WordPress için En Popüler 5 Yayın Eklentisi

Web’de gezinirken, muhtemelen popüler makaleler bölümüne sahip web sitelerine rastladınız. Popüler yayınları görüntülemek, web sitenizin ziyaretçilerinin en iyi içeriğinizi bulmasına ve sayfa görüntülemelerinizi artırmasına yardımcı olur. Sitenize popüler bir yayınlar bölümü eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makalede, WordPress için en popüler yayın eklentilerini göstereceğiz.


WordPress için en popüler yayın eklentileri

WordPress Sitenizde Popüler Yayınları Gösterme

En popüler içeriğinizi göstermek için bir eklenti almadan önce, etrafınıza bakmak ve diğer başarılı web sitelerinin bunu nasıl yaptığını görmek isteyebilirsiniz.

Örneğin, bazı site sahipleri tüm zamanların en popüler makalelerine sadık kalırlar. Diğer popüler bloglar o gün, hafta veya ayda popüler olan makaleleri gösterir. Bu, eski popüler makalelerini atlamalarına ve son trend olan makaleleri için daha fazla sayfa görüntüleme almalarına olanak tanır.

Listedeki popüler yayınlar25

Birkaç web sitesi, popüler, en yeni ve en çok tartışılan makaleleri sekmeli bir widget’ta veya öne çıkan bir içerik kaydırıcısında birleştirir.

Popüler makaleler örneği

Web sitenizdeki popüler yayınları nerede göstermek istediğinize de karar vermeniz gerekir. Ön sayfada, tekil makalelerde veya web sitenizdeki her sayfada gösterebilirsiniz. Farklı yerleşimleri test etmek, web siteniz için neyin en iyi olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, WordPress için en popüler yayın eklentilerinden bazılarına göz atalım.

1. WordPress Popüler Gönderiler

WordPress Popüler Mesajlar Widget'ı

200.000’den fazla etkin kurulum ile WordPress Popular Posts eklentisi, piyasadaki en çok indirilen popüler yayın eklentilerinden biridir. Birçok farklı koşulda popüler yayınları göstermenizi sağlar. Bir tarih aralığı seçerek son trend olan makaleleri gösterebilirsiniz. En çok yorum yapılan veya en çok görüntülenen makaleleri de gösterebilirsiniz.

Bu, aynı widget’ı aynı veya farklı kenar çubuğuna birden çok kez ekleyebileceğiniz anlamına gelen çoklu widget özelliğine sahiptir. Kendi özel CSS’nizi uygulayabilir, gönderi küçük resimlerini, alıntılarını, yazarını, yorum sayısını, görüntüleme sayısını ve daha fazlasını gösterebilirsiniz.

Artıları: WordPress popüler yayınları, popüler yayınlarınızı görüntülemek için ihtiyacınız olan tüm seçeneklere sahip güçlü bir eklentidir. Özel yayın türleri ve widget’ı birden çok kez ekleme özelliği, farklı popüler görünümler kümesi oluşturmanıza olanak tanır; Popüler Yayınlar, Popüler Yorumlar, vb..

Eksileri: Eklenti, popüler yayın verilerini ve önbelleğini saklamak için veritabanında iki ekstra tablo oluşturur. Bazı insanlar bu verileri varsayılan WordPress tablolarının dışında tutmanın daha iyi bir yaklaşım olduğunu iddia edebilirken, diğerleri veritabanını yoğun bulabilir.

2. Top 10 – WordPress için popüler yayın eklentisi

Top 10 - WordPress için popüler yayın eklentisi

WordPress için en popüler 10 popüler eklenti, en popüler popüler eklentiler listemizdeki bir başka güçlü adaydır. Özellikler söz konusu olduğunda, WordPress Popular Posts ile eşleşir ve hatta daha fazla özellik ekler. Top 10 ayrıca son derece yapılandırılabilir bir widget ve kısa kodlarla birlikte gelir.

Adına rağmen, eklenti aslında istediğiniz sayıda popüler yayını görüntülemenize izin verir. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir tarih aralığı seçmenizi sağlar. Popüler yayınlar listesinde yayın görüntüleme, yazar, yayın özeti veya alıntı ve küçük resimler yayınlayabilirsiniz.

Top 10, daha az kaynak yoğun hale getirmek için yerleşik bir önbellek sistemi ile birlikte gelir. Ayrıca W3 Total Cache ve WP Super Cache gibi WordPress önbellek eklentileri ile de güzelce oynuyor.

