Görüntüleri Yönetmek için 22 Harika WordPress Eklentisi (Güncellendi)

WordPress sitenizdeki görüntüleri yönetmek için en iyi eklentileri mi arıyorsunuz? Görüntüler içeriğinize hayat getirmenize ve etkileşimi artırmanıza yardımcı olur. Bu makalede, web sitenizdeki görüntüleri daha verimli yönetmek için en iyi WordPress eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.


Görüntüleri yönetmek için WordPress eklentileri

1. Envira Galerisi

Envira Galerisi

Envira Gallery, piyasadaki en iyi WordPress fotoğraf galerisi eklentisidir. Birkaç tıklamayla WordPress’te güzel ve mobil uyumlu resim galerileri oluşturmanıza olanak tanır.

Envira performans için optimize edilmiştir, böylece galerileriniz hızlı yüklenir. Ayrıca WordPress için en SEO dostu fotoğraf galerisi eklentisidir. Envira’nın albümler, resim etiketleme, filigran ekleme, prova vb. Birçok özelliği vardır..

Fotoğraflarınızı satmak için çevrimiçi bir mağaza eklemenize izin veren bir WooCommerce eklentisi de var.

2. Dayanışma

Monolog

Kaydırıcılar, metin, harekete geçirici mesaj ve animasyonun eşlik ettiği güzel resim slayt gösterileriyle kullanıcının dikkatini en önemli içeriğinize çekmenize olanak tanır. Bununla birlikte, Sliders, kullanıcı deneyimini ve SEO’yu etkileyen web sitenizin hızını da yavaşlatabilir.

Soliloquy, bugün piyasadaki en iyi WordPress kaydırıcısıdır. Diğer tüm WordPress kaydırıcılarından belirgin şekilde daha hızlıdır. Ayrıca, özellikli içerik kaydırıcısı, atlıkarınca, kaydırıcı temaları, ışık kutusu vb.Gibi ton özelliklerle kullanımı en kolay olanıdır..

3. EWWW Image Optimizer

Ewww Image Optimizer

Görüntülerin yüklenmesi metinden daha uzun sürer ve bu, web sitenizin hızını ve performansını etkiler. Bununla baş etmenin en iyi yolu, görüntülerinizi web için optimize etmektir.

EWWW Image Optimizer, WordPress’te görüntülerinizi otomatik olarak optimize etmek için en iyi WordPress eklentisidir. Kaliteyi etkilemeden görüntüleri sıkıştırmak için güçlü araçlarla birlikte gelir.

Alternatif: WP Smush

4. Akıllı Kaydırıcı 3

Akıllı Kaydırıcı 3

Smart Slider 3 hem ücretli hem de ücretsiz WordPress slider eklentisi olarak mevcuttur. Hızlı bir slayt gösterisi oluşturmanızı sağlayan güzel bir sürükle ve bırak özelleştirici ile birlikte gelir.

Kullanımı kolaydır ve animasyonlar, güzel geçişler, mobil uyumlu kaydırıcı ve daha pek çok özellik içerir.

5. Imsanity

Imsanity

Imsanity, WordPress yüklemeleri için maksimum görüntü yüksekliği ve genişliği ayarlamanıza olanak tanır ve büyük görüntü dosyalarını otomatik olarak yeniden boyutlandırır. Ayrıca, ayarlarınıza bağlı olarak eski yüklemelerde toplu yeniden boyutlandırma gerçekleştirebilir.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’de büyük resimleri toplu olarak yeniden boyutlandırma hakkındaki kılavuzumuza bakın

6. Öne Çıkan Resim İste

WordPress yayınları için öne çıkan resimler gerekli

Bazen siz veya sitenizdeki başka bir yazar, yayınlamadan önce blog yayınına öne çıkan bir resim eklemeyi unutabilirsiniz. Bu, sitenizin düzenini etkileyebilir ve yayınları otomatik olarak sosyal medyada paylaşıyorsanız, bu siteler makaledeki herhangi bir resmi yazı küçük resmi olarak seçer.

