WordPress için En İyi 9 YouTube Video Galerisi Eklentisi

WordPress blog yayınlarına bir YouTube videosu eklemek çok kolaydır. Ancak WordPress’e bir YouTube video galerisi eklemek istiyorsanız, bunun için bir eklentiye ihtiyacınız olacak. Bu eklentiler yalnızca YouTube videolarını bir galeride görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda hız ve SEO için video yüklemeyi optimize eder. Bu makalede, WordPress için en iyi YouTube video galerisi eklentilerinden bazılarını seçtik.


WordPress için bu YouTube eklentilerinin her biri kendi özellik kümesiyle birlikte gelir ve hepsi ücretsizdir.

1. Envira Galerisi

Envira Galerisi

Envira Gallery en iyi WordPress galeri eklentisidir ve bir video eklentisiyle birlikte gelir.

Envira, YouTube videolarınızdan, Vimeo, Wistia ve hatta kendi kendine barındırılan WordPress videolarınızdan galeriler oluşturmanıza olanak tanır.

Galerilerinizi gösterebilir, galerileri sayfalandırabilir, videoları bir ışık kutusunda açabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca kullanımı kolay bir widget ile geliyor. Widget hazır alanında sürükleyip bir kenar çubuğuna bırakabilir ve bir video galerisi görüntüleyebilirsiniz.

2. YouTube Basit Galerisi

YouTube Basit Galerisi

YouTube Simple Gallery, çok basit ve kullanımı kolay bir YouTube galeri eklentisidir. Video eklemek için özel yayın türleri kullanır ve hatta videolarınızı kategorilere ayırabilirsiniz. Eklenti, yayın düzenleyicisi ekranından ekleyebileceğiniz bir kısa kod ile birlikte gelir. Etkinleştirildiğinde, otomatik olarak kısa kodu içeren bir video galeri sayfası oluşturur. Bu sayfayı ve kısa kodu kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Eklenti videoları güzel bir ışık kutusu açılır penceresinde açar. Video ve küçük resim boyutlarını eklentinin ayarlar sayfasından kontrol edebilirsiniz. Eklentinin bir dezavantajı, videoları düz liste biçiminde görüntülemesidir. Ancak, biraz CSS biliyorsanız, kolayca duyarlı bir ızgaraya dönüştürebilirsiniz.

3. YouTube Vitrini

YouTube Vitrini

YouTube Showcase, WordPress için kullanımı kolay bir başka YouTube eklentisidir. Videolar için özel yayın türleri kullanır. Videolarınıza kategoriler ve etiketler ekleyebilir ve öne çıkan videoları ekleyebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, eklenti video galeri sayfasını sizin için otomatik olarak ayarlayabilir. Ayrıca, öne çıkan videolar ve son videolar için kullanımı kolay iki widget ile birlikte gelir.

Varsayılan galeri düzeni kutu dışında güzel. Kullanıcılarınızın sayfadan ayrılmadan tüm videolara göz atmalarını sağlar.

4. Kanalınız: Web Sitenizdeki YouTube Kanalı

SizinKanalınız

Kendi YouTube kanalınızı yönetiyorsanız veya video küratörlüğünü seviyorsanız, YourChannel videolarınızı hızlı bir şekilde sergilemenin en kolay yolunu sunar. Sadece bir kullanıcı veya kanal kimliği girin, videolar sizin için getirilir. Sadece bu değil, aynı zamanda kanalın banner resmini, abonesini ve görüntüleme sayılarını, yüklemeleri, oynatma listelerini vb..

Basit kısa kodu kullanarak kanalınızı herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına kolayca vitrin ekleyebilirsiniz. Ayrıca küçük resim boyutunu, meta veri ekranını, oynat düğmesi ayarlarını vb..

5. WordPress Video Galerisi

WordPress Video Galerisi

WordPress Video Galerisi eklentisi, WordPress için güçlü ve son derece özelleştirilebilir bir YouTube galerisi eklentisidir. Dahili bir HD flv oynatıcı ile birlikte gelir ve videolarınızı HD kalitesinde özelleştirilmiş görünümlerde gösterebilir. Varsayılan ayarlar çoğu web sitesi için çalışmalıdır, ancak bunları değiştirmek istiyorsanız, istediğiniz her şeyi yapmak için birçok seçenek bulacaksınız.

Eklenti bazı örnek videolarla birlikte gelir ve otomatik olarak video galerisi sayfası oluşturur. Sadece sayfaya gidip galerinizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Bir kez tatmin olduktan sonra varsayılan videoları ekleyebilir ve kendi videolarınızı ekleyebilirsiniz..

6. Vimeo’dan Workbox Videosu & Youtube Eklentisi

Workbox YouTube video eklentisi

Workbox Video eklentisi YouTube, Vimeo ve Wistia ile çalışır. Yalnızca video URL’leri ekleyerek video galerilerinizi kolayca oluşturmanıza olanak tanır. Eklenti, video galerinizi kontrol etmenizi ve özelleştirmenizi sağlayan kapsamlı bir ayarlar sayfası ile birlikte gelir. Kısa galerileri kullanarak video galerisini herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına ekleyebilirsiniz.

En iyi yanı, farklı videolarla birden fazla galeri oluşturabilmenizdir. Bu, videolarınızı kategorilere, konulara veya kanallara göre seçmenize olanak tanır.

7. uTubeVideo Galerisi

uTube Video Galerisi

uTubeVideo Galeri eklentisi, WordPress için zengin özelliklere sahip bir video galerisi eklentisidir. Birden fazla galeri oluşturmanıza ve bunları WordPress yayınına ve sayfalarına eklemenize izin verir. uTubeVideo galerisi, videolarınız için otomatik olarak küçük resimleri alır ve WordPress sitenizde önbelleğe alır ve bu da daha hızlı sayfa yüklenmesine neden olur.

8. WPG Havalı Galeri

WPG Havalı Galeri

WPG Cool Gallery, YouTube ve Vimeo için kullanımı kolay duyarlı bir galeri eklentisidir. Videoyu güzel bir ızgara düzeninde görüntüler. Videolar hoş bir açılır pencerede görüntülenir. Kısa kodları kullanarak WordPress yayınlarına ve sayfalarına galeri ekleyebilirsiniz. Eklenti, ajax çağrıları içeren videoları da yükleyerek kullanıcılarınızın tüm videoları aynı sayfada görmesini sağlar.

9. Ultimate Video Galerisi

Ultimate Video Galerisi

Ultimate Video Gallery, YouTube videolarınızı WordPress’te yönetmenin hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Video URL’lerini yapıştırmanız yeterlidir; video ayrıntılarını otomatik olarak YouTube’dan alır. Sınırsız galeri oluşturabilir ve bu galerileri kısa kod kullanarak WordPress yayınlarınıza veya sayfalarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

Bu makalenin WordPress siteniz için en iyi ücretsiz YouTube galeri eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress sitenizi videolarla renklendirmek için bu yararlı YouTube ipuçlarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me