Artıları: Top 10 Popüler Mesajlar Eklentisi zengin, esnek ve kurulumu kolay bir özelliktir. Sunucu yükünü azaltmak için agresif önbelleğe alma özelliğine sahiptir ve WordPress önbellek eklentileri ile iyi çalışır.

Eksileri: Eklenti ayarları sayfasında çok fazla seçenek var ve yeni başlayanlar biraz karmaşık bulabilir.

3. İlgili

uygun

Popüler yayınlar eklentinizin öne çıkan makalelerinizi, ilgili içeriği ve en son yayınlarınızı da göstermesini ister misiniz? Alakalı bunu yapmanızı sağlar. Popüler yayınlar için bir tane ve temiz bir ayarlar sayfası da dahil olmak üzere birden fazla widget ile birlikte gelir.

Popüler yayınları yorumlara veya sayfa görüntülemelerine göre görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yazı küçük resmini, yazarını, alıntısını ve yazı tarihini görüntülemenizi sağlar.

Widget’ı kullanmak istemiyor musunuz? Alakalı ayrıca, web sitenizin herhangi bir yerinde popüler yayınları görüntülemek için kullanabileceğiniz kısa kodlar ve şablon etiketleri ile birlikte gelir. Yazı içeriklerinden önce veya sonra posta bloklarını da etkinleştirebilirsiniz.

Artıları: Öne çıkan, en yeni ve ilgili yayın işlevlerini tek bir kullanışlı pakette birleştirir.

Eksileri: Popüler yayınlar özelliği, popüler yayınları belirli bir tarih aralığında göstermenize izin vermez.

4. WP-Post Derecelendirmeleri

WP-ziyaretçi puanlama

Web sitenizde en çok oy alan yayınları göstermek ister misiniz? WP-PostRatings bunu yapmanıza yardımcı olur. Kullanıcılarınızın web sitenizdeki makaleleri derecelendirmesine olanak tanır.

Derecelendirme simgelerini ve makalelere kimlerin oy verebileceğini seçebilirsiniz (tüm kullanıcılar ve yalnızca giriş yapan kullanıcılar arasında). Zengin snippet’leri destekler ve filtreler ve şablon etiketleri aracılığıyla son derece özelleştirilebilir.

Eklenti ile ilgili en iyi bölüm, web sitenizde en çok oy alan yayınları gösteren derecelendirme widget’ıdır. Bu, popüler yayınları kullanıcı oylarına göre göstermenizi sağlar. Eklenti ayrıca WordPress Popular Posts eklentisi ile çalışır.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’te posta derecelendirme sisteminin nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza bakın

Artıları: Popüler yayınları, sayfa görüntülemeleri veya yorumlar yerine kullanıcı puanına göre gösterebilirsiniz.

Eksileri: Eklentiyi uygulamak için WordPress tema dosyalarınıza şablon etiketleri eklemeniz gerekir. Bunu daha önce yapmadıysanız, WordPress’e kod kopyalama ve yapıştırma ile ilgili kılavuzumuza göz atın.

5. Trend / Popüler Mesaj Sürgüsü ve Widget

Popüler yayınlar kaydırıcısı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti popüler yayınları bir kaydırıcıda, bir ızgara bloğunda veya düz bir liste olarak göstermenize izin verir. Bu şekilde, en iyi içeriğinizi kenar çubuğunuzdaki bağlantıların listesinden daha ilgi çekici yollarla gösterebilirsiniz..

Zaman aralığını seçebileceğiniz basit bir ayarlar sayfası ile birlikte gelir. Bu, belirli bir yıl, ay veya hafta boyunca trend olan yayınları göstermenize olanak tanır.

Eklenti, yazılarınıza veya sayfalarınıza ekleyebileceğiniz kullanımı kolay kısa kodlarla birlikte gelir. Kısa kodu sayfa oluşturucu eklenti modüllerinizde de kullanabilirsiniz.

Doğrudan temanıza uygulamak istiyorsanız, bunu yapmak için şablon etiketlerini kullanabilirsiniz.

Artıları: Popüler yayın kaydırıcıları, karuseller ve ızgara blokları ekleyip sitenizdeki herhangi bir yerde gösterebilme.

Eksileri: Diğer popüler mesaj eklentisinden daha sınırlı özellikler. Sürgü, karusel ve ızgara blokları yalnızca kısa kodla çalışır. Widget temel olarak küçük resimlerin, alıntıların ve bazı meta verilerin bulunduğu bağlantıların bir listesidir.

Bu makalenin WordPress için en popüler yayın eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Siteniz için en yararlı WordPress widget’ları listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me