5 najlepszych wtyczek buforowania WordPress, aby przyspieszyć twoją stronę (2020)

Szukasz najlepszych wtyczek buforujących WordPress? Buforowanie pomaga przyspieszyć witrynę WordPress i zwiększyć wydajność. W tym przewodniku udostępnimy najlepsze wtyczki pamięci podręcznej WordPress dla Twojej witryny.


Najlepsze wtyczki buforujące WordPress, aby przyspieszyć twoją stronę

Co to jest pamięć podręczna?

Pamięć podręczna to zbiór tymczasowo przechowywanych danych, umożliwiający szybki dostęp na żądanie. W komputerach informacje są zwykle przechowywane na dysku twardym. Na żądanie komputer musi uruchomić kilka procesów, aby można było przedstawić informacje.

Buforowanie rozwiązuje ten problem poprzez przetwarzanie często żądanych informacji, a następnie przechowywanie ich w tymczasowej pamięci lub pamięci. Umożliwia to komputerom szybki dostęp do pliku.

Ta sama koncepcja buforowania może być również używana przez witryny WordPress w celu zwiększenia wydajności i przyspieszenia ładowania witryny.

Widzisz, WordPress to dynamiczny system zarządzania treścią. Oznacza to, że za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę, WordPress pobiera informacje z bazy danych, a następnie wykonuje kilka innych kroków, zanim strona internetowa zostanie wysłana do przeglądarki użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym artykule na temat działania WordPress.

Dzięki temu ładowanie witryny jest wolniejsze, gdy odwiedza ją wielu użytkowników jednocześnie.

Buforowanie pozwala Twojej witrynie WordPress pominąć wiele kroków. Zamiast przejść cały proces generowania strony za każdym razem, wtyczka buforująca tworzy kopię strony po pierwszym załadowaniu, a następnie podaje tę wersję buforowaną każdemu kolejnemu użytkownikowi.

Jak działa buforowanie?

Dlaczego buforowanie jest ważne

Buforowanie jest ważne, ponieważ zmniejsza obciążenie serwerów hostingowych WordPress i przyspiesza działanie witryny. Potrzebujesz poprawnego ustawienia buforowania, aby poprawić szybkość i wydajność WordPressa.

Szybsza witryna poprawia komfort użytkowania i zachęca użytkowników do odwiedzania większej liczby stron. Pomaga to również zwiększyć zaangażowanie i czas spędzany przez użytkowników w Twojej witrynie.

Szybsza witryna pomaga zwiększyć ruch w witrynie z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Google zapewnia znaczną przewagę SEO szybszym stronom internetowym, co pomaga ci zajmować wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Biorąc to pod uwagę, rzućmy okiem na najlepsze wtyczki buforowania WordPress, których możesz użyć, aby zwiększyć szybkość swojej witryny.

1. WP Rocket

WP-Rocket

WP Rocket to najlepsza wtyczka buforująca WordPress na rynku. Jest to najłatwiejsza i najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka buforowania, co stanowi dużą pomoc, jeśli nie znasz terminów technicznych używanych dla różnych opcji buforowania.

Pozwala użytkownikom na natychmiastowe buforowanie strony za pomocą jednego kliknięcia. Robot indeksujący automatycznie pobiera strony WordPress w celu utworzenia pamięci podręcznej. Wtyczka automatycznie włącza zalecane ustawienia buforowania WordPress, takie jak kompresja gzip, pamięć podręczna strony i wstępne ładowanie pamięci podręcznej.

WP Rocket zawiera również opcjonalne funkcje, które można włączyć w celu dalszej poprawy wydajności. Obejmuje to leniwe ładowanie obrazów, obsługę CDN, wstępne pobieranie DNS, minimalizację i inne.

2. W3 Total Cache

W3 Total Cache

W3 Total Cache jest jedną z najpopularniejszych wtyczek buforujących WordPress. Jest to wszechstronna wtyczka buforowania WordPress z mnóstwem opcji, które mogą sprawić, że dla początkujących będzie nieco onieśmielająca.