Öne Çıkan Resim Eklentisi İste özelliği, özellikli resim ekleyene kadar bir yayını yayınlamanıza izin vermez. Öne çıkan bir resim eklemediğinizi hatırlatır ve özellikli bir resim ekleyene kadar yayınla düğmesini devre dışı bırakır..

Daha fazla ayrıntı için WordPress’teki yayınlar için öne çıkan resimlerin nasıl isteneceği ile ilgili kılavuzumuza bakın.

7. Varsayılan Öne Çıkan Resim

Varsayılan öne çıkan resim

Adından da anlaşılacağı gibi, bu kullanışlı eklenti, özellikli bir görüntüye sahip olmayan gönderiler için yedek olarak kullanılacak varsayılan özellikli bir görüntüyü kolayca ayarlamanızı sağlar. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin ve ardından Ayarlar »Medya varsayılan resim yüklemek için sayfa.

Alternatif yöntemler için, WordPress’te varsayılan yedek özellikli bir görüntünün nasıl ayarlanacağıyla ilgili makalemize bakın.

8. Öne Çıkan Video Plus

Öne Çıkan Video Plus

Bu eklenti, WordPress’inize özellikli bir görüntü yerine özellikli bir video eklemenizi sağlar. Video URL’sini eklemeniz yeterlidir; video küçük resmini otomatik olarak getirir. YouTube, Vimeo, Dailymotion, Soundcloud, Spotify vb..

Daha fazla ayrıntı için WordPress’te öne çıkan video küçük resimlerinin nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza bakın.

9. Görüntü Widget’ı

WordPress'te resim widget'ı

Normal olarak, WordPress kenar çubuğunuza bir görüntü eklemek istiyorsanız, HTML kullanarak bir metin widget’inin içine manuel olarak eklemeniz gerekir. Resim Widget eklentisi, kenar çubuğuna sürükleyip bırakabileceğiniz ve ardından bir resim seçebileceğiniz veya yükleyebileceğiniz bir widget ekler.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress kenar çubuğu widget’ına nasıl resim ekleneceği ile ilgili makalemize göz atın..

10. RSS’de Öne Çıkan Görüntüler & Mailchimp E-postası

RSS ve MailChimp E-postalarında öne çıkan resimler

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti RSS feed’iniz için öne çıkan resimleri etkinleştirir. Abonelerinize e-posta yoluyla yayın göndermek için MailChimp kullanıyorsanız, bu kullanıcılar ayrıca yayınlar için öne çıkan resimleri de görür.

Alternatif bir yöntem için, WordPress RSS özet akışına öne çıkan resimlerin nasıl ekleneceği ile ilgili eğiticimize bakın.

11. Küçük Resimleri Yeniden Oluşturma

WordPress'de görüntü boyutlarını yeniden oluşturma

Bir resim yüklediğinizde, WordPress otomatik olarak birden çok boyuta kaydeder. Bu boyutlar Ayarlar »Medya sayfa. WordPress temaları, küçük resimler için kullanılacak kendi görüntü boyutlarını da ekleyebilir. Böyle bir temayı etkinleştirirseniz, WordPress görüntüleri bu yeni boyutlarda da kaydetmeye başlayacaktır. Ancak, eski resimler için yeni boyutlar oluşturmaz.

Küçük resmi yeniden oluştur, WordPress’deki tüm görüntü boyutlarını hızlı bir şekilde yeniden oluşturmanızı sağlar. Ayrıntılı talimatlar için lütfen WordPress’de küçük resimlerin ve yeni resim boyutlarının nasıl yeniden oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza göz atın..

12. Harici Ortam

Harici Ortam

Bu eklenti, Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive, Instagram ve diğer harici dosyalardan WordPress’e dosya bağlamanızı veya içe aktarmanızı sağlar. Bu, Google Drive veya Dropbox hesaplarınızda depolanan resimler üzerinde doğrudan WordPress’ten erişerek çalışmak için daha kolay bir yol sunar.

