Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus

Kopie zapasowe to pierwsza warstwa bezpieczeństwa dla dowolnej witryny WordPress. Oprócz automatycznych kopii zapasowych musisz także w łatwy sposób przywrócić kopię zapasową. W tym artykule pokażemy, jak łatwo wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus.


UpdraftPlus

Dlaczego potrzebujesz kopii zapasowej & Przywróć rozwiązanie dla WordPress?

Badania pokazują, że utrata danych i przestoje kosztują 1,7 bln USD rocznie dla światowej gospodarki.

Wszystkie strony internetowe są narażone na utratę danych i zagrożenia bezpieczeństwa. Jako właściciel witryny, są to niektóre typowe sytuacje, w których możesz stracić swoje dane:

  • Twoja witryna może zostać zaatakowana przez hakerów, a hakerzy mogą zniszczyć Twoje dane.
  • Twój dostawca hostingu może utracić twoje dane
  • Twój gospodarz zastrzega sobie prawo do zamknięcia konta i usunięcia wszystkich danych.

Istnieje wiele innych scenariuszy, w których możesz stracić swoją witrynę i wszystkie cenne dane tworzone przez lata.

Najlepszym sposobem ochrony przed tymi zagrożeniami jest regularne tworzenie kopii zapasowych witryny WordPress.

WordPress nie ma wbudowanego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Istnieje jednak kilka świetnych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, które umożliwiają automatyczne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie witryny WordPress.

UpdraftPlus to jedna z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Pozwala skonfigurować automatyczne harmonogramy tworzenia kopii zapasowych. Pomoże również przywrócić witrynę WordPress na wypadek, gdyby stało się coś złego.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak łatwo wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus.

Tworzenie kopii zapasowej WordPress za pomocą UpdraftPlus

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę UpdraftPlus. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Kopie zapasowe UpdraftPlus strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek.

Strona ustawień UpdraftPlus

Teraz musisz kliknąć kartę ustawień.

W tym miejscu skonfigurujesz harmonogram automatycznego tworzenia kopii zapasowych i zdalną lokalizację do przechowywania kopii zapasowych.

Ustawienia UpdraftPlus

Najpierw musisz wybrać harmonogram tworzenia kopii zapasowych plików. Pliki zawierają motywy WordPress, wtyczki, obrazy i inne przesłane pliki.

Następnie musisz wybrać harmonogram tworzenia kopii zapasowej bazy danych WordPress. WordPress to oprogramowanie oparte na bazie danych. Wszystkie Twoje posty i strony, komentarze, ustawienia strony są przechowywane w bazie danych.

Harmonogram tworzenia kopii zapasowych powinien opierać się na częstotliwości dodawania nowych treści do witryny.

Na przykład jeśli dodasz dwa posty na blogu co tydzień, możesz wybrać co dwa tygodnie kopię zapasową plików i cotygodniową kopię zapasową bazy danych.

Następnie musisz wybrać miejsce przechowywania plików kopii zapasowej.

Zapisywanie kopii zapasowych w tej samej lokalizacji co witryna jest złym pomysłem. Utrata witryny oznacza utratę dostępu do plików kopii zapasowych.

Dlatego musisz wybrać zdalną usługę przechowywania w chmurze, aby przechowywać swoje kopie zapasowe.

UpdraftPlus pozwala zapisywać kopie zapasowe w kilku usługach pamięci w chmurze, w tym Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive i wielu innych. Możesz również wysłać kopie zapasowe na adres e-mail.

Po prostu kliknij zdalną usługę, aby ją wybrać, a zobaczysz instrukcje konfiguracji poniżej.

Na potrzeby tego samouczka pokażemy, jak używać Dropbox jako zdalnej usługi przechowywania kopii zapasowych za pomocą UpdraftPlus.

Pójdziemy dalej i kliknij Dropbox, aby go wybrać, a następnie przewiń w dół do dolnej części strony i kliknij przycisk Zapisz zmiany.

UpdraftPlus zapisze twoje ustawienia. Nadal jednak musisz udzielić dostępu UpdraftPlus do swojego konta Dropbox.

Przewiń w dół do instrukcji konfiguracji magazynu zdalnego i kliknij link obok opcji „Uwierzytelnij się za pomocą Dropbox”.

Konfigurowanie Dropbox jako zdalnej usługi przechowywania kopii zapasowych

Link przeniesie Cię do strony internetowej Dropbox, gdzie zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu adresu e-mail i hasła Dropbox.

Po zalogowaniu zostaniesz zapytany, czy chcesz zezwolić UpdraftPlus na dostęp do twojego konta Dropbox.

Pozwól UpdraftPlus na dostęp do Dropbox

UpdraftPlus będzie miał uprawnienia dostępu tylko do własnego folderu w folderze „Aplikacje» UpdraftPlus ”. Kliknij przycisk „Zezwól”, aby kontynuować.

Nastąpi przekierowanie do strony UpdraftPlus, gdzie należy kliknąć przycisk „Zakończ konfigurację”, aby zakończyć konfigurację.

Zakończ konfigurację

Zostaniesz przeniesiony z powrotem do witryny WordPress i ponownie zobaczysz stronę ustawień UpdraftPlus. Przewiń w dół do dolnej części strony i kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Masz teraz skonfigurowany harmonogram tworzenia kopii zapasowych i zdalną lokalizację do przechowywania kopii zapasowych.

Tworzenie ręcznych kopii zapasowych WordPress za pomocą UpdraftPlus

UpdraftPlus może automatycznie tworzyć kopie zapasowe na podstawie wcześniej wybranego harmonogramu. Można jednak ręcznie tworzyć kopie zapasowe w dowolnym momencie.