Zawiera wszystkie funkcje potrzebne do prawidłowej konfiguracji pamięci podręcznej WordPress. Obejmuje to pamięć podręczną strony, pamięć podręczną obiektów, kompresję gzip, ograniczoną obsługę minimalizacji, obsługę CDN i wiele innych.

Początkujący mogą uznać W3 Total Cache za nieco trudny w użyciu. Szczegółowe instrukcje instalacji znajdują się w naszym artykule na temat instalowania i konfigurowania wtyczki W3 Total Cache.

3. WP Super Cache

WP Super Cache

WP Super Cache to kolejna popularna wtyczka buforowania WordPress. Jest bezpłatny i jest wysoce rekomendowany przez wiele najlepszych firm hostingowych WordPress.

Wtyczka WP Super Cache zawiera wszystkie zalecane funkcje buforowania potrzebne do przyspieszenia witryny. Obejmuje to kompresję gzip, pamięć podręczną strony, wstępne ładowanie pamięci podręcznej, obsługę CDN, zaawansowane wstępne ładowanie pamięci podręcznej i więcej.

Zawiera obszerną sekcję ustawień z oddzielną zakładką dla łatwej konfiguracji. Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym artykule na temat instalowania i konfigurowania wtyczki WP Super Cache.

4. Sucuri Firewall

Sucuri

Sucuri to najlepsza zapora ogniowa i wtyczka bezpieczeństwa WordPress. Jako zapora sieciowa, Sucuri ma wbudowaną opcję buforowania zawartości witryny i włączenia kompresji gzip za pomocą jednego przycisku.

Jest to najlepsza opcja dla każdej witryny, ponieważ Sucuri jest zaporą na poziomie DNS. Oznacza to, że mogą oni podawać użytkownikom treści z pamięci podręcznej, nawet zanim ich żądanie dotrze do Twojej witryny. To daje Twojej stronie niesamowity wzrost wydajności.

5. Wbudowane wtyczki pamięci podręcznej z hostingu

Buforowanie pomaga znacznie zmniejszyć obciążenie serwerów hostingowych, umożliwiając im optymalne działanie. Dlatego wiele zarządzanych firm hostingowych WordPress oferuje teraz własne wbudowane rozwiązania buforowania.

Jeśli Twoja witryna jest hostowana przez jedną z następujących firm hostingowych, możesz użyć jej wbudowanych wtyczek buforujących dla swoich witryn.

SG SuperCacher

SiteGround oferuje wbudowane rozwiązanie buforowania wraz ze wszystkimi planami hostingowymi. Można go włączyć z pulpitu nawigacyjnego cPanel na koncie hostingowym.

SiteGround SuperCacher

Po włączeniu możesz zainstalować i aktywować wtyczkę SG Optimizer, aby zarządzać ustawieniami SuperCachera bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress.

Buforowanie silnika WP

WP Engine jest jedną z najlepiej zarządzanych firm hostingowych WordPress. Plany hostingowe mają wbudowane buforowanie i optymalizację wydajności.

Możesz zarządzać ustawieniami i wyczyścić pamięć podręczną z pulpitu administracyjnego WordPress. Po prostu kliknij menu WP Engine, a na karcie Ustawienia ogólne możesz zarządzać ustawieniami pamięci podręcznej WP Engine.

Aby uzyskać bardziej zaawansowane opcje buforowania, możesz zainstalować i aktywować wtyczkę WP Engine Advanced Cache. Wtyczka zapewnia dodatkowe funkcje zarządzania ustawieniami pamięci podręcznej WP Engine dla Twojej witryny.

Buforowanie Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress. Ich plany hostingowe obejmują wbudowane buforowanie, które można włączyć z pulpitu nawigacyjnego hostingu.

Po zalogowaniu się na konto hostingowe wybierz witrynę ze strony „Moje witryny”, a następnie kliknij kartę wydajności. Stąd możesz włączyć / wyłączyć pamięć podręczną i zmienić inne zaawansowane ustawienia buforowania.

Buforowanie Bluehost

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć wtyczkę buforującą WordPress, która przyspieszy twoją stronę. Możesz także zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WordPress dla witryn biznesowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map