Seçmeli WordPress Yazıları ve Sayfaları için Başlık Gizleme

Widget başlıklarını gizleme hakkındaki yazımızda, seçici tek gönderi ve sayfalardaki başlığı gizlemek için bir çözüm sunan ilginç bir yorumumuz vardı. Bazı insanlar için yararlı olabileceğini düşündük. Bu makalede, seçmeli WordPress yayını ve sayfaları için başlığı nasıl gizleyeceğinizi göstereceğiz. Ayrıca tüm WordPress yayınlarının ve / veya sayfalarının başlığını nasıl gizleyeceğinizi göstereceğiz.


Seçmeli Yayınlar ve Sayfalar için Başlıkları Gizle

Tek bir kod satırını düzenlemeden, seçici yayınlar ve sayfalar için başlıkları gizlemek ister misiniz? Sonra tek yapmanız gereken WordPress için Başlık Gizle eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Etkinleştirdikten sonra, ilgili gönderi ve sayfa için düzenleme ekranına gidin. Bunu, WordPress yöneticinizdeki Yayınlar veya Sayfalar menüsünü tıklayıp düzenlemek istediğiniz öğeyi tıklayarak yapabilirsiniz. Düzenleme ekranında, aşağıdaki gibi Başlığı Gizle meta kutusu göreceksiniz:

Tek görünümlü sayfalar için engellenen yayın veya sayfa başlığı

Tek yapmanız gereken bu kutuyu işaretlemek ve yazı güncelle veya yayınla düğmesine tıklamak. Bu kadar. Şimdi bu eklenti başlığı tekil sayfa görüntülemelerinde gizleyecektir. Bunun anlamı, başlığı ana sayfanızda veya diğer arşiv sayfalarınızda göstermeye devam etmesi, ancak tek sayfa görünümlerinde gösterilmemesidir. Her şeyin doğru göründüğünden emin olmak için sonucu test etmek için yayını tek yayın görünümünde açın.

Basit bir açılış sayfası oluşturuyorsanız ve başlığı göstermek istemiyorsanız bu çözüm oldukça kullanışlı olabilir.

Tüm WordPress Yazıları ve Sayfaları için Başlıkları Gizle

Birisinin bunu yapmasının bir nedenini düşünemiyoruz, ancak öğrenme amacıyla tüm WordPress yazılarının ve sayfalarının başlıklarını nasıl gizleyeceğimize bakalım. Herhangi bir nedenle, tek bir sayfadaki tüm yayınlar ve sayfalar için başlığı gizlemek istiyorsanız, temanızı düzenleyerek bunu başarabilirsiniz. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

En kolay çözüm bu kodu WordPress temanızın function.php dosyasına eklemek olacaktır.

işlev wpb_hidetitle_class ($ classes) {
if (is_single () || is_page ()):
$ classes [] = ‘hidetitle’;
$ sınıfları;
endif;
$ sınıfları;
}
add_filter (‘post_class’, ‘wpb_hidetitle_class’);

Bu filtre, yalnızca tek bir gönderi veya sayfa görüntülendiğinde post_class () işlevine ek bir sınıf .hidetitle ekler. Ancak, bu filtre yalnızca WordPress temanız post sınıfı için destek içeriyorsa çalışır. Bunu sadece mesajlar için değil, sayfalar için yapmak istiyorsanız, o zaman parçadan kurtulun || is_page ().

Bu işlevi ekledikten sonra, bu css kuralını temanızın stil sayfasına eklemeniz gerekir.

.hidetitle .entry-title {
görüntü yok;
}

Yukarıdaki CSS’de yazı ve sayfa başlığını gizlemek için display css özelliğini kullandık. Ancak bu CSS kuralı yalnızca WordPress temanız yazı veya sayfa başlığında giriş başlığı kullanıyorsa çalışır. Temanızın yayın başlıkları için hangi CSS sınıfını kullandığını öğrenmek için yayınınızı Google Chrome veya Mozilla Firefox’ta açın ve farenizi yayın başlığına götürün. Sağ tıklayın ve Elemanı İncele’yi seçin. Tarayıcınız bölünecek ve temanız tarafından kullanılan CSS sınıfını görebileceğiniz gönderi başlığı için kaynak kodunu vurgulayan sayfa kaynağını göreceksiniz.

Bir öğe için kullanılan CSS sınıfını bulma

Temanızın yazı başlıkları için CSS sınıfı olarak makale başlığı kullandığını varsayalım. Sadece CSS’yi şu şekilde değiştirin:

.hidetitle .article-title {
görüntü yok;
}

Yukarıdaki çözümün en kolay çözüm olduğunu söylememizin nedeni, Genesis ve diğerleri gibi popüler tema çerçevelerinin çocuk temaları için işe yaramasıdır. Bağımsız WordPress temaları için de iyi çalışır.

Şimdi yukarıda bahsettiğimiz her iki çözüm de başlığı gizleyecek, ancak yine de başlıkları yüklüyorlar. Yani başka bir deyişle, onu saklıyorlar ama çıkarmıyorlar. Bir tema tasarımcısıysanız veya yayını veya sayfa başlığını şablonunuzdan kaldırmak isteyen biriyseniz, the_title kodunu uygun tema dosyalarından kaldırmanız gerekir.

Bunu yalnızca tek yayın görünümleri için yapmak istiyorsanız, bu kodu muhtemelen single.php dosyanızda bulabilirsiniz. Ancak, bunu site üzerinden yapmak istiyorsanız, index.php, archive.php, single.php ve temelde döngü içeren diğer dosyaları düzenlemeniz gerekir. Eğer bu konuda yeniyseniz deneme yanılma gerektirecektir.

Tema çerçevelerinden biriyle çalışıyorsanız, size gösterdiğimiz eklenti çözümüne veya post_class çözümüne bağlı kalmak istersiniz.

Bu makalenin, belirli WordPress yayınları ve sayfaları için başlığı gizlemenize yardımcı olmasını umuyoruz. Yazı veya sayfa başlıklarını tek görünümlerde nerede gizlemek istediğinizi hangi olası kullanım durumlarını görebilirsiniz? Aşağıya bir yorum bırakarak bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map