En İyi 10 WordPress Forum Eklentisi (Karşılaştırıldı)

WordPress sitenize bir topluluk bölümü eklemek mi istiyorsunuz? Forumlar ve tartışma panoları, kullanıcı etkileşimini artırmak ve sitenizin etrafında bir topluluk oluşturmak için harika bir yoldur.


Bu makalede, web sitenizde veya işletmenizde topluluk oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress forum eklentilerini el ile seçtik.

Temel forum özelliğinin yanı sıra, soru gibi gelişmiş işlevlere sahip çözümler bulmayı da sağladık & yanıt tahtası, özel sosyal ağ özelliği ve daha fazlası, böylece hayallerinizdeki bir topluluğu oluşturabilirsiniz.

En İyi WordPress Forum Eklentileri

WordPress Sitenizde Neden Forum Oluşturmalısınız??

Çevrimiçi forumlar, web sitesi ziyaretçilerinizin soru göndererek, çözümler paylaşarak, yeni fikirler vb. Katılarak etkili bir topluluk oluşturma aracıdır..

Forumunuz bir Q olabilir&Bir (soru-cevap) platformu, tartışma panosu, bilgi paylaşım alanı veya problem çözme destek bölgesi.

Web sitenize bir forum eklemenin birçok avantajı vardır.

İlk olarak, WordPress forum yazılımınız kullanıcıların web sitenize katılmalarına ve web sitenize katılmalarına yardımcı olacaktır. Katıldıklarında geri dönme, ürünlerinizi satın alma ve arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etme olasılıkları daha yüksektir.

İkincisi, müşterilerinize destek vermenin en yaygın ve etkili yollarından biridir. Müşterilerinizin teknik veya genel bir destek sorusu olduğunda, foruma atlayabilir ve sorunun zaten yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edebilirler. Bu yeni bir sorunsa, gönderebilir ve sorunlarını çözebilirler.

Son olarak, benzersiz bir sorun tartışıldığında ve iş parçacığı popüler olduğunda web sitenize bazı SEO değeri verir. Çoğu durumda, forum dizileri arama sonuçlarındaki diğer içerik türlerini geride bıraktı. Bazen, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik blogunuzdaki resmi yayınlardan daha anlamlı olur.

Bununla birlikte, WordPress web sitenize bir forum eklemek için en iyi eklentiler.

Not: Bu eklentileri kullanmak için bir WordPress web siteniz olması gerekir. Yeni bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, bir alan adı ve web barındırma ihtiyacınız olacaktır.

Resmi bir WordPress barındırma sağlayıcısı oldukları ve kullanıcılarımıza ücretsiz bir alan adı ve web barındırma hizmetinde% 60 indirim sundukları için Bluehost kullanmanızı öneririz.

1. bbBasın

bbPress-best-wordpress-forum-eklentisi

Bir forumu WordPress’e entegre etmek söz konusu olduğunda, bbPress iş için en iyi eklentiyi ellerden aşağıya çevirir. WordPress.org’un kardeş projesi, yani WordPress yolunu oluşturuyor ve forumunuza güç vermek için mevcut WordPress çekirdeğini kullanıyor.

bbPress’in kurulumu, kontrolü ve bakımı kolaydır, hızlı ve temizdir. Bu eklentiyi kullanarak herkes WordPress’te kolayca bir forum oluşturabilir. Ayrıntılı talimatlara ihtiyacınız varsa, WordPress’te bbPress’in nasıl kurulacağına dair bir eğiticimiz var.

Artıları

 • WordPress için tasarlanan bbPress, aynı WordPress çekirdeğini kullanır ve WordPress ile aynı kodlama standartlarını takip eder.
 • Acı herhangi bir değişiklik yapmadan herhangi bir WordPress temasıyla bütünleşir. Ayrıca kullanabileceğiniz bbPress için bazı mükemmel WordPress temaları var.
 • İstediğiniz her şeyi yapmak için 200’den fazla bbPress uzantıları.
 • Çok fazla şişkinliği olmadığı için bbPress hızlı ve hafiftir.
 • Çok bölgeli forumları kolayca oluşturabilir ve tek bir gösterge tablosundan koruyabilirsiniz.
 • Ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır, bu yüzden ücretsiz olarak sınırsız kullanabilirsiniz.

Eksileri

 • PhpBB, Vanilla Forumları gibi tam teşekküllü forum CMS kadar zengin özelliklere sahip değil.
 • Temel eklenti yalnızca temel özelliklere sahiptir, bu nedenle daha fazla güç için ek uzantılar yüklemeniz gerekir.

