En İyi WordPress Takvim Eklentisi Hangisi?

Siteniz için en iyi WordPress takvim eklentisini mi arıyorsunuz? WordPress takvim eklentileri çeşitli farklı özelliklerle birlikte gelir. Bazıları basit etkinlik yönetimi için yapılırken diğerleri rezervasyon, biletleme ve zamanlama özellikleriyle daha karmaşıktır. Bu makalede, siteniz için en iyi WordPress takvim eklentilerini seçtik.


En İyi WordPress Takvim Eklentileri

WordPress için Takvim Eklentisi Nasıl Seçilir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan birçok farklı WordPress takvim eklentisi var.

Bazı takvim eklentileri basitçe etkinlikleri bir takvimde görüntülemenize olanak tanır. Diğerleri ise randevu ve rezervasyon, zamanlama, biletleme ve Google Takvim gibi üçüncü taraf hizmetlerle entegrasyon gibi daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

Gereksinimlerinize uygun bir eklenti seçmeniz gerekiyor. Örneğin, etkinlik biletleri satmak istiyorsanız, yalnızca rezervasyon özelliğine sahip bir takvim sizin için iyi olmayabilir.

Deneyebileceğiniz en iyi WordPress takvim eklentilerinden bazılarına göz atalım.

1. Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi, WordPress siteniz için güçlü bir etkinlik yönetim sistemidir. Özellik açısından zengindir ancak WordPress yönetici alanınıza uyum sağlayan düzgün bir kullanıcı arayüzü nedeniyle kullanımı son derece kolaydır..

Etkinlik Takvimi etkinliklerinizi kolayca eklemenizi ve organizatörleri / mekanları yönetmenizi sağlar. Mekan konumlarınız için Google Haritalar’ı görüntülemeyi seçebilirsiniz. Eklentinin ayarlar sayfası, etkinliklerinizi ve takviminizi nasıl yönetmek istediğiniz konusunda tam kontrol sağlar.

Etkinlikleriniz için bilet satmak ister misiniz? Etkinlik Takvimi, WooCommerce, Eventbrite ve daha fazlası ile entegre etmek için eklentiler ödedi.

2. Hepsi Bir Arada Etkinlik Takvimi

Hepsi Bir Arada Etkinlik Takvimi

All in One Etkinlik Takvimi WordPress için güçlü bir etkinlik yönetimi eklentisidir. Sezgisel kullanıcı arayüzü, yeni başlayanlar için bile kullanımı son derece kolay hale getirir. Etkinlikleri kolayca ekleyebilir, kategorilere / etiketlere ayırabilir ve takvim ekranı için üç yerleşik tema arasından seçim yapabilirsiniz. Etkinlik mekanlarınızı, etkinlik ayrıntılarının hemen yanında Google Haritalar’ı kullanarak da görüntüleyebilirsiniz.

Farklı renkler seçerek takvim temasını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, Google Takvim dahil iCal biçimini destekleyen herhangi bir takvimden etkinlik eklemenize olanak tanır. Bilet satış entegrasyonları yoktur, ancak üçüncü taraf biletleme hizmetlerine URL ekleyebilirsiniz.

3. Takvimim

Takvimim

Takvimim, WordPress için başka bir ücretsiz ve güçlü etkinlik yönetimi çözümüdür. Birden çok takvimi, etkinlik grubunu, kategoriyi ve konumu destekler. Ayrıca bir kısa kod oluşturucu ve widget’larla birlikte gelir, böylece yayınlarınıza, sayfalarınıza veya kenar çubuklarınıza kolayca takvimler ekleyebilirsiniz.

Bu, geniş bir ayarlar sayfasına sahip son derece yapılandırılabilir bir eklentidir. Takviminizin ön uçta nasıl görüntülendiğini hemen hemen her yönüyle kontrol edebilirsiniz. Takvim ekranı için altı dahili kaplama ile birlikte gelir.

İleri düzey kullanıcılar için kendi özel CSS’nizi yüklemek için bir stil düzenleyici vardır. Ayrıca, tek etkinlik sayfasında ve etkinlik açılır penceresinde Google Harita görüntüsünü destekler.

4. Basit Takvim

Basit Takvim

Google Takvim Etkinlikleri, Google Takvim’i WordPress sitenize getirir. Etkinliklerinizi Google Takvim üzerinden oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu eklenti bu olayları web sitenizde görüntüleyebilir. Tek yapmanız gereken Google Takvim özet akışı URL’nizi sağlamaktır.

Eklenti güçlü bir özellik seti ile birlikte gelir. Kısa kodları kullanarak takviminizin ve etkinliklerinizin görüntüsünü kontrol edebilirsiniz. Özel stil sayfalarını kullanarak takvimin görünümünü bile kontrol edebilirsiniz.

Eklenti bir bilet sistemini desteklemiyor, ancak yine de etkinlik biletlerinizi satmak ve bilet sayfası URL’sini doğrudan Google Takvim’deki etkinlik listenize girmek için üçüncü taraf hizmetlerini kullanabilirsiniz..

5. Rezervasyon Takvimi

Rezervasyon Takvimi

Adından da anlaşılacağı gibi Rezervasyon Takvimi, WordPress için bir rezervasyon yönetimi eklentisidir. Web sitenizin ön ucuna, kullanıcıların rezervasyon isteklerini göndermek için basit bir form doldurabilecekleri bir takvim eklemenize olanak tanır. Daha sonra rezervasyon taleplerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

Rezervasyon Takvim spam önlemek için CAPTCHA desteği ile birlikte gelir. Yönetici alanına kimlerin rezervasyon ekleyebileceğini kontrol edebilirsiniz. Eklentinin bir dezavantajı, eklentinin ücretsiz sürümünde rezervasyon formu için yeni giriş alanları ekleyememenizdir.

Her türlü hizmet için kullanılabilir. Ancak özellikle bir otel rezervasyon sistemi arıyorsanız, WordPress’te bir otel odası rezervasyon sisteminin nasıl ekleneceğine dair kılavuzumuza göz atmalısınız..

Bu makalenin WordPress siteniz için en iyi takvim eklentisini seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Diğer eklenti önerileri için web siteniz için gerekli WordPress eklentileri listemize bakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me