5 najlepszych powiązanych postów Wtyczki do WordPress

Czy użytkownicy opuszczają Twoją witrynę po przeczytaniu pierwszego postu? Zwiększenie liczby odsłon i zmniejszenie współczynnika odrzuceń to duże wyzwanie dla właścicieli witryn.


Najlepszym sposobem na zaangażowanie użytkowników w witrynie jest pokazanie im powiązanych treści. Okazało się, że jest to skuteczny sposób na uzyskanie większej liczby odsłon.

Pomaga także użytkownikom odkryć treści, których inaczej nie mogliby znaleźć. Wiele popularnych blogów korzysta z tej strategii, aby wydłużyć czas spędzany przez użytkowników.

Możesz łatwo użyć tej strategii na własnej stronie WordPress. Istnieje wiele powiązanych wtyczek do WordPressa, które mogą zautomatyzować cały proces.

Jednak te wtyczki używają różnych metod wyszukiwania pokrewnych treści. Na przykład niektóre mogą wyświetlać posty w tej samej kategorii co powiązane posty, podczas gdy inne mogą wykorzystywać wiele czynników w celu zwiększenia trafności.

W tym artykule pokażemy jedne z najlepszych powiązanych wtyczek do WordPressa wraz z ich zaletami i wadami.

Najlepsze powiązane posty wtyczki do WordPress

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

1. Jeszcze inna wtyczka powiązanych postów

Yet Another Related Posts Plugin

Yet Another Related Posts Plugin aka YARPP to jedna z najpopularniejszych wtyczek do postów związanych z WordPress, zawierająca ponad 200 000 aktywnych instalacji. Obsługuje wyświetlanie miniatur i tekst powiązanych postów.

Plusy:

YARPP wykorzystuje wbudowany algorytm do wyszukiwania pokrewnych postów. Ma świetny system szablonów, umożliwia wyświetlanie miniatur / tekstu, obsługuje niestandardowe typy postów i wyświetlanie kanału RSS.

Cons:

Jeśli prowadzisz bardzo dużą witrynę, YARPP może być bardzo zasobochłonne. Wersja pro wtyczki rozwiązuje ten problem, wykonując ciężkie podnoszenie na własnych serwerach YARPP.

YARPP nie jest kompatybilny z wtyczką WPML. Jeśli zamierzasz stworzyć wielojęzyczną stronę WordPress, powinieneś wybrać Polylang.

Wreszcie YARRP jest blokowany na zarządzanych dostawcach hostingu WordPress, takich jak WP Engine.

2. Kontekstowe posty powiązane

Kontekstowe powiązane posty

Kontekstowe powiązane posty to kolejna wtyczka WordPress do wyświetlania powiązanych postów. Stara się poprawić trafność, dopasowując kontekstowo posty. Może wyświetlać powiązane posty jako miniatury i tekst.

Plusy:

W przypadku postów związanych tylko z tekstem działa on od razu po wyjęciu z pudełka i ma prostszą stronę ustawień. Próbuje używać obrazów w poście jako miniatury, gdy nie można znaleźć wyróżnionego obrazu ani miniatury postu.

Cons:

Wtyczka nie zawiera żadnego szablonu do wyświetlania miniatur. Zamiast tego wyświetla tylko miniatury na liście punktowanej. Użytkownicy mogą dodawać własny styl CSS, aby go stylizować, ale początkujący użytkownicy mogą mieć trudności.

Podobnie jak YARPP, ta wtyczka również nie skaluje się dobrze w większych witrynach. Zarządzane hosty WordPress, takie jak WPEngine, zablokowały tę wtyczkę do użytku przez swoich klientów, ponieważ w większych witrynach spowolni ona działanie Twojej witryny.

3. Podobne posty dla WordrPress

Powiązane posty dla WordPress

Podobne posty dla wtyczki WordPress to lekka alternatywa dla bardziej popularnych wtyczek powiązanych postów. Wykonuje wszystkie zadania wymagające dużej ilości zasobów w obszarze administracyjnym i używa pamięci podręcznej do wyświetlania powiązanych postów.

Plusy:

Powiązane posty na WordPress koncentrują się na wydajności. Jest szybszy i nie spowalnia Twojej witryny. Obsługuje wyświetlanie miniatur i tekstów powiązanych list postów.

Istnieje widget i krótki kod, którego można użyć w dowolnym miejscu do wyświetlania powiązanych postów.

Cons:

Jeśli korzystałeś z innych powiązanych wtyczek do postów, możesz przegapić kilka dodatkowych funkcji.

4. Powiązane posty według taksonomii

Podobne posty taksonomii

Taksonomie w WordPress służą do sortowania treści według różnych terminów. Kategorie i tagi to dwie domyślne taksonomie WordPress używane przez większość blogów WordPress.

Wtyczka Podobne posty według taksonomii umożliwia wyświetlanie postów przy użyciu tych samych warunków taksonomii. Na przykład możesz wybrać wyświetlanie postów według „kategorii” lub „tagów”.

Wtyczka wyświetli pokrewne posty złożone w tej samej kategorii lub tagu, co aktualnie wyświetlane.

Plusy

Łatwy w użyciu i daje ograniczoną kontrolę nad tym, co jest wyświetlane jako powiązane z każdym elementem. To wydarzenie działa dla niestandardowych systematyk i typów postów, pozwala to wyświetlać pokrewne elementy również dla innych elementów treści.

Pokrewne posty można wyświetlać w postach, z miniaturą lub bez, lub w widżecie paska bocznego.

Cons

Wtyczka oferuje ograniczone opcje niż niektóre inne powiązane wtyczki postów. Używa tylko taksonomii jako metryki, co oznacza, że ​​Twoje wyniki mogą nie być najlepszymi powiązanymi postami.

5. Wpisy powiązane

Wpisy powiązane

Wpisy pokrewne różnią się od innych wtyczek na tej liście. Zamiast wyświetlać pokrewne posty poniżej treści, ta wtyczka wyświetla je w artykułach. Ten rodzaj wbudowanego wyświetlania powiązanych treści jest dość popularny w serwisach informacyjnych i na blogach.

Plusy:

Wyświetla powiązane posty, gdy użytkownicy są bardziej zaangażowani w treść i częściej klikają. Ma łatwą konfigurację i pozwala kontrolować, gdzie chcesz wyświetlać w swoich treściach powiązane linki do postów.

Cons:

Jeśli chcesz wyświetlać powiązane posty na końcu każdego postu, musisz zainstalować inną wtyczkę. Wtyczki dwóch powiązanych postów na jednej stronie mogą wymagać dużych zasobów.

Wskazówki bonusowe

Być może zauważyłeś, że wielokrotnie wspominaliśmy, że wtyczka powiązanych postów może wymagać dużych zasobów. Możliwe, że niektóre z tych wtyczek mogą nie działać dobrze na współdzielonym hostingu WordPress.

W takim przypadku możesz użyć wtyczki Niestandardowe posty powiązane. Ta wtyczka umożliwia ręczne dodawanie powiązanych postów do postu. Relacja łącza działa w obie strony, więc jeśli dodasz stary post jako powiązany post do nowego, stary post wyświetli również nowy post jako powiązany.

Inną opcją jest ręczne wyświetlanie powiązanych postów z miniaturami bez użycia wtyczek.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze powiązane wtyczki do postów na swojej stronie WordPress. Sprawdź ten przewodnik, aby uzyskać więcej wskazówek, jak zwiększyć liczbę odsłon i zmniejszyć współczynnik odrzuceń w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map