2. BuddyPress

BuddyPress-WordPress-eklentisi

BuddyPress, WordPress içinde kendi sosyal ağınızı oluşturmanıza izin verir. Tıpkı bbPress gibi BuddyPress de resmi bir WordPress eklentisidir. WordPress ile aynı kodlama uygulamalarını ve standartlarını takip eder.

BuddyPress ile kullanıcı profilleri, etkinlik akışları, kullanıcı grupları, mesajlaşma ve ağ seçenekleriyle tam teşekküllü bir çevrimiçi topluluk oluşturabilirsiniz.

Facebook’a benzer şekilde, kullanıcılarınızın arkadaş eklemesine, özel mesaj göndermesine, grup oluşturmasına ve bildirim almasına olanak tanır.

Hepsinden iyisi, BuddyPress ve bbPress’i birlikte kullanabilir ve zengin özelliklere sahip bir çevrimiçi forum oluşturabilirsiniz.

Artıları

 • Herhangi bir WordPress teması ve eklentisiyle kolayca entegre olur.
 • İşlevselliği genişletmek için yüzlerce üçüncü taraf BuddyPress eklentisi ve uzantısı.
 • Etkinlik akışları, kullanıcı profilleri, sosyal bağlantılar, gruplar vb.Ile kolayca eksiksiz bir sosyal ağ oluşturmanızı sağlar..
 • Ücretsiz ve açık kaynak. BuddyPress’i ücretsiz indirin ve sınırsız sitelerde kullanın ve düzenli güncellemeler alın.

Eksileri

 • Çekirdek eklenti, tam teşekküllü bir çevrimiçi topluluk oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz gelişmiş özelliklerden yoksundur. Gücünü genişletmek için üçüncü taraf eklentilerine bağlı olmanız gerekir.

3. ForumMotor

forumengine-wordpress-forum-tema

ForumEngine aslında WordPress sitenizi bir tartışma forumuna dönüştüren bir WordPress temasıdır. WordPress’te bir forum oluşturmak için özel olarak oluşturulmuş güçlü bir temadır. Tema, forum konularını doğrudan web sitenizin ana sayfasında gösterir.

ForumEngine ile kullanıcıların konu gönderme, soru sorma, yanıtlama, beğenme veya beğenmeme gibi birçok şekilde etkileşime girebileceği forumlar oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların Ajax canlı arama ile listedeki herhangi bir konuyu hızlı bir şekilde aramasını sağlar.

Ayrıca kullanıcılarınıza forumdaki tüm etkinliklerine erişebilecekleri ve yönetebilecekleri özel bir alan sağlar.

Artıları

 • Tam teşekküllü bir WordPress forum temasıdır, bu nedenle WordPress’te bir forum oluşturmak için herhangi bir eklenti yüklemenize gerek yoktur.
 • Forumunuzun görünümünü değiştirmek ve çekici görünmesini sağlamak için birçok stil seçeneği sunar.
 • Forum istatistikleri, kategoriler, güncel konular vb. Eklemek için birçok widget.
 • Reklam görüntülemenize ve ekstra gelir elde etmenize olanak tanır.

Eksileri

 • Foruma özel bir tema, bu nedenle bununla düzenli bir işletme veya e-Ticaret sitesi oluşturmak zor. WordPress blogunuzla entegre edebilirsiniz, ancak ürünleri vb. Görüntüleme seçenekleri yoktur..
 • Ücretli bir tema. Bütçeniz kısıtlıysa, bbPress ve BuddyPress gibi ücretsiz seçenekler daha iyi seçenekler olabilir.

4. Basit: Basın

Basit-pres-wordpress-forum-eklentisi

Basit: Basın, WordPress sitenize bir forum eklemek için basit bir çözümdür. Hem ücretsiz hem de premium sürümlerle birlikte gelir, böylece ihtiyaca göre seçeneği seçebilirsiniz.

Simple kullanarak: Press, sınırsız forumlar, forum grupları, alt forumlar, özel ve genel forumlar kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir forumu kilitleyebilir ve sabitleyebilirsiniz. Kullanıcıları yönetmenize izin vermek için güçlü bir kullanıcı grubu ve izin sistemine sahiptir. Kullanıcılarınız saat dilimi ve çok daha fazlası ile genişletilmiş profiller oluşturabilir.

Artıları

 • WordPress’e tamamen entegre, WordPress kayıtlarını ve girişlerini destekler.
 • Hem standart WordPress hem de çoklu site kurulumlarını destekler.
 • Özelliklerini genişletmek için 70’ten fazla premium eklenti mevcuttur.
 • SEO dostu kalıcı bağlantılar oluşturur ve birçok SEO özelliği içerir.

