Sitenizi Korumak İçin En İyi 6 WordPress Güvenlik Eklentisi (Karşılaştırma)

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri bize en iyi WordPress güvenlik eklentisi hangisi olduğunu sordu? WordPress güvenlik eklentisi kullanmak, WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, kaba kuvvet saldırılarından ve bilgisayar korsanlığı girişimlerinden korur. Bu makalede, web sitenizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress güvenlik eklentilerini seçtik.


En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri

Neden WordPress Güvenlik Eklentisi Kullanılmalı??

Her hafta belirli bir zamanda kötü amaçlı yazılım bulaşmış yaklaşık 18,5 Milyon web sitesi var. Hem WordPress hem de WordPress olmayan web sitelerini içeren ortalama bir web sitesine her gün 44 kez saldırılır.

Web sitenizdeki bir güvenlik ihlali, işletmenize ciddi zararlar verebilir.

  • Bilgisayar korsanları verilerinizi veya kullanıcılarınıza ve müşterilerinize ait verileri çalabilir
  • Güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesi, şüpheli olmayan kullanıcılara ve diğer web sitelerine kötü amaçlı kod dağıtmak için kullanılabilir.
  • Veri kaybedebilir, web sitenize erişimi kaybedebilir, kilitlenebilir veya verileriniz rehin tutulabilir
  • Web siteniz yok edilebilir veya tahrif edilebilir, bu da SEO sıralamalarınızı ve marka itibarınızı etkileyebilir.

WordPress sitenizi istediğiniz zaman güvenlik ihlallerine karşı tarayabilirsiniz. Ancak, saldırıya uğramış bir WordPress sitesini profesyonel yardım almadan temizlemek teknik olmayan kullanıcılar için oldukça zor olabilir.

Saldırıya uğramaktan kaçınmak için web sitenizi korumak için en iyi güvenlik uygulamalarını izlemeniz gerekir. Hepsini yeni başlayanlar için adım adım WordPress güvenlik kılavuzunda derledik.

WordPress sitenizi güvenli hale getirmenin en önemli adımlarından biri WordPress güvenlik eklentisini kullanmaya başlamaktır. Bu eklentiler, web sitenizdeki kaba kuvvet saldırılarını da engellerken WordPress güvenliğini güçlendirmenize yardımcı olur.

En iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazılarına ve web sitenizi korumanıza nasıl yardımcı olduklarına bir göz atalım.

Not: Bu listeden yalnızca bir eklenti kullanmanız gerekir. Bu listeden birden fazla eklentinin etkin olması hatalara yol açabilir.

1. Sucuri

Sucuri

Sucuri, WordPress güvenliğinde endüstri lideridir. Piyasadaki en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. WordPress güvenliğini sertleştirmenize ve ortak tehditlere karşı web sitenizi taramanıza yardımcı olan temel bir ücretsiz Sucuri Güvenlik eklentisi sunarlar.

Ancak gerçek değer, en iyi WordPress güvenlik duvarı korumasına sahip ücretli planlardadır. Güvenlik duvarı, kaba kuvvet ve kötü niyetli saldırıların WordPress’e erişmesini engellemenize yardımcı olur.

Sucuri web sitesi güvenlik duvarı, sunucunuza ulaşmadan önce bile kötü trafiği filtreler. Ayrıca kendi CDN sunucularından statik içerik sunarlar.

Güvenlik dışında, CDN’li DNS seviyesi güvenlik duvarı size büyük bir performans artışı sağlar ve web sitenizi hızlandırır.

En önemlisi, ek bir ücret ödemeden kötü amaçlı yazılımdan etkilenirse WordPress sitenizi temizlemeyi önerirler. Zaten bir kötü amaçlı yazılımdan etkilenen bir web sitesini bile alabilirsiniz ve sizin için temizler.

Sucuri’yi tüm web sitelerimizde kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için web sitelerimizi korumamıza nasıl yardımcı olduğunu öğrenmek için tüm Sucuri incelememize bakın..

2. Kelime Çiti

Wordfence

Wordfence başka bir popüler WordPress güvenlik eklentisidir. Eklentilerinin güçlü bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, istismar algılama ve tehdit değerlendirme özellikleri ile birlikte gelen ücretsiz bir sürümünü sunuyorlar.

Eklenti, web sitenizi otomatik olarak yaygın tehditler için tarar, ancak istediğiniz zaman tam bir tarama da başlatabilirsiniz. Düzeltme talimatları ile herhangi bir güvenlik ihlali belirtisi tespit edilirse uyarılırsınız.

