Jak ustawić witrynę WordPress w trybie konserwacji

Czy chcesz ustawić swoją witrynę WordPress w trybie konserwacji? Tryb konserwacji pozwala wyświetlać użytkownikom przyjazne powiadomienie zamiast uszkodzonej witryny podczas konserwacji witryny.


Pozwala także bezpiecznie wykonywać dowolne zadania konserwacyjne, zapewniając jednocześnie dostęp do osób potrzebujących dostępu do strony internetowej.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo ustawić witrynę WordPress w trybie konserwacji. Pokażemy również, jak uczynić stronę trybu konserwacji bardziej przyjemną, pomocną i przyjazną dla użytkownika.

przełączanie strony WordPress w tryb konserwacji

Dlaczego i kiedy trzeba wprowadzić WordPress w tryb konserwacji

Zwykle możesz pracować nad dostosowaniem witryny WordPress bez konieczności przełączania jej w tryb konserwacji. Możesz wprowadzać drobne poprawki, publikować nowe treści, aktualizować motywy i wtyczki bez żadnych przestojów.

Czasami jednak może zaistnieć potrzeba pracy w witrynie przez dłuższy okres. Na przykład, gdy ręcznie konfigurujesz nowy motyw lub konfigurujesz nową wtyczkę, która zmienia zachowanie Twojej witryny. W tym czasie Twoja witryna może przez pewien czas wydawać się uszkodzona.

Jeśli Twoja witryna ma duży ruch, nie chcesz, aby użytkownicy widzieli uszkodzoną witrynę, ponieważ stwarza to złe wrażenia dla użytkowników i źle wpływa na Twoją markę.

Częstym sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją jest założenie strony inscenizacyjnej. Dzięki temu możesz pracować na swojej stronie w środowisku testowym i po zakończeniu wprowadzać zmiany do swojej witryny na żywo.

Niektóre z wiodących firm hostingowych WordPress oferują strony internetowe do testowania 1-kliknięciem, takie jak Bluehost, SiteGround i WP Engine.

Nadal będziesz musiał ustawić tryb konserwacji, ale będzie to trwało bardzo krótko.

Jeśli nie używasz witryny przejściowej, zdecydowanie musisz przełączyć ją na tryb konserwacji, ponieważ wprowadzasz zmiany w witrynie na żywo. Pozwala to rozwiązać problem złego doświadczenia użytkownika.

Przełączenie strony WordPress w tryb konserwacji pozwala wyświetlić przyjazne dla użytkownika powiadomienie, alternatywne linki do odwiedzenia oraz podać ramy czasowe, kiedy konserwacja zostanie wykonana.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak łatwo ustawić witrynę WordPress w trybie konserwacji lub w trakcie budowy.

Pokażemy Ci dwie różne wtyczki do tworzenia wkrótce lub stron trybu konserwacji. Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie chcesz oglądać samouczka wideo, możesz kontynuować czytanie wersji tekstowej poniżej:

1. Ustaw tryb konserwacji za pomocą wtyczki SeedProd

SeedProd to wysokiej klasy wtyczka WordPress, która ma piękne wzory i gwarantuje wsparcie.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Wkrótce Pro strona do konfiguracji już wkrótce lub strona trybu konserwacji.

Włącz status trybu konserwacji

Najpierw musisz wybrać status. Możesz wybrać „Enable Coming Soon Mode” lub „Enable Maintenance Mode”. Możesz także wybrać tryb przekierowania, który pozwala po prostu przekierować użytkowników do innej witryny.

Po wybraniu trybu konserwacji lub wkrótce, kliknij przycisk „Zapisz wszystkie zmiany”.

Następnie kliknij przycisk „Edytuj wkrótce / Strona konserwacji”. Spowoduje to otwarcie dostosowania motywu SeedProd.

Wybierz szablon strony trybu konserwacji

Zobaczysz teraz listę pięknych gotowych szablonów, których możesz użyć do konserwacji lub wkrótce.

Kliknij, aby wybrać motyw, a SeedProd wyświetli opcje dostosowywania motywu.

Opcje motywu

Stąd możesz łatwo dodać własne logo, tło, zmienić zawartość, dodać formularz subskrypcji e-mail, przyciski udostępniania społecznościowego, minutnik, pasek postępu itp..

