WordPress Eklentileri için Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Etkinleştirilir

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress eklentilerini otomatik olarak nasıl güncelleyebileceklerini sordu. Birçok kullanıcı, neredeyse her gün bir eklentiyi güncellemek zorunda olduklarını sinir bozucu buluyor. Bu makalede, WordPress eklentileri için otomatik güncellemeleri nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz. Ayrıca bazı eklentilerin otomatik güncellemelerden nasıl hariç tutulacağını da göstereceğiz.


WordPress Eklentileri için Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Etkinleştirilir

WordPress Eklentilerini Ne Zaman ve Neden Otomatik Olarak Güncelleştirmelisiniz?

Varsayılan olarak, bir güvenlik veya küçük sürüm mevcut olduğunda WordPress kendini otomatik olarak güncelleyebilir. Büyük sürümler için güncellemeyi kendiniz başlatmanız gerekir. Ayrıca eklenti ve tema güncellemelerini kendiniz yüklemelisiniz.

WordPress sitenizi güncel tutmak, sitenizin güvenliği ve istikrarı için çok önemlidir. Neden her zaman WordPress’in en son sürümünü kullanmanız gerektiğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

Web sitenize yüklenen tüm eklentiler ve temalar için de aynı şey geçerlidir. Yeni özellikler ve düzeltmeler almak için temalar ve eklentiler için güncellemeler yüklemeniz gerekir.

Ancak, bazılarının diğerlerinden daha sık güncellendiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bir çok popüler eklenti neredeyse haftalık olarak güncelleniyor.

WordPress güncellemeleri

Bazı kullanıcılar bunu biraz rahatsız edici buluyor, her giriş yaptıklarında bir veya daha fazla eklenti için bir güncelleme var.

Güvenilir geliştiricilerin WordPress’e benzer eklentileri otomatik olarak güncellemelerine izin verebilirseniz ne olur?.

WordPress’de eklentileri otomatik olarak nasıl güncelleyebileceğinize bakalım.

Tüm WordPress Eklentileri için Otomatik Güncelleme Ayarlama

WordPress’i, bu kodu temanızın işlevlerine ekleyerek tüm eklenti güncellemelerini otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Php dosyasına veya siteye özgü bir eklenti.

add_filter (‘auto_update_plugin’, ‘__return_true’);

Bu filtre, WordPress otomatik güncelleyiciye eklenti güncellemelerini kullanılabilir olduklarında otomatik olarak yüklemelerini söyler.

Ayrıca temalarınızı otomatik olarak güncellemek istiyorsanız, bunun gibi başka bir kod ekleyebilirsiniz:

add_filter (‘auto_update_theme’, ‘__return_true’);

WordPress’te Bazı Eklentiler İçin Güncelleştirmeleri Otomatik Yükleme

Daha sık güncellenen birkaç eklenti varsa, yalnızca bu eklentiler için otomatik güncellemeleri etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

Başka bir durum, belirli eklentileri güncellemek istemediğiniz durumdur.

Eklentileri otomatik güncellemeleri nasıl ekleyebilir veya hariç tutabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey Otomatik Eklenti Güncellemeleri eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Kurulumdan sonra, Ayarlar »Otomatik Eklenti Güncellemeleri eklenti ayarlarını yapılandırma sayfası.

Eklentileri otomatik güncellemeden hariç tut

Otomatik olarak güncellemek istemediğiniz eklentileri seçebilirsiniz. Otomatik güncellemeler için e-posta bildirimlerini de etkinleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklayın.

Hepsi bu, eklenti artık hariç tuttuğunuzlar dışındaki tüm eklentileri otomatik olarak güncelleyecek.

Not Bu eklentiyi kullanıyorsanız, önceki auto_update_plugin filtresi ekleme yöntemini kullanmanız gerekmez.

Güncelleştirmeden Sonra Eklentinin Önceki Sürümüne Geri Dönme?

Eklenti veya tema uyumsuzlukları web siteniz için sorun yaratabilir. Çoğu iyi geliştirici eklentilerini iyice test etmesine rağmen, sitenizin bozulmasına neden olabilecek her zaman nadir hatalar vardır.

Web sitenizi korumak için atmanız gereken ilk adım bir WordPress yedekleme çözümü kurmaktır.

Ancak, WordPress sitenizi bir yedekten geri yüklemek çok fazla iş gibi görünüyor. Soruna hangi eklenti veya tema güncellemesinin neden olduğunu biliyorsanız, güncellemeyi geri almak daha kolay olurdu.

Eklenti veya tema güncellemelerini kolayca geri alabilirsiniz. WP Geri Alma eklentisini yükleyin ve etkinleştirin.

Etkinleştirildikten sonra, WordPress sitenizdeki eklentiler sayfasına geri dönün. Sitenize yüklenen her eklentinin altında yeni bir Geri Alma seçeneği göreceksiniz.

Geri alma eklentisi önceki sürümlere

Geri Al’ı tıkladığınızda eklentinizi istediğiniz önceki sürüme geri almanıza olanak tanır. Ayrıca tema güncellemelerini geri alabilir. Daha ayrıntılı talimatlar için WordPress eklentilerini geri almayla ilgili kılavuzumuza bakın.

Bu makalenin, WordPress’te eklentiler için otomatik güncellemeler kurmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Önemli sürümler için WordPress’te otomatik güncellemelerin nasıl etkinleştirileceğiyle ilgili kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me