WordPress’te Başarılı Oturum Açtıktan Sonra Kullanıcıları Yeniden Yönlendirme

WordPress sitenize giriş yaptıktan sonra kullanıcıları belirli bir sayfaya yönlendirmek istediniz mi??


Kullanıcının rolüne bağlı olarak, WordPress bunları gösterge tablosuna veya WordPress yönetici alanındaki profil bölümüne götürür.

Bu kılavuzda, WordPress’te başarılı bir giriş yaptıktan sonra kullanıcıları nasıl kolayca yönlendirebileceğinizi göstereceğiz. Ayrıca, kullanıcı rollerine ve izinlerine göre giriş yaptıktan sonra nasıl yeniden yönlendireceğinizi de göstereceğiz.

WordPress girişinden sonra kullanıcıları kolayca yeniden yönlendirin

WordPress’te Oturum Açtıktan Sonra Kullanıcıları Neden Yeniden Yönlendirmeli??

Birçok web sitesi sahibi çok kullanıcılı WordPress web sitelerini çalıştırır. Örneğin, çok yazarlı bir blog, üyelik topluluğu veya çevrimiçi bir mağaza.

Tüm bu web siteleri, kullanıcıların belirli işlemleri gerçekleştirmek ve hesap ayrıntılarına erişmek için giriş yapmasını gerektirir.

Birçok WordPress üyelik eklentisi ve e-Ticaret yazılımı, kullanıcının özel giriş sayfalarını göstererek yönlendirmeleri otomatik olarak işler ve bunları özel bir hesap yönetimi sayfasına yönlendirir.

Ancak, bazı web siteleri böyle bir eklenti kullanmıyor olabilir. Bu durumda, kullanıcılar varsayılan WordPress yönetici alanına yönlendirilir.

Varsayılan WordPress yöntemi, kullanıcılara bundan sonra ne yapacakları konusunda net bir rehberlik sunmaz. Bu blogcular ve yazarlar için işe yarayabilir, ancak bu kullanıcılarınız ve müşterileriniz için ideal bir kullanıcı deneyimi değildir.

Bununla birlikte, WordPress’te başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra kullanıcıları kolayca nasıl yönlendireceğinize bakalım. Size iki yöntem göstereceğiz ve gereksinimlerinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

Yöntem 1. Peter’ın Oturum Açma Yönlendirmesini kullanarak WordPress’te Oturum Açma Yönlendirme Ayarlama

Bu yöntem daha kolaydır ve kullanıcı rollerine ve izinlerine göre giriş yönlendirmeleri ayarlamanıza olanak tanır.

Yapmanız gereken ilk şey Peter’ın Login Redirect eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »Oturum açma / oturum kapatma Yönlendirmeleri eklentiyi kurmak için.

Çeşitli durumlar için oturum açma sonrası yönlendirmeleri ayarlamanızı sağlar. Her birine bir göz atalım.

Belirli Kullanıcılar için Oturum Açma Yeniden Yönlendirme Ayarlama

Ayarlar sayfasındaki ilk seçenek yalnızca belirli kullanıcıları yönlendirmenize olanak tanır. Açılır menüden bir kullanıcı adı seçebilirsiniz. Bundan sonra, bir kullanıcıyı giriş ve çıkışta yönlendirmek için URL’leri girebilirsiniz.

Belirli kullanıcıyı yeniden yönlendir

Tamamlandığında, bu ayarı saklamak için Kullanıcı adı kuralı ekle düğmesini tıklayın. Daha fazla bireysel kullanıcı için yeniden yönlendirme ayarlamanız gerekiyorsa işlemi tekrarlayın.

