16 najlepszych alternatyw dla wtyczki WordPress Jetpack

Szukasz najlepszych alternatyw dla wtyczki Jetpack? Jetpack to potężny pakiet wtyczek WordPress, który dodaje różne funkcje do witryny WordPress. Niedawno jeden z naszych czytelników poprosił nas o udostępnienie możliwych alternatyw Jetpack dla WordPress. W tym artykule pokażemy najlepsze alternatywy dla wtyczki WordPress Jetpack.


Najlepsze alternatywy Jetpack dla WordPress

Co to jest wtyczka Jetpack WordPress?

Jetpack to pakiet wtyczek, który łączy podstawowe funkcje WordPress w jedną dużą wtyczkę. Pozwala zarządzać funkcjami, których chcesz używać, i możesz wyłączyć funkcje, których nie potrzebujesz.

Jednak w miarę rozwoju witryny możesz chcieć rozszerzyć swoją działalność poza Jetpack. Możesz potrzebować zaawansowanych funkcji, które są oferowane w wtyczkach WordPress innych firm.

W takich przypadkach warto przyjrzeć się alternatywom Jetpack pod kątem konkretnych potrzebnych funkcji.

Plusy i minusy wtyczki Jetpack

Plusy i minusy korzystania z wtyczki WordPress Jetpack

Jak wszystkie rzeczy w życiu, wtyczka Jetpack ma swoje zalety i wady, o których należy pamiętać przy wyborze alternatywnych Jetpack.

Plusy korzystania z wtyczki Jetpack

Są to zalety korzystania z wtyczki Jetpack na stronie WordPress.

 • Jedna wtyczka do rządzenia nimi wszystkimi. Wszystkie niezbędne funkcje są dostępne w jednym, łatwym w zarządzaniu pakiecie.
 • Jetpack jest wysoce zoptymalizowany pod kątem wydajności dzięki potężnej infrastrukturze Automattic (firmy stojącej za Jetpack i WordPress.com) działającej w tle.
 • Ma ładniejszy interfejs użytkownika niż typowe wtyczki WordPress.

Wady korzystania z wtyczki Jetpack

Poniżej przedstawiono wady korzystania z wtyczki WordPress Jetpack na swojej stronie internetowej.

 • Korzystanie z Jetpack wymaga utworzenia konta WordPress.com.
 • Rdzeń Jetpack jest bezpłatny, ale wiele jego funkcji wymaga płatnej subskrypcji.
 • Ma ograniczoną funkcjonalność e-mail. Nie możesz wysłać subskrybentom wiadomości e-mail bez opublikowania posta na blogu.
 • Twoja strona staje się zależna od jednej wtyczki, co utrudnia jej wymianę w przyszłości.

To powiedziawszy, spójrzmy na najlepsze alternatywy Jetpack, które możesz zainstalować na swojej stronie.

1. WPForms Lite

WPForms

WPForms Lite jest najlepszą alternatywą dla formularza opinii Jetpack. WPForms jest najlepszą wtyczką formularza kontaktowego WordPress i jest dostępna w bezpłatnej wersji Lite, która umożliwia łatwe dodawanie formularza kontaktowego na stronie WordPress.

WPForms jest wyposażony w piękny kreator przeciągnij i upuść oraz gotowe szablony formularzy. Dodawanie formularza do postów i stron na blogu jest proste przy użyciu krótkiego kodu lub za pomocą przycisku Dodaj formularz w edytorze postów.

Stworzyliśmy WPForms, aby był przyjazny dla początkujących, oferując zaawansowane funkcje, takie jak subskrypcja e-mail, płatności, rejestracja użytkowników i inne w wersji Pro.

2. MonsterInsights

MonsterInsights

Jetpack ma wbudowany moduł statystyk. Jednak nie jest tak potężny jak Google Analytics. Jeśli chcesz zintegrować Google Analytics z Jetpack, musisz uaktualnić do profesjonalnego planu, który kosztuje 299 USD rocznie.

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress z ponad 1 milionem aktywnych instalacji i ma bezpłatną wersję dostępną dla wszystkich użytkowników WordPress.

MonsterInsights pozwala łatwo zainstalować Google Analytics w witrynie WordPress. Jest wyposażony w piękne narzędzia do raportowania, które ułatwiają początkującym sprawdzenie, skąd pochodzą użytkownicy i co oglądają.

