorulan soruların yanıtları aşağıdadır.

WordPress bir web sitesi oluşturmanın tek yolu mu?

Hayır, başka birçok web sitesi oluşturucu var. WordPress’in bir web sitesi oluşturmak için en iyi ve en kolay platform olduğuna inanıyoruz.

Web sitemden nasıl para kazanırım??

Kullanıcıların bir web sitesi oluşturmalarına yardımcı olduktan sonra, bu en sık sorulan soru. Web sitenizden çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu vardır.

WordPress’i kullanarak çevrimiçi para kazanmanın 25 yolunun bir listesi var. Bunlar zengin hızlı planlar elde edemez. Çevrimiçi para kazanarak hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolunu arıyorsanız, kötü haberi bozduğum için üzgünüm, böyle bir yol yok.

Ürün satabileceğim bir web sitesini nasıl açabilirim??

WordPress web sitenize kolayca çevrimiçi bir mağaza ekleyebilirsiniz. WordPress için en iyi e-Ticaret eklentilerinin bir listesini oluşturduk. Bir çevrimiçi mağazanın nasıl başlatılacağı hakkında adım adım kılavuzumuzu da takip edebilirsiniz..

Web sitemi oluşturmak ve özelleştirmek için HTML / CSS bilmem gerekiyor mu?

Hayır, WordPress ile bir web sitesi oluşturmak için HTML / CSS bilmenize gerek yoktur. Birçok sürüklemeden birini kullanabilirsiniz & web sitelerinizi kolayca özelleştirmek için WordPress sayfa oluşturucu eklentilerini bırakın.

Nasıl ücretsiz bir web sitesi açabilirim??

Bazı web sitesi oluşturucuları ücretsiz seçenekler sunabilir, ancak bunları kullanmanızı önermiyoruz. Genellikle marka ve reklamlarını web sitenize profesyonel görünmeyen web sitenize eklerler.

Kendi alan adınızı ve barındırma hizmetinizi satın almak daha iyidir, böylece web sitenizin tüm sahipliğine sahip olursunuz. Alan adı ve web barındırma arasındaki farkın ne olduğunu görün.

EBay gibi bir web sitesi açabilir miyim?

Evet, WordPress için bir açık artırma eklentisi kullanarak eBay gibi bir web sitesini kolayca oluşturabilirsiniz. Takip edebileceğiniz WordPress’i kullanarak çevrimiçi açık artırma web sitesi oluşturma konusunda adım adım kılavuzumuz var..

Web sitem için ücretsiz alan adı alabilir miyim?

Evet, onlarla bir web sitesi başlatmayı seçerseniz, bazı web hosting şirketleri ücretsiz bir etki alanı sunar. Bluehost resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır ve hizmetlerini kullanarak web sitenizi oluşturmayı seçerseniz WPBeginner kullanıcılarına ücretsiz alan adı +% 60 indirim sunuyorlar..

Facebook gibi bir web sitesi oluşturabilir miyim?

Evet, web sitenizi sosyal bir ağa dönüştürmek için WordPress’i kesinlikle kullanabilirsiniz. WordPress kullanarak Facebook gibi bir web sitesinin nasıl yapılacağı hakkında adım adım bir kılavuzumuz var.

Tartışma panosu / forum ile bir web sitesi başlatabilir miyim?

Kesinlikle. Tartışma panosu özelliklerine sahip bir web sitesi oluşturmak için WordPress’te bu forum eklentilerinden birini kullanabilirsiniz.

Bu kılavuzun, bir geliştirici tutmadan veya fazla para harcamadan bir web sitesi oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Yeni WordPress sitenize trafik çekmek için 19 işlem yapılabilir ipucu listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map