5 najlepszych wtyczek kompresji obrazu WordPress w porównaniu

Szukasz najlepszej wtyczki kompresji obrazu WordPress dla swojej witryny? Wtyczki kompresji obrazu umożliwiają łatwą optymalizację obrazów w WordPress w celu zwiększenia szybkości i wydajności. W tym artykule porównaliśmy najlepsze wtyczki kompresji obrazu dla WordPress.


Najlepsze wtyczki kompresji obrazu WordPress

Kiedy potrzebujesz wtyczki kompresji obrazu WordPress?

Obrazy są większe niż zwykły tekst, co oznacza, że ​​ładowanie trwa dłużej i może spowolnić działanie witryny.

Prawdopodobnie słyszałeś jednak powiedzenie: „obraz jest wart tysiąca słów”. Obrazy sprawiają, że Twoje treści są bardziej angażujące i interaktywne.

Aby poprawić szybkość witryny WordPress, musisz zoptymalizować swoje obrazy do Internetu. Najlepszym sposobem na to jest użycie Photoshopa lub innego oprogramowania do edycji obrazu przed przesłaniem obrazu do WordPress. Daje to o wiele większą kontrolę nad jakością zdjęć w Twojej witrynie.

Jednak nie wszyscy użytkownicy mogą swobodnie pracować z programem do edycji obrazów. Dla niektórych osób optymalizujących każdy przesyłany obraz brzmi to dużo pracy.

Na szczęście istnieje kilka wtyczek kompresji obrazu WordPress, które mogą ci w tym pomóc. Wtyczki te optymalizują twoje zdjęcia, automatycznie kompresując je i używając mniejszej wersji na twojej stronie.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na najlepsze wtyczki kompresji obrazu WordPress i ich stosy pod względem optymalizacji obrazu, wydajności i jakości.

1. reSmush.it

reSmush.it

reSmush.it to najlepsza wtyczka do kompresji obrazów WordPress. Umożliwia automatyczną optymalizację obrazów podczas przesyłania, a także oferuje opcję optymalizacji zbiorczej dla starszych obrazów.

Wykorzystuje API reSmush do optymalizacji obrazów i pozwala wybrać poziom optymalizacji dla przesyłanych plików. Minusem jest to, że nie ma różnych poziomów kompresji. Ogranicza również optymalizację do przesyłania plików o rozmiarze mniejszym niż 5 MB. Możesz wykluczyć pojedyncze obrazy z kompresji na wypadek, gdybyś musiał dodać obraz w pełnym rozmiarze.

2. Optymalizator obrazu EWWW

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer to świetna opcja dla wtyczki kompresji obrazu WordPress. Jest łatwy w użyciu i może automatycznie optymalizować obrazy przesyłane w locie. Może także kompresować i optymalizować masowo wcześniej przesłane obrazy.

Wykonuje całą kompresję na własnych serwerach, co oznacza, że ​​nie trzeba zakładać konta, aby uzyskać klucz API. Może również optymalizować obrazy generowane przez inne wtyczki WordPress i przechowywane poza folderami biblioteki multimediów. Wtyczka nie wymaga konta, ale możesz zarejestrować się w interfejsie API, aby uzyskać dodatkowe funkcje.

3. Skompresuj JPEG & Obrazy PNG

Kompresuj obrazy JPEG i PNG

Kompresuj JPEG & PNG jest tworzony przez zespół odpowiedzialny za TinyPNG. Aby korzystać z wtyczki, musisz utworzyć konto. Darmowe konto pozwala zoptymalizować tylko 100 zdjęć każdego miesiąca. Może automatycznie kompresować obrazy po przesłaniu, a także można zoptymalizować zbiorczo starsze obrazy.

Ustawienia wtyczek pozwalają wybrać rozmiary obrazów, które chcesz zoptymalizować. Ponadto możesz ustawić maksymalny rozmiar oryginalnych plików do przesłania. Obrazy większe niż ten rozmiar zostaną automatycznie zmienione przez wtyczkę.

4. ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel

ShortPixel Image Optimizer to kolejna przydatna wtyczka do kompresji obrazów WordPress. Wymaga klucza API, podając swój adres e-mail. Podstawowe bezpłatne konto pozwala kompresować do 100 zdjęć miesięcznie, a aby zwiększyć ten limit, musisz uaktualnić do ich płatnych planów.

Zaczyna kompresować obrazy, gdy tylko aktywujesz wtyczkę, i przechowuje oryginalne obrazy w osobnym folderze. Pozwala także porównać oryginalny plik ze skompresowaną wersją, aby zobaczyć różnicę jakości. ShortPixel jest wyposażony w zaawansowane funkcje i daje możliwość wyboru formatów porównawczych.

5. WP Smush

WP Smush

WP Smush to kolejna popularna wtyczka do kompresji obrazów WordPress. Automatycznie kompresuje zdjęcia podczas przesyłania, a także może być używany do kompresji i optymalizacji starszych plików obrazów. Możesz także ustawić maksymalną rozdzielczość obrazu, a podczas kompresji obrazy będą zmniejszane do bardziej rozsądnych rozmiarów.

Darmowa wersja wtyczki nie wymaga utworzenia konta w celu korzystania z klucza API. Funkcja optymalizacji zbiorczej pozwala zoptymalizować do 50 obrazów jednocześnie. Możesz także uruchomić ponownie optymalizator zbiorczy, aby skompresować więcej zdjęć.

Darmowa wersja wtyczki nie działa tak dobrze. Zobacz naszą recenzję WP Smush z zaletami i wadami.

Porównanie wyników testów wtyczek kompresji obrazu

Teraz, gdy wiesz o różnych opcjach kompresji obrazu WordPress, rzućmy okiem na ich porównanie między sobą pod względem wydajności.

Aby to zmierzyć, przeprowadziliśmy test, przesyłając ten sam obraz przy użyciu każdej z tych wtyczek.

Testowanie kompresji obrazu JPEG

W naszych testach wykorzystaliśmy następujący obraz JPEG 118 KB w rozmiarze pliku.

Obraz testowy JPEG

Nie dotknęliśmy żadnego ustawienia wtyczki i przetestowaliśmy kompresję bez ustawień domyślnych. Oto nasze wyniki testu:

PluginCompressed SizeSaved (%) Metoda
reSmush.it76 KB30,59%Bezstratny
EWWW Image Optimizer112 KB5%Bezstratny
Kompresuj JPEG & Obrazy PNG114,7 KB2,8%Strata
Optymalizator obrazu ShortPixel69,2 KB41,94%Strata
WP Smush112 KB5%Bezstratny

Testowanie kompresji obrazu PNG

Następnie chcieliśmy przetestować obraz PNG, aby zobaczyć, jak nasi rywale go optymalizują.

Do testu wykorzystaliśmy następujący obraz PNG i tak jest 102 KB w rozmiarze pliku.

Obraz testowy PNG

Oto nasze wyniki testu:

PluginCompressed SizeSaved (%) Metoda
reSmush.it36 KB63,8%Bezstratny
EWWW Image Optimizer97,5 KB1,9%Bezstratny
Kompresuj JPEG & Obrazy PNG34,364%Strata
Optymalizator obrazu ShortPixel37 KB63,5%Strata
WP Smush99 KB2,9%Bezstratny

Która jest najlepsza wtyczka do kompresji obrazu dla WordPress?

Jeśli nie szukasz elastycznych opcji we wtyczce kompresji obrazu, to reSmush.it zapewnia najlepsze wyniki pod względem wydajności poprzez rzeczywistą różnicę w rozmiarze pliku obrazu.

Jeśli chcesz zapłacić za kompresję obrazu, możesz wypróbować ShortPixel, który sprawdził się bardzo dobrze w naszych testach.

EWWW Image Optimizer to świetna wtyczka z elastycznymi ustawieniami, ale będziesz potrzebować ich płatnego klucza API, aby uzyskać dostęp do poziomów kompresji, które naprawdę robią różnicę.

Mamy nadzieję, że porównanie najlepszych wtyczek kompresji obrazu WordPress okazało się przydatne. Możesz także zobaczyć naszą listę typowych problemów z obrazem w WordPress i sposoby ich rozwiązania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me