Özel WordPress Giriş Sayfası Nasıl Oluşturulur (Ultimate Guide)

Web siteniz için özel bir WordPress giriş sayfası oluşturmak istiyor musunuz??


Bir WordPress üyelik sitesi veya çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, kullanıcılarınızın çoğu genellikle giriş sayfasını görür. Varsayılan WordPress giriş sayfasını özelleştirmek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza olanak tanır.

Bu nihai kılavuzda, size özel bir WordPress giriş sayfası oluşturmanın farklı yollarını göstereceğiz. Bu öğreticiyi ayrıca özel bir WooCommerce giriş sayfası oluşturmak için de kullanabilirsiniz..

Siteniz için kolayca özel bir WordPress giriş sayfası nasıl oluşturulur

İşte bu kılavuzdan öğrenecekleriniz.

  Neden Özel WordPress Giriş Sayfası Oluşturmalı??

  WordPress güçlü bir kullanıcı yönetim sistemi ile birlikte gelir. Bu, kullanıcıların e-Ticaret mağazalarında, üyelik web sitelerinde veya bir blogda hesap oluşturmasına olanak tanır.

  Varsayılan olarak, giriş sayfası WordPress markasını ve logosunu gösterir. Küçük bir blog çalıştırıyorsanız veya yönetici erişimine sahip tek kişi sizseniz bu sorun olmaz.

  Varsayılan WordPress giriş ekranı

  Ancak, web siteniz kullanıcıların kaydolmasına ve giriş yapmasına izin veriyorsa, özel bir giriş sayfası daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

  Kendi logonuzu ve tasarımınızı kullanmak kullanıcılarınızı evinizde hissetmenizi sağlar. Bunları web sitenize benzeyen varsayılan WordPress giriş ekranına yönlendirmek, kullanıcılarınıza şüpheli görünebilir.

  Son olarak, varsayılan giriş ekranı giriş formundan başka bir şey içermez. Özel bir giriş sayfası oluşturarak bu sayfayı diğer sayfaları veya özel promosyonları tanıtmak için kullanabilirsiniz.

  Bununla birlikte, özel WordPress giriş sayfası tasarımlarına bazı örneklere bakalım.

  WordPress Giriş Sayfası Tasarım Örnekleri

  Web sitesi sahipleri, farklı stiller ve teknikler kullanarak WordPress giriş sayfasını özelleştirebilir.

  Bazıları, web sitelerinin temasını ve renklerini kullanan özel bir giriş sayfası oluşturur. Diğerleri, özel bir arka plan, renkler ve kendi logosunu ekleyerek varsayılan giriş sayfasını değiştirin.

  1. WPForms

  WPForms

  WPForms piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Tesadüfen, eklentileri size bu makalede daha sonra göstereceğimiz güzel WordPress giriş ve kayıt formları oluşturmak için bir eklenti içerir.

  Özel giriş sayfalarında iki sütun düzeni kullanılır. Sol sütun giriş formunu içerir ve sağ sütun tanıtımları ve diğer harekete geçirici mesajları vurgulamak için kullanılır. Yukarıdaki örnekte, yıllık raporlarını paylaşmak için giriş sayfasını kullanmaktadırlar. Benzersiz bir giriş deneyimi oluşturmak için özel marka, arka plan resmi ve marka renklerini kullanır.

  2. Rock My Wedding

  Rock My Wedding

  Rock My Wedding’in web sitesi, giriş ve kayıt formunu görüntülemek için bir açılır pencere kullanır. Bir pop-up kullanmanın avantajı, kullanıcıların sayfadan ayrılmadan oturum açabilmeleridir. Bunları yeni bir sayfa yüklemesinden kurtarır ve daha hızlı bir kullanıcı deneyimi sunar.

  3. Jacquelynne Steves

  Jacquelynne Steves

  Jacquelynne Steeves, yazarın ev dekorasyonu, yorgan, desen, nakış ve daha fazlasını yapma hakkında içerik yayınladığı bir sanat ve el sanatları web sitesidir. Giriş sayfaları, web sitelerinin temasını sağdaki giriş formuyla eşleşen özel bir arka plan resmi kullanır.

