En İyi 5 WordPress Üyelik Eklentisi (Karşılaştırma) – 2020

WordPress’te bir üyelik sitesi mi oluşturmak istiyorsunuz? Hangisinin en iyi WordPress üyelik eklentisi olduğunu bilmek ister misiniz? Daha iyi bir platform büyüme için daha fazla fırsat anlamına geldiğinden, doğru üyelik eklentisini seçmek işletmeniz için çok önemlidir. Bu yazıda, ücretli üyelik web sitelerini kolayca oluşturmak için en iyi 5 WordPress üyelik eklentisini karşılaştıracağız.


Karşılaştırılan en iyi WordPress üyelik eklentileri

WordPress Üyelik Eklentisinde Neler Görünmeli?

Çok sayıda WordPress üyelik eklentisi var, ancak hepsinin üyelik sitenizi oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz belirli özellikleri yok.

Bazıları tek bir seviyede abonelik satmak için iyidir, diğerleri daha çeşitli üyelik seviyeleri ve abonelik yönetimi özellikleri sunar.

Bazı eklentiler, yavaş yavaş bir kullanıcıya yeni içerik yayınlamanızı sağlayan damla içerik özelliği sunar. Diğerleri yalnızca gizli içerik sunmakla sınırlı olsa da.

Ayrıca hangi ödeme ağ geçitlerini kullanacağınızı da anlamanız gerekir. Yalnızca kredi kartlarını, PayPal’ı veya her ikisini birden kabul etmek istiyor musunuz? Üyelik eklentinizde yerleşik veya bir eklenti aracılığıyla tercih ettiğiniz ödeme ağ geçitleri için destek olmalıdır.

Bunu söyledikten sonra, bir WordPress üyelik sitesi başlatmak için neye ihtiyacınız olacağını görelim.

WordPress Üyelik Sitesini Çalıştırmak için Neye ihtiyacınız var??

Üyelik web siteleri kaynak yoğundur ve yanlış ana makineyi seçmek genel performansınıza zarar verebilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, karşılayabileceğiniz en iyi WordPress hostingini seçmektir..

Bir bütçeniz varsa, Bluehost ile başlayabilirsiniz. Business Pro planları, ödemeleri, özel IP’yi ve özel bir destek hattını güvenli bir şekilde toplamanız gereken bir SSL Sertifikası ile birlikte gelir.

Bütçe bir sorun değilse ve en iyi performansı istiyorsanız, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı kullanmanızı öneririz.

Henüz bir hesabınız yoksa, web siteniz için bir alan adı seçmeniz gerekir. Üyelik siteniz için doğru alan adını nasıl seçeceğinizle ilgili kılavuzumuz.

Son olarak, olası satışları yakalamanıza ve abonelikleri artırmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi önemli iş eklentilerini seçmeniz gerekecektir..

WordPress’te bir üyelik sitesi başlatmak için ihtiyacınız olanı ele aldığımıza göre, en iyi WordPress üyelik eklentilerimize bir göz atalım.

1. ÜyeBasın

MemberPress

MemberPress, en popüler WordPress üyelik eklentilerinden biridir. Ayrıca, özellikler açısından kullanımı en kolay ve en sağlam olanıdır.

MemberPress WordPress Üyelik Eklentisinin Artıları

Kurulumu Kolay – MemberPress, WordPress ile bir üyelik web sitesi kurmayı kolaylaştırır. Kullanıcılarınız için fiyatlandırma, giriş, hesap ve teşekkür sayfaları otomatik olarak kurabilir. Üyelik planları eklemek de çok basit.

İçerik Erişim Kontrolü MemberPress, yayınlar, sayfalar, kategoriler, etiketler, dosyalar vb.Dahil herhangi bir içeriğe erişimi kısıtlamanızı sağlayan güçlü erişim kontrolü ile birlikte gelir..

İçerik Damlaması – İçerik damlaması, belirli bir süre sonra üyelere kısıtlı içerik göstermenizi sağlar. Bu, çevrimiçi kurslar veya öğrenme materyalleri satmak için çok yararlı bir özelliktir.

Entegrasyonları – MemberPress, AWeber, MailChimp, GetResponse ve MadMimi e-posta hizmetleri ile entegre olur. Ayrıca podcast barındırma için Amazon Web Services ve BluBrry ile entegre olur.

Ödeme Ağ Geçitleri – MemberPress, PayPal ve Stripe ödeme ağ geçitleri için yerleşik destekle birlikte gelir. Geliştirici planı Authorize.net desteği de ekliyor.

MemberPress Pro Kullanmanın Eksileri

Sınırlı Ödeme Seçenekleri – MemberPress yalnızca en popüler üç ödeme ağ geçidini destekler. Bu, bu ödeme ağ geçitleri tarafından desteklenmeyen ülkelerde yaşayan site sahipleri için bir anlaşma kırıcı olacaktır..

