Jak włączyć automatyczne aktualizacje wtyczek WordPress

Ostatnio jeden z naszych czytelników zapytał, jak mogą automatycznie aktualizować wtyczki WordPress. Wielu użytkowników uważa za denerwujące, że prawie co drugi dzień musi aktualizować wtyczkę. W tym artykule pokażemy, jak włączyć automatyczne aktualizacje wtyczek WordPress. Pokażemy Ci również, jak wykluczyć niektóre wtyczki z automatycznych aktualizacji.


Jak włączyć automatyczne aktualizacje wtyczek WordPress

Kiedy i dlaczego należy automatycznie aktualizować wtyczki WordPress?

Domyślnie WordPress może się automatycznie aktualizować, gdy dostępna jest wersja zabezpieczeń lub drugorzędna. W przypadku głównych wydań należy samodzielnie zainicjować aktualizację. Musisz także samodzielnie zainstalować aktualizacje wtyczek i motywów.

Aktualizowanie witryny WordPress ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i stabilności witryny. Zobacz nasz przewodnik, dlaczego zawsze powinieneś używać najnowszej wersji WordPress.

To samo dotyczy wszystkich wtyczek i motywów zainstalowanych w Twojej witrynie. Aby uzyskać nowe funkcje i poprawki, musisz zainstalować aktualizacje motywów i wtyczek.

Być może zauważyłeś jednak, że niektóre z nich są aktualizowane częściej niż inne. Wiele popularnych wtyczek jest aktualizowanych prawie co tydzień.

Aktualizacje WordPress

Niektórzy użytkownicy uważają to za nieco rozpraszające, że przy każdym logowaniu dostępna jest aktualizacja dla jednej lub więcej wtyczek.

Co jeśli możesz zezwolić zaufanym programistom na automatyczną aktualizację wtyczek podobnych do WordPress.

Rzućmy okiem na to, jak możesz automatycznie aktualizować wtyczki w WordPress.

Konfigurowanie automatycznej aktualizacji wszystkich wtyczek WordPress

Możesz ustawić WordPress tak, aby automatycznie instalował wszystkie aktualizacje wtyczek, po prostu dodając ten kod do pliku functions.php motywu lub wtyczki specyficznej dla witryny.

add_filter (‘auto_update_plugin’, ‘__return_true’);

Ten filtr mówi automatycznemu aktualizatorowi WordPress, aby automatycznie instalował aktualizacje wtyczek, gdy są one dostępne.

Jeśli chcesz także automatycznie aktualizować swoje motywy, możesz dodać kolejny kod:

add_filter (‘auto_update_theme’, ‘__return_true’);

Jak automatycznie instalować aktualizacje niektórych wtyczek w WordPress

Jeśli jest kilka wtyczek, które są aktualizowane częściej, możesz po prostu włączyć automatyczne aktualizacje dla tych wtyczek.

Inna sytuacja to sytuacja, gdy nie chcesz aktualizować określonych wtyczek.

Oto, w jaki sposób możesz włączyć lub wyłączyć wtyczki z automatycznych aktualizacji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Automatyczne aktualizacje wtyczek. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po instalacji musisz odwiedzić Ustawienia »Automatyczne aktualizacje wtyczek strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek.

Wyklucz wtyczki z automatycznej aktualizacji

Możesz wybrać wtyczki, których nie chcesz automatycznie aktualizować. Możesz także włączyć powiadomienia e-mail dla automatycznych aktualizacji. Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

To wszystko, wtyczka będzie teraz automatycznie aktualizować wszystkie wtyczki oprócz tych, które zostały wykluczone.

Uwaga Jeśli używasz tej wtyczki, nie musisz używać poprzedniej metody dodawania filtra auto_update_plugin.

Jak przywrócić poprzednią wersję wtyczki po aktualizacji?

Niezgodności wtyczek lub motywów mogą powodować problemy z witryną. Mimo że większość dobrych programistów dokładnie testuje swoje wtyczki, zawsze występują rzadkie błędy, które mogą powodować awarię witryny.

Pierwszym krokiem, który należy podjąć w celu ochrony witryny, jest zainstalowanie rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Jednak przywracanie witryny WordPress z kopii zapasowej wydaje się dużo pracy. Jeśli wiesz, co spowodowało problem z wtyczką lub aktualizacją motywu, łatwiej byłoby po prostu wycofać aktualizację.

Oto, jak możesz łatwo wycofać wtyczki lub aktualizacje motywów. Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę WP Rollback.

Po aktywacji wróć na stronę z wtyczkami w witrynie WordPress. Zauważysz nową opcję przywracania pod każdą wtyczką zainstalowaną w Twojej witrynie.

Wtyczki wycofywania do poprzednich wersji

Kliknięcie Cofnij pozwoli ci przywrócić wtyczkę do dowolnej poprzedniej wersji, którą chcesz. Może także wycofywać aktualizacje motywów. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat wycofywania wtyczek WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci skonfigurować automatyczne aktualizacje wtyczek w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat włączania automatycznych aktualizacji w WordPress dla głównych wydań.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map