Podcast’ler için En İyi 10 WordPress Eklentisi

Podcast’ler için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz? WordPress, çeşitli podcast eklentileriyle birlikte gelen esnekliği nedeniyle en iyi podcast’ler arasında popüler bir blog platformu seçimidir. Bu yazıda, en iyi WordPress podcasting eklentilerinden bazılarını seçtik.


Podcast'ler için en iyi WordPress eklentileri

WordPress ile Podcasting’e Başlama?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, WordPress, Tim Ferris, Lewis Howes, Michael Hyatt, vb.Gibi en popüler podcast’ler arasında popülerdir..

Web sitenizi oluşturmak ve bir podcast başlatmak istiyorsanız, önce bir alan adı ve WordPress barındırma almanız gerekir.

Bluehost kullanmanızı öneririz çünkü bunlar dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir ve resmi bir WordPress tarafından önerilen hosting sağlayıcısıdır. Bunun da ötesinde, kullanıcılarımıza% 60 indirim + ücretsiz alan sunuyorlar.

Hosting için kaydolduktan sonra, bir sonraki adım WordPress’i kurmaktır. Bir WordPress blogunu nasıl başlatacağımızdaki talimatları izleyin ve hemen çalışmaya başlayacaksınız..

Şimdi podcast’inizi kuracağınız bölüm geliyor. Bu bölümde size yardımcı olmak için, kendi podcast’inizi nasıl başlatacağınıza ilişkin adım adım bir kılavuz oluşturduk.

Bundan sonra, Podcast’ler için en iyi WordPress eklentileri arasından seçilmiş listemize bir göz atın.

1. PowerPress

PowerPress

PowerPress, podcast dosyalarınızı WordPress’te yönetmenize yardımcı olan güçlü bir WordPress podcast eklentisidir.

Podcast’iniz için iTunes ve Google Play destekli RSS akışları oluşturur. Ayrıca, podcast’inizi iTunes’a göndermek için gereken tüm bilgileri ekleyebileceğiniz kolay bir arayüzle birlikte gelir.

Podcast bölümlerinizi WordPress sitenize eklemek, güzel bir HTML5 oynatıcı ile kolaydır. Ayrıca, podcast abonelerinizi artırmak için entegre abone araçları da içerir. En önemlisi, halihazırda kullanan binlerce podcast’den gelen topluluk desteğiyle geliyor.

En iyisi, en iyi podcast ses dosyası barındırma hizmeti Blubrry ile çalışır.

2. Akıllı Podcast Oynatıcı

Akıllı Podcast Oynatıcı

Smart Podcast Player, podcast dinleyicilerinize güzel tasarlanmış bir dinleme deneyimi sunar.

Diğer podcast oynatıcı eklentilerinin aksine, güzel tasarlanmış bir HTML5 oynatıcı ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. Tüm bölümlerde dolaşan bir mega oynatıcı ekleyebilir veya tek bölüm oynatıcısı ekleyebilirsiniz.

Tüm cihazlarda (mobil, tablet ve masaüstü) harika görünüyor ve çalışıyor. Açık veya koyu tema ile kendi renklerinizi seçebilirsiniz. Yerleşik sosyal paylaşım özellikleri, indirme düğmesi, hız kontrolü, zaman damgaları ve daha fazlası.

3. Gerçekten Basit Podcasting

Gerçekten Basit Podcasting

Yeni başlayanların çoğu, özel podcast barındırma veya medya oynatıcı satın almadan podcast’lerine başlamak istiyor. Cidden Basit Podcast oynatıcı bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Podcast bölümlerinizi doğrudan WordPress sitenize yönetmenizi ve yüklemenizi sağlar.

İTunes, Google Play ve diğer birçok hizmetle uyumlu podcast feed’inizi oluşturur. Eklenti, web sitenizdeki podcast bölümlerini kolayca görüntülemek için kısa kodlar ve widget’lar ile birlikte gelir.

4. Podlove Podcast Yayıncısı

Podlove

Podlove Podcast Publisher, podcast standartlarını iyileştirmek isteyen çevrimiçi bir kullanıcı topluluğu olan Podlove tarafından oluşturulmuştur. Eklenti, diğer mevcut platformlar tarafından düzeltilmeyen podcast sorunları için en yeni çözümleri sunmayı amaçlamaktadır.

Podlove Podcast Publisher, podcast’inizi WordPress sitenizden yönetmenizi kolaylaştırır. Yemleriniz üzerinde ince taneli kontrol ile son derece uyumlu podcast yayınları sunar. Çok formatlı yayınlar, farklı ses ve video kodekleri için destek, gelişmiş bir HTML5 oynatıcı, bölüm desteği, indirme istatistikleri ve esnek şablonlar sunar.

En iyi yanı, aktif bir topluluğun parçası olmanızdır. Soru sorabileceğiniz ve geliştiricilerden ve diğer kullanıcılardan yardım alabileceğiniz kendi forumları var.

