WordPress için En İyi 9 PDF Eklentisi

WordPress sitenize PDF dosyaları eklemek istiyor musunuz? WordPress varsayılan olarak yazılara veya sayfalara PDF dosyaları oluşturamaz veya gömemez. Bu yazıda, WordPress için en iyi PDF eklentilerinden bazılarını elle seçtik.


WordPress için En İyi PDF Eklentileri

1. PDF Görüntüleyici

PDF Görüntüleyici

PDF Viewer, PDF dosyalarını WordPress yayınlarınızda ve sayfalarınızda görüntülemenizi sağlar. PDF dosyalarını kaydırma, arama, sayfalar arasında geçiş yapma, PDF dosyalarını yazdırma ve indirme araçlarıyla güzelce PDF belgeleri oluşturmak için Mozilla’n PDF.js komut dosyasını kullanır.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’e PDF görüntüleyici ekleme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

2. WP Gelişmiş PDF

WP Gelişmiş PDF

WP Advanced PDF eklentisi, kullanıcılarınızın yazılarınızı ve sayfalarınızı PDF formatında indirmesini sağlar. PDF indirmeyi tüm kullanıcılar veya sadece kayıtlı kullanıcılar için etkinleştirebilirsiniz. Özel yazı tiplerini, logoyu kullanabilir ve hatta PDF dosyalarınıza filigran ekleyebilirsiniz..

3. PDF & BestWebSoft tarafından yazdırın

PDF ve Yazdır

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti WordPress yazılarınıza, sayfalarınıza ve özel yazı türlerinize bir PDF indirme ve yazdırma düğmesi ekler. Web sitenizin başlığını, öne çıkan resimleri, özel stilleri ve yazı tiplerini ekleyebilirsiniz. Eklenti, PDF oluştururken veya yazıcı dostu bir sürüm oluştururken kısa kodlar da yürütebilir.

4. PDF Görüntü Oluşturucu

PDF Görüntü Oluşturucu

PDF Image Generator, indirmek için WordPress yayınlarına eklediğiniz PDF Dosyaları için bir kapak resmi oluşturur. Eklenti, PDF’deki ilk sayfayı veya öne çıkan resmi kullanarak bu kapak resmini oluşturabilir. İndirme simgesi daha sonra PDF dosyasına bağlı küçük resim gösterecektir.

Bu eklentinin çalışması için WordPress barındırma sağlayıcınızın sunucusunda ImageMagick ve GhostScript yüklü olmalıdır.

5. PDF Küçük Resimleri

PDF Küçük Resimleri

Önceki eklentiye benzer şekilde, PDF küçük resmi de yükleme sırasında PDF dosyanızın ilk sayfasının küçük resmini oluşturur. Ancak, PDF dosyanız ve küçük resim iki ayrı dosya olarak kalır. Oluşturulan küçük resmi manuel olarak eklemeniz ve ardından PDF dosyasına bağlamanız gerekir.

6. DK PDF

DK PDF

Bu güçlü eklenti, kullanıcıların bir düğmeyi tıklayarak yayınlarınızı ve sayfalarınızı PDF formatında indirmelerine olanak tanır. PDF indirme düğmesinin yerleşimini ayarlamak ve PDF yüklemeleri için kendi özel üstbilginizi ve altbilginizi oluşturmak için kolay bir arayüz ile birlikte gelir.

Eklenti, PDF’nin içine hangi içeriğin girileceğini kontrol etmenizi sağlayan kısa kodlarla birlikte gelir. Ayrıca PDF indirme işlemine dahil edilmesini istemediğiniz içeriği gizleyebilirsiniz.

7. PDF Katıştırıcı

PDF Yerleştirici

Adından da anlaşılacağı gibi, PDF Embedder eklentisi PDF dosyalarını WordPress yayınlarına ve sayfalarına gömmenizi sağlar. Eklenti, kullanıcıların PDF dosyasını yakınlaştırmasına, gezinmesine ve hatta indirmesine izin veren tamamen işlevsel bir araç çubuğuna gömmek için JavaScript kullanır.

8. WordPress PDF Işık Görüntüleyici Eklentisi

PDF Lite Görüntüleyici

WordPress PDF Lite Viewer eklentisi, çok büyük PDF dosyalarını gömmede özellikle iyidir. PDF dosyalarını küçük resim gezinme ile flipbooks olarak görüntülemek için Turn.js JavaScript kitaplığını kullanır. PDF görüntüleyici, yakınlaştırma, gezinme ve tam ekran düğmeleriyle birlikte gelir. Ayrıca tamamen duyarlı ve farklı cihaz boyutlarında çalışabilir.

9. BSK PDF Yöneticisi

BSK PDF Yöneticisi

BSK PDF Manager, bir WordPress sitesindeki PDF dosyaları için bir dosya yöneticisidir. PDF dosyalarını sık sık yüklerseniz, bunları kategorilere ayırmak, liste olarak görüntülemek veya tek bir indirme yapmak isteyebilirsiniz. Bu eklenti, PDF dosyalarını WordPress’te yönetmeyi kolaylaştırır.

Bonus Eklentileri

Bu eklentiler PDF dosyaları oluşturmak veya gömmek için bir yol sunmaz. Ancak, WordPress sitenizde PDF dosyaları sunuyorsanız, bunları yararlı bulabilirsiniz.

10. AramaWP

SearchWP

SearchWP ücretli bir WordPress eklentisidir. WordPress sitenize daha iyi bir arama deneyimi eklemenizi sağlar. Bu eklentinin özelliklerinden biri, PDF dosyalarındaki metni arama yeteneğidir. Ancak, şifrelenmiş, medya kitaplığı dışında saklanan veya metin olarak resim içeren PDF dosyalarını arayamaz. SearchWP ile WordPress aramasını geliştirme hakkındaki kılavuzumuza bakın

11. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster, e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olan güçlü bir araçtır. OptinMonster’ı kullanarak ziyaretçileri terk eden abonelere dönüştürebilirsiniz. Kullanıcılardan ücretsiz indirilen PDF kaynağı karşılığında e-posta listeniz için kaydolmalarını isteyebilirsiniz.

İçerik yükseltmeleri sunmak için de kullanabilirsiniz. Abonelerinizin 10 katına bu 30 içerik yükseltme fikri listesine bakın.

Bu makalenin WordPress için en iyi PDF eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, iş siteleri için 24 WordPress eklentisine sahip olmamız gerektiğini görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map