WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi Karşılaştırıldı

WordPress sitenize bir iletişim formu eklemek mi istiyorsunuz? 1625+ WordPress iletişim formu eklentisinden hangisini kullanacağınızdan emin değil misiniz? Bu yazıda, WordPress için en iyi 5 iletişim formu eklentisini seçtik ve artılarını ve eksilerini karşılaştırdık, böylece WordPress’e kolayca bir iletişim formu ekleyebilirsiniz.


En İyi WordPress İletişim Formu Eklentileri

En İyi WordPress Form Eklentisi Hangisi? (Video)

En iyi WordPress form eklentisi olan cevap, ihtiyaçlarınıza ve kullanım durumlarına göre değişir. WPForms en hızlı büyüyen WordPress form eklentisi olsa da, bazı durumlarda Formidable Forms veya başka bir eklenti daha uygun olabilir. Bu yüzden en iyi WordPress form oluşturucuyu seçmenize yardımcı olacak kapsamlı bir video kılavuzu oluşturduk.

WPBeginner’a abone olun

Videoyu izlemekten hoşlanmıyorsanız, lütfen okumaya devam edin.

1. WPForms

WPForms en yeni başlayanlar için uygun WordPress iletişim formu eklentisidir. WPBeginner’da ve diğer tüm web sitelerimizde kullanıyoruz. WPForms, tek bir hedefle WPBeginner ile aynı ekip tarafından oluşturulur: Her ikisi de bir WordPress form eklentisi yapın kolay ve güçlü.

WPForms En İyi WordPress İletişim Formu Eklentisi

Artıları

WPForms’un sürüklemesi & drop online form builder, WordPress için en kullanıcı dostu form eklentisi yapar.

WPForms Lite resmi WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak kullanılabilir, yani istediğiniz kadar siteye ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm, temel form alanları, spam koruması için captcha, e-posta bildirimleri ve form onayı için bir teşekkür sayfası gibi tüm temel iletişim formu özellikleriyle birlikte gelir.

Premium sürüm, işlevselliği genişletmenize olanak tanır, böylece çok sayfalı formlar, e-posta abonelik formları, ödeme formları, sipariş formları ve daha fazlası gibi her türlü formu oluşturabilirsiniz.

WPForms pro ayrıca akıllı koşullu mantık, dosya yükleme, coğrafi konum, imza özelliği, form terk etme, kullanıcı tarafından gönderilen içerik (gönderim sonrası), WordPress için giriş ve kullanıcı kaydı ve 150+ öncesi gibi diğer güçlü form alanları ve özellikleri ile birlikte gelir yapımı form şablonları.

Tüm form gönderimlerinizi doğrudan WordPress kontrol panelinizde görebilir ve özelleştirilmiş e-posta bildirimleri alabilirsiniz. Koşullu bildirimler bile ayarlayabilirsiniz, böylece ekibinizdeki doğru kişiye bildirim gönderilir.

WPForms anketleri & anketler addon, piyasadaki en iyi WordPress anket çözümüdür. Etkileşimli anket raporları, WordPress için gerçek zamanlı anketler ve yıldız derecelendirmeleri, likert ölçeği, NPS, vb.Gibi tüm akıllı anket alanları ile birlikte gelir. Bu, Survey Monkey gibi pahalı anket platformları için ekstra abonelikler ödemenizi sağlar..

Ayrıca WordPress’te dikkat dağıtıcı olmayan form sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak bir form açılış sayfası çözümüne sahipler, bu da WPForms’u WordPress için en iyi Wufoo ve Google Forms alternatifi yapar.

Son zamanlarda WPForms, formlarınızı daha insani hissettirerek form tamamlama oranınızı artırmanıza yardımcı olan WordPress için Konuşma Formları’nı da duyurdu..

WPForms, tüm popüler e-posta pazarlama hizmetleri ve Stripe ve PayPal gibi ödeme platformlarıyla entegre olur. İhtiyacınız olduğunda size yardımcı olacak e-posta desteği ve Facebook grubu ile birlikte dokümantasyon ve kılavuzlar mevcuttur.

