6 En İyi WordPress Güvenlik Duvarı Eklentisi Karşılaştırıldı

Web siteniz için en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentisini mi arıyorsunuz? WordPress güvenlik duvarı eklentileri web sitenizi saldırı, kaba kuvvet ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarına karşı korur. Bu makalede, en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentilerini ve birbirleriyle nasıl yığınlandıklarını karşılaştıracağız.


Karşılaştırılan en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentileri

WordPress Güvenlik Duvarı Eklentisi Nedir?

WordPress güvenlik duvarı eklentisi (web uygulaması güvenlik duvarı veya WAF olarak da bilinir), web siteniz ve gelen tüm trafik arasında bir kalkan görevi görür. Bu web uygulaması güvenlik duvarları web sitenizin trafiğini izler ve WordPress sitenize ulaşmadan önce birçok yaygın güvenlik tehdidini engeller.

WordPress güvenliğinizi önemli ölçüde iyileştirmenin yanı sıra, genellikle bu web uygulaması güvenlik duvarları da web sitenizi hızlandırır ve performansı artırır.

İki yaygın WordPress güvenlik duvarı eklentisi türü vardır.

DNS Düzeyi Web Sitesi Güvenlik Duvarı – Bu güvenlik duvarı web sitesi trafiğinizi bulut proxy sunucuları üzerinden yönlendirir. Bu, web sunucunuza yalnızca gerçek trafik göndermelerine olanak tanır.

Uygulama Seviyesi Güvenlik Duvarı – Bu güvenlik duvarı eklentileri, sunucunuza ulaştığında ancak çoğu WordPress komut dosyasını yüklemeden önce trafiği inceler. Bu yöntem, sunucu yükünü azaltmada DNS düzeyinde güvenlik duvarı kadar verimli değildir.

Orijinal web sitesi trafiğini ve kötü istekleri saptamada son derece iyi olduklarından DNS düzeyinde bir güvenlik duvarı kullanmanızı öneririz.

Bunu binlerce web sitesini izleyerek, trendleri karşılaştırarak, botnet’leri, bilinen kötü IP’leri arayarak ve kullanıcılarınızın normalde hiçbir zaman istemeyeceği sayfalara giden trafiği engelleyerek yaparlar..

Bahsetmemek gerekirse, DNS düzeyinde web sitesi güvenlik duvarları, WordPress barındırma sunucunuzdaki yükü önemli ölçüde azaltır, bu da web sitenizin aşağı gitmemesini sağlar.

Bunu söyledikten sonra, web sitenizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentilerine göz atalım.

1. Sucuri

Sucuri

Sucuri, WordPress için önde gelen web sitesi güvenlik şirketidir. DNS düzeyinde güvenlik duvarı, saldırı ve kaba kuvvet önleme ile kötü amaçlı yazılım ve kara liste kaldırma hizmetleri sunar.

Tüm web sitesi trafiğiniz, her isteğin tarandığı cloudproxy sunucularından geçer. Meşru trafiğin geçmesine izin verilir ve tüm kötü amaçlı istekler engellenir.

Sucuri ayrıca önbellek optimizasyonu, web sitesi hızlandırma ve Anycast CDN (tümü dahil) aracılığıyla sunucu yükünü azaltarak web sitenizin performansını artırır. Web sitenizi SQL Enjeksiyonlarına, XSS, RCE, RFU’ya ve bilinen tüm saldırılara karşı korur.

WAF’lerini kurmak oldukça kolaydır. Alan adınıza bir DNS A kaydı eklemeniz ve bunları web siteniz yerine Sucuri’nin bulut proxy’sine yönlendirmeniz gerekir.

WPBeginner’da WordPress güvenliğimizi geliştirmek için Sucuri’yi kullanıyoruz. Sucuri’nin 3 ayda 450.000 WordPress saldırısını engellememize nasıl yardımcı olduğunu görün.