Najpierw musisz odwiedzić Ustawienia »Kopie zapasowe UpdraftPlus i kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Tworzenie ręcznej kopii zapasowej za pomocą UpdraftPlus

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka z opcjami wyboru kopii zapasowej plików / bazy danych oraz tego, czy chcesz wysłać kopię zapasową do zdalnego magazynu. (zobacz, które pliki WordPress powinieneś wykonać kopię zapasową?)

Ręczna kopia zapasowa

Kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową teraz”, aby kontynuować.

UpdraftPlus rozpocznie teraz tworzenie kopii zapasowej plików i bazy danych. Postęp będzie można zobaczyć na stronie ustawień.

Postęp tworzenia kopii zapasowej

Proces ten może chwilę potrwać, w zależności od wielkości witryny.

UpdraftPlus rozpocznie także przesyłanie plików kopii zapasowej do zdalnej lokalizacji.

Przywracanie kopii zapasowej WordPress za pomocą UpdraftPlus

Tworzenie kopii zapasowych jest łatwe, ale bardzo przydatną częścią tworzenia kopii zapasowych jest możliwość przywracania ich z taką samą łatwością.

UpdraftPlus ułatwia przywrócenie strony WordPress z kopii zapasowej.

Jeśli Twoja witryna WordPress została zhakowana lub chcesz zacząć od nowa, najpierw musisz usunąć wszystko i ponownie zainstalować WordPress.

Następnie musisz ponownie zainstalować i aktywować wtyczkę UpdraftPlus na nowej, nowej stronie WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Kopie zapasowe UpdraftPlus i kliknij przycisk Przywróć.

Spowoduje to przejście do strony kopii zapasowych. UpdraftPlus przeskanuje twój serwer, aby sprawdzić, czy może znaleźć istniejącą kopię zapasową w folderze / wp-content / updraft / na twojej stronie internetowej.

Ponieważ jednak usunąłeś wszystko ze swojej witryny, nie będzie w stanie znaleźć plików kopii zapasowej.

Jeśli zapisałeś pliki kopii zapasowej na swoim komputerze, możesz kliknąć link „Prześlij pliki kopii zapasowej”, aby ręcznie przesłać je i przywrócić.

Prześlij pliki kopii zapasowej ręcznie

Możesz także połączyć UpdraftPlus ze zdalną lokalizacją (Dropbox, Dysk Google itp.). W ten sposób UpdraftPlus będzie mógł skanować zdalną lokalizację i korzystać z wcześniej zapisanych kopii zapasowych.

Kliknij kartę Ustawienia, a następnie wybierz zdalną lokalizację użytą wcześniej do przechowywania kopii zapasowych.

Podłącz ponownie zdalną lokalizację przechowywania

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uwierzytelnić witrynę za pomocą usługi zdalnego przechowywania.

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany” u dołu strony, aby przywrócić ustawienia.

Teraz możesz wrócić do karty „Istniejące kopie zapasowe” i kliknąć link „Skanuj ponownie zdalną lokalizację”.

Zdalne kopie zapasowe

UpdraftPlus będzie teraz szukał kopii zapasowych w zdalnej lokalizacji przechowywania i wyświetli je poniżej.

Możesz teraz kliknąć przycisk przywracania obok kopii zapasowej.

UpdraftPlus zapyta Cię teraz, co chcesz przywrócić. Musisz wybrać wszystkie opcje, a następnie kliknąć przycisk „Przywróć”.

Opcje Przywracania

UpdraftPlus pobierze teraz pliki kopii zapasowej ze zdalnej lokalizacji i rozpocznie przywracanie witryny z kopii zapasowej.

Nasz przegląd UpdraftPlus

UpdraftPlus jest potężną wtyczką do tworzenia kopii zapasowych WordPress i jest świetną opcją dla majsterkowiczów, którzy chcą elastyczności w wyborze harmonogramu tworzenia kopii zapasowych i lokalizacji zdalnego przechowywania.

Ponieważ UpdraftPlus jest bezpłatny, jest popularnym wyborem wśród użytkowników. Możesz jednak dokonać aktualizacji do UpdraftPlus Premium, aby uzyskać dostęp do dodatków premium, takich jak Migrator witryny, UpdraftVault, priorytetowe wsparcie i więcej opcji. Opcja premium kosztuje 70 USD rocznie.

Jednak, podobnie jak większość wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, UpdraftPlus nie ma możliwości wykonywania kopii zapasowych witryny w czasie rzeczywistym.

Jeśli chcesz tworzyć kopie zapasowe w czasie rzeczywistym, nieograniczoną przestrzeń dyskową i nie chcesz płacić za usługę przechowywania danych innej firmy, taką jak Dropbox, zalecamy zamiast tego użyć VaultPress. Tego używamy na WPBeginner.

Minusem VaultPress jest koszt. Plan tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym dla jednej witryny kosztuje 165 USD rocznie, co stanowi ponad dwukrotność premii UpdraftPlus, która zapewnia dostęp do dwóch witryn i oczywiście nieporównywalne z wersją bezpłatną.

Końcowe przemyślenia

Kopie zapasowe umożliwiają odzyskanie witryny w nagłych przypadkach. Nie mogą jednak chronić Twojej witryny przed typowymi zagrożeniami bezpieczeństwa, takimi jak hakowanie, złośliwe oprogramowanie, wstrzykiwanie kodu itp.

W WPBeginner używamy Sucuri do ochrony naszej witryny (zobacz, jak Sucuri pomogło nam zablokować 450 000 ataków WordPress).

Musisz upewnić się, że witryna WordPress jest bezpieczna. Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym najlepszym przewodniku bezpieczeństwa WordPress, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo WordPress.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci łatwo tworzyć kopie zapasowe i przywracać witryny WordPress za pomocą UpdraftPlus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me