3. UpdraftPlus

UpdraftPlus

Jetpack oferuje automatyczne codzienne kopie zapasowe, ale są one dostępne tylko dla płatnych planów. UpdraftPlus to jedna z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress na rynku i bezpłatna alternatywa dla funkcji tworzenia kopii zapasowych Jetpack.

Pozwala łatwo skonfigurować automatyczne kopie zapasowe dla całej witryny WordPress.

Wystarczy raz go skonfigurować, a następnie automatycznie utworzy kopie zapasowe. Twoje kopie zapasowe są przechowywane w zdalnych lokalizacjach, takich jak Dysk Google, Dropbox i inne. Możesz także przywrócić swoją witrynę z poprzednich kopii zapasowych za pomocą kilku kliknięć.

Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym przewodniku, jak wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus.

4. Akismet

Akismet

Jetpack ma funkcję filtrowania spamu dla płatnych planów, ale będziesz potrzebował przynajmniej osobistego planu, aby uzyskać dostęp do podstawowego filtrowania spamu.

Akismet to najlepsza na rynku wtyczka do filtrowania spamu WordPress. Automatycznie filtruje wszystkie komentarze WordPress, aby przechwycić spam. To znacznie zmniejsza liczbę komentarzy do spamu, które musisz moderować.

Pełne instrukcje konfiguracji można znaleźć w naszym przewodniku Akismet dla początkujących użytkowników WordPress.

5. Sucuri Scanner

Sucuri

Jetpack skanuje w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania tylko, jeśli masz plany subskrypcji profesjonalnych lub premium. Skaner Sucuri zapewnia bezpłatny skaner złośliwego oprogramowania, monitorowanie czarnej listy, sprawdzanie integralności plików, działania zabezpieczające po włamaniach i wzmocnienie bezpieczeństwa.

Sucuri jest liderem branży w zakresie bezpieczeństwa WordPress i monitorowania stron internetowych. Oferuje również najlepszą zaporę WordPress, która blokuje podejrzane działania, zanim dotrą do Twojej witryny.

6. Yoast SEO

Yoast SEO

Jetpack oferuje ograniczoną funkcjonalność SEO nawet dla użytkowników abonamentu premium. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji SEO Jetpack, potrzebujesz co najmniej profesjonalnego planu. Yoast SEO jest idealną alternatywą dla funkcji Jetpack SEO i jest najpopularniejszą wtyczką SEO na rynku.

Bezpłatna wtyczka Yoast SEO zapewnia kompletne narzędzia SEO WordPress, w tym weryfikację witryny, mapy witryn XML, podgląd SEO, obrazy podglądu na Facebooku i Twitterze, opisy tytułów i meta itp..

Pełne instrukcje krok po kroku znajdują się w naszym przewodniku na temat instalowania i konfigurowania wtyczki Yoast SEO.

7. WP na bufor

WP na bufor

Wtyczka WP to Buffer umożliwia połączenie witryny WordPress z buforem i automatyczne planowanie udostępniania postów WordPress w profilach mediów społecznościowych. Jest to najlepsza alternatywa dla funkcji reklamowej Jetpack, która robi to samo.

Bufor to platforma zarządzania mediami społecznościowymi, która pozwala zaplanować posty w mediach społecznościowych w ciągu dnia. Oszczędza to czas, który w innym przypadku spędziłbyś na ręcznym udostępnianiu artykułów w mediach społecznościowych.

8. Jeszcze inna wtyczka powiązanych postów

Yet Another Related Posts Plugin

Yet Another Related Posts plugin to najlepsza wtyczka postów związanych z WordPress na rynku i doskonała alternatywa dla funkcji powiązanych postów Jetpack.

Oferuje więcej opcji dostosowywania i pełną kontrolę nad tym, jak i gdzie wyświetlasz powiązane posty w swojej witrynie. Obsługuje nawet niestandardowe typy postów i może również dodawać pokrewne posty w kanałach RSS.

9. De: Komentarze

De: komentarze

Decomments to płatna wtyczka WordPress, która pozwala przekształcić obszar komentarzy WordPress, dodając do niego więcej funkcji społecznościowych. Użytkownicy mogą oceniać komentarze, udostępniać komentarze w mediach społecznościowych, logować się za pomocą swoich profili społecznościowych, zdobywać odznaki i nie tylko.

Zapewnia to bardzo angażujące wrażenia użytkownika dotyczące komentarzy na stronie WordPress. Szczegółowe instrukcje znajdują się w naszym artykule na temat ulepszania komentarzy WordPress za pomocą De: comments.

