WordPress’te Facebook Yorumlarını Yükleme ve Kurulum

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağıdır. Bu yüzden en iyi WordPress bloglarından bazıları varsayılan WordPress yorumları yerine Facebook yorumlarını kullanıyor.


Facebook yorum sistemini WordPress sitenize eklemeyi planlıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bu yazıda, WordPress’te Facebook yorumlarını nasıl kuracağınızı ve ayarlayacağınızı göstereceğiz. Web sitenizde Facebook yorum sayısını nasıl görüntüleyeceğinizi de açıklayacağız.

WordPress'te Facebook Yorumlarını Yükleme ve Kurulum

WordPress’te Facebook Yorumlarını Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Eğiticiye başlamadan önce, varsayılan WordPress yorumlarına kıyasla Facebook yorumlarını kullanmanın artılarını ve eksilerini ele alalım..

En belirgin avantajlarından biri, Facebook yorumlarının web sitenizin Facebook’ta görünürlüğünü artırmasıdır.

Birisi sitenize yorum yaptığında, yorumlarını Facebook arkadaşlarıyla paylaşmak için “Facebook’ta da yayınla” seçeneğini işaretleyebilir. Bu, web sitenize gelen ek trafik için büyük bir potansiyele sahiptir..

Facebook yorum formu

Ayrıca, spam gönderenler web sitenizden uzak duracak çünkü yayınlarınıza yorum yaparak bir SEO geri bağlantısı almayacaklar.

Facebook yorumlarını kullanmanın bir başka yararı da anonimlik faktörünü kaldırmasıdır, bu nedenle kullanıcıların Facebook profillerine bağlı olduğu için spam yorum bırakma olasılığı daha düşüktür.

Ancak, bu büyük bir dezavantaj olarak da hareket edebilir.

Bazı kullanıcılar anonim olmaktan hoşlandıkları için Facebook profillerini kullanarak yorum bırakmaktan çekinmezler.

Facebook yorumlarını kullanmanın bir başka dezavantajı, WordPress ile depolanmaması veya senkronize edilmemesi, Disqus gibi üçüncü taraf yorum sistemlerinin WordPress ile senkronize edilmesidir..

Varsayılan WordPress yorumlarına sahip eski yayınlarınız varsa, bu yorumlar Facebook yorumlarından önce veya sonra görünebilir.

Ancak, sitenizde Facebook yorum sistemini kullanıyorsanız WordPress yorum sistemini tamamen kaldırmak daha iyidir. Aksi takdirde, spam gönderenler ve botlar web sitenize spam göndermek için WordPress yorumlarını kullanır.

Artıları ve eksileri artık bildiğinize göre, WordPress’te Facebook yorumlarını nasıl yükleyeceğinize bir göz atalım.

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

WordPress’te Facebook Yorumlarını Ayarlama

WordPress’te Facebook yorumları eklemenin en kolay yolu bir WordPress eklentisi kullanmaktır.

Kullanacağız Lazy FB Yorumlar Bu öğretici uğruna eklenti. Bu ücretsiz eklenti, sitenize yalnızca Facebook yorum sistemini eklemekle kalmaz, aynı zamanda sayfa hızını artırmak için yorumları tembel olarak yükler.

İlk olarak, Lazy FB Comments eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekiyor. Ayrıntılı talimatlar için WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair kılavuzumuzu takip edebilirsiniz.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »Tembel FB Yorumlar eklentiyi yapılandırmak için.

Lazy FB Yorumlar Eklenti ayarları sayfası

Web sitenizde Facebook yorumlarını kullanmak için bir Facebook uygulaması oluşturmanız ve ardından uygulama kimliğini eklentinin ayarlar sayfasına eklemeniz gerekir.

Daha önce siteniz için bir uygulama oluşturduysanız, o uygulama kimliğini burada kullanabilirsiniz. Aksi takdirde, Geliştiriciler için Facebook sayfasına giderek yeni bir uygulama oluşturmanız gerekir.

Başlamak için hesabınız yoksa bir Facebook Geliştirici hesabına kaydolmanız gerekir. Ardından, Benim uygulamalarım sayfanın sağ üst köşesinde bulunan bağlantı.

Facebook Uygulaması Oluştur düğmesi

Tıklamanız gereken bir açılır menü açılır. Uygulama Oluştur seçeneği. Bu, uygulamanız için e-posta adresinizi ve bir ad vermeniz gereken kalıcı bir pencere açacaktır.

Yeni bir Facebook uygulaması oluşturun

İşiniz bittiğinde, Uygulama Kimliği Oluştur buton. Bu bir açılır kutu açar ve sizden bazı CAPTCHA harfleri girmenizi ister. Sadece CAPTCHA metin kutusunu doldurun ve ardından Sunmak buton.

Facebook şimdi sizin için yeni bir uygulama oluşturacak ve ardından sizi uygulama panosuna yönlendirecektir. APP Kimliğinizin orada görüntülendiğini göreceksiniz.

Facebook APP gösterge tablosu

Ardından, Facebook’a Uygulamayı nasıl kullandığınızı söylemeniz gerekir.