WPForms 3 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor ve oldukça sadık bir takip oluşturdu (Bkz: WPForms kullanıcı yorumları).

Eksileri

Lite sürümü ücretsiz olsa da, daha güçlü özelliklerin kilidini açmak için WPForms Pro’ya yükseltmeniz gerekir..

WPForms güçlü olmasına rağmen, bu eklentinin 1 numaralı hedefi onu kullanıcı dostu yapmaktır. Bu nedenle, diğer bazı eklentilerin sunduğu daha karmaşık özelliklere sahip değildir..

Bunun yanı sıra, WPForms piyasadaki en iyi WordPress form oluşturucusunu.

WPBeginner kullanıcıları, WPForms’un premium sürümünde% 50 indirim sağlayan bu WPForms kuponunu kullanabilir.

WPForms Pro’yu Hemen Alın »

Alternatif olarak, bize göre en iyi ücretsiz WordPress form eklentisi olan WPForms Lite for Free ile başlayabilirsiniz..

Bonus: kayıtlı kar amacı gütmeyen bir kuruluşsanız, size WPForms kâr amacı gütmeyen indirimden yararlanabilirsiniz, bu da size normal fiyat üzerinden% 75 indirim sunar. WPForms, kar amacı gütmeyen organizasyonları desteklemeyi seviyor.

2. Zorlu Formlar

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress form eklentisidir. Geliştiricilerin hızlı bir şekilde karmaşık form odaklı çözümler geliştirmelerine yardımcı olma konusunda uzmandırlar.

Formidable Forms Advanced WordPress form eklentisi

Artıları

Formidable, basit iletişim formlarının ötesine geçmenize yardımcı olacak güçlü eklentilerle gelen hepsi bir arada bir WordPress form oluşturucusudur.

Sınavlar, anketler, ödeme formları, kayıt formları, profil formları ve daha fazlası gibi gelişmiş formlar oluşturmak için Zorunlu sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.

Gelişmiş kullanıcılar, web sitenizin ön ucunda kullanıcı tarafından gönderilen verileri biçimlendirmenize, filtrelemenize ve görüntülemenize olanak tanıdığından Müthiş Görünümler özelliğini çok seveceklerdir. Dizinler, iş panosu listeleri, etkinlik takvimleri, yönetim sistemleri, derecelendirme sistemleri ve daha fazlası gibi form odaklı çözümler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Formidable’ın gelişmiş hesaplama alanlarını kullanarak güçlü sipariş formları ve Mortgage hesaplayıcısı, araba ödeme hesaplayıcısı, fiyat teklifi hesaplayıcısı gibi akıllı hesap makineleri oluşturabilirsiniz..

Müthiş, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir.

Ayrıca, ürün formları oluşturmanıza ve hatta doğrudan sepetinize bağlanan WooCommerce ürün yapılandırıcı formlarını oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir WooCommerce entegrasyonuna sahiptir..

Eksileri

Müthiş form oluşturucu WPForms kadar sezgisel değil çünkü ileri düzey kullanıcılara ve geliştiricilere odaklanıyorlar.

Ancak piyasadaki en uzatılabilir form çözümü olarak bunu telafi ediyor. Form tabanlı çözümler veya veri odaklı web uygulamaları oluşturmak isteyen bir geliştirici veya ajanssanız, piyasadaki hiçbir şey Müthiş Formlara yaklaşamaz.

3. Yerçekimi Formları

Gravity Forms, birçok gelişmiş işlevsellik ve özellik ile birlikte gelen ücretli bir WordPress form oluşturucu eklentisidir. Ayrıca geliştiricilerin karmaşık biçimle ilgili çözümler geliştirmelerine yardımcı olma konusunda uzman.

Yerçekimi Formları WordPress form eklentisi

Artıları

Gravity Forms, WordPress için güçlü bir sürükle ve bırak iletişim formu eklentisidir.

Ek eklentilerin yardımıyla Yerçekimi Formları anketler, kısa testler, kullanıcı tarafından gönderilen içerik ve hatta web dizini oluşturmak için kullanılabilir.

