22 świetne wtyczki WordPress do zarządzania obrazami (zaktualizowane)

Szukasz najlepszych wtyczek do zarządzania obrazami w witrynie WordPress? Obrazy pomagają ożywić treść i zwiększyć zaangażowanie. W tym artykule udostępnimy jedne z najlepszych wtyczek WordPress do wydajniejszego zarządzania obrazami w Twojej witrynie.


Wtyczki WordPress do zarządzania obrazami

1. Galeria Envira

Galeria Envira

Galeria Envira to najlepsza wtyczka galerii zdjęć WordPress na rynku. Umożliwia tworzenie pięknych i elastycznych galerii obrazów w WordPress za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Envira jest zoptymalizowana pod kątem wydajności, więc Twoje galerie ładują się szybko. Jest to również najbardziej przyjazna dla SEO wtyczka galerii zdjęć do WordPress. Envira ma mnóstwo funkcji, takich jak albumy, oznaczanie obrazów, znak wodny, proofing i tak dalej.

Istnieje również dodatek WooCommerce, który pozwala dodać sklep internetowy do sprzedaży swoich zdjęć.

2. Soliloquy

Monolog

Suwaki pozwalają przyciągnąć uwagę użytkownika do najważniejszych treści dzięki pięknym pokazom slajdów z tekstem, wezwaniem do działania i animacją. Slidery mogą jednak spowalniać szybkość witryny, co wpływa na wygodę użytkownika i SEO.

Soliloquy jest obecnie najlepszym suwakiem WordPress na rynku. Jest zauważalnie szybszy niż jakikolwiek inny suwak WordPress. Jest również najłatwiejszy w użyciu z mnóstwem funkcji, takich jak suwak polecanej zawartości, karuzela, motywy suwaka, lightbox itp..

3. Optymalizator obrazu EWWW

Ewww Image Optimizer

Ładowanie obrazów trwa dłużej niż tekst, a to wpływa na szybkość i wydajność witryny. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest optymalizacja zdjęć do Internetu.

EWWW Image Optimizer to najlepsza wtyczka WordPress do automatycznej optymalizacji obrazów w WordPress. Jest wyposażony w potężne narzędzia do kompresji obrazów bez wpływu na jakość.

Alternatywny: WP Smush

4. Inteligentny suwak 3

Inteligentny suwak 3

Smart Slider 3 jest dostępny jako płatna i darmowa wtyczka do suwaka WordPress. Jest wyposażony w piękne narzędzie do przeciągania i upuszczania, które pozwala szybko utworzyć pokaz slajdów.

Jest łatwy w użyciu i zawiera mnóstwo funkcji, takich jak animacje, piękne przejścia, suwak dostosowany do urządzeń mobilnych i wiele innych.

5. Bezsenność

Bezmyślność

Imsanity pozwala ustawić maksymalną wysokość i szerokość obrazu dla przesyłanych plików WordPress i automatycznie zmienia rozmiar dużych plików obrazów. Może także wykonywać zbiorcze zmiany rozmiaru starszych plików na podstawie Twoich ustawień.

Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym przewodniku na temat zmiany rozmiaru dużych obrazów w WordPress

6. Wymagaj wyróżnionego obrazu

Wymagaj polecanych obrazów do postów WordPress

Czasami Ty lub inny autor w Twojej witrynie może zapomnieć o dodaniu wyróżnionego obrazu do posta na blogu przed opublikowaniem. Może to wpłynąć na układ Twojej witryny, a jeśli automatycznie udostępniasz posty w mediach społecznościowych, strony te wybiorą dowolne zdjęcie z artykułu jako miniaturę postu.

Wymagaj wtyczki Featured Image nie pozwala opublikować postu, dopóki nie dodasz wyróżnionego obrazu. Przypomni Ci, że nie dodałeś wyróżnionego obrazu i wyłączy przycisk publikowania, dopóki nie dodasz wyróżnionego obrazu.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak wymagać wyróżnianych obrazów dla postów w WordPress.

7. Domyślny wyróżniony obraz

Domyślnie polecany obraz

Jak sama nazwa wskazuje, ta poręczna wtyczka pozwala łatwo ustawić domyślny wyróżniony obraz, który będzie używany jako zapasowy dla postów, dla których nie ma dostępnego wyróżnionego obrazu. Po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę, a następnie przejdź do Ustawienia »Media strona, aby przesłać domyślny obraz.

Aby zapoznać się z alternatywnymi metodami, zobacz nasz artykuł na temat ustawiania domyślnego obrazu rezerwowego w WordPress.

8. Polecany film Plus

Polecane wideo Plus

Ta wtyczka pozwala Ci dodać polecany film do WordPressa zamiast polecanego obrazu. Po prostu dodaj adres URL wideo, a automatycznie pobierze miniaturę wideo. Obsługuje YouTube, Vimeo, Dailymotion, Soundcloud, Spotify itp.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania polecanych miniatur wideo w WordPress.