Wordfence ayrıca yerleşik bir WordPress güvenlik duvarı ile birlikte gelir. Ancak, bu güvenlik duvarı WordPress’i yüklemeden hemen önce sunucunuzda çalışır. Bu, Sucuri gibi bir DNS seviyesi güvenlik duvarından biraz daha az etkili olmasını sağlar.

Komple talimatlar için WordPress’te Wordfence Güvenliğini kurma ve kurma hakkındaki kılavuzumuza bakın.

3. iThemes Güvenliği

iThemes Güvenlik Pro

iThemes Security, popüler BackupBuddy eklentisinin arkasındaki kişilerden gelen bir WordPress güvenlik eklentisidir. Tüm ürünleri gibi iThemes Security, tonlarca seçenekle güzel ve temiz bir kullanıcı arayüzü sunuyor.

Dosya bütünlüğü kontrolleri, güvenlik sertleştirme, limit giriş denemeleri, güçlü şifre uygulaması, 404 algılama, kaba kuvvet koruması ve daha fazlası ile birlikte gelir.

iThemes Security bir web sitesi güvenlik duvarı içermez. Ayrıca kendi kötü amaçlı yazılım tarayıcısını içermez ve Sucuri’nin Sitecheck kötü amaçlı yazılım tarayıcısını kullanır.

4. Hepsi Bir Arada WP Güvenliği

Hepsi Bir Arada WordPress Güvenliği

Hepsi Bir Arada WordPress Güvenlik eklentisi, güçlü bir WordPress güvenlik denetimi, izleme ve güvenlik duvarı eklentisidir. Web sitenize temel WordPress güvenlik en iyi uygulamalarını kolayca uygulamanızı sağlar.

Kaba kuvvet saldırılarını önlemek için giriş kilitleme, IP filtreleme, dosya bütünlüğü izleme, kullanıcı hesabı izleme, şüpheli veritabanı enjeksiyonu kalıpları taraması ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir.

Ayrıca bazı ortak kalıpları algılayıp sizin için engelleyebilen temel bir web sitesi düzeyinde güvenlik duvarı ile birlikte gelir. Ancak, çok verimli değildir ve genellikle şüpheli IP’leri manuel olarak kara listeye almanız istenir.

5. Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Güvenliği

Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Güvenlik

Anti-Malware Güvenliği başka bir yararlı WordPress anti-malware ve güvenlik eklentisidir. Eklenti, en yaygın tehditleri bulmasına yardımcı olan aktif olarak korunan tanımlarla birlikte gelir.

Kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, WordPress sitenizdeki tüm dosya ve klasörleri kötü amaçlı kod, arka plan, kötü amaçlı yazılım ve diğer bilinen kötü amaçlı saldırı kalıpları için kolayca taramanızı sağlar.

Eklenti, en son tanımlara erişmek ve kaba kuvvet önleme gibi bazı premium özelliklere sahip olmak için eklentinin web sitesinde ücretsiz bir hesap oluşturmanızı gerektirir. Eklenti, güncellenmiş tanımları aramak için geliştiricilerin web sitesine çağrı yapar.

Eklenti kapsamlı testler yaparken, genellikle çok sayıda yanlış pozitif gösterir. Her birini kaynak dosyayla eşleştirmek oldukça fazla iştir.

6. Kurşun Geçirmez Güvenlik

Kurşun Geçirmez Güvenlik

BulletProof Security, piyasadaki en güzel WordPress güvenlik eklentisi değildir, ancak bazı harika özelliklerle hala yararlıdır. Eklenti ayarlarında size yardımcı olan bir kurulum sihirbazı ile birlikte gelir.

Ayarlar panelinde, taramaların ve güvenlik ayarlarının nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak kapsamlı belgelere bağlantılar da bulunur. WordPress dosyalarının ve klasörlerinin bütünlüğünü kontrol etmenizi sağlayan kötü amaçlı bir tarayıcı ile birlikte gelir.

Güvenlikle sertleştirme için oturum açma koruması, boş oturum kapatma, güvenlik günlükleri ve veritabanı yedekleme yardımcı programını içerir. Güvenlik günlükleriyle e-posta bildirimleri ayarlayabilir ve bir kullanıcı kilitlendiğinde uyarı alabilirsiniz.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress güvenlik eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Güvenlik ihlali sonrasında web sitenizi geri yüklemenize yardımcı olacak en iyi WordPress yedekleme eklentileri listemizi de görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me