  4. Kilise Hareketli Grafikler

  Kilise Hareketli Grafikler

  Bu hareketli grafik tasarım şirketinin giriş sayfası, işlerinin ne hakkında olduğunu yansıtan renkli bir arka plan kullanıyor. Giriş ekranında aynı site üstbilgi, altbilgi ve gezinme menülerini kullanır. Giriş formunun kendisi karanlık bir arka planla oldukça basit.

  5. MITSKredi Yönetimi Değerlendirmesi

  Kredi Yönetimi İncelemesi

  MITSLoan Management Review web sitesi varsayılan WordPress giriş ekranını kullanır. WordPress markasını gizlemek için kendi logolu özel CSS kullanıyor.

  WordPress’te Bir Ön Uç Özel Giriş Sayfası Oluşturma

  WordPress’te bir ön uç özel giriş sayfası oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç WordPress eklentisi vardır. Size iki farklı eklenti göstereceğiz ve size en uygun olanı seçebilirsiniz.

  Temam’ı kullanarak WordPress Giriş Sayfası Oluşturma Giriş Bilgilerim

  Yapmanız gereken ilk şey, Theme My Login eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Etkinleştirildiğinde, Tema Oturumum özel giriş, çıkış, kayıt, şifremi unuttum ve şifre işlemlerini sıfırla için otomatik olarak URL’ler oluşturur.

  Bu WordPress giriş URL’lerini şu adresi ziyaret ederek özelleştirebilirsiniz: Tema Giriş »Genel sayfa. Eklenti tarafından giriş işlemleri için kullanılan bu URL’leri değiştirmek için “Slugs” bölümüne gidin.

  Tema Giriş Sayfalarım

  Tema Girişim ayrıca özel giriş ve kayıt sayfaları oluşturmak için kısa kodları kullanmanıza izin verir. Her eylem için bir sayfa oluşturabilir ve ardından eklentinin kullanıcıları düzgün bir şekilde bulabilmesi ve yönlendirebilmesi için sayfa bilgi ekini buraya ekleyebilirsiniz..

  Giriş sayfasından başlayalım.

  Başını aşmak Sayfa »Yeni Ekle yeni bir WordPress sayfası oluşturmak için. Sayfanıza bir başlık vermeniz ve ardından içerik alanına aşağıdaki “[oturum aç] temasını” kısayol kodunu girmeniz gerekir.

  Kısa kod ekleme

  Artık sayfanızı yayınlayabilir ve özel giriş sayfanızı çalışırken görmek için önizleyebilirsiniz.

  Özel WordPress giriş sayfası

  Aşağıdaki kısa kodları kullanarak başka sayfalar oluşturmak için işlemi tekrarlayın.

  [theme-my-login action = ”kayıt”] kayıt formu için.

  [theme-my-login action = ”kayıp şifre sayfası].

  [theme-my-login action = ”resetpass”] şifre sıfırlama sayfasında kullan.

  WPForms Kullanarak Özel bir WordPress Giriş Sayfası Oluşturma

  WPForms piyasadaki en iyi WordPress form oluşturucu eklentisidir. Web siteniz için kolayca özel giriş ve kayıt formları oluşturmanıza olanak tanır.

  WPForms premium bir WordPress eklentisidir ve kullanıcı kaydı eklentisine erişmek için en azından pro planına ihtiyacınız olacaktır. WPBeginner kullanıcıları WPForms kupon kodumuzu kullanarak% 50 indirim alabilir: SAVE50

  Yapmanız gereken ilk şey WPForms eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir WPForms »Ayarlar sayfasını girin. Bu bilgileri hesabınızın altında WPForms web sitesinde bulabilirsiniz.

  WPForms lisansı

  Lisans anahtarını girdikten sonra, eklentileri yükleyebilirsiniz. Devam et ve ziyaret et WPForms »Eklentiler sayfasına gidin ve Kullanıcı Kaydı Eklentisini bulun.

  Kullanıcı kaydı eklentisini yükle

  Ardından, eklentiyi indirmek ve etkinleştirmek için Eklentiyi Yükle düğmesini tıklayın. Artık kendi özel giriş formlarınızı oluşturmaya hazırsınız.

  Başını aşmak WPForms »Yeni Ekle sayfasına gidin ve “Kullanıcı Giriş Formu” şablonuna gidin. Devam etmek için ‘Kullanıcı Giriş Formu Oluştur’ düğmesine tıklamanız gerekiyor.