9. Widżet obrazu

Widżet obrazu w WordPress

Zwykle, jeśli chcesz dodać obraz do paska bocznego WordPress, musisz ręcznie dodać go do widżetu tekstowego za pomocą HTML. Wtyczka Image Widget dodaje widżet, który można przeciągnąć i upuścić na pasku bocznym, a następnie wybrać lub przesłać obraz.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym artykułem na temat dodawania obrazu w widżecie paska bocznego WordPress.

10. Polecane obrazy w RSS & Mailchimp Email

Polecane obrazy w wiadomościach RSS i MailChimp

Jak sama nazwa wskazuje, ta wtyczka włącza polecane obrazy do Twojego kanału RSS. Jeśli używasz MailChimp do wysyłania postów do subskrybentów pocztą e-mail, użytkownicy ci zobaczą również polecane obrazy postów.

Alternatywną metodę można znaleźć w naszym samouczku na temat dodawania wyróżnionych obrazów do kanału RSS WordPress.

11. Regeneruj miniatury

Ponownie wygeneruj rozmiary obrazów w WordPress

Po przesłaniu obrazu WordPress automatycznie zapisuje go w wielu rozmiarach. Te rozmiary są zdefiniowane w Ustawienia »Media strona. Motywy WordPress mogą również dodawać własne rozmiary obrazów, które będą używane w miniaturach. Jeśli aktywujesz taki motyw, WordPress zacznie również zapisywać obrazy w tych nowych rozmiarach. Jednak nie odtworzy nowych rozmiarów starszych zdjęć.

Regeneruj miniaturę pozwala szybko zregenerować wszystkie rozmiary obrazów w WordPress. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat ponownego generowania miniatur i nowych rozmiarów obrazów w WordPress.

12. Media zewnętrzne

Media zewnętrzne

Ta wtyczka umożliwia łączenie lub importowanie plików z Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive, Instagram i dowolnego innego zewnętrznego pliku do WordPress. Zapewnia to łatwiejszy sposób pracy z obrazami przechowywanymi na koncie Google Drive lub Dropbox, uzyskując do nich dostęp bezpośrednio z WordPress.

Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym przewodniku na temat podłączania Dysku Google do biblioteki multimediów WordPress.

13. Opublikuj edytor miniatur

Opublikuj edytor miniatur

Po przesłaniu wyróżnionego obrazu czasami zauważysz, że WordPress go przyciął lub nie wyświetla się poprawnie z Twoim motywem. Możesz edytować obraz w swoim ulubionym programie do edycji obrazów lub możesz użyć tej wtyczki.

Edytor miniatur postów umożliwia łatwe kadrowanie i zmianę rozmiaru polecanych obrazów z obszaru administracyjnego WordPress. Możesz także edytować wcześniej przesłane polecane obrazy. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat przycinania i edytowania miniatur postów WordPress.

14. Łatwy znak wodny

Łatwy znak wodny

Łatwy znak wodny umożliwia łatwe dodawanie znaku wodnego do obrazów WordPress. Możesz wybrać automatyczne znakowanie wszystkich zdjęć lub ręczne dodawanie znaku wodnego do określonych obrazów.

Jeśli korzystasz już z Galerii Envira, nie potrzebujesz tej wtyczki. Zamiast tego możesz użyć dodatku Envira do znaku wodnego.

Zobacz instrukcje krok po kroku dotyczące używania obu wtyczek w naszym przewodniku na temat automatycznego dodawania znaku wodnego do obrazów w WordPress

15. Prosty pełny obraz tła

Obraz w tle na pełnym ekranie

Prosty obraz tła na pełnym ekranie pozwala łatwo dodać obraz tła na pełnym ekranie do dowolnego motywu WordPress. Wiele motywów WordPress pozwala już łatwo dodawać obrazy tła na pełnym ekranie. Jeśli jednak Twój motyw nie obsługuje pełnoekranowych obrazów tła, możesz wypróbować tę wtyczkę.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz samouczek na temat dodawania pełnoekranowego obrazu tła w WordPress.

16. Awatar pierwszego listu WP

Awatar pierwszego listu WP

Awatar pierwszego listu WP pozwala pokazać niestandardowego awatara przy użyciu pierwszej litery imienia użytkownika. Możesz pokazać go tylko użytkownikom, którzy nie mają obrazu Gravatar lub całkowicie zastąpić Gravatar awatarem z pierwszą literą.

Dowiedz się więcej na ten temat w naszym przewodniku na temat ustawiania niestandardowego awatara dla użytkowników w WordPress.