5. Basit Podcast Basın

Basit Podcast Basın

Basit Podcast Press, podcast epsiodesinizi WordPress’te güzel bir şekilde görüntülemenizi sağlar. Tüm popüler podcast barındırma hizmetleri ile çalışır. Podcast’inizin iTunes yayın URL’sini eklemeniz yeterlidir ve bölümleri otomatik olarak alır ve güzel bir HTML5 oynatıcısında görüntüler.

Kullanıcıların bir bölümdeki önemli konulara atlamasına izin verebilmeniz için zaman damgalarıyla tek bölüm görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca, tweet’e tweet alıntı kutusunu içeren yerleşik sosyal paylaşım özelliklerine de sahiptir..

6. Libsyn Podcasting Eklentisi

Libsyn

Libsyn popüler bir podcast barındırma hizmetidir ve bu eklenti WordPress sitenizi Libsyn hesabınıza bağlamanıza yardımcı olur. Bölümleri kolayca oluşturmanıza, taslak olarak kaydetmenize ve WordPress’te programlamanıza olanak tanır.

Podcast dosyalarınızı WordPress’ten doğrudan Libsyn’e yükleyebileceksiniz, yani podcast medyanız WordPress barındırma sunucunuzda yer kaplamaz. WordPress medya kitaplığınızdan da dosya ekleyebilirsiniz.

Tüm medya ve podcast özet akışlarınız Libsyn sunucularında kalacaktır. Web siteniz kapansa bile, podcast aboneleriniz bölümleri doğrudan podcast uygulamalarına ve feed okuyucularına indirebilecek.

7. Öne Çıkan Podcast Widget’ı

Öne çıkan podcast widget'ı

Öne Çıkan Podcast Widget’ı, WordPress kenar çubuğunuza bir podcast bölümü eklemenizi sağlar. PowerPress için bir eklenti eklentisidir, bu nedenle yalnızca PowerPress by Blubrry kullanıyorsanız kullanabilirsiniz.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Görünüm »Widget’lar sayfasını açın ve WordPress kenar çubuğunuza “Öne Çıkan Podcast” widget’ını ekleyin. En son bölümü görüntüleyebilir, bir kategori seçebilir veya görüntülenmesini istediğiniz bölümün kimliğini manuel olarak girebilirsiniz.

Yayının öne çıkan resmini kullanacak ve bölümü oynatmak için varsayılan PowerPress medya oynatıcısından alıntı yapacak.

8. Duyulduğu Gibi

Duyulduğu Gibi

Heard On, röportaj yaptığınız yerde farklı podcast’ler görüntülemenize olanak tanır. Bu, sitenizdeki diğer podcast’leri öne çıkarmanıza, sosyal kanıtlardan yararlanmanıza ve daha fazla podcast’te öne çıkmanıza yardımcı olur. Eklenti, sergilemek istediğiniz podcast’leri eklemeyi kolaylaştırır. Podcast adı, ana bilgisayar adı, küçük resim, bölüm URL’si, açıklama vb. Ekleyebilirsiniz..

Görüntülemek istediğiniz podcast’ler için albüm resmi bulmanız ve görüntüleri manuel olarak yüklemeniz gerekecektir. Birkaç podcast ekledikten sonra, bunları kenar çubuğu widget’ında, blog gönderisinde veya sitenizdeki herhangi bir sayfada görüntüleyebilirsiniz.

Bonus Eklentileri

Bu eklentiler podcasting’e özgü değildir, ancak WordPress kullanan herhangi bir podcaster için son derece yararlı olacaktır.

9. MonsterInsights

MonsterInsights

İnsanların podcast web sitenizi nasıl keşfettiğini bilmek ister misiniz? MonsterInsights, WordPress kullanıcıları için en iyi Google Analytics eklentisidir. Kullanıcılarınızın nereden geldiğini, ne yaptıklarını ve sitenize ne kadar zaman harcadıklarını öğrenmenize yardımcı olur.

MonsterInsights ayrıca hangi bölümlerin en çok indirildiğini bulmanıza yardımcı olabilecek bağlantı izleme özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, web siteniz için neyin en iyi olduğunu bulmak için A / B testi gibi içerik denemeleri yürütmenize yardımcı olan bir araç olan Google Optimize için bir eklenti ile birlikte gelir.

10. WPForms

WPForms

Kullanıcı etkileşimi, daha fazla ziyaretçiyi dönüştürmenize ve daha güçlü bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olur. WPForms, herhangi bir kod yazmadan web siteniz için güzel formlar oluşturmanıza izin veren en iyi WordPress iletişim formu oluşturucu eklentisidir..

İletişim formu eklemek, anket formları oluşturmak, ödemeleri kabul etmek, e-posta abonelik formları oluşturmak ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve güçlü özellikleri nedeniyle, herhangi bir podcaster araç kiti için olması gerekir.

WPBeginner kullanıcıları için ücretsiz bir WPForms sürümü de var. WPForms Lite’ı bugün edinin.

Şimdilik bu kadar.

Bu makalenin, podcast’ler için en iyi WordPress eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yeni başlayanlar için nihai WordPress güvenlik kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map