Sınırlı Entegrasyonlar – Eklenti, popüler hizmetlerin bir üyelik sitesini verimli bir şekilde yürütmesi için yeterli desteğe sahip olsa da, diğer bazı popüler hizmetlerle entegrasyondan yoksundur. Eklenti kolayca genişletilebilir ve kullanmak istediğiniz üçüncü taraf hizmetlerini entegre etmesi için birine ödeme yapabilirsiniz..

Fiyatlandırma: Temel plan için 129 $ / yıl ve Artı planı için 249 $ / yıl’dan başlayarak.

MemberPress’in yeni başlayanlar için kullanımı en kolay WordPress üyelik eklentisi olduğunu düşünüyoruz. Tonlarca güçlü seçenekle kurulumu hızlı.

2. LearnDash

LearnDash

LearnDash süper esnek ve kullanımı son derece kolay bir WordPress LMS eklentisidir. Gelişmiş üyelik modülleri ve tonlarca entegrasyon ile birlikte gelir.

LearnDash Kullanmanın Artıları

Kurulumu Kolay LearnDash’in kurulumu ve içeriği eklemek çok daha basittir. Ayrıca üyelik içeriğinizi seviyelere, gruplara vb. Kolayca organize etmek için gelişmiş araçlarla birlikte gelir.

Kolay İçerik Kısıtlamaları LearnDash, herhangi bir içeriği kolayca gizlemenizi ve farklı üyelik gruplarıyla kısıtlamanızı sağlar.

Kurs Sat – LearnDash kolayca çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için izin verir. Diğer WordPress üyelik eklentilerinden daha iyi öğrenme materyallerini yönetmenizi sağlayan gelişmiş modüllere sahiptir.

Damla İçeriği – Düzenli aralıklarla veya düzeylerin tamamlanmasından sonra kullanıcılara içerik sunmanıza olanak tanıyan güçlü damla içerik özelliği ile birlikte gelir.

Yerleşik Topluluk Özellikleri Sınavlar, kullanıcı rozetleri, kursa özel forumlar, sertifikalar, kullanıcı profilleri vb.İle oldukça ilgi çekici üyelik siteleri oluşturmak için araçlar ile birlikte gelir..

Entegrasyonları & Ödemeler LearnDash inanılmaz bir entegrasyon seti ve ödeme ağ geçitleri sunar. Hatta MemberPress, WooCommerce, bbPress, Slack, vb..

LearnDash Kullanmanın Eksileri

Bazı üyelik özelliklerinden yoksun – Kurs satmadan bir üyelik web sitesi oluşturmaya çalışıyorsanız, bazı LearnDash özellikleri sizin için yararlı olmayabilir.

Fiyatlandırma: 1 yıllık destek ve güncelleme ile tek bir site lisansı için 159 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Ücretli bir üyelik web sitesinde çevrimiçi kurslar satmak istiyorsanız LearnDash mükemmel bir çözümdür. Kapsamlı bir dizi eklenti ve entegrasyon, oldukça ilgi çekici bir platform oluşturmanıza olanak tanır.

3. Öğretilebilir

öğretilebilir

Teachable her şey dahil bir çevrimiçi kurs kurucusudur. Üyelik web sitesini, LMS’yi, tartışma forumunu, e-posta pazarlamasını ve analitiği tek bir gösterge tablosunda toplar.

Öğretilebilir Kullanmanın Artıları

Kullanım kolaylığı Teachable’ın kurulumu kolaydır ve herhangi bir teknik beceri gerektirmez. Üyelik içeriği oluşturmak çok kolaydır ve hızlı bir şekilde video, metin, PDF ve daha fazlasını oluşturmak ve yüklemek için yerleşik araçlar içerir.

Damla İçeriği Bir kullanıcının ilerleme veya abonelik düzeyine göre içerik sunmanıza olanak tanıyan esnek damla içeriği özelliği içerir.

Yerleşik Etkileşim Özellikleri Kullanıcı etkileşimini artırmak ve güçlü çevrimiçi topluluklar oluşturmak için tartışma forumları, kısa sınavlar, iletişim formları, sertifikalar ve diğer özellikler sunar.

Teachable Kullanmanın Eksileri

WordPress Eklentisi Değil Teachable, WordPress eklentisi olarak mevcut değildir. Bunun yerine, bağlantılar veya bir alt etki alanı ekleyerek WordPress sitenize entegre edebilirsiniz.

Daha pahalı Teachable, diğer WordPress üyelik eklentilerinden daha pahalı hale getiren her şeyi içerir.

Fiyatlandırma: Temel plan ayda 39 $, profesyonel 99 $ / ay ve iş 499 $ / ay’dan başlar.