Eksileri

 • Ücretsiz sürüm oldukça basit. Gelişmiş işlevler eklemek için premium bir plan satın almanız gerekir.

5. wpForo Forumu

wpforo-wordpress-forum-eklentisi

wpForo, birçok tasarım ve özelleştirme seçeneği ile birlikte gelen ücretsiz bir WordPress forum eklentisidir. Forumunuz için 3 tasarım düzeni içerir: Genişletilmiş, Basitleştirilmiş ve Soru-Cevap düzeni. Her düzen benzersiz bir tasarıma ve özelliklere sahiptir. Ayrıca, karanlık stil de dahil olmak üzere 6 forum renk stili vardır.

Bu eklentiyi kullanarak, kullanıcılarınızın katılabileceği, destek alabileceği ve katkıda bulunabileceği modern forumları kolayca oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar soru gönderebilir, cevap verebilir, oy verebilir, konulara abone olabilir ve bildirim alabilir, konuları sosyal medyada paylaşabilir vb..

Artıları

 • Ücretli eklentiler satın alarak işlevleri genişletme seçenekleriyle ücretsiz olarak kullanılabilir.
 • Arama motoru optimizasyonu (SEO), XML site haritası, önbellekleme, antispam vb.İçin yerleşik özellikler.
 • Daha fazla sosyal ağ özelliği sağlamak için BuddyPress ile sorunsuz entegrasyon.

Eksileri

 • Ücretsiz eklentide yalnızca temel özellikler verilir. Reklam yönetimi, anketler, kullanıcı özel alanları, özel mesajlaşma vb.Gibi gelişmiş özellikler için ödeme yapmanız gerekir..
 • Eklenti ayarları ilk kez kullananlar için biraz karmaşık.

6. Asgaros Forumu

asgoras-form-en-forum-eklentisi-wordpress

Asgaros Forum, canlı web sitenizde kullanabileceğiniz basit bir WordPress forum eklentisidir. Mevcut sitelerine kolaylıkla hafif bir forum sayfası eklemek isteyen herkes için en iyi forum eklentisidir. Kurulumu çok kolaydır ve WordPress’e zengin özellikli bir tartışma panosu ekler.

Artıları

 • Yeni başlayanlar ve profesyoneller için basit ve hafif forum eklentisi.
 • İçerik yönetimi, üyeler ve izinler için basit ama güçlü seçenekler.
 • Forumunuzun ne kadar iyi performans gösterdiğini görmenizi sağlayan forum istatistikleri.
 • Çok bölgeli uyumlu eklenti.

Eksileri

 • Daha fazla işlevsellik eklemek için uzantıları yok.

7. CM Yanıtları

cm asnwers-WordPress-qanda-eklentisi

CM Cevapları güçlü bir Q oluşturmanıza olanak tanır&WordPress’te bir (soru-cevap) tartışma forumu. Temel ücretsiz eklenti, web sitenizde Stack Exchange benzeri bir forumu hızlı bir şekilde kurmak için yeterli özelliklerle birlikte gelir.

Kullanıcıların soru göndermelerine, soruları yanıtlamalarına, oy vermelerine, dosya yüklemelerine, kategorilere abone olmalarına, özel mesajlar göndermelerine vb. Olanak sağlar. Yönetici olarak soruları özelleştirebilir, yanıtlayabilir, istenmeyen içeriği filtreleyebilir ve kullanıcıları yönetebilirsiniz. Anonim gönderi ve ödemeler gibi ek özellikler istiyorsanız, eklenti eklentilerini satın alabilirsiniz.

Artıları

 • Çoğu WordPress temasıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.
 • Kullanıcılar sorulara ve cevaplara oy verebilir.
 • Premium sürüm, en iyi yanıtı, profilleri, yorumları, sosyal medya girişini vb..

Eksileri

 • Forumunuz Q ile sınırlıdır&Bir biçim.
 • En faydalı özellikler premium sürüm için mevcuttur.
 • Eklentinin sayfasındaki bazı incelemeler, kullanıcıların kullanımı zor bulduğunu gösterir.

8. WP Sempozyumu Pro

wp-sempozyum-pro-eklentisi

WP Symposium Pro, BuddyPress’e bir alternatiftir. Bu eklentiyi kullanarak kendi sosyal ağınızı oluşturabilirsiniz. BuddyPress veya Facebook’a benzer şekilde, kullanıcılarınızın profil ve etkinlik duvarı oluşturmasına, arkadaş eklemesine, e-posta uyarıları ayarlamasına, forumlara katılmasına ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Eklenti, herhangi bir WordPress teması veya eklentisiyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, mevcut bir WordPress sitesine eklemenizi sağlar.