Fiyatlandırma: Yıllık 199,99 ABD doları / yıl fatura bedeli.

Sınıf: bir+

2. MaksCDN (StackPath)

MaxCDN + StackPath

MaxCDN (şimdi StackPath ailesinin bir parçası), sektörün önde gelen CDN güvenliği ve web uygulaması güvenlik duvarı sağlayıcılarından biridir. Sağlam platformları varsayılan olarak tüm planlara Katman 3 ve 4 DDoS koruması ekler.

StackPath WAF, koruma altındaki alanlara Katman 7 DDoS koruması ekler. Sucuri’ye benzer şekilde, bu sadece web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sizi kötü niyetli saldırılardan da koruyan bir DNS seviyesi güvenlik duvarıdır..

StackPath, uygulama düzeyinde güvenlik duvarı sunmaz çünkü bir WordPress eklentisi yoktur, bu yüzden Sucuri’den sonra listemizde 2 numaradırlar. Ancak planları, küçük işletmeler için Cloudflare’ye (3. sırada yer alan sağlayıcımız) kıyasla daha uygun fiyatlı ve özellikli.

Fiyatlandırma: 1 aylık ücretsiz deneme sürümü sunuyorlar ve bundan sonra fiyatlandırma aylık 20 $ ‘dan başlıyor ve bu da çoğu küçük işletme WordPress web sitesi için yeterli.

Sınıf: bir

3. Bulut Parlaması

Cloudflare

Cloudflare, temel DDoS korumasını da içeren ücretsiz CDN hizmetleri ile bilinir. Ancak, ücretsiz planları web sitesi uygulama güvenlik duvarını içermez. WAF için Pro planlarına kaydolmanız gerekecek.

Cloudflare ayrıca, trafiğinizin ağlarından geçtiği anlamına gelen DNS düzeyinde bir güvenlik duvarıdır. Bu, web sitenizin performansını artırır ve alışılmadık derecede yüksek trafik durumunda çalışmama süresini azaltır.

Pro planı yalnızca katman 3 saldırılarına karşı DDoS koruması içerir. Gelişmiş DDoS katman 5 ve 7 saldırılarına karşı koruma için en azından onların iş planına ihtiyacınız olacak.

Cloudflare, CDN, önbellekleme ve daha geniş bir sunucu ağı içeren artılarına sahiptir. Dezavantajı, uygulama düzeyinde güvenlik taramaları, kötü amaçlı yazılım koruması, kara liste kaldırma, güvenlik bildirimleri ve uyarılar sunmamasıdır. Ayrıca WordPress sitenizi dosya değişiklikleri ve diğer yaygın WordPress güvenlik tehditleri açısından izlemezler.

Daha fazla detay için Sucuri vs Cloudflare karşılaştırmamıza bakın.

Fiyatlandırma: Pro planı için aylık 20 ABD dolarından ve İşletmeler için aylık 200 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Sınıf: bir-

4. Wordfence Güvenliği

Wordfence

Wordfence, yerleşik bir web sitesi uygulama güvenlik duvarına sahip popüler bir WordPress güvenlik eklentisidir. WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılım, dosya değişiklikleri, SQL enjeksiyonları ve daha fazlası için izler. Ayrıca web sitenizi DDoS ve kaba kuvvet saldırılarına karşı korur.

Wordfence, uygulama düzeyinde bir güvenlik duvarıdır; bu, sunucunuzda güvenlik duvarının tetiklendiği ve sunucunuza ulaştıktan sonra ancak web sitenizi yüklemeden önce kötü trafiğin engellendiği anlamına gelir..

Bu, saldırıları engellemenin en etkili yolu değildir. Çok sayıda kötü istek sunucunuzdaki yükü yine de artıracaktır. Uygulama düzeyinde bir güvenlik duvarı olduğundan, WordPress bir içerik dağıtım ağı (CDN) ile birlikte gelmez.

