En İyi 5 WordPress Anket Eklentisi (Karşılaştırıldı)

Web siteniz için en iyi WordPress anket eklentisini mi arıyorsunuz? Anketler, kullanıcı geri bildirimlerini toplamanıza olanak tanır, böylece işinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Bu yazıda, piyasadaki en iyi WordPress anket eklentilerini karşılaştıracağız.


En İyi WordPress Anket Eklentileri

WordPress Anket Eklentisinde Neler Arar?

Web sitenizde kullanıcı geri bildirimlerini toplamanın birçok yolu vardır. Bir iletişim formu ekleyebilir, anketler oluşturabilir, kullanıcılardan yorum bırakmalarını isteyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Anket eklemek bundan biraz daha fazla ilgili. Maksimum kullanıcı katılımı elde etmek için ilgi çekici, eğlenceli ve kolay hale getirmeniz gerekir.

İyi bir anket eklentisi formunuzun harika görünmesini sağlar ve kullanımı kolaydır. Raporlama, anketler için çok önemlidir. Bu nedenle, kullanıcı tarafından gönderilen verileri dışa aktarma seçeneğiyle depolayabildiğinizden emin olmanız gerekir, böylece bir e-tabloda veya CRM yazılımında kullanabilirsiniz.

Ayrıca, anket sonuçlarını nasıl paylaşmak istediğinizi de düşünmeniz gerekir. Sonuçları web sitenizde görüntülemek istiyorsanız, anket sonuçlarını güzel bir biçimde gömmenizi sağlayan bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır..

Bununla birlikte, en iyi WordPress anket eklentilerinden bazılarına ve tüm bu özellikleri nasıl ele aldıklarına bir göz atalım.

1. WPForms

WPForms

WPForms piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Hızlı bir şekilde ilgi çekici anket formları oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir anket ve anket eklentisi ile birlikte gelir.

Anket ve anket eklentisini koşullu mantık, çok sayfalı formlar, özel bildirimler, e-posta entegrasyonu ve diğer güçlü WPForms özellikleriyle birleştirebilirsiniz..

Bir onay kutusunu tıklatarak herhangi bir formu ankete dönüştürebilirsiniz. Metin, onay kutuları, radyo düğmeleri, derecelendirmeler ve Likert ölçek alanı dahil olmak üzere bir tıklamayla anketinize herhangi bir form alanı ekleyebilirsiniz..

WPForms anketleriyle ilgili en iyi bölüm raporlama bölümüdür. WPForms otomatik olarak anket yanıtlarına dayalı grafikler ve grafikler içeren güzel raporlar oluşturur. Anket sonuçlarını herhangi bir WordPress sayfasında kısa kodla gösterebilir veya anketi doldurduktan sonra kullanıcılarınızı sonuçlar sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Sosyal medyada veya powerpoint sunumlarınızda paylaşmak için güzel anket grafiklerini resim olarak dışa aktarabilirsiniz. Tekliflerinize veya satış konuşmanıza dahil edilecek raporları da yazdırabilirsiniz.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’te güzel raporlarla nasıl anket oluşturulacağımız hakkındaki makalemize bakın.

2. Anket

Polldaddy

Polldaddy ünlü bir WordPress anketi ve anket eklentisidir. Bir iletişim formu eklentisi değildir ve listedeki diğer bazı eklentilerin aksine anketler ve anketler dışındaki amaçlar için uygun olmayacaktır..

Ücretsiz bir eklenti olarak mevcuttur, ancak API anahtarını almak için bir WordPress.com hesabına ihtiyacınız olacaktır. Ücretsiz sürüm özellikler açısından sınırlıdır ve anket formunuza Polldaddy logosu da ekleyecektir.

Anket ve anketlerinizi oluşturmak için sürükle ve bırak aracıyla Polldaddy’nin kullanımı kolaydır. Oluşturduğunuz her anket için anket paylaşımı ayarlarını, sonuç paylaşımını ve stil seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, spam’ı engellemek için captcha ve birden fazla yanıtı önlemek için bazı temel IP filtreleri içerir..

3. Yerçekimi Formları

Yerçekimi Formları

Gravity Forms, anketler oluşturmak için bir tane de dahil olmak üzere birçok eklenti ile birlikte gelen en eski WordPress form eklentilerinden biridir. Kullanımı kolaydır ve form oluşturucuyu bir anket alanı da dahil olmak üzere birçok yaygın form alanıyla kullanarak her türlü form oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte, anket sonuçları yalnızca yönetici alanı içinde görüntülenebilir ve grafik / grafik yoktur. Anket sonuçlarını bir CSV dosyasına dışa aktarabilir ve bir WordPress tablo eklentisi kullanarak sonuçları web sitenizde görüntüleyebilirsiniz.

Not: Anket eklentisine erişmek için en azından Elit plana ihtiyacınız olacak.

4. Sınav ve Anket Master

Sınav ve Anket Master

Adından da anlaşılacağı gibi, Sınav ve Anket Yöneticisi, WordPress sitenize sınavlar ve anketler eklemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. En uygun kullanıcı arayüzüne sahip değildir, ancak iyi belgelenmiştir ve birçok kullanışlı özellik ile birlikte gelir.

Temel ücretsiz eklenti, tüm yaygın form alanlarıyla anketler oluşturmanıza olanak tanır ve hatta çok sayfalı anketler bile oluşturabilirsiniz. Ayrıca, etkileşimli yanıtlar, skor tabloları ve puanlama ile WordPress’e kısa sınavlar eklemek için de kullanabilirsiniz.

Eklenti, anketi tamamladıktan sonra kullanıcılara teşekkür etmek veya WordPress web sitenizdeki herhangi bir sayfaya yönlendirmek için e-posta da gönderebilir. Raporlama ve analiz için ayrı bir premium eklenti satın almanız gerekir.

5. WP-Anketleri

WP-Anket

Kullanıcılarınızın katılması için basit bir anket çözümü arıyorsanız, WP-Polls kolay ve ücretsiz bir seçenektir. Bu listedeki diğer eklentilerin aksine, bir form oluşturucuya sahip değildir ve yanıtları toplamak için yalnızca radyo düğmelerini veya onay kutularını kullanabilirsiniz..

Kullanıcılara oy kullandıktan sonra anket sonuçları otomatik olarak gösterilir. Kayıtlı kullanıcıların nasıl oy kullandığını görebileceğiniz kullanıcı yanıtlarını günlüklere kaydeder. Kayıtlı olmayan kullanıcılar için, yinelenen oyları filtrelemek üzere IP adreslerini görebilirsiniz.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress anket eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Google Analytics’i kullanarak WordPress’te kullanıcı katılımını nasıl izleyeceğimize ilişkin kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me