Jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress (krok po kroku)

Czy widzisz błąd mieszanej zawartości w WordPress? Błąd mieszanej zawartości w WordPress jest spowodowany nieprawidłowymi ustawieniami HTTP / SSL. Często nie wpływa to na funkcjonalność Twojej witryny, ale może mieć negatywny wpływ na jej SEO i komfort użytkowania. W tym artykule pokażemy, jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress.


Jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress

Co to jest błąd mieszanej zawartości w WordPress?

Zaleca się dodanie HTTPS / SSL w WordPress, ponieważ po lipcu 2018 r. Google Chrome oznaczy wszystkie wersje http witryny jako niebezpieczne.

SSL dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa wokół danych przesyłanych z Twojej witryny do przeglądarek użytkowników. Wyszukiwarki takie jak Google również zalecają używanie protokołu SSL w Twojej witrynie.

Wszystkie najlepsze firmy hostingowe WordPress oferują teraz bezpłatne SSL w ramach swoich pakietów. Jeśli Twoja firma hostingowa tego nie oferuje, możesz uzyskać bezpłatny SSL przez Let’s Encrypt dla swojej witryny WordPress.

Jeśli poprawnie zaimplementowałeś protokół SSL w swojej witrynie, zobaczysz zieloną ikonę kłódki obok adresu URL swojej witryny w pasku adresu przeglądarki.

Bezpieczny znak treści

Z drugiej strony, jeśli ustawienia HTTP / SSL nie są poprawnie skonfigurowane, na pasku adresu pojawi się znak informacyjny lub ikona zepsutej kłódki.

Nie w pełni bezpieczne z powodu mieszanej zawartości

Oznacza to, że gdy witryna korzysta z certyfikatu SSL, niektóre treści w witrynie są nadal obsługiwane z adresów URL innych niż HTTPS.

Za pomocą narzędzia Inspect możesz sprawdzić, która treść jest udostępniana za pomocą niezabezpieczonego protokołu. Błąd mieszanej zawartości zostanie wyświetlony w konsoli jako ostrzeżenie ze szczegółami dla każdego elementu mieszanej zawartości.

Mieszane treści wyświetlane w narzędziach programistycznych

Jeśli jest to tylko jeden element, który możesz naprawić ręcznie, możesz to zrobić, edytując plik postu, strony lub motywu, w którym się pojawia.

Jednak w większości przypadków elementy te są dodawane dynamicznie przez WordPress lub przechowywane w bazie danych. W takim przypadku trudno będzie je wszystkie wykryć i naprawić ręcznie.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak łatwo naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress.

Naprawianie błędu mieszanej zawartości w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę SSL Insecure Content Fixer. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Niezabezpieczona treść SSL strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Ustawienia bezpiecznej zawartości SSL

Ta wtyczka zapewnia różne poziomy poprawek błędu mieszanej zawartości. Wyjaśnimy każdy z nich, co robią i który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

1. Prosty

Jest to najszybsza i zalecana metoda dla wszystkich początkujących użytkowników. Automatycznie naprawia błąd mieszanej zawartości w WordPress dla skryptów, arkuszy stylów i obrazów biblioteki multimediów WordPress.

2. Treść

Jeśli prosta metoda nie naprawi błędu mieszanej zawartości w Twojej witrynie, powinieneś wypróbować tę metodę. Wykorzysta wszystkie funkcje prostego, oprócz sprawdzania poprawek w treści WordPress i widżetach tekstowych.

3. Widżety

Obejmuje to wszystkie poprawki zastosowane na poziomie zawartości oraz dodatkową poprawkę do zasobów załadowanych we wszystkich widżetach WordPress w Twojej witrynie.

4. Przechwyć

Ta metoda przechwytuje wszystko na każdej stronie witryny, od nagłówka do stopki i zastępuje wszystkie adresy URL HTTP. Jest wolniejszy i wpłynie na wydajność Twojej witryny.

5. Uchwyć wszystko

Gdy wszystkie powyższe poziomy zawiodą, możesz wypróbować tę metodę. Stara się naprawić wszystko, co może spowodować nieoczekiwane zachowanie na Twojej stronie. Będzie to miało również najbardziej negatywny wpływ na wydajność.

Po wybraniu poziomu poprawki zawartości należy przewinąć w dół do sekcji wykrywania HTTPS. Tutaj możesz wybrać sposób wykrywania treści HTTPs w swojej witrynie.

Wykrywanie HTTPS

Domyślną opcją jest użycie funkcji WordPress, która działałaby na większości stron internetowych.

Poniżej znajdziesz inne opcje, które są szczególnie przydatne, jeśli korzystasz z Cloudflare CDN, serwera internetowego nginx i innych. Śmiało wybierz metodę, która Twoim zdaniem ma zastosowanie do Twojej witryny w zależności od konkretnej konfiguracji.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę internetową, aby sprawdzić, czy to rozwiązało problem z niezabezpieczonymi treściami w Twojej witrynie. Przed sprawdzeniem witryny wyczyść pamięć podręczną WordPress.

Jeśli błąd mieszanej zawartości w WordPress nie został naprawiony, ponownie wejdź na stronę ustawień wtyczki i dostosuj poziomy poprawek.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę najczęstszych błędów WordPress i sposoby ich naprawy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me