En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi Karşılaştırıldı – 2020

Çevrimiçi bir mağaza mı arıyorsunuz? Hangisinin en iyi WordPress e-Ticaret eklentisi olduğunu bilmek ister misiniz??


Daha iyi bir platform büyüme için daha fazla fırsat anlamına geldiğinden, doğru e-Ticaret eklentisini seçmek işletmeniz için çok önemlidir. Kullanıcılar mağazalarını başlatmak için e-Ticaret platformunu seçerken uygun araştırma yapmadığı için kullanıcılar genellikle para kaybeder.

Bu yazıda, 2020 için en iyi 5 WordPress e-Ticaret eklentisini karşılaştıracağız. Ayrıca, hangi e-Ticaret eklentisinin işletmeniz için doğru olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için artılarını ve eksilerini açıklayacağız..

En İyi WordPress e-Ticaret Eklentileri

Siteniz için bir WordPress e-Ticaret Eklentisinde Neler Arar?

Piyasada çok sayıda WordPress e-Ticaret eklentisi var. Ancak hepsinin kullanım durumunuz için doğru özelliklere sahip olmaması.

Örneğin, bazı e-Ticaret eklentileri e-Kitaplar, fotoğraflar, müzik vb. Dijital ürünler satmak için yapılır. Diğerleri nakliye gerektiren fiziksel ürünleri satmak için daha uygundur.

Bir damla nakliye şirketi işletmek istiyorsanız, damla nakliye için daha iyi destek sağlayan bir e-Ticaret çözümüne ihtiyacınız olacaktır..

Temel olarak, ne yapacağınızı ve çevrimiçi mağazanızı verimli bir şekilde çalıştırmak için ne tür özelliklere ihtiyacınız olacağını düşünmeniz gerekir..

Bunun dışında, bir e-Ticaret platformu seçerken aramanız gereken en önemli faktörlerden bazıları şunlardır.

 • Ödeme çözümleri – e-Ticaret eklentinizde varsayılan olarak veya bir uzantı aracılığıyla tercih ettiğiniz ödeme ağ geçitleri için destek olmalıdır.
 • Tasarım ve özelleştirme – Mağazanızın tasarımı, müşterinizin işletmenizle ilk etkileşimidir. Çok sayıda şablonun ve kolay özelleştirme seçeneklerinin bulunduğundan emin olun
 • Uygulamalar ve entegrasyonlar – E-posta pazarlama hizmetleri, CRM yazılımı, muhasebe yazılımı vb. Üçüncü taraf uygulamalar için kullanılabilir entegrasyonları inceleyin. E-ticaret işinizi daha verimli bir şekilde yönetmek ve büyütmek için bu araçlara ihtiyacınız olacak.
 • Destek seçenekleri – Mevcut destek seçeneklerinin bulunduğundan emin olun. İyi destek, uzun vadede size çok para kazandırabilir.

Bir e-Ticaret Web Sitesi Çalıştırmak için Neye ihtiyacınız var??

E-ticaret web siteleri kaynak yoğun olduğundan, ihtiyacınız olan ilk şey, karşılayabileceğiniz en iyi WordPress barındırma.

Bir bütçeniz varsa, Bluehost ile başlayabilirsiniz. E-ticaret planı, ödemeleri güvenli bir şekilde tahsil etmeniz gereken SSL Sertifikası, özel IP ve özel bir destek hattı ile birlikte gelir. Ayrıca, en güçlü WordPress E-ticaret eklentisi olan WooCommerce’i varsayılan olarak yüklerler (bu makalede daha sonra öğreneceğiniz gibi).

Bütçe bir sorun değilse ve en iyi performansı istiyorsanız, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı kullanmanızı öneririz.

Ardından, web siteniz için bir alan adı seçmeniz gerekecektir. E-Ticaret siteniz için doğru alan adını nasıl seçeceğinizle ilgili kılavuzumuz.