Artıları

 • Kısa kodlar ile son derece özelleştirilebilir – renkleri, yazı tiplerini, düğmeleri vb. Kolayca değiştirin.
 • Özellikler eklemek için Premium sürümü veya bireysel eklentileri satın alma seçeneği. Ücretli sürüm kullanıcıları için premium destek.
 • Başlamanıza yardımcı olması için video içeren dokümanlar eklentinin web sitesinde mevcuttur.

Eksileri

 • Birçok yararlı özellik için premium plan gerekir.

9. DW Soru ve Yanıt

dw-soru-asnwer-eklentisi

DW Soru ve Cevap, tam bir Q oluşturmanıza olanak tanır&WordPress sitenizdeki bir (soru-cevap) sistemi. Quora veya Stack Overflow gibi bir sistem oluşturmayı düşünüyorsanız, DW Question and Answer başlangıç ​​için doğru eklentidir.

Normal forum eklentilerinin aksine, kullanıcılarınızın cevapları oylamasına izin verir, böylece en iyi cevap en üste gelir ve daha az anlamlı cevaplar sona erer. Daha fazla ayrıntı için WordPress’te nasıl soru ve cevap sitesi oluşturulacağına dair öğreticimize bakın.

Artıları

 • Temel bir soru cevap sistemi oluşturmak için ücretsiz eklentiyi kullanabilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar daha fazla özellik için premium sürümü satın alabilir.
 • CAPTCHA desteği, spam ile mücadele etmenize yardımcı olur.
 • Müşterilerinize / kullanıcılarınıza destek sağlamak için harika.

Eksileri

 • Ücretsiz eklenti, soru ve cevap formatında basit bir forum oluşturmanıza izin verir.

10. Tartışma Kurulu

Tartışma pansiyon-wordpress-forum-eklentisi

WordPress tartışma panosu, forum oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Eklentiyi yüklemek ve kurmak kolaydır, böylece herkes herhangi bir koda dokunmadan WordPress’te bir forum oluşturabilir.

Bu eklentiyi kullanarak ön uç kayıt ve giriş sisteminin daha fazla kullanıcı çekmesine izin verebilirsiniz. Spam göndermekten kaçınmak için yeniden yayınlamayı, yorumların denetlenmesini vb. Kısıtlama seçenekleri vardır..

Artıları

 • Tartışma Panosu teması özellikle eklenti ile uyumludur. Bu eklentiyi istediğiniz herhangi bir tema ile de kullanabilirsiniz.
 • Formları, konu listesini vb. Görüntülemek için birçok kullanışlı kısa kodla birlikte gelir.
 • Daha fazla seçenek ve olasılık eklemek için ücretli bir sürüm mevcut.

Eksileri

 • Ücretsiz sürümü güçlü seçeneklerden yoksundur. Birçok yararlı özellik için premium planlarını satın almanız gerekir.

Forum Web Sitesi Oluşturmada Önemli Öneriler

Çevrimiçi forum yazılımı seçiminizden bağımsız olarak, başarılı bir çevrimiçi topluluk çalıştırmak için ek barındırma kaynaklarına ihtiyacınız olacaktır..

Tüm bu WordPress forum eklentilerini paylaşılan bir barındırma planına yükleyebilirsiniz. Aynı başlangıç ​​hosting paketinde bir forumu bir süre daha etkili bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Yeni başlıyorsanız ve suları test etmek istiyorsanız, Bluehost kullanmanızı öneririz. Onlar dünyanın en iyi hosting şirketlerinden biridir ve resmen WordPress barındırma sağlayıcısı önerilir.

Ancak, daha fazla ziyaretçi forumunuzu kullandıkça, web sitenizi yavaşlatacak ve hatta çökebilir. Bu durumda, yönetilen bir WordPress barındırma planına yükseltmeniz gerekecek.

WPEngine kullanmanızı öneririz. Dünyanın en iyi yönetilen WordPress hosting şirketlerinden biridir.

İkinci tercihimiz SiteGround olacaktır. Bunlar resmi olarak önerilen bir WordPress ve bbPress barındırma sağlayıcısıdır.

Web sitenizi taşımak için yardıma mı ihtiyacınız var? WordPress’i kesinti olmadan yeni bir barındırma sunucusuna taşıma hakkındaki makalemize bakın.

Bu makalenin WordPress için en iyi forum eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress Kullanıcıları için seçilmiş en iyi Analytics Çözümleri listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me