10. Envira Gallery Lite

Galeria Envira

WordPress ma domyślny sposób łatwego dodawania galerii obrazów. Jednak domyślna galeria WordPress ma dość ograniczoną funkcjonalność. Jeśli użytkownik kliknie obraz, zostanie załadowany na nowej stronie.

Envira Gallery Lite oferuje bezpłatną alternatywę dla responsywnych galerii Jetpack. Umożliwia łatwe tworzenie responsywnych galerii obrazów z wyskakującymi okienkami karuzeli.

11. Pingdom

Pingdom

Pingdom nie jest wtyczką, ale narzędziem do monitorowania witryny, którego można użyć jako alternatywy dla narzędzia do monitorowania Jetpack. Bezpłatne konto Pingdom umożliwia monitorowanie 1 witryny.

Wysyła natychmiastowe powiadomienie e-mail, gdy Twoja witryna nie działa, i powiadamia o jej ponownym uruchomieniu. Możesz także monitorować historyczny czas działania swojej witryny, logując się na swoje konto.

12. MailChimp

MailChimp

E-mail marketing to jeden z najlepszych sposobów dotarcia do odbiorców. Jeśli jeszcze go nie uruchomiłeś, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, dlaczego warto od razu zacząć budować listę e-mail.

MailChimp to jedna z najlepszych usług e-mail marketingu na świecie i doskonała alternatywa dla subskrypcji e-mail Jetpack. Minusem subskrypcji Jetpack jest to, że wysyła e-maile do użytkowników tylko wtedy, gdy opublikujesz nowy post. W przeciwieństwie do prawdziwej listy e-mail, w której można wysyłać użytkownikom cotygodniowe lub miesięczne biuletyny.

MailChimp jest usługą płatną, ale oferuje bezpłatny plan na zawsze dla maksymalnie 2000 subskrybentów i 12 000 e-maili na miesiąc.

13. Cloudflare

Cloudflare

Cloudflare to jedna z najlepszych usług CDN, która oferuje bezpłatny CDN i podstawową ochronę przed atakami DDOS.

Poprawia szybkość i wydajność witryny, udostępniając statyczne treści za pośrednictwem ich globalnej sieci CDN. Cloudflare jest idealnym zamiennikiem usługi CDN Jetpack, która obsługuje twoje obrazy za pośrednictwem ich serwera CDN w celu optymalizacji wydajności. Zapewnia również bezpłatną alternatywę dla ochrony przed atakiem siłowym Jetpack.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat konfigurowania bezpłatnej usługi Cloudflare CDN w WordPress.

14. Menedżer łatwych aktualizacji

Menedżer łatwych aktualizacji

Easy Updates Manager pozwala zastąpić funkcję automatycznej aktualizacji wtyczek Jetpack. Pomaga w łatwy sposób zarządzać wszystkimi aktualizacjami rdzenia, motywu i wtyczek WordPress.

Z jednego pulpitu nawigacyjnego można włączyć lub wyłączyć automatyczne aktualizacje. Możesz ustawić, aby określone lub wszystkie aktualizacje wtyczek były instalowane automatycznie. Może także automatycznie instalować aktualizacje motywów.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat lepszego zarządzania automatycznymi aktualizacjami WordPress.

15. WordPress Infinite Scroll

Załaduj więcej - Nieskończone przewijanie dla WordPress

WordPress Infinite Scroll to idealna alternatywa dla nieskończonej funkcji przewijania Jetpack. Podobnie jak Jetpack, musisz dodać mały fragment kodu do swojego motywu.

Pozwala dodać przycisk, który użytkownicy mogą kliknąć, aby załadować więcej postów. Możesz także wybrać automatyczne ładowanie postów, gdy użytkownik przewija stronę w dół.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania przycisku ładowania kolejnych postów w WordPress.

16. Wspólne liczby

Wspólne liczby

Shared Counts to jedna z najlepszych wtyczek mediów społecznościowych dla WordPress. Jest super szybki i ładuje tylko ograniczoną liczbę najlepszych sieci społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest i LinkedIn.

Ma wiele stylów przycisków, liczbę akcji społecznościowych i całkowitą liczbę akcji. Możesz zmienić kolejność wyświetlania przycisków, a wtyczka może automatycznie wstawiać przyciski do postów, stron i niestandardowych typów WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze alternatywy dla wtyczki Jetpack na twojej stronie WordPress. Możesz także przejrzeć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress, aby znaleźć inne niezbędne wtyczki do Twojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map