Son olarak, alışveriş sepeti terkini azaltmanıza ve satışları artırmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi ihtiyacınız olacak temel iş eklentilerini seçmeniz gerekecektir..

Bunu söyledikten sonra, en iyi WordPress e-Ticaret eklentilerine bakalım.

En İyi WordPress E-ticaret Eklentileri – Yarışmacılar

Artık bir e-Ticaret platformunda neyi arayacağınızı ve başlamak için neye ihtiyacınız olduğunu bildiğinize göre, WordPress kullanıcıları için en iyi e-Ticaret platformu için en iyi seçimlerimiz.

  Her birine bir göz atalım ve artılarını ve eksilerini karşılaştıralım.

  1. WooCommerce

  WooCommerce

  WooCommerce en popüler WordPress e-ticaret eklentisidir. Aynı zamanda dünyanın en popüler e-ticaret platformudur. WooCommerce, 2015 yılında Automattic (WordPress.com blog barındırma hizmetinin arkasındaki şirket) tarafından satın alındı.

  WooCommerce için çok sayıda eklenti ve tema var. Ayrıca arkasında tutkulu bir geliştirici topluluğu var. Son zamanlarda birkaç hosting şirketi özel WooCommerce hosting çözümleri oluşturmaya başladı.

  WooCommerce Kullanmanın Artıları

  WordPress eCommerce eklentiniz olarak WooCommerce kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

  Uzantılar ve Temalar – WooCommerce için yüzlerce uzantı ve tema var, bu da e-ticaret sitenize yeni özellikler eklemenizi kolaylaştırıyor. Geniş tema koleksiyonu, sitenizin tasarımını ve düzenini seçerken tonlarca seçeneğiniz olduğu anlamına gelir.

  Hem Dijital hem de Fiziksel Malları Destekler – WooCommerce ile fiziksel ve dijital indirmeler (e-kitaplar, müzik, yazılım ve daha fazlası gibi) satabilirsiniz.

  Satış Ortağı veya Harici Ürünler Sat – WooCommerce kullanarak sitenize satış ortağı veya harici ürünler ekleyebilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlamacıları ürün siteleri oluşturabilir ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunabilir.

  Eksiksiz Envanter Yönetimi – WooCommerce, envanterinizi kolayca yönetmek veya hatta bir mağaza yöneticisine atamak için araçlar ile birlikte gelir.

  Ödeme ve Nakliye Seçenekleri – WooCommerce, popüler ödeme ağ geçitleri için yerleşik desteğe sahiptir ve uzantıları kullanarak diğer birçok ödeme seçeneğini ekleyebilirsiniz. Ayrıca nakliye ve vergileri hesaplayabilir.

  Destek ve Belgeler – WooCommerce için çevrimiçi olarak mükemmel belgeler mevcuttur. Dokümantasyon dışında, bilgi tabanı, yardım masası ve topluluk forumları da mevcut.

  WooCommerce Kullanmanın Eksileri

  Çok Fazla Seçenek – WooCommerce’in kullanımı çok kolaydır, ancak ayarlar sayfasında mevcut seçeneklerin sayısı yeni bir kullanıcı için oldukça korkutucu olabilir.

  Eklentileri Bulma – WooCommerce için birçok eklenti var, bazen bir kullanıcı ihtiyaç duyduğu özellikler için doğru eklentiyi bulamayabilir.

  Tema Desteği – WooCommerce herhangi bir WordPress temasıyla çalışır, ancak her zaman temalar veya tüm temalarla iyi görünmek kolay değildir. Çok fazla güçlük çekmeden özelliklerinden tam olarak yararlanmak için WooCommerce hazır temasına ihtiyacınız var.

  Ölçeklenebilirlik – Mağazanız büyüdükçe WooCommerce mağazanızı ölçeklendirmek için WP Engine gibi yönetilen bir barındırma sağlayıcısına geçmeniz gerekecek.