Wordfence, isteğe bağlı güvenlik taramaları ve zamanlanmış taramalarla birlikte gelir. Ayrıca, trafiği manuel olarak izlemenize ve şüpheli görünen IP’leri doğrudan WordPress yönetici alanınızdan engellemenize olanak tanır.

Wordfence hakkında daha fazla bilgi edinmek için WordPress’te Wordfence güvenliğini kurma ve kurma hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Gelişmiş uygulama düzeyi güvenlik duvarlarını elde etmek için gerçekten Premium sürüme ihtiyacınız var.

Fiyatlandırma Temel eklenti Ücretsizdir. Premium sürüm fiyatlandırması tek bir site lisansı için yıllık 99 ABD dolarından başlar.

Sınıf: B+

5. Jetpack

Jetpack WordPress Eklentisi

Jetpack, WordPress güvenliği ve yedeklemeleri gibi bir dizi özellik ile birlikte gelen popüler bir WordPress eklentisidir. WordFence’a benzer şekilde, Jetpack uygulama düzeyinde bir güvenlik duvarıdır, bu da WordPress barındırma sunucunuza ulaştıktan sonra kötü trafiğin engellendiği anlamına gelir..

Serbest planları çok temel kaba kuvvet koruması ve kesinti izleme sağlar. Günlük otomatik yedeklemelerin ve otomatik spam filtrelemenin kilidini açmak için en azından Kişisel plana yükseltmeniz gerekecek.

Ancak, Sucuri gibi sağlayıcıların sunduğu otomatik kötü amaçlı yazılım tarama ve güvenlik düzeltmelerinin kilidini gerçekten açmak için Jetpack profesyonel planında olmanız gerekecek.

Jetpack geniş bir özellik paketi sunduğundan, fiyat etiketi onu çok uygun bir seçenek haline getirir. Ancak gerçek bir güvenlik duvarı için Sucuri veya MaxCDN ile devam ediyorsanız.

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir. Kişisel planın maliyeti 39 $ / yıl ve Profesyonel planın maliyeti 299 $ / yıl.

Sınıf: B

6. Kurşun Geçirmez Güvenlik

Kurşun Geçirmez Güvenlik

BulletProof güvenliği, başka bir popüler WordPress güvenlik eklentisidir. Web sitenizi korumak için yerleşik bir uygulama düzeyinde güvenlik duvarı, giriş güvenliği, veritabanı yedekleme, bakım modu ve çeşitli güvenlik ayarlarıyla birlikte gelir.

BulletProof güvenliği çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaz ve birçok yeni başlayan ne yapacağını anlamakta zorluk çekebilir. WordPress .htaccess dosyalarınızı otomatik olarak güncelleyen ve güvenlik duvarı korumasını sağlayan bir kurulum sihirbazı ile birlikte gelir.

Web sitenizde kötü amaçlı kod olup olmadığını kontrol etmek için bir dosya tarayıcısı yok. Eklentinin ücretli sürümü, WordPress yüklemeler klasörünüzdeki izinsiz girişleri ve kötü amaçlı dosyaları izlemek için ek özellikler sunar.

Fiyatlandırma: Ücretsiz temel eklenti. Pro sürümünün sınırsız site ve ömür boyu destek ücreti 59,95 $.

Sınıf: C

Sonuç

Tüm bu popüler WordPress güvenlik duvarı eklentilerini dikkatlice karşılaştırdıktan sonra, Sucuri’nin şüphesiz WordPress siteniz için alabileceğiniz en iyi güvenlik duvarı koruması olduğuna inanıyoruz..

Size tam bir rahatlık sağlamak için en kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip en iyi DNS seviyesi güvenlik duvarıdır. Bunun da ötesinde, CDN’lerinden elde ettiğiniz performans artışı çok etkileyici.

MaxCDN (StackPath), sunduğumuz fiyat ve değer için listemizde yakın bir saniye olacaktır.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yeni başlayanlar için nihai adım adım WordPress güvenlik kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me