SSS, bilgi tabanı, forumlar ve e-posta desteği gibi premium destek seçenekleriyle birlikte gelir. Bu, yardıma ihtiyacınız olduğunda kullanılabilir olduğu anlamına gelir.

Eksileri

Yerçekimi formlarının ücretsiz bir sürümü yoktur, bu nedenle diğer WordPress iletişim formu eklentilerinden biraz pahalı olabilir. Ancak, birden fazla sitede ve projede kullanıyorsanız, maliyet önemli olmamalıdır.

4. Ninja Formları

Ninja Forms, WordPress için ücretsiz bir iletişim formu eklentisidir. Çok az çaba ile son derece etkileşimli bir form oluşturmak için kullanılabilir.

Ninja Formlar WordPress Form Oluşturma Eklentisi

Artıları

Ninja Forms için temel eklenti, resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak edinilebilir. Bu, istediğiniz sayıda siteye indirip yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Kampanya Monitörü, Freshbooks, Salesforce, SMS bildirimleri vb.Gibi Ninja Forms işlevlerini genişletmenize izin veren premium uzantılar vardır..

Yararlı bir topluluk desteği seçeneğinin yanı sıra belgeler, kılavuzlar ve e-posta desteği de vardır.

Eksileri

Ana eklenti ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, uzantılar mevcut değildir. İki veya daha fazla uzantı satın almak veya geliştirici paketi bile WPForms veya Formidable Forms ile neredeyse aynı miktara mal olacak.

5. İletişim Formu 7

İletişim Formu 7’yi önermememize rağmen, bu liste resmi WordPress eklenti dizinindeki en eski ve en çok indirilen iletişim formu eklentisi olmadan tamamlanamaz..

İletişim Formu 7 Ücretsiz WordPress İletişim Formu Eklentisi

Artıları

Fiyat muhtemelen İletişim Formu 7’yi kullanmanın en önemli avantajıdır. İstediğiniz kadar siteye kurmakta özgürsünüz.

Ücretsiz bir WordPress form eklentisi arıyorsanız, WPForms Lite, Formidable Forms ve Ninja Forms, İletişim Formu 7’den önemli ölçüde daha iyi çözümlerdir.

İletişim Formu 7 için eklenti eklentileri olarak işlev gören birkaç üçüncü taraf eklentisi vardır..

Eksileri

İletişim Formu 7, blogunuz için temel bir iletişim formu oluşturmak için ortalamanın altında bir çözümdür. Mutlak yeni başlayanlar için kurmak çok zordur. Kullanıcı arayüzü hiç sezgisel değil.

Ücretsiz bir eklenti olduğu için destek seçenekleri sınırlıdır.

İletişim Formu 7 için birkaç üçüncü taraf eklentisi vardır, ancak resmi eklenti web sitesinde temel eklentinin işlevselliğini genişletmek için eklentiler bulmayı zorlaştıran bir eklenti dizini yoktur..

WordPress için En İyi İletişim Formu Eklentisi Hangi?

Bu makalede bahsettiğimiz eklentiler, bir iletişim formu eklentisi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ancak en iyi WordPress form oluşturucu eklentisine karar vermek ihtiyaçlarınıza göre değişir.

Yeni başlayan biriyseniz ve hiç para harcamak istemiyorsanız WPForms Lite ile devam edin.

Bir işletme sahibiyseniz ve kod öğrenmeden veya bir geliştirici tutmadan güçlü formlar oluşturmak istiyorsanız, WPForms Pro sürümüyle devam edin.

Daha karmaşık formlar oluşturmaya çalışan bir geliştiriciyseniz, Formidable Forms’tan daha iyi bir çözüm yoktur.

En iyi WordPress iletişim formu eklentisi için genel seçimimiz WPForms.

Bu kılavuzun WordPress siteniz için en iyi iletişim formu eklentisini seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Karşılaştırılan en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentileri ve en iyi WordPress yedekleme eklentileri kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz (Artıları ve Eksileri).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me