WordPress için En İyi Ses Oynatıcı Eklentileri

WordPress, ses dosyalarını çeşitli formatlarda işlemek için yerleşik desteğe sahiptir. Bir ses dosyasını otomatik olarak desteklenen bir biçimde gömebilir, ancak çalma listeleri, özelleştirme seçenekleri vb. Gibi daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa ne olur? Bu yazıda, WordPress için bahis müzik çalar eklentilerini elle seçtik.


Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

1. WordPress’e Ses Dosyaları ve Çalma Listeleri Ekleyin

WordPress otomatik olarak bir mp3 dosyasını mp3 formatında gömebilir. Tek yapmanız gereken dosyayı medya yükleyicisini kullanarak yüklemek ve dosya URL’sini aşağıdaki gibi yayın düzenleyiciye eklemektir:

Medya yükleyicide birden fazla ses dosyası seçip soldan ses çalma listesi oluştur bağlantısını tıklayarak da çalma listeleri oluşturabilirsiniz..

WordPress'te ses çalma listesi oluşturma

Ses çalma listesini yayın düzenleyicisine eklediğinizde, listeyi görsel düzenleyicide görebilirsiniz. Herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına ses çalma listesi ekleyebilirsiniz.

WordPress'te herhangi bir eklenti olmadan bir ses çalma listesi

2. Ses Albümü

Ses Albümü

Ses Albümü eklentisi, yerleşik WordPress işlevini kullanarak ses çalma listelerini ve albümleri görüntülemek amacıyla yazılmıştır. Ses Albümü, medya yürütücünüzü ve albümlerinizin görünümünü daha kolay şekillendirmek için bu işlevi genişletir.

Tek parça eklemek için de kullanılabilir. Eklenti, birçok seçenek sunan kullanımı kolay kısa kodlarla birlikte gelir. Ayrıca, medya yürütücüyü özelleştirmek için düzenleyebileceğiniz temel bir stil sayfası sağlar.

3. Basit Ses Oynatıcı

Basit Ses Oynatıcı

Simple Audio Player, WordPress için kapsamlı bir ses eklentisidir. Varsayılan oynatma seçeneği olarak HTML5 kullanmak yerine, Simple Audio Player varsayılan olarak flaş ve yedek olarak HTML5 kullanır.

Eklenti ayrıca medya yürütücüsünün rengini ve boyutunu değiştirmek için daha kolay seçenekler sunar. Basit ses çalar eklentisi, ses çalma listelerini ve parçaları bir kısa kod kullanarak girmenizi sağlar.

4. Kompakt WP Ses Oynatıcı

Kompakt WP Ses Oynatıcı

Varsayılan WordPress ses çalar, yayın alanınızdaki tüm kullanılabilir genişliği alır. Kompakt WP Ses çalar, ihtiyaçlarınızı karşılamak için kolayca ayarlanabilen daha küçük bir ses çalar ekleyerek bunu çözer.

Bu eklenti varsayılan seçenek olarak HTML5 oynatmayı kullanır ve yedek olarak flaş sunar. Tamamen duyarlı ve daha geniş bir oynatıcı seçseniz bile, kullanıcının cihazına veya ekran boyutuna uyacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlayacaktır..

5. HTML5 jQuery Ses Oynatıcı

HTML5 jQuery Ses Oynatıcı

HTML5 jQuery Audio Player, WordPress için özelleştirilebilir ve modaya uygun görünümlü bir ses çalar sunar. Birçok seçenekle birlikte gelir ve dijital içeriğinizi satmak için Easy Digital Downloads ile de kullanılabilir.

Kullanıcılarınız sayfadan ayrılmadan şarkıları derecelendirebilir. Eklentinin ana özelliği görsel görünümüdür. Ayrıca albüm resminizi ve meta verilerinizi güzel bir şekilde görüntüleyebilir.

6. CP Medya Oynatıcı

CP Media Player

CP Media Player, WordPress için güzel bir ses / video oynatıcıdır. Görünüşünü değiştirmek için birkaç kaplamaya sahip özel bir medya oynatıcı ile birlikte gelir. Tüm cihazlarda çalışır ve tamamen duyarlıdır. CM ortam yürütücüsünün bir başka yararlı özelliği, WebSRT biçimini kullanarak altyazı görüntüleme özelliğidir.

7. Basit Müzik Widget’ı

Basit Müzik Widget'ı

Basit Müzik Widget’ı, WordPress sitenizdeki kenar çubuklarına ekleyebileceğiniz bir ses çalar widget’ı ekler. Web sitenizdeki diğer içeriklerle birlikte medya görüntülemek istiyorsanız özellikle yararlıdır.

Basit müzik widget’ının kullanımı son derece kolaydır ve kendi widget ayarlarıyla birlikte gelir. WordPress’te ses müzik çalar widget’ının nasıl ekleneceği ile ilgili eğiticimize bakın.

8. SoundCloud Altındır

SoundCloud Altındır

Adından da anlaşılacağı gibi, SoundCloud Gold, SoundCloud için bir WordPress eklentisidir. SoundCloud’da barındırılan ses dosyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlar. WordPress, SoundCloud dosyalarını oEmbed protokollerini kullanarak otomatik olarak gömer, ancak bu eklenti bundan daha fazlasını yapmanızı sağlar.

SoundCloud dosyalarınızı WordPress yönetici alanınızdan yönetebilir, yayın düzenleyiciden ayrılmadan yayınlarınıza ve sayfalarınıza dosya ekleyebilir ve anında albüm / çalma listesi ekleyebilirsiniz.

9. Blubrry PowerPress Podcasting

Blubrry PowerPress Podcasting, podcaster için en iyi WordPress eklentisidir. Özellikle podcasting için tasarlanmış güçlü, zengin özelliklere sahip bir çözümdür. Herhangi bir barındırma çözümü ile çalışır, ancak özellikle podcast’ler için barındırılan bir çözüm Blubrry ile iyi çalışır.

Podcast dosyalarınızı SEO için optimize eder, podcast’lerinizi verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar ve daha da önemlisi kullanıcılarınızın podcast’inize kolayca abone olmasını sağlar. WordPress ile podcast nasıl başlatılacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza göz atın.

Bu makalenin WordPress siteniz için en iyi ses oynatıcısını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Gruplar ve müzisyenler için en iyi WordPress tema listemize göz atmak da isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me