Sadece tıklayın Ayarlar »Temel bağlantısını tıklayın ve ardından + Platform Ekle düğmesi, sayfanın altında bulunur.

Facebook uygulama platformu düğmesi

Ekranda yeni bir açılır pencere görünecektir. Tıklamanız gerekiyor İnternet sitesi platformunuz olarak seçmek için.

Facebook uygulama platformunu seçin

Bu, uygulamanızın ayarlar sayfasına web sitenizin URL’sini girebileceğiniz yeni bir “Web sitesi” bölümü ekleyecektir.

Web sitesi adresi ekle

Ayarlarınızı kaydettikten sonra artık APP Kimliğini kopyalayıp WordPress sitenizdeki eklentinin ayarlar sayfasının FB Uygulama Kimliği metin kutusuna yapıştırabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, aşağı kaydırmanız ve ardından Tüm Değişiklikleri Kaydet ayarlarınızı kaydetmek için düğmesine basın.

Facebook Yorumlarını Denetle seçeneği

Şimdi bu eklentinin başlığının yanında “Yorumları Denetle” için yeni bir seçenek göreceksiniz. Bir sonraki bölümde Facebook yorumlarının nasıl denetleneceğini açıklayacağız.

Bu eklenti ayrıca kapsamlı bir dizi seçenekle birlikte gelir. Değiştirmek istediğiniz bir şey olup olmadığını görmek için ayarları gözden geçirebilirsiniz..

Örneğin, Yorumları Yükle seçeneğini “On Scroll” olarak değiştirebilirsiniz. Bu, Facebook yorum sistemini yalnızca birisi makalenin sonuna geldiğinde yükler. Bu, sayfa yükleme hızını artırmanıza yardımcı olur.

Tembel FB yorum kaydırma yük

Bunun dışında, varsayılan ayarlar çoğu web sitesinde çalışmalıdır.

Artık, Facebook yorum sisteminin nasıl çalıştığını görmek için WordPress sitenizdeki herhangi bir yayını ziyaret edebilirsiniz..

Facebook yorum sistemi iş başında

Web Sitenizdeki Facebook Yorumlarını Denetleme

Facebook uygulamasının yöneticisi olarak, Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda yeni yorumlar için bildirim alacaksınız.

Eklentinin ayarlar sayfasında yorumları denetlemek için bir bağlantı da bulacaksınız.

Facebook yorum denetleme aracı

Tıpkı WordPress yorumları gibi, Facebook’ta yorum denetleme kurallarını Ayarlar bağlantı. Bu, “Denetleme Kuralları” sekmesini tıklamanız gereken bir açılır pencere açar.

FB Yorumları denetleme kuralları

Buradan, bir yorumda izin verilecek maksimum karakter sınırına karar verebilirsiniz. Ayrıca, yorumlarınızın yayınlarınızda otomatik olarak kapatılacağı bir sınır da belirleyebilirsiniz..

Facebook da yeni yorum moderatörleri eklemenize izin veriyor. “Moderatörler” sekmesini tıklamanız ve ardından metin kutusunu kullanarak kişiyi eklemeniz gerekir.

Yorum Denetleyicileri Ekleme

İşiniz bittiğinde, Kayıt etmek düğmesine basın..

WordPress’te Facebook Yorum Sayısını görüntüleme

Lazy FB Comments eklentisini kullanmanın dezavantajlarından biri, WordPress yorum sayısı işlevlerini geçmesi ve yorum sayısının Facebook markalı bir sürümünü çıkarmasıdır..

Temanız yorum sayısını gösteriyorsa, bu iyi görünmez

Hala Facebook yorum sayısını görüntülemek istiyorsanız, bunu bir kod snippet’inin yardımıyla yapabilirsiniz.

Öncelikle, bir FTP istemcisi kullanarak WordPress barındırma hesabınıza bağlanmanız ve ardından / wp-content / themes / klasörüne gitmeniz gerekir. 

Buradan geçerli tema klasörünüzü açmanız ve ardından single.php dosyasını bulmanız gerekir.

FTP kullanarak single.php dosyasını indirin

Ardından, bu dosyayı sağ tıklamanız ve ardından İndir.

Bundan sonra, single.php dosyasını Not Defteri gibi düz bir metin düzenleyicisi kullanarak açmalısınız. Dosya açıldığında, temanızın yorum sayısını görüntülemek için kullandığı kodu arayın ve dikkatlice aşağıdaki kodla değiştirin..

Yorumlar

Bu kod snippet’i, her yayında Facebook yorum sayısını görüntülemenize yardımcı olacaktır.

Son olarak, dosyayı kaydetmeniz ve ardından FTP kullanarak geçerli tema klasörüne geri yüklemeniz gerekir.

Bu kadar! Bu makalenin WordPress sitenize Facebook yorumlarını yüklemenize ve ayarlamanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

WordPress’e Facebook açık grafik meta verilerinin nasıl ekleneceği veya web siteniz için nasıl sanal bir telefon numarası alacağınız hakkındaki kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me