  Giriş formu oluştur

  WPForms, Kullanıcı Giriş Formunu gerekli alanlarla yükler. Etrafınıza kendi açıklamanızı veya metninizi eklemek için alanları tıklayabilirsiniz.

  WPForms form oluşturucu

  Diğer ayarları da değiştirebilirsiniz. Örneğin, düğme başlığı olarak otomatik olarak “Gönder” i ekler. Üzerine tıklayıp bunun yerine Giriş olarak değiştirebilirsiniz..

  Form ayarları

  Bir kullanıcı başarıyla oturum açtıktan sonra ne olacağına da karar verebilirsiniz. Ayarlar »Onay sekmesini tıklayın ve bir işlem seçin.

  Giriş yapmış kullanıcıları yeniden yönlendir

  Kullanıcıyı başka bir URL’ye yönlendirebilir, ana sayfaya yönlendirebilir veya yalnızca giriş yaptıkları bir mesajı gösterebilirsiniz.

  Form ayarlarından memnun olduğunuzda, ekranın sağ üst köşesindeki Kaydet düğmesine tıklayın ve form oluşturucuyu kapatın.

  Özel Giriş Formunuzu WordPress Sayfasına Ekleme

  WPForms, özel giriş formunuzu herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına eklemenizi çok kolaylaştırır.

  Giriş formunu eklemek istediğiniz sayfayı düzenleyin veya yeni bir tane oluşturun. Sayfa düzenleme ekranında, içerik alanınıza WPForms bloğunu ekleyin.

  Bir mesaja WPForms bloğu ekleme

  Ardından, daha önce oluşturduğunuz giriş formunu seçtiğinizde WPForms bloğu otomatik olarak içerik alanına yüklenir.

  Giriş formu önizlemesi

  Artık giriş formu sayfasını düzenlemeye devam edebilir veya değişikliklerinizi kaydedip yayınlayabilirsiniz.

  WordPress giriş formu sayfa tasarımınızı özelleştirme

  Varsayılan olarak, özel WordPress giriş formu sayfanızda temanızın sayfa şablonu ve stilleri kullanılır. Temanızın gezinme menüleri, üstbilgi, altbilgi ve kenar çubuğu widget’larına sahip olacak.

  Tüm sayfayı tamamen ele geçirmek ve sıfırdan bir şey tasarlamak istiyorsanız, bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi kullanabilirsiniz.

  Bir sayfa oluşturucu eklentisiyle, özel bir sayfa düzeni oluşturabilir ve daha sonra Theme My Login veya WPForms tarafından sağlanan giriş formu widget’ını ekleyebilirsiniz..

  Aşağıdaki ekran görüntüsünde, popüler Beaver Builder eklentisini kullandık. Tam ekran düzeninde arka plan resmi kullandık ve sonra iki sütun ekledik. Bir sütuna biraz metin ve bir düğme ekledik. Diğer sütuna WPForms widget’ını ekledik.

  Sayfa oluşturucu eklentisini kullanarak özel bir giriş sayfası oluşturma

  Beaver Builder’ın avantajı,% 100 sürükle ve bırak çözümü olmasıdır.

  Not: Zaten oturum açmış olduğunuz için, hem Oturum Açma Temam hem de WPForms eklentileri oturum açma formunun canlı önizlemesini göstermeyebilir. WPForms eklentisinin bunu form ayarlarında kapatabileceğiniz bir seçeneği vardır.

  WordPress sayfa oluşturucu eklentileri size uygun değilse, formu ve giriş sayfasını biçimlendirmek için özel CSS kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, özel CSS stillerini kolayca eklemek için CSS Hero eklentisini de kullanabilirsiniz.

  WordPress Giriş Logosunu ve URL’sini değiştirme

  Web siteniz için her zaman tamamen özel bir WordPress giriş sayfası oluşturmanız gerekmez. Aslında, birçok web sitesi hala varsayılan giriş sayfasını kullanırken WordPress logosunun ve logo URL’sinin yerini alıyor.

  Giriş ekranındaki WordPress logosunu kendi logonuzla değiştirmek istiyorsanız, bunu bir WordPress eklentisi kullanarak veya özel kod ekleyerek kolayca yapabilirsiniz. Size en uygun olanı kullanabileceğiniz her iki yöntemi de göstereceğiz.

