Jak dodać zawartość wielokolumnową w postach WordPress (nie wymaga HTML)

Czy chcesz dodać zawartość wielokolumnową do swoich postów WordPress? Kolumny mogą służyć do tworzenia interesujących układów postów i stron.


Tradycyjne media drukowane, takie jak gazety i czasopisma, stosują układy wielokolumnowe od samego początku drukowania. Ich celem było ułatwienie użytkownikom czytania mniejszego tekstu przy jednoczesnym oszczędnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni.

Układy z jedną kolumną są częściej używane w Internecie. Wielokolumnowe siatki są jednak nadal przydatne do wyróżniania treści oraz ułatwiania skanowania i czytania.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodawać zawartość wielokolumnową do swoich postów WordPress bez pisania kodu HTML.

Dodaj zawartość wielokolumnową w postach i stronach WordPress

Dodawanie zawartości wielokolumnowej w WordPress – prosty sposób

Tworzenie zawartości wielokolumnowej, czyli zawartości kolumny siatki w WordPress, jest teraz łatwe, ponieważ jest domyślną funkcją. Nowy edytor bloków WordPress Gutenberg zawiera blok kolumn.

Aby dodać układ wielokolumnowy, musisz utworzyć nowy post lub edytować istniejący. Gdy znajdziesz się w obszarze edycji postów, kliknij ikonę „Dodaj” u góry, aby dodać blok.

Następnie wybierz blok „Kolumny” znajdujący się na karcie „Elementy układu”.

Dodaj blok kolumn w swoim poście WordPress

Zobaczysz teraz kursor myszy przeskakujący w lewej kolumnie, a tekst zastępczy pojawi się w prawej kolumnie.

Kolumny blokują WordPress w WordPress dodany do posta

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, blok Kolumny wydaje się początkowo pustym obszarem. Po najechaniu myszką w lewo zobaczysz podświetloną ramkę bloku.

Będziesz także mógł zobaczyć ustawienia bloków w prawej kolumnie ekranu edycji postów.

Blokowanie kolumn WordPress - 2 kolumny

Domyślnie blok kolumn doda dwie kolumny. Możesz zwiększyć liczbę kolumn, które chcesz dodać, w ustawieniach bloku po prawej stronie. Pozwala dodać do sześciu kolumn w jednym rzędzie.

Dodaj więcej kolumn do swoich kolumn

Po prostu kliknij kolumnę i zacznij pisać, aby dodać treść. Możesz użyć klawisza Tab na klawiaturze, aby przejść do następnej kolumny.

Dodaj tekst w swoich kolumnach WordPress

Dodawanie mediów i innych treści do twoich kolumn

Oprócz zawartości tekstowej możesz także dodawać obrazy i osadzać wideo w kolumnach WordPress.

Blok kolumn pozwala dodawać bloki w każdej kolumnie. Po prostu przenieś mysz do kolumny, a zobaczysz w niej ikonę „Dodaj nowy blok”. Możesz także dodać blok, wpisując /, a następnie nazwę bloku.

Dodaj nowy blok w kolumnach WordPress

Wybrany blok pojawi się teraz w kolumnie. Możesz teraz śmiało dodawać do niego treści.

Blok obrazu dodany do WordPress

Oto jak Twoja nowa kolumna może wyglądać w domyślnym motywie Dwadzieścia Dziewiętnaście. W tym przykładzie używamy trzech kolumn, a ostatnia kolumna zawiera obraz.

3 kolumny w WordPress Post - podgląd

Jeśli chcesz tylko dodać obraz i trochę tekstu obok niego, możesz także użyć bloku „Media i tekst” zamiast kolumn. Ten konkretny blok został stworzony specjalnie do wyświetlania multimediów, takich jak obrazy i wideo obok niektórych tekstów.

Dodaj blok multimediów i tekstu w WordPress

Dodawanie wielu kolumn w Starym edytorze WordPress Classic

Jeśli nie uaktualniłeś WordPressa do Gutenberga i nadal używasz Classic Editor, musisz zainstalować osobną wtyczkę, aby utworzyć układ kolumny siatki.

Najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę Lightweight Grid Columns. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę w WordPress.

Po aktywacji możesz utworzyć nowy post lub otworzyć stary post do edycji. Następnie kliknij przycisk „Dodaj kolumny” na pasku narzędzi edytora wizualnego.

Dodaj ikonę kolumny Wtyczka Lekkie kolumny siatki

Teraz zobaczysz wyskakujące okno, aby dodać pierwszą kolumnę. Możesz wybrać, ile powierzchni może zajmować kolumna na komputerach stacjonarnych, tabletach i urządzeniach mobilnych w różny sposób.

Na przykład jeśli ustawisz procent siatki na pulpicie na 50%, kolumna obejmie pół rzędu.

Procent szerokości siatki - lekkie kolumny siatki

Istnieje wiele opcji ustawiania szerokości kolumny, od 5% do 100% w przedziale 5. Możesz wybrać jedną z nich, klikając menu rozwijane.

Opcje szerokości kolumny - procenty siatki

Następnie musisz dodać zawartość kolumny w polu „Treść”, a następnie kliknąć przycisk „OK”, aby wstawić ją do posta.

Dodaj treść do kolumny - wtyczka lekkich kolumn siatki

Wtyczka wygeneruje teraz wymagany krótki kod z zawartością i doda go do edytora postów.

Krótki kod i treść dodana do kolumny WordPress

Po dodaniu pierwszej kolumny możesz powtórzyć proces, aby dodać więcej kolumn. W przypadku ostatniej kolumny z rzędu nie zapomnij zaznaczyć pola „Ostatnia kolumna z rzędu”.

Krótki kod i treść dla 2 kolumn w WordPress

Następnie możesz zapisać swój post i wyświetlić podgląd. Oto jak wyglądało to na naszej stronie testowej przy użyciu motywu Twenty Seventeen.

Dwie kolumny WordPresss w Twenty Seventeen Theme

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodawać kolumny do postów i stron WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym prostym przewodnikiem na temat łatwego wyrównywania obrazów w postach WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map