Ayrıntılı talimatlar için Google Drive’ı WordPress medya kitaplığınıza nasıl bağlayacağınız hakkındaki kılavuzumuza bakın.

13. Post Küçük Resim Editörü

Yazı Küçük Resim Editörü

Öne çıkan bir resmi yükledikten sonra, bazen WordPress’in kırptığını veya temanızla doğru bir şekilde görünmediğini fark edebilirsiniz. Görüntüyü en sevdiğiniz görüntü düzenleme programında düzenleyebilir veya bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Post Thumbnail Editor, öne çıkan resimleri WordPress yönetici alanınızdan kolayca kırpmanıza ve yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır. Ayrıca önceden yüklenen öne çıkan resimleri de düzenleyebilirsiniz. Ayrıntılı talimatlar için WordPress yayın küçük resimlerinin nasıl kırpılacağı ve düzenleneceği ile ilgili kılavuzumuza bakın.

14. Kolay Filigran

Kolay Filigran

Kolay Filigran, WordPress resimlerinize kolayca filigran eklemenizi sağlar. Tüm görüntüleri otomatik olarak filigranlamayı veya belirli görüntülere manuel olarak filigran eklemeyi seçebilirsiniz.

Zaten Envira Galerisi kullanıyorsanız bu eklentiye ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine Envira’nın filigran eklentisini kullanabilirsiniz.

WordPress’te görüntülere otomatik olarak filigran ekleme hakkında kılavuzumuzdaki her iki eklentiyi kullanma ile ilgili adım adım talimatlara bakın

15. Basit Tam Ekran Arka Plan Görüntüsü

Tam ekran arka plan resmi

Basit Tam Ekran Arka Plan Görüntüsü, herhangi bir WordPress temasına kolayca tam ekran arka plan görüntüsü eklemenizi sağlar. Birçok WordPress teması, tam ekran arka plan görüntülerini kolayca eklemenize izin verir. Ancak, temanız tam ekran arka plan resimlerini desteklemiyorsa, bu eklentiyi deneyebilirsiniz.

Adım adım talimatlar için WordPress’te tam ekran arka plan görüntüsü ekleme hakkındaki eğiticimize bakın.

16. WP İlk Harf Avatarı

WP İlk Harf Avatarı

WP First Letter Avatar, kullanıcı adının ilk harfini kullanarak özel bir avatar göstermenizi sağlar. Yalnızca Gravatar resmi olmayan veya Gravatar’ı ilk harf avatarlarıyla tamamen değiştiren kullanıcılar için gösterebilirsiniz..

WordPress’teki kullanıcılar için özel avatar ayarlama hakkında kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinin..

17. Sınıflandırma Görüntüleri

Taksonomi Görüntüleri

Kategorilerinize veya etiketlerinize resim simgeleri veya küçük resimler eklemek ister misiniz? Taksonomi Görüntüleri tam da bunu yapmanızı sağlar. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, Mesajlar »Kategoriler sayfasına gidin ve resimlerinizi yüklemek için ekle düğmesini tıklayın.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’de sınıflandırma resimlerinin nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza göz atın.

18. Medya Dosyası Yeniden Adlandırma

Medya Dosyası Yeniden Adlandırma

Yükledikten sonra görüntünün dosya adını hiç değiştirmek istediniz mi? WordPress, resim başlığını ve alternatif metni değiştirmenize izin verir, ancak dosya adını değiştiremezsiniz. Medya Dosyası Renamer eklentisi, WordPress medya kitaplığındaki herhangi bir dosya adını kolayca değiştirmenizi sağlar. Ayrıca, yükleme sırasında girdiğiniz dosya adına göre dosya adlarını otomatik olarak yeniden adlandırır.

Eklentiyi kullanarak bir dosyayı yeniden adlandırmak, WordPress yayınlarınızdaki ve sayfalarınızdaki dosyaya yapılan tüm referansları da günceller. Daha fazla ayrıntı için WordPress’te resim ve medya dosyalarını yeniden adlandırma hakkındaki kılavuzumuza bakın.