WordPress’te Oturum Açma Yönlendirmesini Kullanıcı Rolüne Göre Ayarlama

WordPress’teki kullanıcı rolüne bağlı olarak bir oturum açma yönlendirmesi de ayarlayabilirsiniz. Açılır listeden bir kullanıcı rolü seçmeniz ve ardından yönlendirme URL’sini girmeniz yeterlidir. Örneğin, düzenleyicileri yönetici alanına ve aboneleri özel bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Kullanıcı rolüne göre yönlendir

WordPress’te Giriş Yönlendirmesini Yeteneklere Göre Ayarlama

Eklenti ayrıca kullanıcı düzeylerine ve yeteneklerine göre giriş yönlendirmeleri ayarlamanızı sağlar. Bu seçenek özellikle WordPress’te özel yeteneklere sahip kullanıcı rolleri kullanıyorsanız kullanışlıdır.

Açılır menüden bir kullanıcı düzeyi seçmeniz ve giriş ve çıkış URL’lerini girmeniz yeterlidir. Herhangi bir sayı için sipariş ayarlayabilirsiniz ve bu, bu kuralın eklenti ayarlarında nasıl saklanacağını ve görüntüleneceğini belirler..

Kullanıcı düzeyine göre yönlendir

WordPress’teki Tüm Kullanıcılar için Giriş Yeniden Yönlendirme Ayarlama

Eklentinin ayarlar sayfasında, diğer tüm kullanıcılar için bir yönlendirme ayarlama seçeneği vardır. Bir kullanıcı yukarıda belirlediğiniz kurallarla eşleşmezse, buraya bir URL girerek yönlendirebilirsiniz..

Bu ayarı, tüm kullanıcılar için site çapında bir yönlendirme oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Diğer tüm kullanıcıları yönlendir

WordPress’te Kullanıcı Kaydı Yeniden Yönlendirme Ayarlama

Sitenize yeni bir kullanıcı kaydolduğunda, WordPress onları giriş sayfasına yönlendirir. Kayıt Sonrası bölümünün altındaki sitenizdeki herhangi bir sayfaya göndermek için bir yönlendirme URL’si ayarlayabilirsiniz..

Kayıt sonrası yönlendirmesi

Örneğin, web sitenizde yapabilecekleri farklı şeylere bağlantılar içeren bir hoş geldiniz sayfasına yönlendirebilirsiniz..

Önemli: Plu Eklenti ayarlarını özelleştir ’bölümünde izin düzeyini değiştirmeyi unutmayın. Eklenti, kategorileri düzenleyebilen herkesin yönlendirme URL’lerini düzenlemesine izin verir. Bu, Editör kullanıcı rolüne sahip bir kullanıcının yönlendirmeler ayarlayabileceği anlamına gelir. Bunu install_plugins olarak değiştirmenizi öneririz, böylece yalnızca yönetici rolüne sahip kullanıcılar yönlendirmeleri ayarlayabilir.

Eklenti erişimi

Yöntem 2. WordPress’te WPForms Kullanarak Oturum Açma Yönlendirmelerini Ayarlama

WordPress’te özel bir giriş formu oluşturmak istiyorsanız, giriş sonrası bir yeniden yönlendirme ile ayarlamak için WPForms’u kullanabilirsiniz..

WPForms piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Kolayca güzel formlar oluşturmanıza ve bunları WordPress sitenize eklemenize olanak tanır.

Premium bir eklentidir ve giriş formu özelliğine erişmek için en azından “Profesyonel” planına ihtiyacınız olacaktır.

İlk olarak, yapmanız gereken WPForms eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir WPForms »Ayarlar sayfasını girin. Bu bilgileri hesabınızın altında WPForms web sitesinde bulabilirsiniz.

WPForms Lisans anahtarı

Lisans anahtarını girdikten sonra, eklentileri yükleyebilirsiniz. Devam et ve ziyaret et WPForms »Eklentiler sayfasına gidin ve Kullanıcı Kaydı Eklentisini bulun.

Kullanıcı kaydı ve giriş formları eklentisini yükleyin

Ardından, eklentiyi indirmek ve etkinleştirmek için Eklentiyi Yükle düğmesini tıklayın. Artık kendi özel giriş formlarınızı oluşturmaya hazırsınız.