  WooCommerce, her türlü e-Ticaret sitesi için mükemmel bir seçimdir. Geniş bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna, birçok eklentiye ve temaya, çok dilli web siteleri için mükemmel desteğe ve en iyi ücretsiz ve ücretli destek seçeneklerine sahiptir..

  2. BigCommerce

  BigCommerce

  BigCommerce, WordPress ile sorunsuz entegrasyon sunan tamamen barındırılan bir e-ticaret platformudur. Bu, içeriğinizi yönetmek ve web sitenizi çalıştırmak için WordPress kullanırken ölçeklenebilir bir e-Ticaret platformu kullanmanızı sağlar.

  WordPress için güçlü bir entegrasyon eklentisine sahiptir, bu da ürünlerinizi WordPress’e yerleştirmeyi çok kolaylaştırır. Oturum açma, alışveriş sepeti, hesap ve diğer önemli sayfaları sizin için otomatik olarak oluşturur.

  WordPress e-Ticaret platformunuz olarak BigCommerce kullanmanın avantaj ve dezavantajlarına bir göz atalım.

  BigCommerce Kullanmanın Artıları

  • Yüksek ölçeklenebilirlik – Kurumsal düzeyde güvenlik, yüksek performans ve kolay ölçeklenebilirlik ile ihtiyacınız olacak tüm özellikleri içerir.
  • Daha Az Bakım – e-Ticaret motorunuzu diğer içeriklerden ayrı tutmak WordPress sitenizi çalıştırmayı kolaylaştırır.
  • Birden Fazla Kanalda Satış – Sadece web sitenizde değil, Facebook, Instagram ve Amazon gibi diğer kanallarda da satmak için kullanabilirsiniz.
  • İşlem ücreti yok – Diğer bazı e-Ticaret platformlarının aksine, her işlem için ücret almaz. Düzinelerce üst ödeme ağ geçidi arasından seçim yapabilir ve yalnızca ödeme hizmeti sağlayıcısına ödeme yapabilirsiniz.

  BigCommerce Kullanımının Eksileri

  • Sınırlı Entegrasyonlar – BigCommerce en iyi üçüncü taraf uygulamalar ve araçlarla entegre olur. Ancak, uygulama mağazası hala büyüyor ve daha az popüler olan bazı uygulamalar için bir entegrasyon bulamayabilirsiniz.
  • Mobil Uygulama Yok – Şu anda, hareket halindeyken mağazanızı yönetmek için bir mobil uygulaması yok.

  BigCommerce inanılmaz derecede güçlü ancak kullanımı çok kolay bir e-ticaret platformudur. Bir SaaS e-Ticaret platformudur, ancak BigCommerce WordPress eklentisi ile her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz.

  İşletmeniz büyüdükçe barındırma gereksinimlerinizi ölçeklendirme zahmetini ortadan kaldırır. Aynı zamanda, güvenlik, performans veya SEO ve önbellekleme için uzantı bulma konusunda endişelenmenize gerek yok.

  BigCommerce, başsız e-Ticaret için WordPress’te yükselen bir yarışmacıdır. Teknoloji altyapısı ile ilgilenir, böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

  3. Kolay Dijital İndirme

  Kolay Dijital İndirme

  Easy Digital Downloads, WordPress’i kullanarak dijital indirmeleri çevrimiçi olarak kolayca satmanıza olanak tanır. Kullanımı çok kolaydır ve güzel ve fonksiyonel dijital ürünler mağazası oluşturmak için güçlü özelliklerle birlikte gelir.

  WPForms ve MonsterInsights gibi yazılımlarımızı satmak için Easy Digital Downloads kullanıyoruz.

  Kolay Dijital İndirme Kullanmanın Artıları

  Dijital Ürünler Satmak İçin Tasarlandı – Easy Digital Downloads, dijital indirmeleri satmak için sıfırdan oluşturulmuştur. EDD, her türlü ürünü satmak için kullanılabilen e-ticaret eklentilerinin aksine, dijital ürünler satmak için çok daha iyi bir deneyim sunar.