17. Obrazy taksonomii

Obrazy taksonomiczne

Czy chcesz dodać ikony obrazu lub miniatury do swoich kategorii lub tagów? Obrazy taksonomiczne pozwalają to zrobić. Po aktywacji wtyczki, po prostu przejdź do Posty »Kategorie i kliknij przycisk Dodaj, aby przesłać zdjęcia.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania obrazów taksonomii w WordPress.

18. Odtwarzacz plików multimedialnych

Odtwarzacz plików multimedialnych

Czy kiedykolwiek chciałeś zmienić nazwę pliku obrazu po przesłaniu? WordPress umożliwia zmianę tytułu obrazu i tekstu alternatywnego, ale nie można zmienić nazwy pliku. Wtyczka Media File Renamer umożliwia łatwą zmianę dowolnej nazwy pliku w bibliotece multimediów WordPress. Automatycznie zmienia także nazwy plików na podstawie tytułu pliku wprowadzonego podczas przesyłania.

Zmiana nazwy pliku przy użyciu wtyczki powoduje również aktualizację wszystkich odniesień do pliku w postach i stronach WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat zmiany nazw plików obrazów i multimediów w WordPress.

19. ImageInject

ImageInject

Większość początkujących ma trudności ze znalezieniem zdjęć na swoich blogach, które nie zawierają praw autorskich. Wtyczka ImageInject rozwiązuje ten problem, umożliwiając przeszukiwanie Flickr w poszukiwaniu kreatywnych wspólnych zdjęć licencjonowanych i dodawanie ich do swoich postów z odpowiednim przypisaniem.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym artykułem na temat znajdowania i dodawania kreatywnych wspólnych obrazów licencjonowanych w WordPress.

20. Włącz wymianę nośnika

Włącz zastępowanie multimediów

Jeśli musisz zastąpić obraz w swoich postach WordPress, zwykle musisz go edytować, aby dodać nowy obraz i usunąć stary. Jeśli użyłeś tego obrazu w wielu postach, będziesz musiał edytować wszystkie te posty, aby dodać nowy obraz.

Włącz wtyczkę Media Replace umożliwia zastępowanie plików multimedialnych bezpośrednio z biblioteki multimediów WordPress. Zastąpienie obrazu automatycznie zastępuje go w postach i stronach, na których dodałeś stary obraz.

Zobacz nasz przewodnik na temat łatwego zastępowania obrazów i plików multimedialnych w WordPress.

21. Plugin A / B Image Optimizer

Optymalizator obrazu A / B

Wyróżnione zdjęcia zachęcają użytkowników do klikania artykułów. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zdjęcia polecane najlepiej sprawdzają się w Twojej witrynie? Wtyczka A / B Image Optimizer pomaga to rozgryźć. Pozwala dodać dwa polecane obrazy do postu, a następnie losowo wyświetla te obrazy użytkownikom. Możesz zobaczyć, który polecany obraz uzyskał więcej kliknięć, edytując post.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat testowania podziału obrazu A / B w WordPress.

22. Kanał na Instagramie

Kanał na Instagramie

Chcesz pokazać swoje zdjęcia z Instagrama na swojej stronie WordPress? Kanał na Instagramie umożliwia łatwe wyświetlanie kanału na Instagramie za pomocą widżetu na pasku bocznym lub krótkiego kodu. Po prostu połącz swoją stronę z kontem na Instagramie, a ona automatycznie pobierze Twój kanał. Możesz dostosować kanał za pomocą różnych opcji wyświetlania w ustawieniach wtyczki.

Jeśli korzystasz z Envira Gallery, możesz to zrobić za pomocą ich dodatku na Instagram.

Narzędzia premiowe

Te narzędzia nie są wtyczkami WordPress, ale mogą pomóc w poprawie jakości obrazów w witrynie WordPress.

23. Canva

Canva

Canva pozwala tworzyć wszelkiego rodzaju grafiki za pomocą łatwych w użyciu narzędzi przeciągania i upuszczania. Jest wyposażony w profesjonalnie wyglądające szablony, których można użyć jako punktu wyjścia. Możesz także kupować obrazy, ikony i inne zasoby bezpośrednio z aplikacji.

24. Shutterstock

Shutterstock

Shutterstock jest jednym z największych zasobów online dla fotografii, clipartów, ilustracji i grafiki wektorowej. Jesteśmy klientem Shutterstock i możemy ręczyć za jakość zdjęć.

Aby uzyskać więcej narzędzi, możesz zobaczyć naszą listę 16 narzędzi do tworzenia lepszych zdjęć do postów na blogu

To wszystko na teraz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odkryć świetne wtyczki WordPress do zarządzania obrazami w Twojej witrynie. Możesz także dowiedzieć się, jak rozwiązać typowe problemy z obrazem w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map