Sonra, ziyaret etmelisin WPForms »Yeni Ekle sayfasına gidin ve “Kullanıcı Giriş Formu” şablonuna gidin. Devam etmek için ‘Kullanıcı Giriş Formu Oluştur’ düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Giriş formu şablonunu yükle

WPForms, Kullanıcı Giriş Formunu gerekli alanlarla yükler. Etrafınıza kendi açıklamanızı veya metninizi eklemek için alanları tıklayabilirsiniz. Ayrıca Gönder düğmesini tıklayıp etiketini “Giriş” olarak değiştirebilirsiniz..

Giriş formunuzu oluşturun

Son olarak, bu giriş formu için giriş yönlendirmesini ayarlayabilirsiniz.

Adresine git Ayarlar »Onay sekmesini tıklayın ve onay türünüz olarak “URL’ye git” yönlendirmesini seçin.

Giriş yapmış kullanıcıları yeniden yönlendir

Bunun altına, kullanıcıların yeniden yönlendirilmesini istediğiniz URL’yi girebilirsiniz.

Giriş formunuz artık hazır. Ayarlarınızı kaydedebilir ve WPForm oluşturucu arayüzünden çıkabilirsiniz.

Şimdi giriş formunuzu web sitenize ekleyelim.

Giriş formunu görüntülemek istediğiniz sayfayı düzenleyin veya yeni bir tane oluşturun. Sayfa düzenleme ekranında, içerik alanınıza WPForms bloğunu ekleyin.

WordPress'e WPForms bloğu ekleme

Ardından, daha önce oluşturduğunuz giriş formunu seçtiğinizde WPForms bloğu otomatik olarak içerik alanına yüklenir.

Bu yöntemin avantajı, özel giriş formunuz için bir yönlendirme ayarlayabilmeniz ve ayrıca şaşırtıcı derecede güzel giriş sayfaları oluşturmak için Beaver Builder veya Divi gibi sayfa oluşturucuları kullanabilmenizdir..

Giriş formunuz için bir açılış sayfası oluşturma

WordPress’te Giriş Sorunlarını Giderme

Yukarıda açıklanan yöntemleri kullanarak yönlendirmeleri ayarlamak bir cazibe gibi çalışır. Nadir durumlarda, WordPress web sitenizin nasıl ayarlandığına ve kullandığınız eklentilere bağlı olarak sorunlar görebilirsiniz..

Bu sorunları çözmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

1. Kalıcı Bağlantı Yapınızı Güncelleyin

Sadece Ayarlar »Kalıcı Bağlantılar sayfasına gidin ve herhangi bir değişiklik yapmadan settings Ayarları kaydet ’düğmesini tıklayın.

Kalıcı bağlantı yapısını güncelleme

Bu, WordPress kalıcı bağlantı ayarlarını yeniler. WordPress’teki diğer yönlendirme sorunlarını gidermeye yardımcı olabileceğinden bu ipucunu kullanışlı tutun.

2. Giriş Sayfası Yönlendirme Sorunu Düzelt

WordPress giriş sayfası yenilenmeye ve sizi giriş formuna yönlendirmeye devam ediyorsanız, bu çakışan bir ayarın işaretidir.

Bu sorunu gidermek için WordPress giriş sayfasının yenilenmesi ve yeniden yönlendirilmesi sorununun nasıl çözüleceğine dair kılavuzumuza bakın.

3. Genel Sorun Giderme İpuçlarını izleyin

Giriş sorunlarının arkasındaki en olası sorun bir eklenti veya tema çakışmasıdır. Hangisinin soruna neden olduğunu bulmak için nihai WordPress sorun giderme kılavuzumuzdaki adımı izleyin.

Bu makalenin, WordPress’te başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra kullanıcıları kolayca yeniden yönlendirmeyi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Kullanıcı verilerinizi güvende tutmak için WordPress güvenlik kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map