4. İçerik Pro’yu Kısıtla

Content Pro'yu Kısıtla

İçerik Kısıtlama Pro, WordPress için en iyi üyelik eklentisi başlığı için güçlü bir yarışmacıdır. Popüler Easy Digital Downloads ve AffiliateWP eklentilerinin arkasındaki aynı ekip tarafından oluşturulur.

İçerik Kısıtlama Pro’yu Kullanmanın Artıları

Kullanımı kolay – İçerik Kısıtlama Pro, WordPress kullanıcı arayüzü ile güzel bir şekilde bütünleşir. Bu, nasıl kullanılacağını kolayca anlamanıza olanak tanır.

Yerleşik Entegrasyonlar – Diğer üyelik eklentilerinin aksine, Restrict Content Pro, diğer eklentilerin ücretli eklentiler olarak gönderdiği yerleşik entegrasyonlarla birlikte gelir. Stripe, PayPal, MailChimp, MailPoet, e-posta yöneticisi, CSV dışa aktarma ve daha birçok özelliğe sahiptir.

Ödeme Ağ Geçitleri – Stripe, PayPal ve Braintree ücretsiz eklentiler olarak gelir. Desteklenen diğer ödeme ağ geçitleri arasında 2Checkout, PayPal Web Sitesi Ödemeleri Pro, PayPal Express ve Şerit Ödeme.

Easy Digital Downloads ile çalışır – Dijital ürünler satmak için Easy Digital Downloads çalıştırıyorsanız, İçerik Pro’yu Kısıtla bunun için mükemmel bir arkadaştır.

Mükemmel Destek – Tüm kullanıcılar için kapsamlı ücretsiz belgeler mevcuttur. Ayrıca çok hızlı yanıt süreleriyle e-posta ile profesyonel destek alırsınız.

İçeriği Kısıtla Pro Kullanmanın Eksileri

Daha Az Entegrasyon – E-posta servis sağlayıcıları gibi üçüncü taraf hizmetleriyle bu listedeki diğer eklentilerden daha az entegrasyonu vardır.

Fiyatlandırma: 12 eklenti ve tek site lisansı ile 99 $, 5 site için 149 $ ve tüm eklentiler ve sınırsız siteler için 249 $. Ayrıca 499 $ ‘lık bir ömür boyu plan var.

Restrict Content Pro’yu kullanımı en kolay üyelik eklentilerinden biri olarak bulduk. Aynı zamanda geliştirici dostudur ve her tür üyelik web sitesi için mükemmel olan harika özelliklerle birlikte gelir.

5. S2Üye

S2Member

S2Member de pro sürümü ile popüler bir ücretsiz WordPress üyelik eklentisidir. Oldukça uzun bir süredir var ve sadık bir kullanıcı tabanına sahip.

S2Member WordPress Üyelik Eklentisini Kullanmanın Artıları

Ücretsiz Temel Eklentisi – s2Member temel eklentisi ücretsizdir. Herkes indirip deneyebilir. Özellikler ve destek açısından sınırlıdır, ancak size iyi bir başlangıç ​​noktası sağlar.

İçerik Damlaması – S2Member Pro, içerik damlama özelliğine sahiptir.

Ödeme Ağ Geçitleri – Ücretsiz sürüm PayPal’ı destekler. Eklentinin Pro sürümü Stripe ve Authorize.net’i de destekler.

Entegrasyonları – MailChimp, bbPress ve BuddyPress ile çalışır.

belgeleme & Destek – S2Member herkes için geniş bir bilgi tabanına sahiptir. Profesyonel kullanıcılar ayrıca e-posta tabanlı destek alır.

S2Member WordPress Üyelik Eklentisini Kullanmanın Eksileri

Çok kullanıcı dostu değil – s2Member’in diğer üyelik eklentilerinden biraz daha zor olduğunu gördük.

Ücretsiz Sürüm Sınırlamaları – Ücretsiz sürüm yalnızca PayPal’ı destekler, yalnızca 4 üyelik düzeyiyle sınırlıdır ve damla içerik özelliği yoktur.

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir, daha sonra tek bir site lisansı için Pro sürümü 89 USD’dir. Sınırsız siteler için pro sürümü 189 USD $.

Sonuç:

MemberPress’in WordPress üyelik eklentisi için en iyi seçenek olduğuna inanıyoruz. Mükemmel dokümantasyon ve destek ile ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir.

Basit ve esnek bir şey istiyorsanız, İçerik Pro’yu Kısıtla harika bir seçenektir. Arkasındaki ekip, mükemmel ürünler üretmek için kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir.

Üyelik web sitenizde kurs satmak istiyorsanız, LearnDash kullanmanızı öneririz, çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Bu makalenin siteniz için en iyi WordPress üyelik eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca yeni başlayanlar için adım adım WordPress SEO kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map