  Kullanımı kolay – Kolay dijital indirmelerin kullanımı çok kolaydır, başlangıçtan itibaren nasıl ürün ekleyeceğinizi ve bunları nasıl görüntüleyeceğinizi anında anlayacaksınız. Bu ilk zamanlayıcılar için gerçekten yararlı.

  Uzantıları – Easy Digital Downloads için ödeme ağ geçitleri, pazarlama platformları ve hizmetler için eklentiler dahil yüzlerce uzantı var.

  Temalar – Easy Digital Downloads hemen hemen her WordPress temasıyla çalışır, ancak henüz bir tema seçmediyseniz, Easy Digital Downloads özellikle eklenti için oluşturulmuş temalara sahiptir.

  Müthiş Destek – Eklenti çok iyi belgelenmiştir ve ücretsiz destek forumları, videolar, öğreticiler ve hatta bir IRC sohbet odası vardır. Premium kullanıcılar için bir öncelikli destek seçeneği de vardır.

  Easy Digital Downloads Kullanmanın Eksileri

  Yalnızca Dijital İndirme – Adından da anlaşılacağı gibi, Easy Digital Downloads, dijital ürünler için e-Ticaret siteleri oluşturmayı kolaylaştırır. Ancak dijital indirmelerle birlikte dijital olmayan ürünler satmak isterseniz, oldukça karmaşık hale gelecektir..

  Harici Ürün Satışı – EDD mağazanıza harici bir ürün veya satış ortağı ürünü eklemek istiyorsanız, bunun için üçüncü taraf bir eklenti yüklemeniz gerekir.

  Dijital ürünleri çevrimiçi satmaya gelince, Easy Digital Downloads’ın bunu yapmak için en iyi eklenti olduğuna inanıyoruz. Easy Digital Downloads’ı sadece müşteri sitelerinde değil, aynı zamanda birkaç projemizde de büyük bir başarıyla kullandık.

  4. ÜyeBasın

  MemberPress

  MemberPress, aboneliğe dayalı dijital ürünler ve hizmetler satmanıza olanak tanır. Tonlarca entegrasyon seçeneği ile en iyi WordPress üyelik eklentisidir. WooCommerce ile bile entegre olabilir.

  Artıları ve eksileri inceleyelim.

  MemberPress Kullanmanın Artıları

  Abonelik Tabanlı Ürünler Sat – Abonelik tabanlı ürünleri, üyelik planlarını, görüntüleme başına ödeme tutarını ve daha fazlasını kolayca satmanıza olanak tanır.

  Güçlü Erişim Kuralları – Güçlü erişim kontrolü, kullanıcı erişim düzeylerini ve içerik kısıtlamalarını tanımlamanızı sağlar. Yalnızca izinleri olan kullanıcılar kısıtlanmış içeriğe erişebilir.

  Güçlü Uzantılar – WooCommerce mağazanıza veya LearnDash LMS’ye entegre edebilirsiniz. MemberPress’i üçüncü taraf hizmetlere bağlamak için tonlarca uzantı var.

  MemberPress Kullanmanın Eksileri

  Sınırlı Ödeme Seçenekleri – MemberPress yalnızca PayPal, Stripe ve Authorize.net’i destekler.

  Yıllık Fiyatlandırma – Fiyatlandırma planları yalnızca yıllık dönemler için geçerlidir.

  MemberPress, abonelik tabanlı ürünler satmak, kurslar satmak veya bir üyelik web sitesi oluşturmak için mükemmel bir e-ticaret eklentisidir. Yeni başlayanlar için uygundur ve e-Ticaret web sitenizi istediğiniz herhangi bir yöne götürmenizi sağlayan eklentilerle kolayca genişletilebilir.