SeedProd obsługuje również wszystkie popularne usługi e-mail marketingu. Możesz po prostu wybrać dostawcę usług e-mail i skonfigurować formularz rejestracyjny, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Formularz rejestracji e-mail

Gdy będziesz zadowolony ze zmian, nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać zmiany.

Twój tryb konserwacji będzie widoczny tylko dla użytkowników, którzy nie są zalogowani. Możesz teraz odwiedzić witrynę internetową w nowej karcie przeglądarki incognito, aby wyświetlić podgląd strony trybu konserwacji w akcji.

Podgląd SeedProd

Kontrolowanie dostępu do strony internetowej dla zalogowanych użytkowników

Domyślnie SeedProd wyświetli stronę trybu konserwacji wszystkim odwiedzającym, którzy nie są zalogowani. Wszyscy pozostali użytkownicy będą mogli zalogować się tak jak zwykle i kontynuować przeglądanie witryny.

Jeśli jednak prowadzisz witrynę członkowską lub sklep internetowy, zalogowani użytkownicy będą obejmować również subskrybentów i klientów.

Aby wybrać, kto może uzyskać dostęp do Twojej witryny podczas konserwacji, najpierw przejdź do Ustawienia »Wkrótce Pro strona. Teraz przewiń w dół do sekcji „Kontrola dostępu”.

Kto może uzyskać dostęp do Twojej witryny w trybie konserwacji

Stąd możesz wybrać metodę obejścia trybu konserwacji. Możesz wprowadzić tajny klucz, który może być używany jako hasło do adresu URL witryny.

Możesz także ustawić plik cookie, który nie jest tak skuteczny z powodu problemów z buforowaniem. Możesz użyć adresów IP, jeśli Twoi użytkownicy mają statyczny adres IP, większość użytkowników go nie ma.

Najbardziej skuteczną metodą jest po prostu wybranie ról użytkowników, którzy mogą uzyskać dostęp do witryny. Możesz wykluczyć role użytkowników utworzone przez wtyczkę członkowską WordPress lub wtyczkę eCommerce.

Gdy będziesz zadowolony z kontroli dostępu, nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz wszystkie zmiany”, aby zapisać ustawienia.

Wyklucz określone strony z trybu konserwacji

Inną wielką cechą SeedProd jest to, że pozwala on selektywnie włączać lub wyłączać strony z trybu konserwacji. Jest to przydatne w wielu sytuacjach, gdy może być konieczne zezwolenie niektórym użytkownikom na dostęp do niektórych stron.

Na przykład jeśli Twoja witryna korzysta z niestandardowej strony logowania, należy wykluczyć ją z trybu konserwacji. Jeśli zapewniasz obsługę klienta za pośrednictwem poczty e-mail, możesz również wykluczyć stronę formularza kontaktowego.

Aby wykluczyć strony, po prostu przejdź do strony ustawień wtyczki i przewiń w dół do sekcji „Ustawienia zaawansowane”. Tutaj możesz selektywnie włączać lub wyłączać adresy URL, wprowadzając jeden adres URL na raz.

Wyklucz adresy URL

Po wejściu na strony, które chcesz wykluczyć lub dołączyć, nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz wszystkie zmiany”, aby zapisać ustawienia.

Jeśli chcesz korzystać z SeedProd na stronie w budowie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak łatwo tworzyć wkrótce strony w WordPress z SeedProd.

2. Konfiguracja trybu konserwacji za pomocą wtyczki trybu konserwacji WP

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Maintenance Mode. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz przejść do Ustawienia »Tryb konserwacji WP skonfigurować ustawienia wtyczki.

Tryb konserwacji WP

Ekran ustawień wtyczki jest podzielony na pięć kart. Domyślnie zobaczysz kartę Opcje ogólne.

Pierwszą opcją w obszarze Ogólne jest Status, która domyślnie jest ustawiona na Dezaktywowana. Aby wprowadzić witrynę WordPress w tryb konserwacji, musisz ustawić ją na „Aktywowany”.

Jeśli chcesz, aby wyszukiwarki mogły wyświetlać Twoją witrynę w trybie konserwacji, musisz ustawić opcję „Pomiń boty wyszukiwania” na Tak. Jeśli masz już ustaloną witrynę internetową, zalecamy ustawienie tej opcji na Tak.