19. ImageInject

ImageInject

Yeni başlayanların çoğu, blog gönderileri için telif hakkı olmayan görüntüler bulmakta zorluk çekiyor. ImageInject eklentisi, Flickr’ı yaratıcı ortak lisanslı fotoğraflar için aramanıza ve bunları uygun ilişkilendirmeyle yayınlarınıza eklemenize izin vererek bu sorunu çözer.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’te reklam öğesi lisanslı görüntülerin nasıl bulunacağı ve ekleneceği ile ilgili makalemize göz atın..

20. Medya Değiştirmeyi Etkinleştir

Medya Değiştirmeyi Etkinleştir

WordPress yayınlarınızdaki bir görüntüyü değiştirmeniz gerekiyorsa, normal olarak yeni görüntünüzü eklemek ve eskisini kaldırmak için yayını düzenlemeniz gerekir. Bu görüntüyü birden çok yayında kullandıysanız, yeni görüntü eklemek için bu yayınların tümünü düzenlemeniz gerekir.

Medya Değiştirme eklentisini etkinleştir, medya dosyalarını doğrudan WordPress medya kitaplığından değiştirmenize olanak tanır. Bir görüntüyü değiştirmek, görüntüyü otomatik olarak yazılarınıza ve eski görüntüyü eklediğiniz sayfalara değiştirir.

WordPress’te görüntüleri ve medya dosyalarını kolayca değiştirme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

21. Eklenti A / B Image Optimizer

A / B Görüntü İyileştiricisi

Öne çıkan resimler kullanıcıları makalelerinizi tıklamaya çeker. Sitenizde en iyi özelliklerin hangilerinin işe yaradığını hiç merak ettiniz mi? A / B Image Optimizer eklentisi bunu anlamanıza yardımcı olur. Bir gönderi için iki özellikli resim eklemenizi sağlar ve daha sonra bu görüntüleri kullanıcılarınıza rastgele gösterir. Bir yayını düzenleyerek hangi öne çıkan resmin daha fazla tıklama aldığını görebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, WordPress’te A / B bölünme testi özellikli görüntülerin nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza göz atın..

22. Instagram Beslemesi

Instagram Beslemesi

Instagram fotoğraflarınızı WordPress sitenizde göstermek ister misiniz? Instagram Feed, kenar çubuğu widget’ı veya kısa kod kullanarak Instagram feed’inizi kolayca görüntülemenizi sağlar. Web sitenizi Instagram hesabınıza bağlamanız yeterlidir; otomatik olarak feed’inizi çeker. Eklenti ayarlarındaki farklı görüntüleme seçeneklerini kullanarak feed’i özelleştirebilirsiniz.

Envira Gallery kullanıyorsanız, bunu Instagram eklentisiyle yapabilirsiniz.

Bonus Araçları

Bu araçlar WordPress eklentileri değildir, ancak WordPress sitenizdeki görüntülerin kalitesini artırmanıza yardımcı olabilirler.

23. Canva

Canva

Canva, kullanımı kolay sürükle ve bırak araçlarıyla her türlü grafiği oluşturmanıza olanak tanır. Başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz profesyonel görünümlü şablonlarla birlikte gelir. Stok uygulamalarını, simgeleri ve diğer kaynakları doğrudan uygulamadan da satın alabilirsiniz.

24. Shutterstock

shutterstock

Shutterstock, stok fotoğraf, küçük resim, illüstrasyon ve vektör grafikleri için en büyük çevrimiçi kaynaklardan biridir. Biz Shutterstock müşterisiyiz ve görüntülerin kalitesi için kefil olabilir.

Daha fazla araç için blog yazılarınız için daha iyi resimler oluşturmak üzere 16 araç listemizi görmek isteyebilirsiniz

Şimdilik bu kadar.

Bu makalenin, web sitenizdeki resimleri yönetmek için harika WordPress eklentilerini keşfetmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. WordPress’te yaygın resim sorunlarını nasıl çözeceğimizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me