  5. Shopify

  Shopify

  Shopify, sizin için her şeyi halleden hızlı büyüyen bir e-ticaret platformudur. Shopify bir eklenti değil, tamamen sorunsuz bir hepsi bir arada çözüm. İki platformun ayrıntılı yan yana karşılaştırması için Shopify vs WooCommerce kılavuzumuza bakın..

  Shopify’ın Artıları ve Eksileri’ne bakalım.

  Shopify Kullanmanın Artıları

  Yeni Başlayanlar İçin Süper Kolay – Bir e-Ticaret mağazasının SSL kurma, farklı ödeme ağ geçitleriyle entegrasyon, nakliye işlemlerini yapma, vergiler konusunda endişe etme vb. Teknik yönleri hakkında endişelenmenize gerek yok..

  Hem Dijital hem de Fiziksel Malları Destekler – Gömlek gibi fiziksel ürünler veya müzik gibi dijital indirmeler satıyor olun, Shopify bunların hepsini halledebilir.

  Eksiksiz Envanter Yönetimi – Shopify, envanter yönetimini bir esinti haline getiren bir sipariş izleyici ile birlikte bir envanter düzenleyici ve toplu ithalatçı ile birlikte gelir.

  Ödeme ve Nakliye Seçenekleri – Shopify, hem çevrimiçi hem de şahsen kredi kartını kabul etmenizi kolaylaştırır. Nakliye sistemleri, USPS gibi popüler sağlayıcılarla doğrudan entegrasyon ile yerine getirme sürecinizi kolaylaştırır.

  Facebook Mağazası ve Satın Alınabilir Pinler – Shopify her şeyle bütünleşir. Bir Facebook mağazası oluşturmak veya Pinterest’te satın alınabilir Pinler oluşturmak istiyorsanız, hepsini Shopify ile yapabilirsiniz.

  Shopify Kullanmanın Eksileri

  Aylık Platform Ücreti – Shopify, bu listedeki diğer eklentileri kullanarak hosting ve bireysel eklentiler satın almakla karşılaştırılabilir platformlarını kullanmak için aylık bir ücret alır..

  Shopify Ödemeleri – Shopify, Stripe tarafından desteklenen ve yeni başlayanlar için çok iyi bir seçenek olan ödeme platformunu kullanmanızı teşvik ediyor. Ancak, işleri aşırı karmaşıklaştırmak ve harici sistemler kullanmak istiyorsanız, Shopify size ek bir ücret talep eder.

  Teknik sorunlarla uğraşmak zorunda kalmadan güçlü bir platforma sahip olmak istiyorsanız, Shopify sizin için bir çözümdür. Aylık ücret ilk başta kötü gibi görünse de, sorunsuz yaklaşım ve gönül rahatlığı kesinlikle buna değer çünkü en iyi yaptığınız işe, işinize odaklanmanıza izin veriyor!

  Shopify’ın WordPress ile yerel bir entegrasyonu yoktur. Listemizdeki BigCommerce # 2 çözümü, Shopify’ın WordPress sitenizle sorunsuz bir entegrasyon sunarken sunduğu her şeyi size sunuyor.

  Sonuç – En İyi WordPress e-Ticaret Eklentisi:

  Maksimum kontrol, esneklik ve özellikler istiyorsanız, WooCommerce sizin için en iyi çözümdür.

  Tüm teknik şeyleri yönetmek istemiyorsanız, BigCommerce sizin için en iyi seçenektir. İçerik yönetim sisteminiz olarak WordPress ile bir SaaS e-Ticaret platformunu yan yana kullanmanızı sağlar.

  Sadece dijital ürünler satıyorsanız, Easy Digital Downloads sizin için en iyi seçenek olabilir.

  Bu makalenin siteniz için en iyi WordPress e-Ticaret eklentilerini bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca en iyi 5 sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu karşılaştırmamızı görmek isteyebilirsiniz.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me