Tryb konserwacji WP umożliwia administratorowi pełny dostęp do witryny w trybie konserwacji. Oznacza to, że możesz zobaczyć działającą stronę internetową i zalogować się do pulpitu WordPress.

Możesz określić, które role użytkowników powinny mieć dostęp do przedniej i wewnętrznej strony witryny w trybie konserwacji. Domyślnie jest ustawiony tylko na Administrator.

Inne opcje na stronie są oczywiste. Gdy będziesz zadowolony z ustawień, kliknij przycisk Zapisz ustawienia, aby zapisać zmiany.

Tworzenie własnej strony powitalnej dla trybu konserwacji

Tryb konserwacji WP umożliwia tworzenie pięknych stron docelowych do wyświetlania w trybie konserwacji. Aby utworzyć stronę powitalną, po prostu kliknij kartę Projektowanie na stronie ustawień wtyczki.

Zaprojektuj stronę konserwacji

Najpierw musisz podać tytuł, nagłówek i treść do wyświetlenia na stronie konserwacji. Jeśli tworzysz wkrótce stronę, możesz odpowiednio zmienić treść.

Następnie musisz wybrać kolor tekstu i typ tła. Możesz wybrać kolor tła, wcześniej zdefiniowany obraz lub załadować własny obraz tła.

Po zakończeniu ustawień nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Dodawanie odliczania i subskrypcji biuletynu na stronie obsługi WordPress

Jeśli wprowadzasz WordPress w tryb już wkrótce lub chcesz po prostu poinformować użytkowników, kiedy twoja strona będzie uruchomiona, możesz użyć modułu odliczającego czas, który jest dołączony do wtyczki.

Możesz to skonfigurować, przechodząc do karty Moduły na stronie ustawień wtyczki. Stąd możesz wybrać datę początkową i wprowadzić pozostały czas.

Dodanie minutnika

Możesz także zezwolić użytkownikom na subskrybowanie i otrzymywanie powiadomień, gdy Twoja witryna będzie ponownie online. Ci użytkownicy zostaną powiadomieni za pośrednictwem wtyczki i nie będą subskrybować Twojej listy e-mail marketingu.

Subskrybuj, aby otrzymywać powiadomienia

Chcesz mieć pewność, że Twoja witryna WordPress może wysyłać e-maile. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail w celu przetestowania i naprawy wiadomości e-mail w programie WordPress.

Następnie możesz również dodać linki do swoich profili w mediach społecznościowych na stronie trybu wkrótce lub trybu konserwacji. Wystarczy wpisać adresy URL profilu w mediach społecznościowych, a wtyczka automatycznie wyświetli przyciski mediów społecznościowych.

Dodaj przyciski mediów społecznościowych

Opcjonalnie możesz także włączyć Google Analytics i dodać swój identyfikator śledzenia w ustawieniach wtyczki.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz ustawienia, aby zapisać zmiany.

Tryb konserwacji WP pozwala także skonfigurować wstępnie zaprogramowanego bota czatu na żywo, który zawiera interaktywne okno pomocy konwersacyjnej. Możesz użyć tej funkcji, aby uprzejmie zapytać użytkowników, czy chcieliby zasubskrybować.

Zarządzaj ustawieniami bota

Jeśli włączysz bota, ukryje on zawartość trybu konserwacji ustawioną na stronie ustawień ogólnych. Tak wyglądałby chatbot na twojej stronie internetowej.

Podgląd Chatbota

Jeśli gromadzisz dane użytkownika za pomocą formularzy rejestracji w trybie konserwacji lub wkrótce na stronie trybu, to chcesz, aby była zgodna z RODO.

Możesz to zrobić, przechodząc do karty RODO na stronie ustawień wtyczki. Stąd możesz włączyć moduł prywatności i wybrać stronę swojej polityki prywatności.

Ustawienia RODO

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową w nowym oknie przeglądarki z trybem incognito, a zostaniesz przywitany trybem konserwacji lub wkrótce.

Podgląd strony trybu konserwacji

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się, jak łatwo ustawić witrynę WordPress w trybie konserwacji. Możesz także zapoznać się z przykładami pomysłów na strony serwisowe, których możesz użyć w swojej witrynie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me