  Bir Eklenti Kullanarak WordPress Giriş Logosunu ve URL’sini Değiştirme

  Yapmanız gereken ilk şey, Colorlib Login Customizer’ı kurmak ve etkinleştirmektir. Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Etkinleştirildikten sonra eklenti, WordPress yönetici kenar çubuğuna ‘Giriş Özelleştirici’ etiketli yeni bir menü öğesi ekler. Tıklandığında oturum açma özelleştiricisi başlatılır.

  Giriş özelleştirici

  Giriş özelleştirici, varsayılan WordPress giriş ekranınızı solda özelleştirme seçenekleri ve sağda canlı önizleme ile yükleyecektir.

  WordPress logosunu kendinizle değiştirmek için sağdaki ‘Logo seçenekleri’ sekmesini tıklayın. Buradan WordPress logosunu gizleyebilir, kendi özel logonuzu yükleyebilir, logo URL’sini ve metnini değiştirebilirsiniz.

  Giriş sayfasına özel logo yükle

  Eklenti ayrıca varsayılan WordPress giriş sayfasını tamamen özelleştirmenizi sağlar. Sütun, arka plan resmi ekleyebilir, giriş formu renklerini değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

  Temel olarak, varsayılan WordPress giriş URL’sini değiştirmeden özel bir WordPress giriş sayfası oluşturabilirsiniz.

  İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmek için yayınla düğmesini tıklamanız yeterlidir. Özel giriş formunuzu çalışırken görmek için WordPress giriş sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

  Özel logolu özel WordPress giriş sayfası

  Eklenti olmadan WordPress Giriş Logosunu ve URL’sini değiştirme (Kod)

  Bu yöntem, giriş ekranındaki WordPress logosunu kendi özel logonuzla manuel olarak değiştirmenizi sağlar.

  İlk olarak, özel logonuzu medya kitaplığına yüklemeniz gerekir. Adresine git Medya »Yeni Ekle sayfanızı yükleyin ve özel logonuzu yükleyin.

  Görüntüyü yükledikten sonra yanındaki ‘Düzenle’ bağlantısını tıklayın. Bu, dosya URL’sini kopyalamanız ve bilgisayarınızdaki boş bir metin dosyasına yapıştırmanız gereken medyayı düzenle sayfasını açar.

  Ardından, temanızın function.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye aşağıdaki kodu eklemeniz gerekir.

  işlev wpb_login_logo () { ?>

  #login h1 a, .login h1 a {
  arka plan resmi: url (http: //path/to/your/custom-logo.png);
  Yükseklik: 100 piksel;
  en: 300 piksel;
  arka plan boyutu: 300 piksel 100 piksel;
  arkaplan tekrarlama: tekrarlama yok;
  dolgu tabanı: 10 piksel;
  }

  <?php}
  add_action (‘login_enqueue_scripts’, ‘wpb_login_logo’);

  Arka plan resmi URL’sini daha önce kopyaladığınız dosya URL’si ile değiştirmeyi unutmayın. Diğer CSS özelliklerini özel logo resminize uyacak şekilde de ayarlayabilirsiniz..

  Özel logonuzu çalışırken görmek için WordPress giriş sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

  Özel logolu WordPress giriş sayfası

  Bu kod yalnızca WordPress logosunun yerini alır. WordPress.org web sitesine işaret eden logo bağlantısını değiştirmez.

  Bunu değiştirelim.

  Temanızın function.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye aşağıdaki kodu eklemeniz yeterlidir. Bu kodu daha önce eklediğiniz kodun hemen altına ekleyebilirsiniz.

  işlev wpb_login_logo_url () {
  dönüş home_url ();
  }
  add_filter (‘login_headerurl’, ‘wpb_login_logo_url’);

  işlev wpb_login_logo_url_title () {
  ‘Site Adınızı ve Bilgilerinizi’ döndürün;
  }
  add_filter (‘login_headertitle’, ‘wpb_login_logo_url_title’);

  “Site Adınızı ve Bilgilerinizi” sitenizin gerçek adıyla değiştirmeyi unutmayın. Giriş ekranınızdaki özel logo artık sitenizin ana sayfasını gösterecektir.

  Bu kadar. Bu makalenin, web siteniz için bir WordPress giriş sayfası oluşturmanın farklı yollarını öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress giriş güvenliğinizi artırmayla ilgili ipuçları için nihai WordPress güvenlik kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz..

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me